Левицькі / Lewicki / Левицкие

Дослідження родоводів

Re: Левицькі / Lewicki / Левицкие

Повідомлення Балимба » 24 січня 2010, 13:12

Командир Гуцульської сотні Українських Січових Стрільців Омелян Левицький. Народився 31 жовтня 1875 року в м. Коломия. Закінчив місцеву гімназію та правничий факультет Львівського університету. Працював адвокатом у м. Турці на Львівщині та в .Долині на Івано-Франківщині. Належав до комітету Національно-демократичної партії. У се5рпні 1914 року організував 250 добровольців, з якими вступив до лав УСС. Спочатку був четарем, а відтак сотником. Очолював другу сотню четвертого куреня, яку називали Гуцульською, бо основа цього бойового підрозділу була з Гуцульщини. 26 червня 1915 року саме ця сотня першою вмаршерувала до давньої столиці Галицько-Волинського князівства - м. Галича. Загинув 23 березня 1917 року на горі Кирлібаба на Буковині від випадкового пострілу з австрійської гармати. Похований з усіма почестями на місцевому цвинтарі неподалік церкви.
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39

Re: Левицькі / Lewicki / Левицкие

Повідомлення Михайло » 11 червня 2010, 10:53

Доброго дня Вам усім на форумі!
Шукаю Левицьких, які мешкали в селі Луги, Чечельницького району,Вінницької області. Мій батько Левицький Іван Стратонович, дід Левицький Стратон Соловейович.
Михайло Левицький
Аватар користувача
Михайло
 
Повідомлення: 1
З нами з: 17 березня 2010, 13:15
Звідки: Поділля, Одещина

Re: Левицькі / Lewicki / Левицкие

Повідомлення kharakternyk » 25 грудня 2010, 21:54

Вітаю, шановні добродії!
Шукаю відомості про свого прапрадіда - Олександра Левицького з Перемишля. За родинними переказами, він був архітектором та будував дерев'яні церкви по обидва береги Сяну: й на Засянні, і в Галичині. Буду вдячний за будь-яку інформацію.
Аватар користувача
kharakternyk
 
Повідомлення: 3
З нами з: 19 грудня 2010, 18:27
Звідки: Кузнецовськ

Re: Левицькі / Lewicki / Левицкие

Повідомлення ozeuke » 08 червня 2011, 18:51

Магдалина Рогаль-Левицька (нар.? - пом.?), дружина о.Порфірія Мандичевського (нар. 1823 - пом.1879), пароха села Зарваниці на Тернопільщині. В неї вуйко - Кардинал Михайло Левицький.
ozeuke
 
Повідомлення: 1
З нами з: 08 червня 2011, 18:32

Re: Левицькі / Lewicki / Левицкие

Повідомлення Krutyvus » 09 червня 2011, 15:04

Strilbycki написав:Левицький, чернече ім’я Іларіон (р., м. н. невід. — 1731, м. Київ) — ректор Києво-Могилянської академії, ігумен Київського Братського та Лубенського Мгарського Спасо-Преображенського монастирів.

По закінченні повного академічного курсу навчання Левицький залишився в Києво-Могилянській академії викладачем класу поетики, з 1716 до 2-ї пол. 1719 р. викладав риторику, у 1719—1721 рр. — професор філософії. У 1723 р. — казнодій Київського Софійського монастиря і член Київської консисторії. Цього ж року повернувся до Києво-Могилянської академії.

З середини 1724 до початку 1727 рр. — професор філософії і префект, а з 23.02.1727 до 1731 р. — ректор Києво-Могилянської академії, професор богослов’я (1727—1729) та ігумен Київського Братського монастиря. У 1729 р. Левицького висвячено на ігумена Лубенського Мгарського Спасо-Преображенського монастиря, але він продовжував виконувати ректорські обов’язки до 1731 р. У цьому званні й помер. Поховано у Богоявленській церкві Братського монастиря. На одному з церковних дзвонів, що зберігався аж до зруйнування Богоявленської церкви (1934) був напис: «Сей дзвон есть Кіево-Могилянскій сделан за преподобного отца префекта Іларіона Левицкого. Anno MDCCXXVII [1727 ]». До нас дійшов його курс риторики — оригінальний за викладом і композицією. Історико-філософськими джерелами його були античні та ренесансні риторики, втім, у зразках промов маємо і вихід на сучасну авторові суспільно-політичну тематику. Відомі також 8 рукописів філософського курсу Левицького та кілька богословських курсів.

Невже тоді було фото?
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Левицькі / Lewicki / Левицкие

Повідомлення Strilbycki » 09 червня 2011, 17:04

Krutyvus написав:
Strilbycki написав:Левицький, чернече ім’я Іларіон (р., м. н. невід. — 1731, м. Київ) — ректор Києво-Могилянської академії, ігумен Київського Братського та Лубенського Мгарського Спасо-Преображенського монастирів.

По закінченні повного академічного курсу навчання Левицький залишився в Києво-Могилянській академії викладачем класу поетики, з 1716 до 2-ї пол. 1719 р. викладав риторику, у 1719—1721 рр. — професор філософії. У 1723 р. — казнодій Київського Софійського монастиря і член Київської консисторії. Цього ж року повернувся до Києво-Могилянської академії.

З середини 1724 до початку 1727 рр. — професор філософії і префект, а з 23.02.1727 до 1731 р. — ректор Києво-Могилянської академії, професор богослов’я (1727—1729) та ігумен Київського Братського монастиря. У 1729 р. Левицького висвячено на ігумена Лубенського Мгарського Спасо-Преображенського монастиря, але він продовжував виконувати ректорські обов’язки до 1731 р. У цьому званні й помер. Поховано у Богоявленській церкві Братського монастиря. На одному з церковних дзвонів, що зберігався аж до зруйнування Богоявленської церкви (1934) був напис: «Сей дзвон есть Кіево-Могилянскій сделан за преподобного отца префекта Іларіона Левицкого. Anno MDCCXXVII [1727 ]». До нас дійшов його курс риторики — оригінальний за викладом і композицією. Історико-філософськими джерелами його були античні та ренесансні риторики, втім, у зразках промов маємо і вихід на сучасну авторові суспільно-політичну тематику. Відомі також 8 рукописів філософського курсу Левицького та кілька богословських курсів.

Невже тоді було фото?


Да..... фантастика :lol:
Дякую, що звернули увагу.
Аватар користувача
Strilbycki
 
Повідомлення: 297
З нами з: 21 грудня 2009, 12:42
Звідки: Україна \ Ukrain \ Украйина м.Київ \ Kyiv \ Кыйив

Re: Левицькі / Lewicki / Левицкие

Повідомлення kharakternyk » 19 липня 2011, 23:14

...
Приєднані файли
certyfikat1.jpg
certyfikat1.jpg (48.51 Кб) Переглянуто 23685 разів
Аватар користувача
kharakternyk
 
Повідомлення: 3
З нами з: 19 грудня 2010, 18:27
Звідки: Кузнецовськ

Re: Левицькі / Lewicki / Левицкие

Повідомлення Левицька » 03 квітня 2012, 18:15

Доброго дня!...мені потрібна допомога!...хочу знати більше про своє коріння....моя бабця походить з родини Левицьких. Народилася і виросла на Івано - Франківщині в с.Воскресінці. Її маму звали Марта, а рідну сестру -Ганна......на жаль більше нічого мені не відомо :( ....дякую! :D
Левицька
 
Повідомлення: 1
З нами з: 01 квітня 2012, 23:07

Re: Левицькі / Lewicki / Левицкие

Повідомлення kharakternyk » 06 квітня 2012, 23:29

Вийшла така книга, може когось зацікавить
http://aukro.ua/svitlo-dushi-rodini-lev ... 28038.html
Аватар користувача
kharakternyk
 
Повідомлення: 3
З нами з: 19 грудня 2010, 18:27
Звідки: Кузнецовськ

Re: Левицькі / Lewicki / Левицкие

Повідомлення ОлексійМ » 06 листопада 2013, 01:02

Зустрічав записи про Левицьких у сповідних розписах і ревізьких казках першої половини XIX ст. сіл колишнього Хотинського повіту, зокрема с. Коболчин, теперішнього Сокирянського району Чернівецької області. За даними перепису 1835 року у Коболчині проживав Федір Іванович Левицький (1762 р.н.). У 1850-х роках сім’я Якова Кириловича Левицького (1818 р.н.) переселилася із Коболчина на постійне проживання у с. Мошана Сорокського повіту (тепер у Дондюшанському районі Республіки Молдова).
ОлексійМ
 
Повідомлення: 5
З нами з: 29 грудня 2011, 23:21

Re: Левицькі / Lewicki / Левицкие

Повідомлення Strilbycki » 29 квітня 2018, 09:28

Є відомості про Якуба Левицького двох? Якубів Левицьких, який (які) був(ли) парохами села Військо.

1) ks. Jakub Lewicki urodzony ok. 1695 r., wyświęcony na prezbitera 29 VI 1731 r. w Wielunicach i skierowany do cerkwi pw. św. Jerzego do „Uska” w dekanacie niżankowickim w dobrach starostwa przemyskiego.

2) ks. Jakub Lewicki urodzony ok. 1715 r., ordynowany 9 XII 1737 r. w Świętym Spasie do cerkwi pw. św. Jerzego w „Ujsku” w dekanacie niżankowickim w starostwie przemyskim.

Ймовірно саме по ньому, або їхньому синові став парохо цього села Ян Стрільбицький, який був одружений на Марії з Левицьких і фігурує в парафіяльних документах до своєї смерті перед Різдвом 1787 р., у віці 53 роки (р.н. 1734).
Аватар користувача
Strilbycki
 
Повідомлення: 297
З нами з: 21 грудня 2009, 12:42
Звідки: Україна \ Ukrain \ Украйина м.Київ \ Kyiv \ Кыйив

Поперед.

Повернутись в Родоводи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей