14 вертолітний загін (Міжнародні сили з підтримки миру в Косово — КФОР (вересень 1999 р. — березень 2001 р.))
СИМВОЛІКА МИРОТВОРЦІВ У СЬЄРРА-ЛЕОНЕ
Миротворча місія українських військовослужбовців в Сьєрра-Леоне розпочалася 21 грудня 2000 р. Для виконання завдань в Збройних Силах України (у Південному оперативному командуванні) був сформований 4-й окремий ремонтно-відновлювальний батальйон під командуванням полковника Сергія Сердюка. Підготовка батальйону проходила в місті Миколаєві. Основне завдання батальйону – навчання військових та інших миротворчих контингентів експлуатувати українську техніку (бронетранспортери).
Відразу з формуванням, відповідно до традиції, яка іде від першого миротворчого підрозділу Збройних Сил України – 240-го окремого спеціального батальйону, у командування виникла ідея зробити власну емблему, яку б військовослужбовці могли носити на правому рукаві уніформи.
Під керівництвом заступника командира батальйону з виховної роботи було підготовлено біля 13-ти варіантів нарукавного знаку. Остаточне його доопрацювання провів З.Галишинець, фахівець фірми “Юля”, яка взялася за виготовлення символіки. В результаті вийшов досить цікавий нарукавний знак (мал. 1). На жаль, з вини командування батальйону в ньому була зроблена помилка в абревіатурі миротворчої місіїї ООН у Сьєрра-Леоне (замість UNAMSIL на емблемі маємо UNOMSIL).
Крім 4-го ОРВБ у Сьєрра-Леоне миротворчу місію виконує ще один підрозділ Збройних Сил України – 20-ий вертольотний загін ООН. Цей підрозділ спочатку готували до дій у складі миротворчих сил у Демократичній Республіці Конго (на базі 2-ої бригади армійської авіації Південного оперативного комадування). Але плани змінилися і українським вертольотникам довелось літати вже у Сьєрра-Леоне.
20-ий вертольотний загін також отримав свою емблему (мал. 2). За пропозицією полковника М.Слободянюка для нього за основу був взятий вже існуючий зразок емблеми 14-го вертольотного загону, що діяв у складі KFOR в Косово. Елементом, що відрізняє ці дві нашивки (крім номера підрозділу), є більш ретельно відпрацьоване зображення голови сокола, а також наявність символів ООН замість абревіатури KFOR.
Таким чином, можна сказати, що зі створенням емблеми 20-го вертольотного загону остаточно затвердилось загальне зображення символіки українських вертольотників-миротворців, що вперше з‘явилось у 17-й вертольотній ескадрилії, а потім трансформувалося в емблему 14-го вертольотного загону.
Михайло СЛОБОДЯНЮК (Львів)
Guardian_ua написав:18 овз (після 2017 року)
Повернутись в Військово-повітряні сили та ППО / Повітряні сили ЗСУ
Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей