Герб Київської області

Область і райони

Re: Герб Київської області

Повідомлення ABG » 24 липня 2023, 21:56

Питання про символи області Київська ОВА порушила ще в середині травня ц.р. та сформувала робочу групу з цього питання.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12734
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Київської області

Повідомлення ABG » 24 липня 2023, 22:00

Я надіслав листа та конкретні пропозиції щодо вирішення цього питання:

Українське геральдичне товариство
«31» травня 2023 р.
№ 56/23
До: Київська обласна військова адміністрація, Київська обласна рада

За результатами обговорення під час засідання робочої групи з питань внесення змін до герба і прапора Київської області, яке відбулося 26 травня цього року, надсилаю у додатку коротке обґрунтування потреби коригування обласних символів, шляхи реалізації цього завдання з урахуванням суспільної думки і можливого резонансу та пропозиції щодо концепції нового герба і прапора.
З повагою,
Андрій Гречило
голова УГТ, д.і.н.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12734
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Київської області

Повідомлення ABG » 24 липня 2023, 22:03

Обґрунтування потреби коригування обласних символів, шляхи реалізації цього завдання
та пропозиції щодо концепції нового герба і прапора


Обґрунтування
Герб та прапор Київської області були затверджені 2 лютого 1999 року рішенням за № 71-06-ХХІІІ шостої сесії Київської обласної ради ІІІ (ХХІІІ) скликання. Основною фігурою на гербі та прапорі є зображення Святого Юрія-Змієборця, яке можна трактувати як зовсім новий символ, оскільки такий знак не використовувався ніколи раніше на гербах різних адміністративно-територіальних утворень (князівства, воєводства, намісництва, губернії) із центром у Києві. Не зовсім вдалою є й діадема, що увінчує щит. Насправді цей атрибут за формою повністю наслідує так звану «Сахнівську діадему» (вважається жіночою прикрасою ХІІ ст.; зберігається у фондах Музею історичних коштовностей України), знайдену 1900 р. на території сучасної Черкаської області. Таким чином, і основний символ (Юрій-Змієборець), і елемент над щитом (діадема) не мають безпосереднього відношення до сучасної Київської області.
У кольоровому вирішенні герба використано окремі негеральдичні кольори замість усталених металів і емалей, а також порушено норми геральдичної колористики. Застереження викликає й поворот Юрія-Змієборця у геральдичну ліву сторону.
Оскільки чинний герб Київщини подібний і за змістом, і за поворотом фігур, і за формою щита на герб Москви, який до того ж є елементом державного герба росії, тому це цілком зрозуміло викликає несприйняття такого символа мешканцями Київської області, яка минулого року зазнала жорстокої російської окупації та й досі потерпає від терористичних дій країни-агресора.
На цих підставах цілком обґрунтованою є потреба внести зміни до герба і прапора Київської області та опрацювати нові символи із якісно кращим наповненням і за змістом, і за формою.

Шляхи вирішення завдання
Зважаючи на потребу фахового коригування символів Київської області та суспільний резонанс і зацікавлення, а також щоб уникнути різних можливих спекуляцій і звинувачень у «келейності» та відсутності участі громадськості, пропонується такий шлях вирішення питання щодо внесення змін до герба і прапора Київської області:
1) Узгодження та схвалення робочою групою чіткої концепції нових символів за змістом і формою.
2) Проведення конкурсу на кращі графічні зображення герба та прапора Київської області відповідно до схваленої концепції. Конкурс можна провести без виплат грошових премій та у стислі терміни – протягом 2-4 тижнів.
3) Затвердження нового герба та прапора рішенням сесії Київської обласної ради.

Концепція
Історизм. Історичним символом різних адміністративно-територіальних утворень із центром у Києві принаймні від ХV ст. було зображення янгола, який згодом трактувався як Архангел Михаїл. Давніші зображення представляють янгола у довгій туніці.
Самобутня іконографія. Для відрізнення від фігури у чинному гербі міста Києва, яка становить собою зображення Архангела Михаїла з мечем і щитом у руках, одягнутого в обладунки і плащ або в туніку і плащ (фактично вживаються два різні варіанти), для герба Київської області треба використати відмінну подачу одягу та атрибутів. Зважаючи на активний спротив мешканців Київщини російській окупації та визволення її від агресорів янгол на символах області має бути представлений як воїн і захисник, неприйнятним є його зображення у смиренній поставі. Тому оптимальною видається або архаїчна іконографія постаті з мірилом і сферою (апелюватиме до іконографічних традицій Київської Русі), або пізніша – з мечем (без щита).
Коригування композиції. Для герба необхідно поміняти форму щита на рекомендовану із заокругленою нижньою частиною. Для прапора оптимально зберегти вже звичне ділення полотнища на три рівновеликі вертикальні смуги.
Зміст символів. Зображення янгола-воїна можна трактувати як Архангела Михаїла, який є архістратигом та одним із вищих янголів, його культ дуже поширений по Україні загалом і на Київщині зокрема, а в цьому разі ще й буде вказувати на Київ як обласний центр. Для прапора, при збереженні вертикального ділення полотнища, оптимальною є заміна кольорів смуг – центральна синя із зображенням фігури янгола, а крайні – жовті. У цьому разі прапор отримає конкретний зміст: жовті смуги можуть уособлювати багаті і щедрі землі Київщини, середня синя – ріку Дніпро, яка перетинає область із півночі на південь.

Технічне завдання для конкурсу
На підставі пропонованої концепції можна визначити такі обов’язкові основні умови для конкурсу на кращі проєкти герба та прапора Київської області.
Герб.
Форма щита – заокруглений знизу.
Колір поля – синій.
Фігура у щиті – зображення янгола (чи Архангела Михаїла) зі срібними крильми й у такій же довгій туніці з можливим золотим декоруванням, поясом чи перев’язами, із золотим німбом навколо голови, зі золотими мірилом і сферою в руках або із золотим мечем.
Прапор.
Прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, яке складається з трьох рівновеликих вертикальних смуг – жовтої, синьої та жовтої, на середній синій смузі – зображення янгола чи Архангела Михаїла, аналогічне до фігури на гербі, але виконане в неметалізованих кольорах – білий колір замість срібла і жовтий замість золота.
Інші технічні вимоги щодо подачі зображень можна буде доповнити при складанні умов конкурсу.

З повагою,
Андрій Гречило
31.05.2023
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12734
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Київської області

Повідомлення Lisnychenko » 25 липня 2023, 12:18

Варіант з опущеними мечем і піхвами не розглядається? Є ризик, що два герби (міський і обласний), обидва на синьому щиті і обидва з ангелом, що тримає піднятого меча, створять у суспільстві плутанину (де чий?)
Аватар користувача
Lisnychenko
 
Повідомлення: 59
З нами з: 20 січня 2010, 10:21

Re: Герб Київської області

Повідомлення Mykola Chmyr » 26 липня 2023, 14:33

Ярослав Коцюба
7 год ·
Київській ОДА немає чим зайнятися. Вона вирішила "декомунізувати" герб області, на якому зображено Юрія Переможця. Мовляв, це нагадує символіку москви. Дарма, що під час битви за Київ і область навесні 2022 року саме цей герб прикрашав усі обласні установи.
Але навіть якщо ви хочете щось змінити, то не займайтеся "отсєбятіною", запросіть фахівців-істориків. Бо одним із проєктів герба Київської області вже вибрали скорботного ангела, фігуру якого зазвичай встановлюють на цвинтарі.

https://www.facebook.com/sguardo.intent ... FbWdCvtvel

26.07.23-.jpg
26.07.23-.jpg (56.27 Кб) Переглянуто 5814 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3973
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Поперед.

Повернутись в Київська область

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей