Відзнака "За заслуги перед ВМС України"

Заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України, інші нагороди та нагрудні знаки

Відзнака "За заслуги перед ВМС України"

Повідомлення ABG » 15 лютого 2013, 01:41

Маскевич О. Відзнака Командувача Військово-Морськими Силами Збройних Сил України "За заслуги перед ВМС України" // Знак. – 2006. - Ч. 38. - С. 9.

Відзнака Командувача Військово-Морськими Силами Збройних Сил України “За заслуги перед ВМС України”

20 квітня 2004 р. до підприємців Андрія та Наталі Фарбер, а також Олега Маскевича звернувся голова зібрання офіцерів Головного командування ВМС Збройних Сил України капітан 1-го рангу Володимир Лошаков. Він розповів, що командування ВМС Збройних Сил України в особі Головнокомандувача Військово-морських Сил Збройних Сил України віце-адмірала Ігоря Князя, його заступника з гуманітарних питань капітана 1-го рангу Сергія Данилевського, а також самого Володимира Ігоровича вкрай зацікавлені в розробці почесної відзнаки, яка відображала б заслуги перед Військово-морськими Силами держави.
Вже 13 травня був розроблений і запропонований командуванню ВМС ескіз такої відзнаки. Вона являла собою синій Георгієвський хрест із білою облямівкою, між променями якого були вміщені чотири золоті якорі. В центрі хреста оточений золотим лавровим вінком круглий медальйон з прапором ВМС України і написом по колу: “ЗА СЛУЖБУ В ВМС ЗС УКРАЇНИ”. У результаті спільного обговорення проект був доопрацьований. В остаточному варіанті кількість якорів зменшилась до двох, вони були покладені навхрест, а замість військово-морського прапора розміщено посадовий прапор Головнокомандувача Військово-морських Сил Збройних Сил України (прапор Військово-морських Сил України з розташованими в другій, третій та четвертій чвертях прапора по синій п’ятипроменевій зірці).
В остаточному варіанті відзнака виглядає так: “ Прямий рівносторонній хрест із розбіжними сторонами синього кольору з білою облямівкою. В центрі хреста круглий медаль-йон з зображенням посадового прапора командувача Військово-морських Сил України (прапор Військово-морських Сил України з розташованими в другій, третій та четвертій чвертях прапора по синій п’ятипроменевій зірці). Навколо прапора по колу напис: “ЗА СЛУЖБУ В ВМС ЗС УКРАЇНИ”. Медальйон оточений золотим лавровим вінком та покладений на два схрещені золоті якорі”. Розміри хреста 45х45 мм.
У такому вигляді відзнака була затверджена і замовлена на Феодорівському заводі Санкт-Петербурга. В останній момент статус відзнаки вирішили змінити і зробити напис “ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД ВМС УКРАЇНИ”, про що своєчасно повідомили Феодорівський завод. Однак 26 липня перші 50 відзнак прийшли з написом “ЗА СЛУЖБУ В ВМС ЗС УКРАЇНИ”.
Перші нагородження відзнакою (зі старим написом) провели в день ВМС України 1 серпня 2004 р. Порядок вручення і носіння відзнаки було визначено в Положенні, розробленому президією офіцерських зборів Головного командування ВМС ЗС України. За цей період відзнакою “ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД ВМС УКРАЇНИ” було нагороджено низку офіцерів Центрального апарату Міністерства оборони України, Генерального штабу та Військово-морських Сил України. Серед них перший командувач ВМС України віце-адмірал Б. Кожин, контр-адмірал В. Колпаков, контр-адмірал І. Чалий, капітан 1-го рангу О. Салтиков, капітан 1-го рангу В. Гоцуляк, полковник В. Кравченко. Зважаючи на те, що флот має всенародну підтримку, рішенням Командувача флотом віце-адмірала В. Князя відзнакою нагороджені посадові особи багатьох регіонів України, які здійснюють шефство над частинами і кораблями ВМС України.
На сьогодні відзнакою “ЗА ЗАСЛУГИ ПЕРЕД ВМС УКРАЇНИ” нагороджено понад 200 чоловік.

Олег МАСКЕВИЧ (Севастополь)
Приєднані файли
38mask1.png
38mask1.png (16.43 Кб) Переглянуто 5630 разів
38mask2.png
38mask2.png (16.98 Кб) Переглянуто 5630 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9121
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відзнака "За заслуги перед ВМС України"

Повідомлення ABG » 07 червня 2015, 02:46

У матеріалі:

Заслуги1.jpg
Заслуги1.jpg (35.13 Кб) Переглянуто 5016 разів

Заслуги2.jpg
Заслуги2.jpg (29.57 Кб) Переглянуто 5016 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9121
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відзнака "За заслуги перед ВМС України"

Повідомлення TheDarkMax2 » 07 червня 2015, 09:22

Непогано, але чому у нас усе оформлено з претензією на орден? "За заслуги" можна було б зробити просто медаллю.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1128
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків


Повернутись в Нагородні та інші нагрудні знаки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron