Веселовські/Весоловські/Wesolowski/Веселовские

Дослідження родоводів

Веселовські/Весоловські/Wesolowski/Веселовские

Повідомлення Vesel » 03 квітня 2011, 14:28

Веселовські, Весоловські, Веселовские, Wesolowski з гербу Корчак наше минуле та сучаність. Прошу Вас, знаходімся!
Веселовський
Аватар користувача
Vesel
 
Повідомлення: 6
З нами з: 03 квітня 2011, 14:04

Re: Веселовські/Весоловські/Wesolowski/Веселовские

Повідомлення Vesel » 06 квітня 2011, 21:05

Якщо навіть глянути на "пошуковиках", то крім Веселовських, Весоловських, Веселовских, Wesolowski, можна побачити і Веселівських, і Veselovski, і Veselovsky, і Veselovskiy, і Wesoloski, і ще різні варіанти , я переконаний, що людей з одного кореня. Далеко не буду ходити, але навіть в моїй родині до 3 коліна є і Весоловські і Веселовські. Навіть рідні брати мали різницю О-Е. На мою думку, а також дивлячись документи, моя родина мала би носити прізвище Весоловський( або як в оригіналі Wesolowski), так було за паніматки Австрії, так було і за Польщі. Але все змінилося з приходом в Галичину СССР. Наше прізвище почало змінюватися і мої близькі і далекі родичі ставали Веселовськими, Весоловськими(рідкість)і навіть Веселівськими. Я вважаю, що це робилося спеціально для знищення родової памяті. Я добре памятаю мою вчительку товаришку Чайківську( її батьки були пани Чайковські), яка мені виправляла Веселовського на Веселівського. Будучи тоді учнем 2 класу я плакав і вперто писав Веселовький але в памяті мені трималося, що я Весоловський з Корчаків.Проблема з прізвищами була повязана і з працівниками сільрад, а швидше і з священниками - як їм подобалося так і писали. Мій тато в армії(1940-1947) проходив під двома прізвищами в військовому квитку - Василивский, а в водійському посвідченні - Василевский. А потім в паспорті Веселовський Цирк і клоуни. А по національності ми вже мусимо бути українці( хоча мій дід , який підписувався Wesolowski, казав що він русин, а прапрадід припускаю казав Jestem Polakiem . Мій син на то каже що ми є РИМО-ГРЕКО-ПРАВОСЛАВНО-МУСУЛЬМАНСьКІ ЄВРЕЇ ( коріння всюди)
Веселовський
Аватар користувача
Vesel
 
Повідомлення: 6
З нами з: 03 квітня 2011, 14:04

Re: Веселовські/Весоловські/Wesolowski/Веселовские

Повідомлення Bryndza » 21 лютого 2015, 10:17

Шукаю інформацію про цю родину:
Andrea Wesolowski (Wessolowski, Андрей Вейсоловський). Як зазначено у метриках, поляк, шляхтич. Деякі діти охрещені в грецькому обряді. Проживав у селі Добриничі (Dobrzanice, Dobrzenica, Dobrzynica, Dobrzanica, Dobzau) Перемишлянського р-ну, римо-католицької парафії Фірлеїв (Firlejow). Дружина Marianna (Маріанна), діти Maria, Martinus, Wiktoria (Victoria, Вікта), Basilius, Catharina, Joannus, Sophia, Ignatius народжені між 1776 і 1788 рр. Запис про шлюб, чи народження Андрея у фірлеївській книзі не знайдено. В Добриничах надалі прослідковується тільки Вікторія Веселовська.
В Болотні (Błotnia) (також фірлеївська парафія) проживав Іван (Ioannis) Весоловський, можливо - брат.
Буду вдячний за будь-які підказки.
Bryndza
 
Повідомлення: 62
З нами з: 30 квітня 2012, 01:03


Повернутись в Родоводи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей