Сторінка 1 з 1

ФК "Закарпаття" Ужгород

ПовідомленняДодано: 27 червня 2010, 12:46
Oskar
Емблема та прапор ФК ОСК (обласний спортивний клуб) “Закарпаття” — 1998/1999–2006/2007 рр.

Re: ФК "Закарпаття" Ужгород

ПовідомленняДодано: 27 червня 2010, 12:48
Oskar
Весною 2007 р. назву клубу змінено на ФК "Закарпаття" й до літа використовувалася нова емблема.

Re: ФК "Закарпаття" Ужгород

ПовідомленняДодано: 27 червня 2010, 12:49
Oskar
Ужгородський ФК "Закарпаття" має новий герб
03.09.07
У футбольного клубу ФК "Закарпаття" з’явився новий герб. Про це сьогодніповідомив прес-аташе ФК "Закарпаття" Роман Сенишин.
Зі слів Романа Сенишина, оновлений герб ФК "Закарпаття" намалював закарпатський дизайнер і любитель футболу Михайло Пелін. Дизайнер показав макет герба генеральному директору ФК «Закарпаття» Івану Шіцу, який погодився на зміни у гербі клубу. Оновлений герб, як сподіваються закарпатські футболісти, принесе клубу успіх. На ньому білий фон замінили жовтим, футбольний м’яч зробили більшим, а у його центрі помістили герб Закарпаття.
(http://news.uzhgorod.ua/news/22883/)

Re: ФК "Закарпаття" Ужгород

ПовідомленняДодано: 27 червня 2010, 12:50
Oskar
З 2009 року емблема має синє обрамування.

Re: ФК "Закарпаття" Ужгород

ПовідомленняДодано: 17 липня 2011, 19:21
Oskar
«ЗАКАРПАТТЯ» СТАНЕ «ГОВЕРЛОЮ»
Четвер, 14 липня 2011
За рішення керівництва Товариства з обмеженою відповідальністю «Футбольний клуб «Закарпаття» команду «Закарпаття» буде перейменовано на «Говерла-Закарпаття». Під такою назвою наш колектив виступав упродовж десяти років (1971–1981 рр) . у другій лізі української зони першості СРСР.
Сучасна «Говерла» бере свій початок з 15 серпня 1925 р., коли в Ужгороді було створено перший слов’янський спортивний клуб «Русь». В 1946 році переважна більшість гравців «Русі» перейшла у новостворений «Спартак» (розпочав свою історію з 16 січня 1946 року), який згодом змінював назви на Верховина” (1961–1970 рр).; “Говерла” ( 1971–1981 рр.); “Закарпаття” (1982–1996 рр.); “Верховина” (футбольні сезони 1996/1997—1997/1998 рр), ФК ОСК “Закарпаття” (1998/1999–2006/2007 рр.); та ФК Закарпаття» ( 2007/2008 – 2010/2011рр).
(http://www.zakarpattja.uz.ua/ua/archive/637-lr-lr.html)

Нове лого:

Re: ФК "Закарпаття" Ужгород

ПовідомленняДодано: 16 листопада 2011, 15:27
evgenko
КОЛИ ВІДСУТНІЙ ЗДОРОВИЙ ҐЛУЗД

Як стало відомо, ужгородський футбольний клуб «Закарпаття» перейменовано в "Закарпаття-Говерла", з’явилася нова емблема. Саме з цього почав свої реформи новий керівник ужгородського клубу Олександр Несторович Шуфрич.
У нашій країні, як ні в якій іншій, всякі курйози та дурниці зустрічаються у назвах футбольних клубів. До сих пір неприкритим цинізмом віє від "Іллічівця". Я розумію, що завод носить ім’я Ілліча. При цьому, більшість населення вже і не знає, іменем якого саме Ілліча названо підприємство, і що це за один взагалі. Хоча кому, як не нам, жителям багатостраждальної від Іллічів та їх поплічників України знати, що це цинічне святотатство і в цивілізованій державі воно категорично (аж до юридичного переслідування) неприйнятне! От уявіть-но собі, десь у Рурі, в Судетах, Сілезії, в інших регіонах Європи, раптом металургійний комбінат носить ім’я Алоїзовича! Хоча по справедливості, ті червонопрапорні соціалісти, на відміну від наших червонопрапорних, свій народ особливо не гробили, а знищували чужих. Наші ж ленінці спочатку винищили кілька мільйонів власного народу, а потім прийнялись і за європейців.
Але зараз не про політику. Поговоримо про здоровий глузд – те чого вже катастрофічно не вистачає в Україні на всіх щаблях. Зупинимося на деяких назвах команд. Наприклад, ми якось вже звикли і не задумуємося, що красива назва клуба "Карпати" зі Львова – географічний абсурд! Львів, хто не знає, розташований практично між Розточчям і Вороняками – двома невисокими хребтами. Від Міста Лева до відрогів Карпат – а це Українські Бескиди – близько 80 км ! І це далеко. Бо все, що лежить між ними, має іншу назву – Передкарпаття.
Ще один географічно-футбольний абсурд існував у Рівному. Там в 1967-1971 рр. виступала команда "Горинь". Але варто глянути на карту і побачити, що Рівне до Горині також ніякого відношення не має! Місто знаходиться на річці Устя – притоці Горині. Сама же Горинь протікає у 30 км на північ от Рівного !
Повернемося до Ужгорода. Дійсно, у 1971–1981 рр. команда найзахіднішого обласного центра України мала назву "Говерла". Слава Богу, перейменували. Але яке відношення має Ужгород до Говерли???
Говерла – найвища точка Українських Карпат (2061 м). Відстань між нею та обласним центром по прямій близько 180 км, при чому Ужгород – майже крайня західна точка області, а Говерла – практично крайня східна !
Крім того, Говерла повністю Закарпатській області не належить – вона знаходиться якраз на кордоні двох областей, ще й Івано-Франківської.
За новою назвою уявляється, що Ужгород знаходиться серед гір. Але і це не так – місто розташоване у широкій Притиснянській низовині, на берегах річки Уж. Відроги Вулканічного (Вигорлат-Гутинського) хребта проходять на півночі.
А може дійсно між Ужгородом і Говерлою нічого такого немає, що б не заслуговувало поваги і уваги? Аж ніяк, Срібна Земля – історично, географічно і етнографічно унікальний край, який лише у ХХ столітті входив до складу 6 різних держав! Чисто географічно між Ужгородом и Говерлою розташовані красиві полонини Руна, Боржава і Красна, мальовничий масив Верховина, кам’янисті та важкопрохідні Ґорґани, красень Свидовець і не менш унікальна гора Петрос, чудові озера, багато річок! А скільки видатних постатей політики, культури, просвітництва і спорту дав край! Тільки вибирай назву, щоб характеризувало Закарпаття!
Але ось докумекали і вибрали Говерлу.
А чому б не повернути стару добру назву "Русь". А саме ця команда з Ужгорода у 1933 р. стала переможцем першості Словаччини та Подкарпатської Русі, а у сезоні 1936/37 грала в одній з найсильніших європейських ліг – Чехословаччини.
До того ж, деяким толочкам, табачникам та писакам з газеток, що чітко підпадають під швейківський термін «сучки», зайвий раз нагадаємо – яка земля дійсно має право на назву "Русь", а яка - не більше ніж "Моксель".
До речі, а чого б не "Сакура" ? Це дерево вже давно стало символом Ужгорода, до того ж японський капітал є найбільшим інвестором у економіку краю.
Тепер по емблемі : жалюгідна пародія на «Шахтар» і «Ювентус». Мабуть, виконавці ті ж самі.
Ну добре, якщо вже вистачило розуму назвати ужгородську команду «Говерлою», так намалюйте тоді Говерлу, а не три пиптика [рис. 1]. Гора Говерла, щоб ви знали, відрізняється гострою вершиною (для Українських Карпат – це нехарактерно) і двома різнонахиленими «плечима». Саме своєрідною формою Говерла і розрізняється здаля серед інших високих гір Черногірського хребта.
И найабсурдніше. На всіх емблемах Закарпатського краю (історичний герб Закарпаття, він же сучасний герб області, використано на старій емблемі [2]) ведмідь, по-перше, червоно-бурого кольору. А по-друге, стоїть ведмідь на двох лапах – в позі самця-переможця («хтиво» споглядаючи загребущих сусідів через західний кордон). На новій емблемі – білий (???) ведмідь, як покірна самка, застиг на чотирьох лапах и чекає, хто там ще з окупантів до нього іззаду прилаштується і добряче віддрюкав. Та це просто образа для жителів Закарпаття, перш за все гуцулів, що вважають свого ведмедя символом непокірності перед зайдами різних національностей.
І ще. У Закарпатті вже є одна «Говерла» – з курортного містечка Ясіня – форпост гуцульського футболу на першості області. Ось там на емблемі присутні і добре знана Говерла з Говерлянкою, і правильний ведмідь [3]. А хто не був на Гуцульщині, рекомендую подивитися, як Говерла нависає над Ясінею та прилеглими селами, і видно її з будь-якої колиби, полонини, плаю и навіть густого ізвору.
Ось так невдало починає своє життя новоназваний клуб з прекрасними традиціями. Більшої дурниці, ніж ту, що вчинили нові керівники ФК «Закарпаття», придумати важко.

Re: ФК "Закарпаття" Ужгород

ПовідомленняДодано: 03 лютого 2012, 17:16
ABG
В Ужгороді знову поміняли емблему:

Журналістам репрезентували новий герб клубу
Четвер, 26 січня 2012
Сьогодні генеральний директор клубу Іван Шіц у прес-центрі газети «Закарпатська правда» представив журналістам нову емблему клубу. Окрім самої форми герба у новому змінена дата заснування – 1925 рік. Саме в цьому році була заснована легендарна команда «літаючих учителів» - СК «Русь», яка прославила наш край у тодішній Чехословацькій республіці в склад якої входило Закарпаття з 1918 по 1939 рр.
(http://zakarpattja.uz.ua/archive/950-20 ... 23-57.html)

Не зовсім зрозумілим є пасаж про дату заснування на емблемі, оскільки на попередньому варіанті також було написано "1925".