Сторінка 1 з 1

Нагрудний знак “Відмінник ЗС України”

ПовідомленняДодано: 07 лютого 2013, 10:54
ABG
ПОЛОЖЕННЯ про нагрудний знак “Відмінник Збройних Сил України”
затверджено наказом Міністра оборони України від 5 липня 2005 р. № 376

1. Нагрудний знак “Відмінник Збройних Сил України” (далі – нагрудний знак) вручається:
солдатам і матросам, що відрізняються бездоганною військовою дисципліною, мають заохочення за зразкове несення служби, відмінно оволоділи своєю спеціальністю, забезпечують відмінний догляд, збереження та експлуатацію закріпленої за ними зброї, бойової техніки та майна;
сержантам та старшинам, що відрізняються бездоганною військовою дисципліною, мають заохочення за зразкове несення служби, відмінно оволоділи своєю спеціальністю, вміють добре організувати і методично правильно проводити навчання підлеглих, досягли високих показників в бойовій та гуманітарній підготовці і зміцненні військової дисципліни своїх підрозділів та забезпечують відмінний догляд, збереження та експлуатацію зброї, бойової техніки та майна, закріпленого за підпорядкованими їм підрозділами.
2. Нагрудний знак вручається на підставі наказу командира військової частини. Про вручення нагрудного знака робиться запис в особовій справі військовослужбовця.
Подання до вручення нагрудного знака провадиться командирами підрозділів.
3. За порушення військової дисципліни чи недбале ставлення до виконання службових обов’язків військовослужбовці можуть бути позбавлені нагрудного знака.
4. Позбавлення нагрудного знака провадиться на підставі наказу командира військової частини.
5. Нагрудний знак носять:
на кітелі та камуфльованій куртці – над правою нагрудною кишенею;
на форменці та фланелівці – з правого боку грудей.
6. У разі втрати (псування) нагрудного знака дублікат не видається.


ОПИС нагрудного знака “Відмінник Збройних Сил України”

Нагрудний знак “Відмінник Збройних Сил України” (далі – нагрудний знак) виготовляється із жовтого металу і має вигляд лаврового вінка, перевитого стрічкою, покритою синьою емаллю. На стрічці напис: “Відмінник Збройних Сил України”. Пружки стрічки та напис – жовтого металу.
На вінок накладено прямий рівносторонній хрест із розбіжними кінцями, покритий емаллю малинового кольору. У центрі хреста на круглому медальйоні, покритому синьою емаллю, вміщено зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого. Пружки хреста і медальйону – жовтого металу.
Всі зображення і напис рельєфні.
Розмір нагрудного знака: висота – 40 мм, ширина – 36 мм.
На зворотному боці нагрудного знака розміщено застібку для прикріплення до одягу.

(http://www.mil.gov.ua/index.php?part=br ... nt&lang=ua)