Найпопулярніші імена

Походження прізвищ та імен

Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 06 січня 2010, 23:57

На http://novynar.com.ua/politics/76886:

Найпопулярнішими іменами в Україні стали Максим та Анастасія
23 липня 2009, 13:00
Максим і Анастасія - найпопулярніші імена в Україні, якими з початку 2009 року найчастіше називали новонароджених, повідомили у Мін'юсті.
Як зазначив міністр юстиції Микола Онищук, у цілому популярними з початку року є понад 20 імен, багато із яких лідирують вже не перший рік.
Зокрема, новонароджених дівчаток найчастіше називають іменами Анастасія, Софія, Анна, Дар’я, Валерія, Марія, Єлизавета, Олександра і Поліна. Хлопчиків - Максим, Віктор, Олександр, Кирило, Денис, Данило, Андрій, Артем, Дмитро, Владислав, Ярослав, Микита, Єгор.
Водночас можна побачити і певні регіональні особливості стосовно найпопулярніших імен для новонароджених.
Наприклад: у Львівській області це - Назар, Маркіян, Тарас, Богдан, у Рівненській - Христина, Каріна, Роман, у Харківській - Аріна, Єва, Кіра, Ростислав, Арсеній, Ілля, Іван, Всеволод, у Київській - Єгор, Назар; в Одеській - Ксенія, Микола, у Житомирській - Ангеліна, Вероніка, Катерина, Олексій, у Миколаївській - Матвій, Кіра, Кароліна, Руслана, Уляна, Аліна, у Івано-Франківській - Ольга, Таїсія, Юлія, Марта, Діана, Василь, Іван, у Закарпатській - Тетяна, Ангеліна, Ніколетта, Юрій, Михайло; у Вінницькій області - Олена, Павло, Гліб, у Києві - Маргарита, Катерина, Аріна, Михайло, Тимофій, у Криму - Аліна, Володимир.
Водночас до переліку рідкісних потрапили досить поширені раніше імена - Жанна, Ляля, Сніжана, Інна, Алла, Таміла, Ніка, Аліса, Варвара, Діна, Майя, Веніямін, Леонід, Анатолій, Аристарх, Лев, Євдоким, Мирон, Архип, Кузьма, Герман.
Із початку року дівчаток називали і такими іменами, як Квета, Цвєтана, Меліса, Согдіана, Шахроза, Шахла, Іаоса, Валенсія, Філадельфія, Олімпіада, Афіна, Клеопатра, Офелія. Хлопчиків - Ричард, Тіхмур, Іслям, Аладін, Крішна, Едем, Нізамі, Платон, Христофор, Одіссей, Нерон, Мілан, Братислав.
Траплялися й дивні імена при реєстрації новонароджених. Дівчаток називали - Анастасія-К’яра, Хана-Фанні, Ілес Елвіс, Марія-Світозар, Ієреїм-Каріна, Злата Гевал, Жужа, Оріанка, Забава, Горобина, Тюльпан, Мрія, Мілліанера, Алмаза, Аркана, Радість, Ріка, Мілина, Цариця, Панна, хлопчиків - Тео Малколм, Саміддулло, Дісемміарт, Євген-Цзіхань, Азап-Назар, Добромисл, Принц, Володар, Самара.
Усе ще залишаються популярними в Україні й іноземні імена. Серед них найчастіше для дівчаток вибирають імена - Аніта, Симона, Глорія, Наомі, Каміла, Ніколь, Ніколетта, Дженіфер, Даніела, Домініка, Еммануела, Емілія, Еріка, Рената, Ванесса, Мадонна, Магдалена, Франческа, Мірабелла, Саманта, Скарлет, Луїза, для хлопчиків - Марк, Себастьян, Рафаель, Ернест, Крістіан, Оскар, Давид, Леонард, Ричард, Якоб, Рауль, Армандо.
Як повідомлялося раніше, Міністерство юстиції зафіксувало скорочення випадків зміни імені та прізвища майже на 10% - із 9203 випадків у 1 півріччі 2008 року до 8317 випадків у 1 півріччі 2009 року.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 06 січня 2010, 23:59

Я щось не розумію, з якого дива жіноче ім’я ДАРІЯ перетворилося на "Дар’я".
Мо’ всіх Марій також записувати як "Мар’я"?
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення Балимба » 07 січня 2010, 13:24

Я розумію, що наше дещо недолуге законодавство дає можливість називати дітей такими "перлами" що язик не повертається вимовити. Але ж є ще і працівники, які реєструють народження, і які повинні б давати певні рекомендації батькам щодо імені дитини (рекомендуючи хоча б дотримуватися українського правопису). Тоді б вдалося уникнути таких варіантів як Дар"я- Мар"я.
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення Балимба » 07 січня 2010, 13:33

Якщо вже ради статистики популярності імен, то можу привести таку по моєму рідному селу. В 2009 році народилось 30 дітей - 17 хлопчиків і 13 дівчаток. Імена хлопчиків: 3 - Віталій, по 1 - Назарій, Мар'ян, Олег, Євген, Андрій, Олександр, Ярослав, Дмитро, Петро (вперше за останні 13 років), Богдан, Василь, Артем,Любомир, Михайло. Імена дівчат: 2 - Соломія, по 1 - Тетяна, Вероніка, Оксана, Ангеліна, Іванна, Марія, Марина-Серафима, Віталіна, Владислава, Уляна, Руслана.
До середини 90-х в кожній сім'ї обовязково називали хлопця - Василь, дівчину - Марія.
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 07 січня 2010, 15:55

На http://old.risu.org.ua/ukr/news/article%3B306:

Житомирський РАГС не дозволив назвати немовля іменем Ісус Христос
16.10.2003 // Релігія і суспільство //
ЖИТОМИР – Українці з 2004 року зможуть давати своїм дітям два імені. Така норма міститься у Сімейному кодексі України, який вступає у чинність з 1 січня 2004 року.
Міністр юстиції України Олександр Лавринович стверджує, що зараз в Україні двійні імена зустрічають нечасто. Як правило два імені отримують діти католиків-галичан або народжені у шлюбі з іноземцями.
За словами міністра, часто двійні імена немовлят є проявом фантазії батьків. Так, у деяких сім’ях діти отримують імена героїв мексиканських серіалів. Є й інші неординарні ситуації. Зокрема, у 2002 році працівники РАГСУ міста Житомир ледве відмовили батьків назвати сина іменем Ісус Христос. Найвпливовішим аргументом стало те, що буде проблематично по батькові кликати майбутніх дітей немовляти – “Ісус Христович”.

Що відмовили, то, схоже, не зовсім так:

"Коли у вересні 2002 року Радзюк приніс немовля у РАГС для реєстрації, працівники установи пережили тихий шок. Завідуюча Ірина Згоннікова лише тихо промовила: «Побійтеся Бога, чоловіче». Проте у щасливого батька вже була заготовлена відповідь: «А чому я маю боятися Бога? Хіба щось погане роблю? Я називаю дитину найвидатнішим іменем у історії людства — ще ж щастя!» Щоправда, мати новонародженого, дружина священика Наталя, хотіла було назвати хлоп’я Богданом, але голова сімейства настояв на своєму: «Тільки Ісус Христос!» Компромісну пропозицію — обмежитись лише ім’ям Ісус — Радзюк відкинув: «Так звали багатьох пророків. А от Ісус Христос був лише один. Саме на честь Нього я називаю свого сина!» У РАГСі подивувалися, пошепотіли, але таки видали свідоцтво про народження. Метрику з іменем Бога."
Повністю див. "Маленький Христос... із Житомира" (День. - №96, середа, 1 червня 2005 р.) на: http://www.day.kiev.ua/138003/
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 02 липня 2010, 13:38

Для порівняння за минулі роки:

При реєстрації дітей популярними впродовж 2004 року було 30 імен
14.02.2005
При реєстрації народження дітей популярними впродовж 2004 року іменами були серед хлопчиків - Андрій, Антон, Артем, Владислав, Данило, Денис, Дмитро, Іван, Кирило, Максим, Микита, Микола, Михайло, Олександр. Серед дівчаток - Анна, Анастасія, Вікторія, Ганна, Дар’я, Елизавета, Катерина, Олександра, Тетяна, Марія, Наталія, Софія, Юлія. Про це повідомила директор департаменту реєстрації актів цивільного стану громадян Міністерства юстиції України Валентина Кунда.
У західних областях присвоєні такі популярні імена: у Чернівецькій області – серед хлопчиків - Василь, Степан, серед дівчаток – Ангеліна, Даяна; у Закарпатській області – серед хлопчиків – Богдан, Віктор, серед дівчаток – Ванесса, Беатрисса, у Львівській області – серед хлопчиків – Назар, Роман, Дарій, серед дівчаток – Зоряна, Соломія, Мар’яна.
Найпоширенішими іменами у східних областях є: у Дніпропетровській області – серед хлопчиків – Євген, Олег, серед дівчаток – Алла, Ксенія; у Луганській області - серед хлопчиків – Даніїл, серед дівчаток – Діана.
Ім’ям Віктор найчастіше були названі хлопчики у Закарпатській області, а ім’я Юлія присвоювалось дівчаткам у семи областях: у Волинській, Донецькій, Житомирській, Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Тернопільській.
(http://www.minjust.gov.ua/0/4763)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 02 липня 2010, 13:43

Протягом 2006 року в Україні були популярними близько 20 імен
29.01.2007
Протягом 2006 року в Україні були популярними близько 20 імен. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на дані органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) Міністерства юстиції України за минулий рік.
Торік, за словами Міністра, при реєстрації немовлят найпоширенішими жіночими іменами були Софія, Дарина, Дарія, Кристина, Ганна, Марія, Вікторія, Катерина, Анастасія, Єлизавета та Валерія. Хлопчиків дуже часто називали Вадимами, Романами, Глібами, Владиславами, Максимами, Данилами, Денисами й Андріями. В залежності від регіону, були поширені також імена Богдан, Назар, Арсен, Тарас, Зоряна.
Серед рідкісних імен найбільш уживаними у 2006 році були Злата, Єсенія, Сабіна, Сабріна, Ніколь, Ліана, Лія, а також Герман, Ерік, Еміль, Рувим та Ренат.
На честь політиків, як стверджують працівники РАЦСів, дітей торік, як правило, не нарікали. Так, ім’я Віктор нині зустрічається дуже рідко. А ім’я Юлія однаково популярне вже багато років.
Міністр також відзначив, що все рідше українці дають дітям традиційні імена, такі, як Галина, Ніна, Людмила, Лариса, Зінаїда, Валентина, Григорій, Леонід, Степан, Анатолій, Сергій та Петро. Здебільшого, так нарікають новонароджених на честь когось з родичів.
Практично щезли популярні у 80-х роках такі імена, як Анжела та Жанна.
Разом з тим, у палітрі імен, якими українці нарікають своїх дітей, щороку з’являється все більше рідкісних та незвичайних. При цьому дівочі імена різноманітніші і більш сучасні. Сильний вплив на це, за словами Міністра, справляють популярні книжки та серіали. Чимало також біблейських та історичних імен.
Так, протягом 2006 року у Криму були зареєстровані такі незвичайні імена, як Ірис, Ратібор, Дарвін.
У Вінницькій області – Мойсей, Серафім, Соломон, Магдалена.
У Волинській області – Ера, Кармеліта, Магдалина.
У Дніпропетровській – Добриня, Адам, Єлісей, Максиміліан, Платон, Спартак, Ясер, Аполлінарія, Графіеліта, Джасмін, Шакіра.
У Донецькій – Єгорька, Дарій, Аттілло, Аріадна, Есміральда, Кармен.
У Житомирській – Шохруххон, Есфір, Залман-Ісраель.
У Закарпатській – Іжак, Авель, Мімі, Мальвіна.
У Запорізькій – Парно, Князь, Еллада, Деврадж.
В Івано-Франківській – Рипсіме, Брооклін, Кінга, Адельфіна.
У Кіровоградській – Флорін-Даніель, Мадонна, Ебігеіль Грейс.
У Луганській – Фарада, Платон, Фабіан, Фаня, Аеліта.
У Львівській – Ангел, Нобель, Ольвія.
У Миколаївській – Авраам, Тамерлан, Ізмаїл, Анні, Марія-Магдалєна, Ніка-Гаетана, Шукрія, Зарджинія, Женів’єва.
В Одеській – Маршал, Серафим, Гамлет, Озодахон, Жуйжуй, Абдульжакіль, Русалка.
В Полтавській - Ахлідін, Дамір Роланд, Дзвінка-Іванна, Мерисабель.
В Рівненській – Лев-Леонід, Євстафій-Станіслав, Роксолана.
В Сумській – Міхаїл Нанух, Кармелітта.
В Тернопільській – Енжелін Ван-Ю.
В Харківській –Кенеді, Шахід, Жюльєн-Олексій, Аврора, Марфа.
В Херсонській – Літвін, Інна-Інеса, Олександра-Аврора
В Хмельницькій – Міхаіл, Артур-Іоан, Іулієна.
В Черкаській – Іглесіас Армандо.
В Чернівецькій – Гедеон, Кріст’ян, Іуді.
В Чернігівській – Одисей, Мелодія, Мандінахон.
У м.Києві – Кай, Емір, Мехрана, Млана.
У м. Севастополі - Феолент, Сільвам Надія, Іуліанія, Зійода, Мільоша.
А найбільш незвичайними випадками реєстрації імен новонароджених у 2006 році були – Принцеза, Черешня, Цариця (у Закарпатській області), Принцеса (у Дніпропетровській області), Золушка (у Полтавській та Дніпропетровській областях), Атлантида (в Івано-Франківській області), Мадагаскар (в Запорізькій області), Таймер (у Луганській області), Сервер (у Запорізькій області), Космос (у Донецькій області) та Лимон (у Закарпатській області).
(http://www.minjust.gov.ua/0/8652)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 02 липня 2010, 13:46

З початку 2007 року при реєстрації народження дітей в Україні були популярними близько 30 імен
20.08.2007
Серед імен, які присвоювалися в Україні дітям при реєстрації народження, найпопулярнішими протягом першого півріччя 2007 року були близько 30. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на статистику органів реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції.
Зокрема, за словами Міністра, у першому півріччі поточного року популярними були 15 жіночих: Анастасія, Анна (Ганна), Софія, Марія, Дар’я (Дарина, Дарія), Єлизавета, Катерина, Вікторія, Аліна, Вероніка, Кристина (Христина), Юлія, Олександра, Валерія, Діана. А також 15 чоловічих: Олександр, Максим, Владислав, Дмитро (Дмітрій), Артем, Іван, Ілля, Микита (Нікіта), Данило (Данііл, Данил), Кирило (Кірілл), Андрій, Єгор, Володимир, Богдан, Назар.
При цьому, зазначив Міністр юстиції, імена Анастасія, Анна, Софія, Єлизавета, Марія, Катерина, а також Олександр, Максим, Владислав та Дмитро – очолили рейтинг популярності практично в усіх регіонах України.
За словами Олександра Лавриновича, аналіз тенденцій 2007 року щодо присвоєння імен показує, що протягом першого півріччя дітей часто називали ім’ям, яке відповідало дню янгола. Також мотивом для обрання імені дитини ставала сімейна традиція, за якою сина або доньку називали іменем батька, діда, матері чи бабусі.
Основу імен, що присвоювалися новонародженим з початку поточного року, складали також імена християнського календаря, традиційні імена, та імена, успадковані від попередніх поколінь.
На основі національних традицій називали немовлят практично в усіх областях. При цьому, повідомив Міністр, органи кримської юстиції відзначили тенденцію в сім’ях, де батьки належали до двох національностей – татарської та слов’янської. При реєстрації дитині в таких сім’ях присвоювалося переважно татарське ім’я.
Іноземні імена, склали близько 20 відсотків серед імен, якими нарікалися новонароджені українці.
Так, повідомив Міністр, в західноєвропейських мовах часто запозичувалися такі чоловічі імена як Роберт, Ерік, Генріх, Фелікс, Крістіан, Альфред, Рональдо, Оскар, Вільям, Стівен, Домінік, Рауль, Герман, Еміль, Анрі, Арман. Жіночі - Емілія, Сільвія, Агата, Моніка, Ніколь, Патриція, Ванесса, Франческа, Кароліна, Люсі, Ізабелла, Евеліна, Лоліта, Сабіна, Шарлота, Паула, Ненсі, Луїза, Віолетта, Домініка, Католіна, Аніта, Ізабелла, Каміла, Рената, Саманта.
Спостерігається тенденція повернення до російських особистих імен, таких як Варвара, Поліна, Аріна, Іван, Ніколай, Мирон, Макар, Родіон, Акім.
Серед імен, якими нарікалися немовлята з початку року, традиційно зустрічалися також чимало східних імен, що пояснюється проживанням в Україні великої кількості національних меншин. Зокрема, дівчаток нарікали такими іменами як Аміна, Лейла, Гюнай, Саліма, Гюлшура, Санамжан, Халіджа, Гульнар. Хлопчиків - Хан, Абдул-Рахім, Сімбат, Самір, Тигран, Хусейн, Радж, Ібрагім, Ізмаїл, Карім, Омар, Азер, Зіяд, Катран, Шота.
Територіальні органи юстиції, за словами Олександра Лавриновича, відзначають також зростання кількості застарілих імен. Зокрема, у Харківській області таке зростання охарактеризували як значне. Серед застарілих імен, якими немовлят реєструють найчастіше, чоловічі - Захарій, Лука, Любомир, Радомір, Єлисей, Феодор, Іоан, Матвій, Лаврентій, Макар, Савелій, Борислав, Аристарх, Лучезар, а також жіночі - Аполлінарія, Іулінарія, Мстислава, Злата, Соломія, Роксолана, Марфа. Крім того, у Луганській області відзначають тенденцію присвоєння немовлятам імен, поширених в 50-70-ті роки. Наприклад, Уляна, Анфіса, Василина, Степан, Тимофій.
Все більше популярним в Україні, за словами Міністра юстиції, стає присвоєння подвійних імен, складовою яких є імена Єва, Марія, Анна, Тереза, Софія.
Часто також батьки звертаються до жіночих імен, утворених від чоловічих: Павла, Василина, Іванна, Олександра, Богдана, Руслана.
Все частіше новонародженим дітям батьки присвоюють біблійні імена – Адам, Єва, Мойсей, Давид, Каїн, Самуїл, Лука, Аврам, Рувим, Рахіль, Сара, Магдалина, Єсфірь. Особливо цю тенденцію відзначають органи юстиції Закарпатської та Рівненської областей.
Спостерігається також тенденція росту кількості імен, що належать героям популярних телесеріалів або зіркам естради, історичним, міфічним персонажам або книжковим героям. Зокрема, Жасмин (Жасмін), Аріанна, Афіна, Аврора, Одісей, Офелія, Тімерлан (Тамерлан), Чингіз, Дарій, Діонісій, Клеопатра, Есмеральда.
Разом з тим, відзначив Олександр Лавринович, спостерігається тенденція до різкого зниження імен, популярних у 80-90-ті роки. Зокрема, таких як Сергій, Леонід, Григорій, Георгій, Ярослав, Михайло, Василь, Валентин, Віктор, Світлана, Наталя, Оксана, Ірина, Галина, Олена, Ольга, Любов, Ніна, Лідія, Надія, Лариса, Ярослава, Майя, Ляля. Як не дивно, з огляду на кількість дітей, що були названі цими іменами у попередні десятиліття, сьогодні вони поступово переходять у категорію рідкісних.
Існують певні традиції щодо поширеності імен, і в регіональному розрізі. Наприклад, якщо імена Назар, Богдан, Данііл та Остап є в десятці найпопулярніших імен в цілій низці областей, переважно західних та центральних, то, наприклад, в Одеській області ці імена органи юстиції згадують серед рідкісних. Ім’я Тарас набуло значного поширення в Миколаївській, Житомирській, Івано-Франківській областях, проте згадується серед рідкісних в Дніпропетровській області. І якщо ім’я Марія є одним з найпопулярніших практично у всіх областях України, то в Донецькій області воно також потрапило до рідкісних.
Як завжди не обійшлося без дивних імен.
Серед особливостей Олександр Лавринович назвав приклади надання дітям російських імен в українському написанні: Владимер, Кірілл, Дмітрій, Артьом, Філіп, Глєб, Альона, Лізавєта.
Крім того, з початку року в Україні були зареєстровані діти, імена яких набувають несподіваного значення в українській мові або незвично пишуться чи звучать. Зокрема, дівчаток нарікали Лілі-ен, Мерседес, Сатанік, Гайналка, Бобі, Деві, Теля, Принцеса, Золушка, хлопчиків Гарріслав, Альоша, Медуля, Сервер, Грант, Лаша-Микита, Алім-Артем, Кіріл-Нелю.
А в Криму дитину, яка народилася на День Святого Валентина, назвали ім’ям давньогрецького бога любові – Ерос.
(http://www.minjust.gov.ua/0/10593)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 02 липня 2010, 13:50

В Україні протягом останніх кількoх років при реєстрації дітей залишаються популярними близько 30 імен
05.08.2008
В Україні протягом останніх кількох років при реєстрації дітей залишаються сталими за популярністю близько 30 імен. А найпоширенішими серед них є імена Олександр та Анастасія. Про це, з посиланням на статистичні дані органів реєстрації актів цивільного стану, повідомляє Департамент у справах цивільного стану громадян Міністерства юстиції України.
Найчастіше українці вибирають серед чоловічих імен Олександр, Данило, Максим, Владислав, Микита, Артем, Іван, Кирило, Єгор, Ілля, Андрій, Олексій, Богдан, Денис, Дмитро, Ярослав.
Серед жіночих імен – Анастасія, Аліна, Дар’я, Катерина, Марія, Наталія, Софія, Юлія, Вікторія, Єлизавета, Анна, Вероніка, Уляна, Олександра, Яна, Христина.
Втім не знижуються симпатії українців і до дивних чи незвичайних для України імен. Так, останнім часом у відділах РАЦС було зареєстровано хлопчиків на ім’я Лоаммій, Ленмар, Юстик, Арарат, Августин, Зелай, Пієтро, Раміс та дівчаток на ім’я – Еліта, Навіста, Піата, Елорія, Карабіна, Юрдана.
Сталим залишається показник українців, які у свідомому віці виявили бажання змінити власне ім’я. Так, останнім часом у відділах РАЦС зареєстровано зміни імен: «Марина» на «Мадлена», «Марія» на «Богдана», «Марія» на «Мальвіна», «Тарас» на «Маркус».
Крім того, зафіксовані факти незвичайних змін прізвищ: «Попок» на «Веселуха», «Палка» на «Добров», «Козел» на «Кравчук», «Хвостова» на «Шальк», «Токарець» на «Хадімі», «Журомська» на «Вітувіс», «Білик» на «Царук», «Кремінська» на «Преподобна», «Малий» на «Гаджієв».
Зафіксовані також незвичайні факти одночасної зміни прізвища та імені. Зокрема, Келеш Ольга стала Бінор Мішель, Білик Юлія – Марті Теа, Андропова Олена – Хепберн Дербі.
Щороку в Україні змінюють власні імена від 15 до 19 тисяч українців. Зокрема, за перше півріччя поточного року у відділах РАЦС було зареєстровано понад 9 194 юридичні факти змін власного імені чи прізвища.
Найбільшу кількість змін власного імені за перше півріччя цього року зареєстровано в Луганській області – 798, у Львівській області – 659, у місті Києві – 609, у Дніпропетровській області – 580, в Івано-Франківській – 573, у Харківській області – 421.
У цьому відношенні найконсервативнішими виявилися жителі Кіровоградської та Рівненської областей, де зареєстровано найменшу кількість змін власного імені, відповідно – 141 та 180.
(http://www.minjust.gov.ua/0/15661)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 02 липня 2010, 13:52

