Військово-Морські Сили України (нарукавні знаки)

Знаки розрізнення та нарукавні емблеми військових частин Збройних Сил України та інших структур

Військово-Морські Сили України (нарукавні знаки)

Повідомлення ABG » 21 червня 2015, 18:21

Стаття:
Нові нарукавні знаки у Військово-Морських Силах України // Знак. – 1997. - Ч. 13. - С. 12.

Нові нарукавні знаки у Військово-Морських Силах України

Для підвищення престижу служби у Військово-Морських Силах України і згідно з наказом заступника міністра оборони України – командувача Військово-Морськими Силами України контр-адмірала Михайла Єжеля від 28 березня 1997 р. введено в дію Положення про новий нарукавний знак “Військово-Морські Сили України” та про нарукавний знак військових частин.

Нарукавний знак “Військово-Морські Сили України”
У п’ятисторонньому щиті на чорному полі розміщене Військово-морське знамено України - біле полотнище, на якому зображений прямий синій хрест, оточений синьою смугою, а ліва верхня чверть прапора складається з двох горизонтальних смуг - синьої та жовтої. Співвідношення сторін полотнища - 2:3.
Понад прапором напис “УКРАЇНА”, під прапором меншими літерами - “ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ” (у два рядки). Написи й облямівка нашивки – жовтого кольору.

1.jpg
1.jpg (26.61 Кб) Переглянуто 26576 разів

Нарукавний знак військових частин ВМС України
У круглому золотому щиті розміщена емблема військової частини. Щит увінчує Малий герб України (у синьому п’ятисторонньому щиті золотий Тризуб), котрий підтримується з двох боків жвакагалсами. Щит обрамлює якірний ланцюг з дев’ятьма кільцями. Верхні кільця кріпляться до жвакагалсів, а нижні – до золотої пластини у формі лап якоря, на якій написана назва військової частини.

2.jpg
2.jpg (30.88 Кб) Переглянуто 26576 разів

Нарукавний знак “Військово-Морські Сили України” та нарукавний знак військових частин ВМС України носять адмірали, офіцери, мічмани, старшини та матроси контрактної служби Військово-Морських Сил України, а також курсанти Севастопольського військово-морського інституту.
Обидва нарукавні знаки військовослужбовці носять згідно зі ст.144, 145 наказу міністра оборони України від 12 червня 1995 р. №150 “Про введення в дію Правил носіння військової форми одягу військовослужбовцями Збройних Сил України”.

(інформація Ігоря ЯНУШКЕВИЧА (Миколаїв) за газетою “Флот України”)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 21 червня 2015, 18:26

Стаття:
Хлобистов О., Слободянюк М. Символи українського флоту // Знак. – 2003. - Ч. 29. – С. 10–11.
Викладена також тут.

Символи українського флоту

Особисті нарукавні емблеми кораблів та частин Військово-Морських Сил України з’явились аж 1994 р. – трохи пізніше, ніж в інших видах Збройних Сил України. Це пов’язане із складними проблемами створення українського флоту, якому довелось долати шалений спротив з боку радянсько-російских адміралів-шовіністів.
Першими нарукавну емблему створили моряки фрегата «Гетьман Сагайдачний». Це була скромна емблема з символом корабля – головою вовка на тлі козацького прапора у вигляді малинового полотнища з жовтим хрестом посередині. Носили її в верхній частині правого передпліччя. Трохи нижче нашивали прямокутник синьо-жовтого кольору з чорним написом «УКРАЇНА» (цікаво, що така стрічка сподобалась і військовослужбовцям інших видів Збройних Сил, тому її стали виготовляти і носити всюди).
Наприкінці 1994 р. у Львові виготовили ще три нарукавні емблеми: для управління 1-ї бригади надводних кораблів, фрегата «Гетьман Сагайдачний» та корабля управління «Славутич». Основу всіх трьох емблем складав єдиний символ – військово-морський прапор України, доповнений написами «ВМС УКРАЇНИ» та назвами підрозділів (1 БрНК, U-130, U-510).
Трохи пізніше, в 1997 р., ініціатива створення нарукавних емблем перейшла до Севастопольского військово-морського інституту (СВМІ). Це сталося з двох причин: по-перше, незадоволення курсантів запровадженим від 1993 р. загальним нарукавним знаком ВМС; по-друге – бажання мати свою власну емблему на кожному факультеті. Для вирішення цих питань командування інституту утворило робочу комісію з розробки військової символіки СВМІ.
Оскільки за п’ять років Незалежності українські моряки полюбили свій військово-морський прапор, тому прийняли рішення взяти його за основу емблем. При цьому форма щита та його розміри були вибрані так, щоб вони пасували до вже існуючих нарукавних знаків різних курсів навчання (так званих «курсівок»). Ось чому щит мав п’ятикутну форму (мал.1).
Зображення
Для систематизації нарукавних знаків факультетів необхідно було відпрацювати їх загальний вигляд. Досвід іноземних флотів показує, що корабельні символи часто побудовані за єдиним принципом: щит круглої чи ромбоподібної форми, на тлі якого розміщена емблема, обрамлена канатом; у верхній частині – планка з назвою корабля, а вгорі щит вінчає корабельна корона. Цей досвід врахував севастопольський художник В’ячеслав Руденко, і, на нашу думку, була зроблена досить оригінальна загальна основа корабельних символів, яка не копіювала іноземних аналогів, і водночас відповідала кращим світовим зразкам.
Створена емблема мала форму щита круглої форми, облямованого якірними ланцюгами із дев’яти ланок. Верхні ланки кріпляться до жвакогалсів, а нижні – до пластини стилізованої лапи якоря, на якій містилася назва корабля чи військової частини. Вінчає щит малий державний герб України (мал.2).
Зображення
Наприкінці березня 1997 р. наказами заступника Міністра Оборони України командувача Військово-Морськими Силами України адмірала М. Єжеля обидва проекти затверджено.
Таким чином була визначена форма нарукавної емблеми. Далі екіпажі кораблів та інших військових частин за власним бажанням розробляли свої емблеми. Перші нарукавні емблеми встановленого зразка з’явились у СВМІ та у фрегата «Гетьман Сагайдачний» – флагмана ВМС України.
На жаль, процес створення символіки українського флоту мав свої недоліки. Передовсім, не було керівного органу ВМС, який міг би організувати роботу з розробки символіки, проводити експертизу та реєстрацію проектів емблем кораблів і військових частин. Також не існувало системи затвердження емблем керівництвом ВМС України. Внаслідок цього екіпажі розробляли символи на свій розсуд, і, як це часто бувало, деякі нові нарукавні емблеми сліпо копіювали вподобані іноземні зразки. Окрім того, під час розробки емблем моряки враховували призначення свого корабля. Тому, наприклад, у з’єднанні протичовнових кораблів вибрали загальним символом акулу, яка знищує підводний човен. Це призвело до того, що емблеми різних кораблів повторювали одна одну, відрізняючись лише деякими деталями. За аналогією з емблемою морської піхоти, моряки продовжували використовувати військово-морський прапор як тло, на якому розміщувалася власна емблема, що, фактично, дублювало загальний символ ВМС України, яка носилася на лівому рукаві однострою. Іноді новорозроблені емблеми з великою кількістю елементів і деталей на невеликій площі втрачали виразність та читабельність (тобто – можливість швидкої ідентифікації приналежності її власника до корабля чи частини).
Ще одним істотним недоліком стало те, що затверджена командувачем ВМС України загальна форма емблеми для кораблів стала трактуватись як обов’язкова і для всіх інших частин, навіть тих, що не були пов’язані з корабельним складом.
Багато незручностей при розробці емблем виникало через те, що органи управління та військові частини часто змінювали назви, тому емблеми втрачали актуальність раніше, ніж їх встигали виготовити.
Важливою подією стало створення за наказом заступника Міністра оборони України – командувача Військово-Морськими Силами України в лютому 2001 р. Геральдичної ради ВМС України з метою реалізації на українському флоті вимог «Концепції розвитку символіки, прапорництва та емблематики Збройних Сил України та інших військових формувань, передбачених законодавством України», відповідно до Указу Президента України від 18 травня 2000 р. № 694 «Про впорядкування геральдичної справи в Україні» та від 30 листопада 2000 р. № 1271 «Про геральдичні знаки, емблеми і прапори центральних органів виконавчої влади України». Для підготовки робочих матеріалів до розгляду на засіданні Геральдичної ради створено позаштатну історико-геральдичну групу, яку очолив старший викладач Севастопольского військово-морського ордена Червоної Зірки інституту капітан 2 рангу О. П. Хлобистов.
Геральдична група уважно проаналізувала існуючий стан геральдичної справи у ВМС України, ознайомилася з традиціями в галузі емблематики, які склалися у військових моряків закордонних країн (передовсім – європейських), що мають багатий геральдичний досвід.
В результаті зроблено такі висновки:
- затверджена форма нарукавної емблеми залишається лише для кораблів та носиться корабельним складом;
- іншим підрозділам рекомендована система різних форм щитів для Управління ВМС (мал.3), управління об’єднання (мал.4), управління з’єднання (мал.5), управління дивізіону (мал.6) і СВМІ (мал.7), хоча не забороняється використання й іншіх варіантів;
3.jpg
3.jpg (42.53 Кб) Переглянуто 26576 разів

