Чин Братів Менших (східного обряду; УГКЦ)

Символи Української Греко-Католицької Церкви та інших унійних церков

Чин Братів Менших (східного обряду; УГКЦ)

Повідомлення ABG » 25 березня 2012, 19:24

Історія Чину Братів Менших (східного обряду) на Україні
Початки Чину Братів Менших візантійсько-українського обряду сягають 1992 року, коли прибула до Львова спільнота братів францисканців.
Внаслідок хвороби та інших обставин з часом брати повернулися до своїх монастирів за кордоном. В 1994 році брати з провінції Успіння Пресявятої Богородиці що в Польщі з благословення правлячого архієрея Михаїла Сабриги поселилися в Тернополі, приймаючи служіння в парафії Св. Петра. Мешкаючи початково у квартирі брати швидко збудували монастир (1996 р. Б.), який знаходиться на вулиці Володимира Великого 1а. Життя братів від початку було тісно повязане з парафією, особливо з дітьми і молоддю. Божа ласка і плідна душпастирська праця давала покликання до монастиря перш за все з парафії Св. Петра і Тернополя, однак далеко не усі виявили волю надалі тривати в монашестві. З часом Боже провидіння дало нагоду братам трудитися в Ужгороді. Там також була заснована спільнота у 2002 і відкритий монастир у 2004 році. Також владика Мілан Шашік благословив братів на служіння у Нижньому Бистрому, Закарпатської області, де у 2005 році відкрито новіціат для братів послушників. Треба перш за все подякувати Богові за дар служби в Грекокатолицькій Церкві, за тих братів прагнуть в дусі Св. Франциска реалізувати Євангельські ідеали. Хочеться теж, щоб Христове благословення надалі супроводило нелегкі початки нашого служіння, щоб наше братерство росло і якісно, і кількісно.
(http://ofmbizant.com.ua/aboutus.html)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Чин Братів Менших (східного обряду; УГКЦ)

Повідомлення ABG » 25 березня 2012, 19:28

Францисканська символіка

Герб (емблема)
Гербом Чину Братів Менших є два схрещених рамена: Ісуса Христа і преподобного Франциска (в габіті), мають стигми - рани від цвяхів, а між ними знаходиться хрест без розп'ятого. Герб символізує уподібнення Франциска до Ісуса Христа. Святий отримав дар ран Христових (знаків Христових на руках, ногах і в боці в 1224 році на горі Альверні). Ось тому святий з Асижу називається часто alter christus - другий Христос. Стигми (рани) св. Франциска підтверджують його з'єднання з Христом Господом. Хрест є знаком Страстей Христових, пропагування якого належить до однієї з форм побожності Братів Менших. Герб має багато видозмін, в декотрих версіях хрест є оточений хмарами для вираження єдності неба і землі, або оточений променями, котрі є знаком слави. Францисканці східного обряду мають у гербі трьохраменний хрест.
logo_Francisc.gif
logo_Francisc.gif (7.62 Кб) Переглянуто 6581 разів

Знак Тау
Тау - остання літера єврейського алфавіту, має форму хреста. Про цей знак дізнаємося зі Святого Письма. У книзі Єзикиїла є такі слова Господа: „Прийди посеред міста, посеред Єрусалиму, та й поклади знак на чолі в людей, що зідхають і сумують через всі гидоти, що діються посеред нього". А другим сказав: „(...) Ідіте позад нього містом і бийте; нехай не жалує ваше око, не майте милосердя (...) а з них же, що мають на собі знак не руште нікого". Власне тими словами розпочав свою промову на IV Латеранському соборі у 1215 році папа Інокентій ІІІ. Тау має форму хреста, того, на якому ще не має таблички, яку наказав повісити Пилат. Тау є знаком, який носять на чолі ті, на кого має могутній вплив, сила хреста Господнього, як говорить апостол: ті, котрі себе розпинаютьразом з Ісусом Христом. Будьте і ви, каже папа, послідовниками тау і хреста. Ці слова папи дуже вразили Франциска, котрий почав підписуватись ним, малювати у своїх монастирях. Власне в такий спосіб вживання цього святого знаку сталось традицією для усіх послідовників преподобного Франциска.
Tau.jpg
Tau.jpg (5.11 Кб) Переглянуто 6581 разів

Хрест Сан Дам'янo
Хрест з Церкви св. Дам'яна належить до одного з найбільших улюблених символів францисканських. Власне перед цим хрестом, відмовляючи молитву, Франциск почув слова: „Іди і відбудуй мою Церкву, бо як бачиш, лежить у руїні". Цей ікона хреста стала знаком навернення, перед якою пізнається воля Божа стосовно себе і Церкви. Актуально хрест знаходиться в Асижі у храмі святих Франциска і Клари.
sandamianocross.jpg
sandamianocross.jpg (10.88 Кб) Переглянуто 6581 разів

Габіт
Отець Франциск, розпочинаючи покутниче життя не планував засновувати організацію братів. Це знайшло відображення також у його одязі. Приодягнув Франциск вбрання звичайних умбрійських хлопів та перепоясав його шнурком. Устав Чину Братів Менших наказує носити братам одіж тверду, сувору і убогу. Одіж, обрана Франциском і братами була відображенням їхнього мандрівного, проповідницького і убогого життя. Навіть засновування монастирів, семінарій чи місійних станиць не змінило одягу братів. Можна сказати, що одяг братів вже 800 років є незмінним і так довго модним. Що стосується кольору габіту, то початково він був сірий, з часом матеріал цього кольору став дефіцитним. Колір часто змінювався. Був час, коли був чорний, коричневий з різними відтінками. В цілості габіт складається з трьох частин: туніка, каптур (капішон) і шнурок. Можна сказати, що три частини габіту відповідають трьом Євангельським радам: каптур - послушенству, туніка - убогості, шнурок - чистоті!

(http://ofmbizant.com.ua/firsthin/14-symbols.html)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Чин Братів Менших (східного обряду; УГКЦ)

Повідомлення Ustym Havarivsky » 14 травня 2014, 00:35

Чин Братів Менших (східного обряду) має в Україні єпископа Мукачівського, на гербі якого є "хрест Св.Франциска" (Тау). Фото герба - http://zakarpattya.net.ua

Лущак Ніл_герб.jpg
Лущак Ніл_герб.jpg (39.09 Кб) Переглянуто 6043 разів
Ustym Havarivsky
 
Повідомлення: 115
З нами з: 28 грудня 2009, 00:33


Повернутись в Українська Греко-Католицька Церква та інші унійні церкви

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей