Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Джерельна база генеалогічних досліджень

Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Повідомлення DmitroR-2 » 31 січня 2010, 20:38

Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних і померлих у православних і греко-католицьких парафіях Галичини XVII-XVIII cтоліть (зведений каталог опрацьованих книг).

Здравствуйте!
Встретил данный список у вас на сайте. Немного непонятно, кто сводил этот список, в каких архивах (или архиве) всё это находится. Что значит обработанных книг?
Меня особенно интересует где находятся данные м.к:
Дилятин (Delatyn), с. Тлумацький р-н, ц-ва Різдва Пр. Б-ці → записи хрещених, вінчаних 1725-1786 рр.
Как я понимаю это нынешний Делятин Надворнянского р-на Ивано-Франковской обл?
DmitroR-2
 
Повідомлення: 16
З нами з: 29 січня 2010, 19:57
Звідки: м.Омськ.

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Повідомлення ABG » 31 січня 2010, 21:17

Ці книги знаходяться у фондах Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові.
Однак через проблему затоплення фондосховища ще минулого року ці матеріали були переміщені в інші приміщення й фактично тепер не видаються.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Повідомлення DmitroR-2 » 31 січня 2010, 21:52

Спасибо.
А что значит обработанных книг-имеется ввиду составление их списка?
Не подскажите насколько сильно они пострадали?
И, как я понимаю, выложенное на сайте -это только небольшая часть тех м.к., что есть в архиве Львова?
А когда их планируют выдавать не знаете?
DmitroR-2
 
Повідомлення: 16
З нами з: 29 січня 2010, 19:57
Звідки: м.Омськ.

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Повідомлення ABG » 31 січня 2010, 22:37

Так, опрацювання полягало в визначенні крайніх дат та видів записів. На жаль, ця збірка найдавніших метричних книг знаходиться в музеї, а не в архіві. Чи вони були пошкоджені я не знаю, але всі матеріали терміново перенесли в інше приміщення. Доступ до музейних збірок і раніше був обмежений (надавався, переважно, лише для науковців, а не для всіх бажаючих). Проблема найдавніших метричних книг з 17-18 ст., що в більшості з них не вказано прізвищ, лише імена.
А в Центральному державному історичному архіві України у Львові доступні метричні книги від кінця 18 ст. (про це - у відповідній темі).
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Повідомлення DmitroR-2 » 01 лютого 2010, 21:18

А выдача только для научных работников была формальностью или нет?
Поясню, что хочу сказать: в России ,в РГДА например, пускают только исследователей, имеющих направление от организаций. При этом, не важно какая организация, хоть "Рога и копыта".
А как в этом музее, требуют направление только с ист.фак-тов или всё равно, хоть с биологических?
Каким либо образом проверяют, дейст-но ли является данный человек научным работником? И как?
Я к чему спрашиваю, к науке, в т.ч. исторической отношение не имею, но просмотреть данные м.к. в будующем хочется.

И кстати, каким образом м.к. оказались в музее?

А с чем связано то, что в м.к. в то время были лишь имена? Фамилий ещё не существовало?
А греко-кат-е и православные м.к. в 17 веке уже существовали? И если не секрет какая самая ранняяя м.к. по данным конфессиям?
DmitroR-2
 
Повідомлення: 16
З нами з: 29 січня 2010, 19:57
Звідки: м.Омськ.

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Повідомлення ABG » 02 лютого 2010, 21:02

Музей має інший режим, ніж архів. Тому доступ до фондів у ньому регулюється інакше. Я з рукописами цього музеї працював десь років 10 тому, тому не можу сказати як виглядає ситуація тепер.

Наскільки знаю, то метричні книги потрапили до цієї збірки ще за Андрея Шептицького - частина була передана при перебудові старих дерев'яних церков на нові кам'яні храми, а частина здається була закуплена.

Щодо ведення метричних книг у 17-18 ст., то в нас зараз готуються до друку нові випуски "Генеалогічних записок", де цій темі присвячена велика стаття Ігора Скочиляса.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Повідомлення DmitroR-2 » 02 лютого 2010, 21:19

Понятно.Спасибо. А как ситуация с выдачей выглядела в то время?
И не подскажите насчёт фамилий в м.к.?
Меня особенно интересует р-н Прикарпатья и Карпат. Я, как слышал, там фамилии образовались пораньше, чем в других частях Украины.
DmitroR-2
 
Повідомлення: 16
З нами з: 29 січня 2010, 19:57
Звідки: м.Омськ.