4.jpg
4.jpg (26.66 Кб) Переглянуто 26576 разів

5.jpg
5.jpg (37.16 Кб) Переглянуто 26576 разів

6.jpg
6.jpg (25.39 Кб) Переглянуто 26576 разів

7.jpg
7.jpg (36.14 Кб) Переглянуто 26576 разів

- рекомендовано вживати щити синього кольору – барви моря; колір канта вибирається на підставі традиційних кольорів родів ВМС, а саме: для корабельного складу – жовтий; для морської піхоти та берегової охорони – червоний; для авіаторів – блакитний; для частин технічного, тилового, медичного та фінансового забезпечення – малиновий;
- рекомендується, по можливості, запобігати використанню іменних назв підрозділів на емблемах, оскільки емблематика повинна розмовляти мовою символів, а не літер;
- при розробці емблем кораблів враховувати у першу чергу їхні іменні назви, а не призначення, що дозволяє в майбутньому передавати назву та емблему кораблю-наступнику як естафету;
- при розробці емблем будь-яких підрозділів враховувати у першу чергу їхнє призначення, історію розвитку;
- кораблі, які мають іменну назву міста, обов’язково повинні використовувати в емблемі його герб або основні елементи герба;
- кораблі, які мають іменну назву видатного діяча, обов’язково повинні містити в емблемі основні елементи його родового герба (очевидно, якщо ця особа мала такий герб);
- кораблям чи підрозділам, які мають іменну назву чи почесне найменування видатного діяча, не рекомендується використовувати їхні портретні зображення в нарукавних знаках, але допускається такі зображення на нагрудних знаках;
- при розробці емблем не рекомендується використовувати національні державні символи – Державний Герб, Державний Прапор та військово-морський прапор ВМС ЗС України;
- новостворювані емблеми, по можливості, повинні бути лаконічними, легко читатися;
- усі емблеми необхідно подавати на експертизу у Воєнно-геральдичну службу Генерального штабу Збройних Сил України через геральдичну групу Головного штабу ВМС ЗС України, а після затвердження реєструвати в Геральдичній раді ВМС, після чого диплом із зображенням емблеми надається командиру, а перший примірник диплома зберігається у геральдичній групі Головного штабу ВМС ЗС України.
Наприкінці пропонується ознайомитися з деякими зразками вже затверджених емблем кораблів ВМС України (мал.8-13). У статті не представлені існуючі емблеми таких кораблів, як «Гетьман Сагайдачний", «Славутич", «Костянтин Ольшанський», які, на нашу думку, не відповідають рекомендаціям та потребують доопрацювання. В основі всіх приведених емблем – герб міста, ім’я якого носить корабель. На емблемі корабля управління «Донбас» зображено основний елемент герба міста Лисичанська, яке має шефство над ним.
8.jpg
8.jpg (48.31 Кб) Переглянуто 26576 разів

9.jpg
9.jpg (47.03 Кб) Переглянуто 26576 разів

10.jpg
10.jpg (46.45 Кб) Переглянуто 26576 разів

11.jpg
11.jpg (52.02 Кб) Переглянуто 26576 разів

12.jpg
12.jpg (55.72 Кб) Переглянуто 26576 разів

13.jpg
13.jpg (47.7 Кб) Переглянуто 26576 разів

Олексій Хлобистов (Севастополь), Михайло Слободянюк (Львів)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 10:26

Нашивки кораблів у матеріалі

сагайдачний.jpg
сагайдачний.jpg (21.77 Кб) Переглянуто 25590 разів
Гетьман_Сагайдачний_1.jpg
Гетьман_Сагайдачний_1.jpg (20.81 Кб) Переглянуто 25587 разів
Гетьман_Сагайдачний_2.jpg
Гетьман_Сагайдачний_2.jpg (21.7 Кб) Переглянуто 25587 разів
черкаси.jpg
черкаси.jpg (23.13 Кб) Переглянуто 25590 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 10:28

Інші нашивки:

ЗахВМБ.jpg
ЗахВМБ.jpg (25.49 Кб) Переглянуто 25590 разів
ПівдМБ.jpg
ПівдМБ.jpg (21.6 Кб) Переглянуто 25586 разів
5brnk.jpg
5brnk.jpg (22.54 Кб) Переглянуто 25590 разів
ВП.jpg
ВП.jpg (22.76 Кб) Переглянуто 25590 разів
801озпдсз.jpg
801озпдсз.jpg (17.35 Кб) Переглянуто 25590 разів
опз.jpg
опз.jpg (22.99 Кб) Переглянуто 25590 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 11:28

(U132)_Севастополь.jpg
(U132)_Севастополь.jpg (21.66 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U152)_Умань.jpg
(U152)_Умань.jpg (21.39 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U153)_Прилуки.jpg
(U153)_Прилуки.jpg (23.07 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U154)_Каховка.jpg
(U154)_Каховка.jpg (20.24 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U155)_Придніпров'я.jpg
(U155)_Придніпров'я.jpg (23.2 Кб) Переглянуто 25587 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 11:30

(U205)_Луцьк.jpg
(U205)_Луцьк.jpg (23.56 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U209)_Тернопіль.jpg
(U209)_Тернопіль.jpg (21.29 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U210)_Херсон.jpg
(U210)_Херсон.jpg (22.16 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U310)_Жовті_води.jpg
(U310)_Жовті_води.jpg (24.09 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U-310)_Жовті_води.jpg
(U-310)_Жовті_води.jpg (20.5 Кб) Переглянуто 25587 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 11:32

Corvette-Chernihiv.jpg
Corvette-Chernihiv.jpg (21.18 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U310)_Чернігів.jpg
(U310)_Чернігів.jpg (22.27 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U330)_Мелітополь.jpg
(U330)_Мелітополь.jpg (20.72 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U330)_Мелітополь-1.jpg
(U330)_Мелітополь-1.jpg (23.27 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U360)_Генічеськ.jpg
(U360)_Генічеськ.jpg (22.38 Кб) Переглянуто 25587 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 11:35

(U401)_Kirovohrad.jpg
(U401)_Kirovohrad.jpg (22.7 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U401)_Кіровоград.jpg
(U401)_Кіровоград.jpg (22.15 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U401)_Кіровоград-1.jpg
(U401)_Кіровоград-1.jpg (23.83 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U401)_Кіровоград-2.jpg
(U401)_Кіровоград-2.jpg (25.37 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U402)_К._Ольшанський.jpg
(U402)_К._Ольшанський.jpg (23.23 Кб) Переглянуто 25587 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 11:36

(U423)_Горлівка.jpg
(U423)_Горлівка.jpg (17.63 Кб) Переглянуто 25587 разів
Горлівка.jpg
Горлівка.jpg (23.02 Кб) Переглянуто 25586 разів
(U500)_Donbas.jpg
(U500)_Donbas.jpg (22.46 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U500)_Donbas_2.jpg
(U500)_Donbas_2.jpg (24.58 Кб) Переглянуто 25586 разів
(U510)_Славутич.jpg
(U510)_Славутич.jpg (21.4 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U510)_Славутич-1.jpg
(U510)_Славутич-1.jpg (22.57 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U511)_Сімферополь.jpg
(U511)_Сімферополь.jpg (20.92 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U511)_Сімферополь_2.jpg
(U511)_Сімферополь_2.jpg (22.52 Кб) Переглянуто 25586 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 11:38

(U540)_Чигирин.jpg
(U540)_Чигирин.jpg (24.95 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U541)_Сміла.jpg
(U541)_Сміла.jpg (25.58 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U542)_Нова_Каховка.jpg
(U542)_Нова_Каховка.jpg (23.34 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U542)_Нова_Каховка-1.jpg
(U542)_Нова_Каховка-1.jpg (20.68 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U542)_Нова_Каховка-2.jpg
(U542)_Нова_Каховка-2.jpg (24.53 Кб) Переглянуто 25587 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 11:39

(U635)_Сквира.jpg
(U635)_Сквира.jpg (22.1 Кб) Переглянуто 25586 разів
(U760)_Fastiv.jpg
(U760)_Fastiv.jpg (18.83 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U782)_Сокаль.jpg
(U782)_Сокаль.jpg (24.05 Кб) Переглянуто 25587 разів
(U891)_Херсон.jpg
(U891)_Херсон.jpg (21.26 Кб) Переглянуто 25587 разів
Corvette-Khmelnytsky.jpg
Corvette-Khmelnytsky.jpg (19.89 Кб) Переглянуто 25587 разів
Corvette-Khmelnytsky2.jpg
Corvette-Khmelnytsky2.jpg (17.35 Кб) Переглянуто 25587 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 11:41

Corvette-Sumy.jpg
Corvette-Sumy.jpg (18.59 Кб) Переглянуто 25587 разів
Corvette-Vinnytsia.jpg
Corvette-Vinnytsia.jpg (21.52 Кб) Переглянуто 25587 разів
LCAC-Donetsk.jpg
LCAC-Donetsk.jpg (19.75 Кб) Переглянуто 25587 разів
minesweeper-Mariupol.jpg
minesweeper-Mariupol.jpg (19.55 Кб) Переглянуто 25587 разів
submarine-Zaporizhzhia.jpg
submarine-Zaporizhzhia.jpg (21.73 Кб) Переглянуто 25587 разів
Зображення
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 11:44

Ракетний крейсер «Україна»
Cruiser_Ukraine.jpg
Cruiser_Ukraine.jpg (23.05 Кб) Переглянуто 25587 разів


МАГ.jpg
МАГ.jpg (22.8 Кб) Переглянуто 25586 разів
МВП.jpg
МВП.jpg (22.75 Кб) Переглянуто 25586 разів
мртз.jpg
мртз.jpg (21.61 Кб) Переглянуто 25586 разів
Арсенал.jpg
Арсенал.jpg (24.15 Кб) Переглянуто 25586 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України

Повідомлення ABG » 17 серпня 2017, 11:53

Проект нашивки Військово-морського ліцею (2017)
Подано на ФБ.

ВМЛ_проект_2017.jpg
ВМЛ_проект_2017.jpg (19.24 Кб) Переглянуто 25587 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України (нарукавні знаки)

Повідомлення ABG » 12 листопада 2019, 22:02

(P174)_Аккерман.jpg
(P174)_Аккерман.jpg (20.52 Кб) Переглянуто 6022 разів
(P175)_Бердянськ.jpg
(P175)_Бердянськ.jpg (20.66 Кб) Переглянуто 6022 разів
(P176)_Нікополь.jpg
(P176)_Нікополь.jpg (20.28 Кб) Переглянуто 6022 разів
(P177)_Кременчук.jpg
(P177)_Кременчук.jpg (20.4 Кб) Переглянуто 6022 разів
(P178)_Лубни.jpg
(P178)_Лубни.jpg (20.4 Кб) Переглянуто 6022 разів
(P179)_Вишгород.jpg
(P179)_Вишгород.jpg (20.58 Кб) Переглянуто 6022 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8981
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Військово-Морські Сили України (нарукавні знаки)

Повідомлення TheDarkMax2 » 13 листопада 2019, 22:06

"Слов'янськ" та "Старобільськ": https://dumskaya.net/pics/b1/picturepic ... _18899.jpg
Якщо у випадку зі "Слов'янськом" не стали нічого вигадувати, то для "Старобільська" вичленували суть герба - чорного коня. Схвалюю, хоча варто було у повний зріст, а не голову.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1128
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Далі

Повернутись в Знаки розрізнення та нарукавні емблеми

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей