Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Ордени, медалі та почесні звання

Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення ABG » 17 лютого 2016, 18:51

Комісія державних нагород та геральдики при Президентові України

Пропозиція щодо заснування державної нагороди відзнаки Президента України – ювілейної медалі «25 років незалежності України»

24 серпня 2016 року буде відзначатися 25 років від проголошення Незалежності України, тому пропонується заснувати державну нагороду відзнаку Президента України – ювілейну медаль «25 років незалежності України». Оскільки необхідно провести відкритий конкурс на кращий проект медалі та інші підготовчі й організаційні роботи, тому це питання варто винести на найближче засідання Комісії державних нагород та геральдики.
Зважаючи на досвід запровадження попередніх ювілейних медалей та з метою підняття престижності цієї нагороди видається доцільним встановити її тираж не більше, ніж 5 тисяч.

Андрій Гречило, член Комісії, доктор історичних наук, голова Українського геральдичного товариства
18 вересня 2015 р., № 155

Наша пропозиція була підтримана на засіданні Комісії держнагород 19 листопада 2015 р.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №52/2016

Про встановлення відзнаки Президента України — ювілейної медалі ”25 років незалежності України"

З метою гідного відзначення громадян з нагоди знаменної події в історії національного державотворення - 25-ї річниці незалежності України, відповідно до пункту 25 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Установити відзнаку Президента України - ювілейну медаль "25 років незалежності України" для відзначення громадян за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу.
2. Комісії державних нагород та геральдики:
провести всеукраїнський конкурс на кращий ескіз відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України", затвердивши умови проведення конкурсу;
внести до 15 квітня 2016 року в установленому порядку проект Положення про відзнаку Президента України - ювілейну медаль "25 років незалежності України", а також з урахуванням результатів проведення конкурсу проект Малюнка відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України”.
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України Петро ПОРОШЕНКО
17 лютого 2016 року

http://www.president.gov.ua/documents/522016-19789
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8984
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Конкурс на кращий ескіз медалі "25 років незалежності"

Повідомлення Mykola Chmyr » 21 березня 2016, 16:54

Про оголошення конкурсу на кращий ескіз відзнаки Президента України – ювілейної медалі "25 років незалежності України"
21 Березня 2016 - 16:00
Комісія державних нагород та геральдики на виконання Указу Президента України від 17 лютого 2016 року № 52 "Про встановлення відзнаки Президента України – ювілейної медалі "25 років незалежності України" оголошує конкурс на кращий ескіз відзнаки Президента України – ювілейної медалі "25 років незалежності України".

Порядок проведення зазначеного конкурсу, що додається, затверджений рішенням Комісії державних нагород та геральдики.

http://www.president.gov.ua/news/pro-og ... iden-36877
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1872
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення ABG » 21 березня 2016, 18:01

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням Комісії державних нагород та геральдики
від 18 березня 2016 року № 4

ПОРЯДОК проведення всеукраїнського конкурсу на кращий ескіз відзнаки Президента України – ювілейної медалі "25 років незалежності України"

1. Цей Порядок установлює процедуру проведення всеукраїнського конкурсу на кращий ескіз відзнаки Президента України – ювілейної медалі "25 років незалежності України" (далі – конкурс).
Відзнака Президента України – ювілейна медаль "25 років незалежності України" (далі – ювілейна медаль) встановлюється для відзначення громадян за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу.

2. Організаційне забезпечення проведення конкурсу здійснює Департамент державних нагород Адміністрації Президента України (далі – Департамент державних нагород).

3. Конкурс проводиться з 21 березня по 10 квітня 2016 року.

4. Прийом конкурсних проектів ескізу ювілейної медалі (далі – ескіз) проводиться до 10 квітня 2016 року.

5. Переможець конкурсу визначається Комісією державних нагород та геральдики (далі – Комісія).

6. Визначення переможця (переможців) конкурсу відбудеться на засіданні Комісії 11 квітня 2016 року. Рішення комісії ухвалюється простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні Комісії.
Члени Комісії з 8 квітня 2016 року ознайомлюються з конкурсними проектами для підготовки до засідання Комісії.
Комісія може запропонувати автору (авторському колективу) – переможцю конкурсу доопрацювати ескіз з урахуванням зауважень членів Комісії.

7. Комісія не розглядає ескізи, що не відповідають умовам конкурсу та подані після закінчення встановленого строку.

8. Матеріали на конкурс можуть подаватися з використанням засобів поштового зв’язку або електронною поштою.
У конкурсі можуть брати участь усі бажаючі – як окремі особи, так і авторські колективи (крім осіб, зазначених у абзаці п'ятому цього пункту).
До участі в конкурсі приймаються авторські проекти ювілейної медалі, що надійшли на електронну адресу (andriy.osidak@apu.gov.ua, volodymyr.zaika@apu.gov.ua) або поштову адресу Департаменту державних нагород з позначкою "на конкурс" (01220, м. Київ, вул. Банкова, 11) у період з 21 березня по 10 квітня 2016 року включно.
Максимальна кількість проектів від одного автора (авторського колективу) – не більше двох.
Члени Комісії не можуть брати участь у конкурсі та консультувати його учасників.

9. Ескіз ювілейної медалі повинен відповідати таким вимогам:
не повинен відтворювати існуючі державні нагороди України та іноземних держав;
не може використовувати символіку політичних партій та громадських об’єднань;
повинен передбачати кольорову стрічку та кріплення для носіння на грудях;
не повинен передбачати виготовлення медалі з кількох деталей;
не повинен потребувати використання для виготовлення медалі дорогоцінних металів, дорогоцінних та напівдорогоцінних каменів, а також їх імітацій (стразів);
може передбачати будь-яку форму медалі, при цьому її розмір в натуральну величину не може перевищувати 35 мм;
повинен передбачати замінники для повсякденного носіння: планку та значок у вигляді зменшеного зображення медалі без стрічки;
не порушує права інтелектуальної власності третіх осіб.

10. На Конкурс подаються:
а) якщо матеріали надсилаються засобами поштового зв’язку:
заява, у якій зазначаються відомості про автора (авторів) ескізу медалі, а також інформація про те, що надані на конкурс ескізи медалі не порушують права інтелектуальної власності третіх осіб;
графічне кольорове зображення медалі в натуральну величину і в збільшеному розмірі (до 150 мм за висотою) на аркуші високоякісного паперу формату А4;
у верхньому правому куті аркуша позначається девіз у вигляді шестизначного числа;
пояснювальна записка (обсягом до однієї сторінки) з описом і поясненням змісту кольорів, зображень та написів на медалі;
компакт-диск з растровим (у форматі jpeg, роздільна здатність не нижче 400 dpi) та векторним (у форматах eps, ai або cdr) зображенням медалі, а також пояснювальною запискою (у форматі MS Word, розширення doc, rtf, версія від 97 і вище);
заклеєний конверт формату С6 з позначеним на ньому девізом у вигляді шестизначного числа;
у конверт має бути вміщена довідка з такою інформацією: прізвища, імена, по батькові, місця проживання виконавців, номери контактних телефонів;
б) якщо матеріали надсилаються електронною поштою:
заява, у якій зазначаються відомості про автора (авторів) ескізу медалі, а також інформація про те, що надані на Конкурс ескізи медалі не порушують права інтелектуальної власності третіх осіб (у форматі MS Word, розширення doc, rtf, версія від 97 і вище);
графічне кольорове зображення медалі в натуральну величину і в збільшеному розмірі (до 150 мм за висотою) на форматі А4, у верхньому правому куті аркуша позначається девіз у вигляді шестизначного числа (у форматі pdf);
файли з растровим (у форматі jpeg, роздільна здатність не нижче 400 dpi) та векторним (у форматах eps, ai або cdr) зображенням медалі;
пояснювальна записка (обсягом до однієї сторінки) з описом і поясненням змісту кольорів, зображень та написів на медалі (у форматі MS Word, розширення doc, rtf, версія від 97 і вище);
текстовий файл з такою інформацією: прізвища, імена, по батькові, місця проживання виконавців, номери контактних телефонів (у форматі MS Word, розширення doc, rtf, версія від 97 і вище).

11. Використання та обробка персональних даних здійснюються відповідно до вимог Закону України “Про захист персональних даних”.

12. Оригінали ескізів та супровідні матеріали до них, подані на конкурс, авторам не повертаються.

13. Інформація щодо результатів проведення конкурсу після визначення його переможців розміщується на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України.

14. Конкурс проводиться на безоплатній основі.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8984
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення TheDarkMax2 » 22 березня 2016, 15:14

Буде добре, якщо не мапа в сяйві переможе.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1128
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення ABG » 29 квітня 2016, 16:00

Переміг у конкурсі проект Олександра Лежнєва з Києва.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8984
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення ABG » 29 квітня 2016, 16:01

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №185/2016
Про відзнаку Президента України — ювілейну медаль "25 років незалежності України"

Відповідно до статті 4 Закону України "Про державні нагороди України" постановляю:
1. Затвердити такі, що додаються:
Положення про відзнаку Президента України - ювілейну медаль "25 років незалежності України";
Малюнок відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України";
Малюнок зразка бланка диплома до відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України".
2. Кабінету Міністрів України, Державному управлінню справами забезпечити за участю Національного банку України виготовлення відзнаки Президента України - ювілейної медалі "25 років незалежності України" та бланків дипломів до неї, вирішивши в установленому порядку питання щодо фінансового забезпечення відповідних заходів.
3. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України П. ПОРОШЕНКО
29 квітня 2016 року

http://www.president.gov.ua/documents/1852016-20011
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8984
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення ABG » 29 квітня 2016, 16:02

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 29 квітня 2016 року № 185/2016

ПОЛОЖЕННЯ
про відзнаку Президента України - ювілейну медаль "25 років незалежності України”


1. Відзнака Президента України - ювілейна медаль "25 років незалежності України" (далі - ювілейна медаль) установлена для відзначення громадян за значні особисті заслуги у становленні незалежної України, утвердженні її суверенітету та зміцненні міжнародного авторитету, вагомий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, культурно-освітній розвиток, активну громадсько-політичну діяльність, сумлінне та бездоганне служіння Українському народу.
2. Ювілейною медаллю нагороджуються громадяни України, іноземці та особи без громадянства.
3. Нагородження ювілейною медаллю посмертно не провадиться.
4. Ювілейна медаль виготовляється із жовтого металу і має форму кола діаметром 35 мм. На лицьовому боці медалі у правій частині зображено профіль дівчини в українському національному вінку зі стрічками. У лівій частині медалі на тлі променів розміщено Знак Княжої Держави Володимира Великого, нижче якого напис у два рядки "1991", "2016".
На зворотному боці ювілейної медалі на тлі стилізованого зображення сонця, що сходить, вміщено напис у чотири рядки: "25 РОКІВ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ". Усі зображення і написи рельєфні.
Ювілейна медаль має випуклий бортик з обох боків.
За допомогою вушка з кільцем ювілейна медаль з'єднується зі стрічкою, протягнутою через кільце і складеною вдвоє із загнутими біля кільця кутами. На зворотному боці стрічки у верхній частині - застібка для прикріплення медалі до одягу.
Стрічка медалі шовкова муарова з поздовжніми смужками (зліва направо): синього кольору шириною 4,5 мм, жовтого кольору - 7 мм, синього кольору - 4,5 мм, жовтого кольору - 3 мм, синього кольору - 4,5 мм, жовтого кольору - 7 мм, синього кольору - 4,5 мм. Довжина стрічки у складеному вигляді - 55 мм.
Планка ювілейної медалі - прямокутна металева пластинка, обтягнута стрічкою, як на медалі. Розмір планки: висота - 9,5 мм, ширина - 35 мм.
Мініатюра ювілейної медалі виготовляється з жовтого металу і є зменшеним зображенням медалі (без стрічки) діаметром 15 мм. На зворотному боці мініатюри ювілейної медалі - голка і цанговий затискач для прикріплення до одягу.
5. Висунення кандидатур до відзначення ювілейною медаллю здійснюється відповідно до Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року № 138.
6. Клопотання про відзначення громадян ювілейною медаллю разом із нагородними листами установленого зразка вносяться обласними, Київською міською державними адміністраціями, іншими державними органами до Кабінету Міністрів України у визначеному ним порядку.
7. Подання про нагородження ювілейною медаллю готує та вносить на розгляд Президенту України Кабінет Міністрів України.
Таке подання вноситься списком у паперовому вигляді та на електронному носії. До подання додаються відповідні нагородні листи.
Подання про відзначення громадян ювілейною медаллю вносяться на розгляд Президенту України не пізніше як за місяць до відповідної дати.
8. Нагородження ювілейною медаллю провадиться указом Президента України.
9. Особі, нагородженій ювілейною медаллю, вручаються медаль і диплом встановленого зразка формату А4.
10. Вручення ювілейної медалі здійснюється відповідно до Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року № 138.
Протокол про вручення ювілейної медалі та посвідчення до неї зберігається в Адміністрації Президента України або органах, яким було доручено провести вручення ювілейної медалі.
11. Ювілейну медаль носять на грудях зліва і за наявності в особи інших державних нагород України розміщують після відзнаки Президента України - ювілейної медалі "20 років незалежності України".
Замість ювілейної медалі нагороджений може носити планку (на форменому одязі) або мініатюру (на цивільному одязі). Планку носять на грудях зліва і розміщують у такій самій послідовності. Мініатюру носять на грудях зліва.

Глава Адміністрації Президента України Б. ЛОЖКІН
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8984
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення ABG » 29 квітня 2016, 16:05

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 29 квітня 2016 року № 185/2016

МАЛЮНОК
відзнаки Президента України - ювійлейної медалі "25 років незалежності України"


25років.jpeg
25років.jpeg (22.23 Кб) Переглянуто 22482 разів

Глава Адміністрації Президента України Б. ЛОЖКІН
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8984
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення ABG » 29 квітня 2016, 16:07

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 29 квітня 2016 року № 185/2016

МАЛЮНОК
зразка бланка диплома до відзнаки Президента України – ювілейної медалі "25 років незалежності України"


25грамота.jpeg
25грамота.jpeg (35.51 Кб) Переглянуто 22482 разів

Глава Адміністрації Президента України Б. ЛОЖКІН
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8984
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення TheDarkMax2 » 29 квітня 2016, 20:53

ABG написав:
ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 29 квітня 2016 року № 185/2016
МАЛЮНОК
відзнаки Президента України - ювійлейної медалі "25 років незалежності України"

Гарно. Дуже. Радий, що не мапа )
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1128
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення Mykola Chmyr » 30 квітня 2016, 13:55

Отже, указ є, тепер потрібен порядок представлення, який має визначити Кабмін.

З Положення про медаль випливає, що клопотання так на так йтимуть виключно через державні органи.
Сподіваюся, УГТ вдасться зробити так, як 5 років тому, подавши своїх членів.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1872
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення Mykola Chmyr » 23 серпня 2016, 15:44

Указ про нагородження іноземців, у тому числі ювілейною медаллю:

http://www.president.gov.ua/documents/3402016-20387
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1872
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення Mykola Chmyr » 25 серпня 2016, 00:33

Медаль "вживу".
Значок у вигляді мапи України до неї стосунку не має.
Фото з ФБ.

140.jpg
140.jpg (24.15 Кб) Переглянуто 22270 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1872
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення TheDarkMax2 » 25 серпня 2016, 08:45

Mykola Chmyr написав:Указ про нагородження іноземців, у тому числі ювілейною медаллю:

http://www.president.gov.ua/documents/3402016-20387
Ну, про те, що Мак-Кейн правильно через дефіс, мовчу. Усталилось інакше вже.
Але от як Воєвідко отримав на кінці У? Воєвідка ж.
Така ж груба помилка Миловича писати через І (§ 104. Фонетичні правила правопису слов’янських прізвищ).
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1128
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення ABG » 25 серпня 2016, 09:02

Цікаво, що окремі області також постворювали свої ювілейні медалі.
Ось Дніпропетровська: http://dnpr.com.ua/content/ko-dnyu-neza ... medal-foto

дніп16.jpg
дніп16.jpg (30.27 Кб) Переглянуто 22270 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8984
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ювілейна медаль ”25 років незалежності України"

Повідомлення ABG » 25 серпня 2016, 13:31

Виклали й указ "Про нагородження відзнакою Президента України – ювілейною медаллю "25 років незалежності України"": http://www.president.gov.ua/documents/3362016-20405

Комісії держнагород цього разу ніхто не збирав. Проекти членам порозсилали ел. поштою й просили дати пропозиції та зауваження.
Я серед іншого написав:
3) У проектах указів допущено низку помилок, що, в принципі, взагалі для документів (тим більше – такого рівня) не можна допускати. Ось приклади з указу про нагородження ювілейною медаллю:
...
в) недопустимо в указі подавати недійсні вже назви адміністративних утворень та назви окремих організацій і структур, які були перейменовані: «м. Кіровоград», «Дніпродзержинська міська рада», «Дніпропетровська міська лікарня», «Червоноармійський район», «Фрунзівський район», «Красноокнянський район» і т.п.

Читаємо указ: жодних змін не внесено (як і щодо інших зауважень).
Виникає питання: кому потрібна така "робота Комісії"? І навіщо так недолуго складати офіційні документи? Чи це непрофесіоналізм, чи просто ідіотизм - вже ролі не грає.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8984
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Далі

Повернутись в Державні нагороди та відзнаки президента

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron