"Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України, інші нагороди та нагрудні знаки

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Юрій К. » 07 травня 2014, 11:56

Якісь ділетантсько-пропагандистські статті. А чому ніхто не згадує, що Георгієвські нагороди офіційно було дозволено носити на території УНР? Що, в пропагандистську концепцію це не вписується?
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Krutyvus » 07 травня 2014, 13:09

То напишіть про це статтю. Із задоволенням прочитаю!
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Kwasura » 09 травня 2014, 02:16

Тут щось лiпше запропонували замiсть цього колорадського брудна.

Зображення

Цілком приєднуюсь.
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Юрій К. » 09 травня 2014, 03:41

Kwasura написав:Тут щось лiпше запропонували замiсть цього колорадського брудна.
...
Цілком приєднуюсь.


А ось я, наприклад, не приєднуюсь, бо це "щось" запропоновано не замісць "колорадської" стрічки, а зовсім з іншою метою. За допомогою такої картинки певні політичні сили намагаються знищити свято Пермоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 гг. Навіть ООН, коли у 2004 р. проголошувала Дні пам'яті і примирення, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни, не намагалась таким чином замінити свята, а запропонувала державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемог і Звільнення, щорічно також відзначати один або два дні (8 та 9 травня) як данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни. Ви впевнені, що такі кроки певних українських політичних сил спрямовані на замирення та спокій у країні? Особисто я ні. Мені цілком зрозуміле ставлення до ОУН, УПА і радянської символіки на Західній Україні. Але там, де мешкаю я, це зовсім інше кіно. У нас ані Бандера, ані Шухевич з УПА по факту нічого ні для кого не значать. Якщо тут почнуть нав'язувати ідеологію та героїв, яких абсолютна більшість населення не сприймає, та забороняти відзначати те чи інше свято (хай і радянське), нічого хорошого з цього не вийде. Може вже перестанемо гратися з вогнем та знайдемо компроміс? І так проблем у країні вистачає.
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Ігор90 » 09 травня 2014, 19:03

Юрій К. написав:А ось я, наприклад, не приєднуюсь, бо це "щось" запропоновано не замісць "колорадської" стрічки, а зовсім з іншою метою. За допомогою такої картинки певні політичні сили намагаються знищити свято Пермоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 гг. Навіть ООН, коли у 2004 р. проголошувала Дні пам'яті і примирення, присвячені пам'яті жертв Другої світової війни, не намагалась таким чином замінити свята, а запропонувала державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемог і Звільнення, щорічно також відзначати один або два дні (8 та 9 травня) як данину пам'яті всім жертвам Другої світової війни. Ви впевнені, що такі кроки певних українських політичних сил спрямовані на замирення та спокій у країні? Особисто я ні. Мені цілком зрозуміле ставлення до ОУН, УПА і радянської символіки на Західній Україні. Але там, де мешкаю я, це зовсім інше кіно. У нас ані Бандера, ані Шухевич з УПА по факту нічого ні для кого не значать. Якщо тут почнуть нав'язувати ідеологію та героїв, яких абсолютна більшість населення не сприймає, та забороняти відзначати те чи інше свято (хай і радянське), нічого хорошого з цього не вийде. Може вже перестанемо гратися з вогнем та знайдемо компроміс? І так проблем у країні вистачає.


Треба зауважити, що "радянський народ" це ідеологічне кліше, яке не відображає дійсності, і на сьогоднішній день росіяни цілковито приватизували перемогу собі (заяви Путіна щодо того, що найбільший тягар винесено російським народом, і що вони своїми силами подолали би німців).

Свідомі громадяни, що тверезими очима дивляться на історію, знають , що в дійсності війна принесла тільки нове розподілення українського народу і знову перетворила його одну з кращих часток на вигнанців. Щодо сприйняття і несприйняття деяких персонажів часів ДСВ на Запоріжжі, то тут у нас більшість людей, в дійсності, надо всім цим навіть не розмірковує, або ж займає позиції нейтралістські (чи пофігістські)...(загалом мені відомо багато тутешніх людей, і спектр їхніх політичних переконань обіймає повні 360 градусів...)

Георгієвська ленточка сьогодні вкінець скомромітована і є символом політичної реакції. Під цим символом били демонстрантів, під цим символом росіянами велась та ведеться зовнішньо-політична агресія і у нашої держави було одібрано території, під цим символом на сході зараз убивають українських громадян та солдат. Так що він має бути відкинений.

За великим рахунком, так само реакційною і одіозною також є символіка чорно-червона.

Символ маків є символом для нас новим, невиразним, позбавленим всякого політичного змісту і однодневним, тож розвитку він не отримає.

Коротше, на всі там церемонії і все таке інше, треба мати ленточки тільки в кольорах державного прапору, а все інше має бути зведено нанівець.
Аватар користувача
Ігор90
 
Повідомлення: 546
З нами з: 28 червня 2010, 21:52
Звідки: Запоріжжя

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Mykola Chmyr » 09 травня 2014, 21:31

Ігор90 написав:Символ маків є символом для нас [...] позбавленим всякого політичного змісту [...]

Власне, нічого поганого в цьому немає, радше навпаки.

Чи приживеться у нас "мак" в якості символу - покаже час. Думається, шанс на це є.

Інша річ, що трактування його як "загальноєвропейського" символу не відповідає дійсності.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Юрій К. » 09 травня 2014, 21:52

За останні дні по телебаченню наговорили стільки дурниць про "георгієвську" стрічку, що аж тошно було. Особливо безглуздими були спроби подати її ледве як не символ колабораціоністів під час війни. Мовляв, атаман Краснов носив орден Св. Георгія. Інші ж розповідали, що народ за нос водять, бо це не "георгієвська", а "гвардійська" стрічка. Коротше кажучи, повний абсурд пішов...
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Krutyvus » 10 травня 2014, 12:02

У свій час багатогранний символ "свастика" споганили нацисти. Тепер георгіївську стрічку заплямували рашисти. Наразі це символ агресора.
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Львовянин » 10 травня 2014, 13:46

На жаль, від сьогодення і, мабуть - навічно (як і зі свастикою), георгієвська (або гвардійська) стрічка - це є символ російського фашизму. :evil:
Львовянин
 
Повідомлення: 105
З нами з: 21 грудня 2009, 22:15

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Юрій К. » 10 травня 2014, 14:08

Те, що самі росіяни спаплюжили один із символів російської та радянської військової слави - факт. Якесь передчуття, що така ж доля чекає і на так званний "Прапор Перемоги".
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Kwasura » 11 травня 2014, 01:43

Юрій К. написав:А ось я, наприклад, не приєднуюсь, бо це "щось" запропоновано не замісць "колорадської" стрічки, а зовсім з іншою метою. За допомогою такої картинки певні політичні сили намагаються знищити свято Пермоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 гг. .


А, так Ви, пане комунист? Бiльше питань не маю.

Юрій К. написав:Мені цілком зрозуміле ставлення до ОУН, УПА і радянської символіки на Західній Україні. Але там, де мешкаю я, це зовсім інше кіно. У нас ані Бандера, ані Шухевич з УПА по факту нічого ні для кого не значать.


Дуже приємно. А я з Харкова. Холодна гора. І для мене герої війни діляться на дві категорії: ті, хто воював за волю України і хто ні.
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Kwasura » 11 травня 2014, 01:45

Львовянин написав:На жаль, від сьогодення і, мабуть - навічно (як і зі свастикою), георгієвська (або гвардійська) стрічка - це є символ російського фашизму. :evil:


Тисну руку. Лiпше i не скажеш. :)
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Kwasura » 11 травня 2014, 01:50

І взагалі, день перемоги на Європейському ТВД - це 8 травня. А 9-е - чисто політичне, совкове свято, створене для прославлiння своєї винятковості.
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Юрій К. » 11 травня 2014, 03:46

Kwasura написав:І взагалі, день перемоги на Європейському ТВД - це 8 травня. А 9-е - чисто політичне, совкове свято, створене для прославлiння своєї винятковості.


Ви, якщо не знаєте, чому саме 9 травня було встановлено в СРСР святковим днем, то краще не підіймайте цього питання.
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Kwasura » 12 травня 2014, 03:23

Юрій К. написав:
Kwasura написав:І взагалі, день перемоги на Європейському ТВД - це 8 травня. А 9-е - чисто політичне, совкове свято, створене для прославлiння своєї винятковості.


Ви, якщо не знаєте, чому саме 9 травня було встановлено в СРСР святковим днем, то краще не підіймайте цього питання.


А ми з Вами, пане, вже давно не в Совєтському союзi живемо.
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: "Гвардійська" чи "георгіївська" стрічка

Повідомлення Юрій К. » 12 травня 2014, 03:50

Kwasura написав:А ми з Вами, пане, вже давно не в Совєтському союзi живемо.


Тобто, по-вашому, зараз можно розказувати що завгодно, ігноруючи історичні реалії? ОК, нема питань. У контексті Вашої відповіді дозвольте лише таку аналогію провести. Уявіть собі ситуацію. Ви воюєте кілька років з ворогом, захищаючи свою батьківщину. Нарешті у виснажливій боротьбі здобуваєте перемогу. Уряд в ознаменування перемоги встановлює свято Перемоги. Національне свято. Проходить кілька десятиліть, у країні новий уряд, нові покоління, нові погляди на життя... І тут Вам кажуть: все, свята не буде, бо те, за що ви або Ваши батьки воювали, перемогли ворога і відстояли незалежність - це все хрень, яку треба відмінити або замінити чимось. Добре у Вас на душі буде? Гадаю, що ні. Тому вибачте, але я від своє історії відмовлятися не збираюся, якою б вона не була.
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя

Поперед.Далі

Повернутись в Нагородні та інші нагрудні знаки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 12 гостей

cron