Найпопулярніші та найдивовижніші імена, якими українці називалися у 2008 році
28.01.2009
Найпопулярнішим чоловічим та жіночим ім’ям при реєстрації народжень дітей у 2008 році були Назар та Анастасія. Про це повідомив Міністр юстиції Микола Оніщук з посиланням на аналіз матеріалів територіальних органів реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції.
Зокрема, серед чоловічих імен в Україні найпопулярнішими у 2008 році стали – Назар, Данило, Максим, Владислав, Микита, Артем, Кирило, Єгор, Ілля, Андрій, Богдан, Денис, Дмитро, Ярослав, Олександр, Володимир.
Серед жіночих імен найбільшою популярністю користувалися – Анастасія, Ангеліна, Аліна, Дар’я (Дарина), Діана, Катерина, Марія, Наталія, Софія, Юлія, Вікторія, Єлизавета, Анна, Вероніка, Уляна, Олександра, Христина.
Крім того, повертають популярність церковнослов’янські імена. Здебільшого, такими іменами торік нарікали хлопчиків - Єлисей, Іоан, Іоаніс, Яромир, Гордій, Ераст, Устим, Дем’ян.
Користувалися популярністю при реєстрації новонароджених у 2008 році й іноземні імена: чоловічі – Домінік, Герман, Марк, Роберт, Фелікс, Оскар, Адріан, Гарольд, Ян; жіночі – Ніколь, Сабіна, Каміла, Ліана, Беатта, Евеліна, Домініка, Емма, Сабріна, Ванесса, Мішель, Анета, Кармеліта, Ізабелла.
Найбільш нетрадиційними іменами минулого року виявилися чоловічі - Христофор, Адам, Франко, Атос, Спартак, а також жіночі – Весна, Красуня, Мадонна, Даная, Сара Малка, Зінаїда Майя.
Водночас, органами реєстрації актів цивільного стану повідомлено приклади неординарних випадків зміни імен громадянами, які не вподобали власне ім’я. Зокрема, зареєстровано зміну імен Ганна на Ніколь, Олена на Меліса, Катерина на Б’янка, Аліна на Кирилина, Марина на Мадлена, Дмитро на Дан, Тамара на Тамара Аврора, Валентина на Індіра, Лариса на Льоліка, Валерій на Вілор.
Зареєстровано зміну прізвищ Лох на Любімова, Фрісман на Квіточка, Ківа на Солнишко, Сидоренко на Щаслива, Кремінська на Преподобна, Дурко на Вітович, Сало на Кириченко, Локшина на Фортуна, Грін на Гріх, Краля на Українець, Худоба на Шиян, Нога на Марко, Босий на Мірошниченко, Спиридонова на Ле Мер-Кюре.
Зареєстровано також одночасну зміну імені та прізвища: Цись Наталія на Єлизарова-Максимовська Кароліна–Аріадна, Дрожжин Василь на Боголюбський Георгій–Іоан, Буднік Ганна на Каурс Анніс, Кузнєцова Юлія на Лайм Ліка, Степанов Юрій на Баренбаум Ісроель, а також Чуб Руслан на Білан Дмитро.
(http://www.minjust.gov.ua/0/18336)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 02 липня 2010, 13:54

Найпопулярніші та найоригінальніші імена, якими українці називали дітей у 2009 році
29.12.2009
При реєстрації народжень дітей у 2009 році популярними в Україні були близько 30 імен. Про це повідомив Міністр юстиції Микола Оніщук з посиланням на аналіз матеріалів територіальних органів реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції.
Так, найпоширенішими іменами, що присвоювали дітям у році, що минає, серед чоловічих імен були: Назар, Данило, Максим, Владислав, Микита, Артем, Кирило, Єгор, Ілля, Андрій, Богдан, Денис, Дмитро, Ярослав, Олександр, Володимир. Серед жіночих – Анастасія, Софія, Ангеліна, Аліна, Дар’я (Дарина), Діана, Катерина, Марія, Наталія, Юлія, Вікторія, Єлизавета, Анна, Вероніка, Уляна, Олександра, Кристина.
Водночас, у 2009 році набули популярності: чоловічі імена – Іван, Марк, Лев, Наум, Тимур, Михайло, Захар, Оскар, жіночі імена – Оксана, Тетяна, Валерія, Злата, Каріна, Єва, Соломія, Ніколь. Ці імена були зареєстровані у переважній більшості регіонів.
Не полишили українці уподобань й до дуже рідкісних або нетрадиційних імен.
Так, протягом року в органах реєстрації актів цивільного стану були зареєстровані діти з іменами:
у Криму - Любістіна, Аполлінарія, Трохим;
у Вінницькій області – Євніка, Слов’яна, Савва;
у Волинській області – Мрія, Злата Гевал, Олімпіада, Файзулла, Велизар;
у Донецькій області – Кукла, Параскева, Ардаліон, Мерседес;
у Дніпропетровській області – Алейна, Девіка, Кнігіня, Мавліна, Свєдана, Геральд, Ізраїль, Мілорд, Папуша, Рамзес, Рафаель;
у Запорізькій області - Еліф-Аліна, Сероп, Султан, Франк, Яник;
у Закарпатській області – Река, Панна, Кітті, Янукович, Нопшугар, Ботонд, Арон-Борнобаш, Чобо, Щамуель, Кевін-Тео;
в Івано-Франківській області – Тайана, Адам, Нестор;
у Київській області – Оскар, Афіна, Февронія;
у Кіровоградській області – Зехра, Лоренада, Хістофор, Цезар;
у Луганській області – Харитина, Лучезар;
у Львівській області – Мадонна, Іонофан, Аскот;
у Миколаївській області – Маліна, Жасміна, Адда, Зітта, Едельвейс, Нектар, Хіддекель, Стерх;
в Одеській області – Шифаа Діана, Розаліїна, Каліна, Фіалка, Чула, Ісус, Єудит, Кюрбанур, Принц;
у Полтавській області – Геннадія, Платона, Рім, Відаді, Ефе, Разнік;
у Рівненській області – Жужа, Марія-Світозар, Світозар’я, Амір-Тимур;
у Сумській області – Менуя, Ліджія, Румин;
у Тернопільській області – Заміла, Ламар, Христофор, Слисей;
у Харківській області – Халва, Матрона, Джульєтта, Лікай, Малій;
у Херсонській області – Голуб-Мірра, Конкордія, Сільва, Гамлет;
у Хмельницькій області – Діаманта, Пенелопа, Емір;
у Черкаській області – Есмеральда, Євангелія, Табіта, Іоанн;
у Чернівецькій області - Андрея, Максима, Джульєтта, Філофтєя, Натанауель, Власій, Жирардо-Адріян;
у Чернігівській області – Хруслаліна, Самара, Ждан-Корнілій;
у м. Києві – Дзвінка, Кассіопея, Олеяна, Азелл, Алладін, Бріліант, Радість, Соломон;
у м. Севастополь - Венера, Діско, Нізамі, Богудар.
(http://www.minjust.gov.ua/0/24040)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 27 липня 2010, 22:26

З початку року найпопулярнішими іменами в Україні були Анастасія та Максим
27.07.2010
З початку 2010 року при реєстрації дітей найчастіше використовувалися імена Анастасія та Максим. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на дані органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) Міністерства юстиції.
Загалом з початку року в Україні були популярними близько 60 імен. Серед жіночих – Анна (Ганна), Дар’я (Дарина), Софія, Діана, Марія, Вікторія, Тетяна, Крістіна (Христина), Єлізавета, Ангеліна, Вероніка. Крім того, популярністю користувалися імена Аліна, Каріна, Валерія, Єва, Катерина, Олександра, Поліна, Яна, Ольга, Ірина, Юлія, Аріна.
Серед чоловічих імен найпопулярнішими були Артем, Денис, Данііл (Данило), Олександр, Андрій, Богдан, Дмитро, Нікіта (Микита), Назар, Кіріл (Кирило). Популярними були також імена – Віктор, Віталій, Гліб, Єгор, Іван, Ілля, Артур, Вадим, Тимофій, Михайло, Павло, Микола, Євген, Сергій, Арсеній, Юрій, Тимур, Давид та Марк.
В усіх регіонах залишаються популярними такі давньослов’янські імена як Владислав, Станіслав, Ярослав, Святослав, Ростислав.
При цьому, якщо у Волинській, Житомирській, Одеській областях давньоєврейське ім’я Злата опинилося серед нетрадиційних, то в Дніпропетровській області – серед найпопулярніших. Популярне в Криму ім’я Кіра, на Одещині потрапило до рідковживаних. Ім’я Назарій, яке популярне у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій областях, у Харківській потрапило до рідкіснисних.
В більшості регіонів України були зареєстровані дівчатка з грецьким ім’ям Євангеліна.
Фіксуються й регіональні уподобання батьків щодо імен, якими вони нарікали новонароджених у першому півріччі 2010 року. Наприклад, у Дніпропетровській області було популярним ім’я Валерій, у Житомирській – Олена, Володимир, Олексій, Тарас, у Закарпатській – Соломія, Каміла, Ксенія, Юліанна, Марина, Роман, у Львівській – Марта, Олег, Василь, Остап, у Миколаївській - Кароліна, Еліна, Матвій, до імен масового поширення на Миколаївщині останнім часом також долучилися імена - Сліна, Мілана, Маргарита, Лев, у Полтавській області – Уляна, у Рівненській – Любомир, Микола, у Сумській – Ксенія, у Тернопільській – Надія, Василь, Ігор, Тарас, Матвій, у Харківській – Ніна, Ксенія, Руслан, Арсеній, Микола, Олег, Сергій, у Хмельницькій – Наталія, у м. Києві – Варвара, Емілія, Аліса, Захар.
При цьому, як відзначають в органах РАЦС, з початку 2010 року, як і в минулих роках, більшість батьків наполягала на тому, щоб імена Ганна, Христина, Данило, Микита, Кирило були зазначені за прикладом російського правопису. Наприклад, у Дніпропетровській області цього року було зареєстровано дітей на ім’я - Ніколай, Алєся, Алєксандра, Алєкс.
Досить часто, за бажанням батьків, дітям присвоюються імена, які не відповідають правилам правопису і можуть в подальшому спричинити колізію при оформленні будь-яких документів. Наприклад, зустрічаються такі форми імен як Владімір, Данііл, Кірілл, Філіп, Архілес, Радіон. Трапляються такі незвичні форми імен як Катіріна, Лізавєта, Алона, Павла, Русана, Єлісавета, Иллана, Николиня, Тамарі, Даніяль, Пейтер, Йоланд, Александрос, Доминикас, Йосеф, Югій.
А до рідкісних імен з початку 2010 року потрапили такі популярні колись імена як Олесь, Арсен, Влад, Владлен, Герман, Лев, Ніка, Сніжана, Лада, Соломія, Елеонора, Ельвіра, Таміла, Нора, Ляля, Ліка, Дана, Еліна, Нонна.
Нетрадиційними для українців залишаються імена, що присвоєні під час реєстрації дітей батьками, які є представниками інших національностей. Серед таких з початку 2010 року були імена – Фатіма, Лейла, Аміна, Тамріко, Ніно, Самір, Армен, Расім, Левон, Надар, Азіз, Алі, Амір, Ренат, Рустам, Рафік. Зареєстровані й менш відомі або рідковживані імена – Сугра, Назанин, Пірі, Тіт, Абдулазіз, Тарик, Акош, Манар, Емрах, Уамба, Амр.
Втім, траплялися й поодинокі випадки надання дітям східних імен батьками українського походження. Дітей нарікали іменами – Аміна, Саміра, Мадіна, Крім, Дамір, Анвар, Джамал, Мурад, Ахат.
Але, якщо східними іменами дітей називали батьки, що є представниками інших національностей або вихідцями з інших країн, то західні імена полюбляли й самі українці. З початку року в Україні реєструвалися такі імена як Домініка, Джесіка, Сабріна, Ніколь, Луіза, Еліза, Каміла, Ізабела, Еріка, Евеліна, Сімона, Ніколєтта, Еліс, Каміла, Моніка, Мартіна, Аніта, Анабелла, Даніель, Глорія, Габріела, Ерік, Ернест, Крістіан, Едуард, Ельдар, Леонард, Семіон, Патрік, Даніель, Річард, Жорж, Ернест.
Реєструвалися й застарілі імена, такі як Мотрона, Мотря, Меланія, Аглая, Василина, Євпраксія, Капітоліна, Аріна, Аполінарія, Демид, Захар, Климентій, Яков, Тихон, Гнат, Гордій, Прохор, Євсей, Савелій, Єлезар, Єлісей, Лукьян, Азарій, Акім, Архип, Макарій, Гордій, Клим, Кузьма, Никодим, Тихон, Фадей.
Продовжують користуватися популярністю й біблійні, міфічні або історичні імена. З початку 2010 року зареєстровані діти з іменами – Аврора, Афіна, Аріадна, Юнона, Даяна, Даная, Деметра, Вєнєра, Вірсавія, Клеопатра, Єва, Адам, Авраам, Єлєазар, Діоніс, Дарій, Лука, Матвій, Аскольд, Нестор, Амур, Серафім, Максимус, Рафаель, Платон, Тамерлан, Меркурій.
А от герої телевізійних серіалів або відомі літературні герої цього року поки не мають колишньої популярності. Поодиноко зареєстровано імена Кармеліта, Есмеральда, Констанція, Спартак.
Натомість реєструвалися імена, які є рідкісними не лише в Україні, але й у світі – Домисла, Далья, Оліанна, Влоята, Саліна, Патрина, Аллєгра, Кіпріада, Черана, Боцана, Софра, Леайда, Лерия, Едже, Камо, Вели, Мірі, Рудій, Ейва, Лалиджан, Хрусталіна, Русаліна, Антос, Хризон, Малкиель, Аржуан, Ждаш, Сорин, Чабука, Гдан.
Не користуються особливою популярністю, проте регулярно реєструються й подвійні імена. Так, з початку 2010 року в Україні були зареєстровані дівчатка з іменами – Либідь Тетяна, Естер-Хая, Естер-Адесса, Мальвіна-Вікторія, Софія Едже, Рейчел-Аданна, Берта-Софі, Анна Беата, Варвара-Евіта, Єва-Маргарет, Кармеліта-Хрістіна, Рахіль-Габріела, Єлєна-Джесіка, Стелуца-Естер, Марта-Марія, Сафіра-Олександра, Фіонна Софія, хлопчики – Маркус-Ада, Ільяс-Адріано, Іан-Нікіта, Фево-Богдан, Таш-Даур, Дарій-Георг, Лерім-Лев, Янатан-Едвін.
Не користувалися особливою популярністю імена, що в українській мові є іменниками. Проте у першому півріччі цього року були зареєстровані діти з іменами – Калина, Талія, Миля, Різа, Ніл, Султан, Емір, Іслам, Мілан, Тузель.
А найдивовижнішими іменами, якими з початку року нарікали новонароджених дітей в Україні, виявилися жіночі імена – Азимаой, Султанпаша, Жаклін-Нанйіп, Еліф Су, та чоловічі імена – Віват, Ейлєй, Нац, Йосеф Север’ян, Северін Ілларіон, Мартін Лютер та Добриня Нікітін.
(http://www.minjust.gov.ua/0/30916)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення halytchanka » 28 липня 2010, 14:55

найгірше те, що Дарія (Дар'я) і Дарина цілком різні імена з різним походженням і значенням. а через те, що їх змішують "до купи" статистика по окремому імені недоступна і незрозуміла.
halytchanka
 
Повідомлення: 1
З нами з: 28 липня 2010, 14:50

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 05 січня 2011, 16:19

Найпопулярнішими іменами в Україні у 2010 році були Олександр, Анастасія та Софія
04.01.2011
Протягом 2010 року при реєстрації дітей в Україні найчастіше використовувалися імена Олександр, Анастасія та Софія. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на дані органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) Міністерства юстиції.
Ці імена, за словами Міністра юстиції, не втрачають популярності в Україні щонайменше останні 10 років.
Протягом 2010 року майже такою ж популярністю, як імена-лідери, користувалися й такі імена жіночі як Марія, Ганна (Анна), Дар’я (Дарина, Дарія), Вікторія, Поліна, Катерина Єлизавета, Аліна, Олександра, Кристина, Соломія. Серед чоловічих імен при реєстрації дітей найчастіше обирали також імена Максим, Артем, Данило (Данії, Даніл), Микита (Никита), Владислав, Денис, Андрій, Дмитро, Кирило (Кирилл), Іван, Назар, Богдан.
Ці імена, за словами Міністра юстиції, реєструвалися у переважній більшості регіонів України.
Загалом, крім перерахованих імен, популярними у 2010 році в Україні також були жіночі імена – Вероніка, Діана, Маргарита, Юлія, Ольга, Аріна, Тетяна, Кира, Яна, Єва, Марина, чоловічі імена – Богдан, Роман, Михайло, Єгор, Ярослав, Тимофій, Євген, Марк, Володимир, Сергій, Матвій, Гліб, Віталій, Давид, Юрій, Олексій, Тимур, Микола.
Такими іменами нарікали дітей приблизно у третині регіонів України.
Існували й регіональні уподобання щодо вибору імені при реєстрації новонароджених.
Так, у Дніпропетровській області до популярних потрапили такі чоловічі імена як Арсен (Арсеній), Валерій, Ростислав.
У Закарпатській області – Євгенія, Наталія, Каміла, Ксенія.
В Івано-Франківській області - Влада, Павло, Тарас.
У Кіровоградській області – Іванна.
У Львівській області – Марта.
У Миколаївській області – Аліса, Мілана, Злата.
В Одеській області – Уляна, Владислава, Альона.
У Полтавській області – Надія, Тарас.
У Харківській області – Ксенія, Уляна, Варвара, Злата.
У Хмельницькій області – Владислава, Ілона, Іванна, Мар’яна, Василь, Вадим, Захар, Костянтин.
У Чернівецькій області – Богдана, Валентин, Георгій.
У м.Києві – Варвара, Аліса, Ксенія.
Крім того, в органах РАЦС відзначають, що у 2010 році, як і в минулих роках, значна кількість батьків наполягала на тому, щоб імена Ганна, Христина, Данило, Микита, Кирило, Гліб, Пилип були зазначені за прикладом російського правопису.
Досить часто, за бажанням батьків, дітям присвоюються імена, які не відповідають правилам правопису і можуть в подальшому спричинити колізію при оформленні будь-яких документів. Наприклад, зустрічаються такі форми чоловічих імен як Тімур, Раман, Владімір, Данііл, Доніель, Кірілл, Філіп. Трапляються такі незвичні форми жіночих імен як Катіріна, Лізавєта, Єлісавета, Єліна.
А до рідкісних імен у 2010 році потрапили такі популярні колись імена як Герман, Родіон, Владлен, Влас, Лев, Ян, Мирон, Альбіна, Анжеліка, Віталіна, Елеонора, Майя, Ніка, Реґіна, Сніжана, Лада, Рената, Ельвіра, Таміла, Нора, Дана, Еліна, Нонна, Клара, Зося, Стелла, Орися, Юстина, Юліана, Неоніла.

(http://www.minjust.gov.ua/0/33312)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 29 лютого 2012, 00:56

Найпопулярніші імена Львівщини у 2011 році:
- чоловічі: Максим, Юрій, Олександр, Денис, Владислав, Роман, Андрій, Богдан, Володимир, Данило.
- жіночі: Анастасія, Софія, Вікторія, Вероніка, Анна, Марія, Христина, Юлія, Марта, Соломія.
Найрідкісніші імена обрані громадянами у 2011 році:
- чоловічі: Аким, Богодар, Вакула, Даріян, Еней, Зенон, Кипріян, Модест, Оверій, Отар, Ринат, Рувим, Тарон, Чингіз, Юстин, Ясін.
- жіночі: Агафія, Агнія, Айшат, Аніка, Вітана, Вєста, Гільда, Глафіра, Доротея, Естер, Кадіжа, Лікерія, Према, Філомена, Флора, Ясміна.

(http://obljust.lviv.ua/index.php?option ... &Itemid=56)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Найпопулярніші імена

Повідомлення ABG » 29 лютого 2012, 01:39

Дмитро та Анна - найпопулярніші імена 2011-го року у Рівному. Саме так найчастіше рівняни називали своїх малюків. Втім, зустрічалися й більш екзотитичні варіанти, такі, наприклад, як Едвін чи Лікерія. Загалом народилося в обласному центрі дітей у 2011-му приблизно стільки ж, як і роком раніше, а от шлюбів було - на півтори сотні більше ніж торік. Статистику рівненського РАЦСу вивчав Іван Марчук.
Іван Марчук, журналіст: "Мене звати Іван, а це оператор Денис. Саме такі імена, як у нас, у минулому році були одними із найпоширеніших, якими батьки називали своїх дітей. Однак, у рівненському РАЦСі реєстрували імена і набагато незвичніші, і набагато рідкісніші".
На наше прохання працівники РАЦСу відібрали найцікавіші. Серед нетрадиційних для нас хлопчачих імен є давньогерманське Едвін, болгарське Велізар, а також арабські Рамір та Сабір.
Галина Давидюк, начальник відділу РАЦС Рівного: "Дівчатка були Сівіль, Лікерія, Софіко, Ніколь. Іноземні імена, імена із серіалів бувають, але таких, щоб хтось вигадав, то не було. Буває таке, що реєструють за одним іменем, а у церкві дитина нарікається іншем, таке доволі часто буває. От ім'я Діана, його ж батюшка, знаю, не хрестить, чи Домнікія, якось по-церковному ім'я дають".
А от серед традиційних імен хлопчиків були популярними Дмитро, Владислав, Артем та Максим. Найбільше ж дівчаток було названо іменами Анна, або Ганна, Софія, Катерина та Анастасія.

(http://rtb.rv.ua/company/tele/video/2289/)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Далі

Повернутись в Антропоніміка

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей

cron