Чи коректно жінці мати власний герб?

Герби, печатки та прапори окремих осіб і родів

Чи коректно жінці мати власний герб?

Повідомлення orysia » 05 січня 2011, 21:20

Звертаюся до досвідчених геральдистів з таким питанням: чи дозволяють закони геральдики жінці мати власний герб? Якщо дозволяють, необхідно створити власний герб чи я можу зареєструвати за собою один з гербів яким користувалися мої предки? Я є нащадком двох козацько-старшинських родів і одного російського дворянського роду. Герб російського роду не підходить - з ним пов"язані мрачні криваві легенди, не хочу щоб ця карма за мною тягнулася. З українських мені подобається герб полковника Лубенського Леонтія Свічки. Я походжу від його онуки Домінікії, яка від діда отримала у спадщину землю. Ця земля потім стала родовим маєтком. Чоловічі нащадки Свічок згасли ще у 19 сторіччі. Тобто зараз цей герб ні за ким не зареєстрований. Чи може герб стати моїм? Або чи можна створити сучасний герб на основі герба Свічки?
Приєднані файли
svichki.gif
svichki.gif (10.66 Кб) Переглянуто 8856 разів
orysia
 
Повідомлення: 5
З нами з: 05 січня 2011, 20:53

Re: Чи коректно жінці мати власний герб?

Повідомлення ABG » 05 січня 2011, 22:43

orysia написав: чи дозволяють закони геральдики жінці мати власний герб?

Так, жінки також використовували герби. В окремих геральдичних системах є навіть спеціальні форми щитів для дівчат і жінок. У сучасних умовах питання статі для геральдики тим більше не актуальне. В нашому реєстрі доволі багато особових гербів зафіксовано на жінок: http://uht.org.ua/ua/part/osobovi/
Якщо дозволяють, необхідно створити власний герб чи я можу зареєструвати за собою один з гербів яким користувалися мої предки?

Для Реєстру особових гербів УГТ визнається право використовувати герби предків. З огляду на сучасні зміни функції герба та загальну рівність усіх людей, визнання цього права поширюється не лише на чоловічу, але й жіночу лінію. Однак у цьому разі необхідно документально довести свій кровний зв'язок із предками, які мали право використовувати цей герб.
Або можна створити новий герб. Якщо в ньому в окремих полях повторюються мотиви старих гербів, то підтвердження генеалогічного зв'язку також потрібне.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Чи коректно жінці мати власний герб?

Повідомлення orysia » 06 січня 2011, 00:04

Шановний ABG, а які документи приймаються для доведення кровного зв"язку? Чи будуть вважатися доказом родовід з "Малоросійського родословника" і кілька метрик? Які повноваження має УГТ з реєстрації гербів? В Україні один реєстр гербів чи кілька? Чи буде такий герб визнаний в іншій державі? І яка приблизна вартість створення і реєстрації герба?
orysia
 
Повідомлення: 5
З нами з: 05 січня 2011, 20:53

Re: Чи коректно жінці мати власний герб?

Повідомлення ABG » 06 січня 2011, 00:55

orysia написав:Чи будуть вважатися доказом родовід з "Малоросійського родословника" і кілька метрик?

Так, але копії метрик мають відтворювати генеалогічну лінію, яка сягає вказаного в "родословнику" предка.
Які повноваження має УГТ з реєстрації гербів? В Україні один реєстр гербів чи кілька? Чи буде такий герб визнаний в іншій державі?

Чинним законодавством України використання особових гербів взагалі не регулюється. Тому УГТ веде реєстр у рамках своєї діяльності та з метою впорядкування особової геральдики й ведення її на належному рівні.
В інших державах подібні реєстри також ведуться або на рівні фахових організацій, або на рівні спеціальних державних установ (це переважно стосується країн з монархічним устроєм).
Щодо визнання в інших державах, то мова може йти про визнання якихось титулів, а не гербів. УГТ не визнає титулів, оскільки Україна має республіканський устрій, у нас немає станової чи класової градації і всі громадяни мають однакові права. Натомість УГТ визнає право нащадків колишньої шляхти на використання гербів предків.
Вартість розробки нового герба договірна, залежно від узгодження з тим художником, у якого замовляєте проект.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Чи коректно жінці мати власний герб?

Повідомлення orysia » 06 січня 2011, 19:24

Дякую!
orysia
 
Повідомлення: 5
З нами з: 05 січня 2011, 20:53


Повернутись в Особові й родові символи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей