Сторінка 1 з 1

Нагрудний знак "Ветеран війни"

ПовідомленняДодано: 01 липня 2017, 23:53
ABG
Нагрудний знак «Ветеран війни» вручається особам, що мають статус ветерана війни згідно із Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а саме учасникам бойових дій, інвалідам війни, учасникам війни.

Нагрудний знак «Ветеран війни» виготовляється чотирьох видів відповідно до категорій ветеранів, встановлених Законом:

«Ветеран війни — учасник бойових дій»;
«Ветеран війни — інвалід»;
«Ветеран війни — учасник війни»;
«Ветеран війни — особливі заслуги»

Знак «Ветеран війни — особливі заслуги» вручається особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною: Героям Радянського Союзу, повним кавалери ордена Слави, особам, що нагороджені чотирма і більше медалями «За відвагу», а також Героям Соціалістичної Праці, удостоєним цього звання за працю в період Другої світової війни.

Znak_Veteran_Vijny.jpg
Znak_Veteran_Vijny.jpg (16.01 Кб) Переглянуто 8414 разів

Re: Нагрудний знак "Ветеран війни"

ПовідомленняДодано: 01 липня 2017, 23:55
ABG
22 жовтня 1993 року Верховна Рада України ухвалила Закон № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яким визначила поняття і зміст статусу ветеранів війни; статтею 18 Закону було встановлено, що ветеранам війни вручаються посвідчення та нагрудні знаки; порядок виготовлення та видачі посвідчень і знаків встановлюється Кабінетом Міністрів України.

12 травня 1994 відповідно до ст. 18 Закону Кабінет Міністрів України прийняв Постанову № 302, якою затвердив Положення про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранам війни та опис нагрудних знаків і зразки посвідчень та нагрудних знаків.

Знак був виготовлений на виробничому об'єднанні «Луганський верстатобудівний завод».

Re: Нагрудний знак "Ветеран війни"

ПовідомленняДодано: 01 липня 2017, 23:56
ABG
Опис нагрудного знака

Нагрудний знак виготовляється з алюмінієвого сплаву темно-жовтого кольору і має круглу форму. Розмір знака: діаметр — 32 мм, товщина — 3 мм.
На лицьовому боці в центрі знака на фоні святкового салюту зображений барельєф монумента «Батьківщина — мати» меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні» у м. Києві. Зверху — напис «Ветеран війни», знизу лаврова і калинова гілочки, які розходяться по краях знака.
На зворотному боці кожного виду знака нанесено відповідний напис:
«Учасник бойових дій»;
«Інвалід війни»;
«Учасник війни»;
«Особливі заслуги».
По краях знака з лицьового та зворотного боків — бортики завширшки 1 мм. Усі написи і зображення на нагрудних знаках опуклі.
Нагрудний знак за допомогою вушка і кільця з'єднуються з прямокутною колодкою з алюмінієвого сплаву розміром 32×15 мм, яка покрита емаллю синього та жовтого кольорів (кольорів державного прапора України). Колодка має на зворотному боці шпильку для прикріплення до одягу.

Зображення
Порядок носіння

Нагрудний знак «Ветеран війни» носиться на правій стороні грудей і при носінні разом з іншими нагородами розміщується вище від них.

Re: Нагрудний знак "Ветеран війни"

ПовідомленняДодано: 03 липня 2017, 13:09
TheDarkMax2
Ми його десь тут вже обговорювали.

Re: Нагрудний знак "Ветеран війни"

ПовідомленняДодано: 06 вересня 2019, 10:06
ABG
вв_1.jpg
вв_1.jpg (28.7 Кб) Переглянуто 4038 разів
вв_2.jpg
вв_2.jpg (34.43 Кб) Переглянуто 4038 разів