Сторінка 1 з 1

Нагрудний знак "Сухопутні війська України"

ПовідомленняДодано: 28 липня 2014, 15:41
ABG
Нагрудний знак «Сухопутні війська України»

ПОЛОЖЕННЯ
про нагрудний знак «Сухопутні війська України»


Затверджено наказом Міністра оборони України від 2 грудня 1997 р. № 441

1. Нагрудний знак «Сухопутні війська України» є символом гордості за Сухопутні війська України — найбільш чисельного виду Збройних Сил України.

2. Нагрудним знаком «Сухопутні війська України» нагороджуються генерали, офіцери, прапорщики та військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, інші особи на честь визначних подій з історії незалежної України та її Збройних Сил:

що сумлінно виконують службовий обов’язок і досягли значних результатів у військовій службі в Сухопутних військах України, в тому числі ті, що знаходяться в запасі або у відставці і приймають активну участь у їх зміцненні;

які внесли вагомий особистий внесок у справу будівництва та розвитку Сухопутних військ України.

3. Нагородження (позбавлення) нагрудним знаком «Сухопутні війська України» здійснюються наказом заступника Міністра оборони України — командуючого Сухопутними військами Збройних Сил України за поданням командуючих військами військових округів, Північного оперативно-територіального командування, командирів (начальників) військових з’єднань та частин, військово-навчальних закладів, установ безпосереднього підпорядкування командуванню Сухопутних військ України.

4. Вручення знаку «Сухопутні війська України» організовується в урочистій обстановці заступником Міністра оборони України — командуючим Сухопутними військами Збройних Сил України, його заступниками або за їх дорученням командуючими військами військових округів, Північного оперативно-територіального командування.

5. Нагрудний знак «Сухопутні війська України» має свій особистий номер. Нагородженому знаком «Сухопутні війська України» видається посвідчення на право ношення знаку згідно з додатком.

6. Нагрудний знак «Сухопутні війська України» розміщується з лівої сторони парадно-вихідного мундиру (кітель повсякденний), згідно статті 146 «Правил носіння військової форми одягу військовослужбовцями Збройних Сил України», введених наказом Міністра оборони України 1995 року № 150.

Re: Нагрудний знак "Сухопутні війська України"

ПовідомленняДодано: 28 липня 2014, 15:42
ABG
ОПИС
нагрудного знаку «Сухопутні війська України»


Нагрудний знак «Сухопутні війська України» виготовляється із жовтого сплаву металу і являє собою композицію, основу якої складає щит, нижня частина якого до середини завершується кутом, розміром 30 мм — ширина, 50 мм — висота, залитий синьою емаллю.
У верхній частині щита розташовано зображення малого Державного Герба України¸ що накладений на перехрестя шаблі з булавою, що символізує історію і сучасність України в боротьбі за її незалежність.
Під гербом на малому щиті, залитого малиновою емаллю, розташована композиція у складі гелікоптера у верхній частині, танка з лівої сторони і ракети у перехресті двох гармат з правої, як символів основних родів військ Сухопутних військ України.
У нижній частині в куті розташовано дві великі літери «СВ» — абревіатура «Сухопутні війська».
Зображення військової техніки і озброєння виконані з металу жовтого кольору.
Малий герб та центр гелікоптера заповнені блакитною емаллю.
На звороті нагрудного знаку розташований штифт з гайкою для прикріплення знаку до одягу та номер нагрудного знаку.

znak_lf.gif
znak_lf.gif (29.35 Кб) Переглянуто 5133 разів

Re: Нагрудний знак "Сухопутні війська України"

ПовідомленняДодано: 04 лютого 2015, 05:44
SHPARIVNYK.UA
Автор відзнаки А.Феньов.
Існуе декілька різновідів по виробникам, які більш детально описано в журналі "Коллекціон" №2 за 2012 рік.

Додам фото першого варіанту відзнаки.

Re: Нагрудний знак "Сухопутні війська України"

ПовідомленняДодано: 04 лютого 2015, 05:52
SHPARIVNYK.UA
Деякі різновиди з журнальної статті.