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Повідомлення ABG » 02 лютого 2010, 22:13

Я працював 10 років тому не з метричними книгами, а зі сфрагістичними збірками. Доступ до каталогу дали, а потім можна було замовити окремі рукописи, щоб оглянути печатки вже "на живо".

Щодо прізвищ. У селян в Галичині в 17-18 ст. вживалися прізвиська, а з приходом австрійців 1772 р. було запроваджено постійні прізвища. У метричних книгах (кириличних, "доавстрійських") все залежало від бажання священика - іноді він міг і вписати прізвиська. Фіксовані в інших джерелах середини 18 ст. селянські прізвиська часто потім зустрічаються вже як сталі прізвища.
Австрійська влада регламентувала, що всі метричні книги ведуться латинською мовою. Цікаво, що в метриках кінця 18 - середини 19 ст. іноді вписували не лише вже усталене прізвище, але й "неофіційне" прізвисько (як цю людину прозивали односельці). Найчастіше це було потрібно, коли в селі було кілька чоловік з однаковим іменем і прізвищем.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Повідомлення DmitroR-2 » 03 лютого 2010, 20:45

Спасибо большое за ответы.
Что до бытования прозвищ,то они имели широкое расп-е и в 20 веке. Например мой отец многих знал и знает по прозвищам, фамилии же их не всегда может вспомнить.
DmitroR-2
 
Повідомлення: 16
З нами з: 29 січня 2010, 19:57
Звідки: м.Омськ.

Re: Реєстр метричних книг архівів України

Повідомлення Балимба » 17 листопада 2010, 18:19

На сайті УГТ серед опрацьованих метричних книг знайшов наступне: Дилятин (Delatyn), с. Тлумацький р-н, ц-ва Різдва Пр. Б-ці → записи хрещених, вінчаних 1725-1786 рр. Так і не можу зрозуміти про який саме населений пункт йдеться - смт. Делятин Надвірнянського району чи село Дитятин Тлумацького району?
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39

Re: Реєстр метричних книг архівів України

Повідомлення ABG » 18 листопада 2010, 00:30

Балимба написав:Так і не можу зрозуміти про який саме населений пункт йдеться - смт. Делятин Надвірнянського району чи село Дитятин Тлумацького району?

Так колега, який готував матеріал, взяв з каталогу музею. Я також звернув увагу на цю помилку. На мою думку, мова йде про ДЕЛЯТИН, у якому здавна була церква Різдва Богородиці.
Див.: http://www.castles.com.ua/deliatyn0.html
А село Дитятин належить до Галицького району.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Повідомлення Таня » 25 березня 2011, 21:31

де можна дістати метричні книги поляків, швидше католиків, макарів, тепер киівська область, а у 17-18 столітті? мене цікавлять мілєвські, яким на межі 17-18 належав макарів
Таня
 
Повідомлення: 1
З нами з: 07 грудня 2010, 23:30

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих XVIII

Повідомлення ABG » 25 березня 2011, 21:59

Схоже на те, що з цього періоду римо-католицькі метричні книги з Київщини не збереглися. Треба спробувати пошукати в Держархіві Київської області та Центральному державному історичному архіві – принаймні там потрібна Вам інформація може виявитися в інших фондах
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих X

Повідомлення erzyfo » 07 січня 2013, 21:59

де можна знайти анотацію фондів музею або путівник? чи можуть метричні книги, які зберігаються у музеї, бути унікальними та не мати копій у ЦДІАЛі?
erzyfo
 
Повідомлення: 2
З нами з: 05 січня 2013, 19:51

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих X

Повідомлення ABG » 08 січня 2013, 12:27

erzyfo написав:де можна знайти анотацію фондів музею або путівник? чи можуть метричні книги, які зберігаються у музеї, бути унікальними та не мати копій у ЦДІАЛі?

Путівника чи анотації до цієї збірки немає. Для дослідників, наскільки я поінформований, тепер також доступ закрили. Причина цього - через виявлені крадіжки з фондів музею: http://zik.ua/ua/news/2010/07/26/238476 ; http://zik.ua/ua/news/2011/10/26/316036 ; http://zik.ua/ua/analytics/2011/10/27/316295
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Метричні книги реєстрації хрещених, вінчаних, померлих X

Повідомлення Bryndza » 14 травня 2015, 20:23

Наскільки повний список, поданий на сайті? Хоч приблизно можна оцінити? Опрацьованих книг більше, ніж неопрацьованих?
І чи є якась нова інформація стосовно долі колекції, доступу до неї, каталога?
Bryndza
 
Повідомлення: 62
З нами з: 30 квітня 2012, 01:03

Далі

Повернутись в Архіви та джерела

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей