Українські спортивні організації та клуби в США і Канаді

Емблеми українських футбольних клубів та організацій до 1939 р. й у діаспорі

Українські спортивні організації та клуби в США і Канаді

Повідомлення ABG » 13 лютого 2011, 16:43

24 грудня 1955 р. у Торонто 23 спортивні товариства і клуби українців у Канаді та США об'єдналися в «Українську Спортову Централю Америки й Канади» (УСЦАК; Ukrainian Sports Federation of U.S.А. and Canada) – надрядну організацію спортивних клубів і секцій США і Канади. УСЦАК став послідовником Українського Спортового Союзу (в Західній Україні) та Ради Фізичної Культури (на еміграції). Об'єднанує три Делеґатурах (США-Схід, США-Захід, Канада).
1981 року гуртувала 20 клубів і спорт, секцій з бл. 2500 чл.
(http://www.socceragency.net/uscak/ http://www.uscak.org/)

logo_uscak.jpg
logo_uscak.jpg (20.22 Кб) Переглянуто 11994 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Українська Спортова Централя Америки й Канади

Повідомлення ABG » 13 лютого 2011, 17:12

Члени УСЦАК (USCAK AFFILIATES):
UAEA Chornomorska Sitch - Whippany NJ
USC Tryzub - Philadelphia PA
Ukrainian-American SA "USK" - NYC NY
SC SUM Krylati - Yonkers NY
Karpathian Ski Club
Ukrainian-American SC Lviv - Cleveland OH
SC Levy - Stamford CT
USC Czernyk - Detroit MI
UASC Lions - Chicago IL
SC SUM Kryla - Chicago IL
SC Ukraina - Chicago IL
UASC Poltava - Rochester NY
Ukrainian Chess Club Popel - Buffalo NY
Soccer Club Ukraine - Buffalo NY
SC Ukraina - Toronto ONT
UAC Vatra - Long Island NY
Ukrainian SC Karpaty - Toronto ONT
Sports Club Sokil - Toronto ONT
SC Karpaty SUM - Clifton NJ
Slava VBC - Chicago IL
SC Ukraina - Ottawa ONT
Dynamo Kiev SC - Winnipeg MAN
SA Ukraina - Montreal QUE
FC Ukraina - Syracuse NY
National Executive Board SUM - NYC NY
National Executive Board Plast - NYC NY
Lys Sports Academy - Whippany NJ
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Українська Спортова Централя Америки й Канади

Повідомлення ABG » 14 лютого 2011, 12:17

Лого збірної УСЦАК на турнірі українських команд 2007 р. в Австралії.

uscak_2007.jpg
uscak_2007.jpg (9.72 Кб) Переглянуто 11985 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Українська Спортова Централя Америки й Канади

Повідомлення ABG » 08 березня 2011, 00:06

Лого до 50-ліття УСЦАК

USCAK_50.jpg
USCAK_50.jpg (9.88 Кб) Переглянуто 11945 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Українські спортивні організації та клуби в США і Канаді

Повідомлення ABG » 11 квітня 2011, 19:07

Українська Ліга Софтболу (Ukrainian Slo-Pitch Softball League), Торонто.
Українсько-Канадська Дівоча Ліга Софтболу (Ukrainian-Canadian Girls Slo-Pitch League), Торонто.

Емблеми надіслав п. В. Соколик.

USPSL_Toronto.jpg
USPSL_Toronto.jpg (12.19 Кб) Переглянуто 7323 разів
UCGSPL_Toronto.jpg
UCGSPL_Toronto.jpg (8.97 Кб) Переглянуто 7323 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Українські спортивні організації та клуби в США і Канаді

Повідомлення ABG » 14 червня 2016, 17:54

Становлення та розвиток спортивного руху українців США та Канади

Разом з масовою, після ІІ-ї Світової війни, еміграцією українців з європейських таборів переселенців (Німеччина, Австрія, Італія, Англія) до різних країн світу, зокрема США, Канади, Австралії, емігрував і український спорт. Його привезли справжні українські спортсмени, які виявляли бажання продовжувати діяльність Українського Спортового Союзу (УСС), що функціонував з 1925 р. на українських землях і Ради Фізичної Культури, яка діяла під час тимчасової еміграції на теренах Західної Німеччини. Саме тому в США і Канаді, в країнах поселення найчисельнішої української діаспори, в 1947-1950 рр. створилася велика кількість українських спортивних клубів, товариств, осередків: Український Спортивний Клуб (УСК) в Нью-Йорку, УАСТ «Львів» в Клівленді, УСО «Тризуб» у Філадельфії, «Січ» в Елизабеті, «Леви» в Чикаго, «Черник» у Детройті і т.д. Усі вони змагаючись на спортивних майданчиках здобували не тільки місця, очки, бали, але й разом з тим виконували важливу національно-виховну роботу згуртовуючи новоприбулих та їх сім'ї, а також формуючи здорових тілом і духом національно свідомих українців.

Пожвавлене спортивне життя вимагало організування керівного чинника, який би керував діяльністю поодиноких українських спортивних клубів, товариств, осередків. Так з ініціативи клубів та організацій молоді Пласт і СУМ у 1953 році на Сході США в м. Нью-Йорк створюється «Союз Україно-Американських Спортових Товариств - Схід» (СУАСТ - Схід). За прикладом Сходу, українські спортивні клуби на Заході США створили у м. Чикаго свій керівний орган «Союз Україно-Американських Спортових Товариств - Захід» (СУАСТ - Захід), а в Канаді в м. Торонто створено «Союз Спортивних Товариств Канади» (ССТК). Постійне збільшення української громади в 50-х роках ХХ ст. у США та Канаді, зумовлює постійне зростання українських спортивних товариств і спортивних секцій молоді (Пласту і СУМу).Саме тому постала необхідність організувати єдиний центральний орган управління усіма українськими товариствами на теренах США й Канади.

Таким чином, в 1955 році було засновано міжкрайовий організаційний центр українського спорту на теренах США та Канади Українську Спортову Централю Америки і Канади (УСЦАК), яка об'єднує три підцентри - делегатури:
· Делігатура УСЦАК - Схід
· Делігатура УСЦАК – Захід
· Делігатура УСЦАК - Канада

Під патронатом УСЦАК кожного року проводяться першості серед українських товариств США і Канади з таких видів спорту: плавання, волейболу, футболу, шахів, баскетболу, тенісу, настільного тенісу, лижного спорту та легкої атлетики. У різні роки проводились першості з хокею бриджу і гольфу.

Слід відмітити, що УСЦАК і спортивні товариства розвивають аматорський спорт, хоча багато українських спортсменів виплеканих на любительському рівні виступали і показували найвищі результати на професійних змаганнях.

Особливу увагу в українській діаспорі США і Канади звертають на проблему виховання національно свідомої та фізично загартованої молоді. З 1972 року, щорічно, проводяться Українські Спортові Ігрища Молоді, участь в яких беруть сотні юнаків і дівчат віком від 12 до 18 років зі спортивно-молодіжних товариств і організацій української діаспори США і Канади. Згідно програми, змагання проходять з п'яти видів спорту : футболу, волейболу, тенісу, плавання і легкої атлетики.

З початку 70-х років проводиться щорічно у 4-х тижневий термін вишкіл для юнаків і дівчат віком 10-16 років досвідченими інструкторами з п'яти видів спорту : футболу, волейболу, тенісу, плавання і легкої атлетики. Під час вишколу юнаків і юначок навчають поведінці учасників змагань, суддівству, гігієні, особливу увагу звертають на вивчення історії українського спорту і географії України.

До 1991 р., коли Україна не мала змоги брати участь у Олімпійських іграх і міжнародних змаганнях як незалежна держава, із своїм національним прапором, в українській діаспорі США і Канади стали проводитись «Українські Олімпіади», в яких наші атлети на чужині не тільки виявляли себе національно, а й згуртовували на цих змаганнях усіх українських спортсменів і прихильників українського спорту.

Першим кроком в напрямку збереження національної ідентичності для українських спортсменів за кордоном, стало проведення Української Олімпіади в м. Філадельфія у вересні 1936 року. Вона мала неофіційну назву - «Перші Українські Всенародні Ігрища». Це були перші змагання, які пропагували головну олімпійську ідею й разом з тим маніфестували бажання України та інших поневолених народів виступати на світових міжнародних змаганнях як вільні державні нації, під своїм власним прапором.

Однією з найважливіших подій для самозатвердження українського спорту за кордоном стала «Олімпіада ДіПі» (Дісплейст Персонс), яка відбулась у Німеччині в 1948 році, в час, коли у Лондоні проходили ХІV Олімпійські ігри.

У 1956 році, в діаспорі, у м. Екзиль (Канада), був створений Український Олімпійський Комітет (УОК), що проводив заходи з метою окремої і самостійної участі України в Олімпійських іграх.

4 - 6 липня 1980 року, коли в м. Етобікок (Онтаріо, Канада) відбулась перша «Вільна Олімпіада». Організаторами її з української сторони стали УОК і УСЦАК. У ній взяли участь близько 300 спортсменів, це: українці, вірмени, литовці, латвійці і естонці. Змагання проводилися з таких видів спорту : легка атлетика, футбол, волейбол, баскетбол, стрільба та ін.

Друга «Вільна Олімпіада» відбулась у м. Етобікок (Онтаріо, Канада) 5 - 7 липня 1984 року. До спортивної програми додались такі види спорту як : теніс, плавання і хокей.

Своє продовження «Вільні Олімпіади» отримала у проведенні «Української Олімпіади» 27 - 30 травня 1988 року в м. Філадельфія. Олімпіада відбулась в рамках відзначення Тисячоліття Християнства України під патронатом УОК і УСЦАК. До її організації долучились Український Освітньо - Культурний Центр міста Філадельфії і УСО «Тризуб» (Філадельфія) на спортивних майданчиках якого і сусіднього «Делевар Велі Коледжу» проходило це свято українського спорту. В програмі Олімпіади проводились змагання в таких видах спорту: волейбол, плавання, теніс, настільний теніс, гольф, шахи, легка атлетика і футбол. Участь в ній взяли понад 700 атлетів з багатьох українських спортивних товариств.

Особливе місце у розвитку спортивної преси й до сьогодні відіграє одне з найавторитетніших видань української діаспори - орган українського спортивно-виховного товариства «Чорноморська Січ» - спортовий журнал «Наш Спорт» (Ньюарк, США).

http://studopedia.su/4_17873_stanovlenn ... anadi.html
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів


Повернутись в Футбол - організації та клуби (до 1939 р. і діаспора)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron