Відзнака Президента України "За участь в АТО"

Ордени, медалі та почесні звання

Відзнака Президента України "За участь в АТО"

Повідомлення ABG » 17 лютого 2016, 18:56

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №53/2016

Про відзнаку Президента України "За участь в антитерористичній операції"

З метою гідного відзначення осіб – захисників суверенітету та територіальної цілісності України під час проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях, відповідно до пункту 25 частини першої статті 106 Конституції України постановляю:

1. Установити відзнаку Президента України "За участь в антитерористичній операції".
2. Затвердити такі, що додаються:
Положення про відзнаку Президента України "За участь в антитерористичній операції";
Малюнок відзнаки Президента України "За участь в антитерористичній операції";
Зразок бланка грамоти до відзнаки Президента України "За участь в антитерористичній операції".
3. Нагородити відзнакою Президента України "За участь в антитерористичній операції":
військовослужбовців (резервістів, військовозобов'язаних) та працівників Збройних Сил України, Служби безпеки України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, поліцейських, осіб рядового, начальницького складу, працівників Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції у період її проведення;
осіб, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України і виконували завдання антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією України, Національною гвардією України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, правоохоронними органами;
інших осіб, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України і в подальшому були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів.
4. Кабінету Міністрів України разом із Державним управлінням справами забезпечити за участю Національного банку України виготовлення відзнаки Президента України "За участь в антитерористичній операції" та бланків грамот до неї, вирішивши в установленому порядку питання щодо фінансового забезпечення відповідних заходів.
5. Цей Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Президент України П. ПОРОШЕНКО
17 лютого 2016 року

http://www.president.gov.ua/documents/532016-19787
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відзнака Президента України "За участь в АТО"

Повідомлення ABG » 17 лютого 2016, 18:57

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 17 лютого 2016 року №53/2016

ПОЛОЖЕННЯ про відзнаку Президента України "За участь в антитерористичній операції"

1. Відзнакою Президента України "За участь в антитерористичній операції" (далі – відзнака) нагороджуються:
військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Служби безпеки України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції у період її проведення;
особи, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії або каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України і виконували завдання антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях у взаємодії із Збройними Силами України, Міністерством внутрішніх справ України, Національною поліцією України, Національною гвардією України, іншими утвореними відповідно до законів України військовими формуваннями, правоохоронними органами;
інші особи, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районі проведення антитерористичної операції у період її проведення у складі добровольчих формувань, що були утворені або самоорганізувалися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України і в подальшому були включені до складу Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, правоохоронних органів.
2. Нагородження відзнакою може бути проведено посмертно.
3. Відзнака виготовляється з латуні з ефектом патинування і має форму кола діаметром 32 мм, обрамленого бортиком.
На лицьовому боці відзнаки у центрі на тлі хреста розміщено три перехрещені вістрям вниз мечі. Клинок середнього меча оповитий вінком з дубового листя.
Зворотний бік відзнаки плоский. На зворотному боці у центрі розміщено малий Державний Герб України, по верхньому півколу – напис "ЗА УЧАСТЬ В АНТИТЕРОРИСТИЧНІЙ ОПЕРАЦІЇ".
Усі зображення і написи рельєфні.
За допомогою вушка з кільцем відзнака з'єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою стрічкою. Розміри колодки: ширина – 28 мм, висота – 42 мм. Розмір фігурної дужки та заокругленого виступу до колодки відповідно 30 х 2 мм та 2 мм.
Стрічка до відзнаки шовкова муарова темно-зеленого кольору, шириною 28 мм, з двома повздовжніми смужками синього та жовтого (зліва направо) кольорів у центрі, шириною 5 мм кожна.
Відзнака кріпиться до одягу за допомогою застібки із запобіжником, яка знаходиться на зворотному боці колодки.
Планка відзнаки являє собою прямокутну металеву пластинку, обтягнуту стрічкою, як на колодці відзнаки. Розмір планки: висота – 12 мм, ширина – 28 мм.
Значок відзнаки виготовляється з латуні з ефектом патинування і являє собою зменшене зображення відзнаки (без колодки) діаметром 12 мм. На зворотному боці значка – голка і цанговий затискач для прикріплення до одягу.
4. Вручення відзнаки провадиться в урочистій обстановці Президентом України або від його імені керівниками центральних органів виконавчої влади, державних органів, що здійснюють керівництво утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, керівниками інших державних органів, головами обласних та Київської міської державних адміністрацій, керівниками закордонних дипломатичних установ України.
Вручення відзнаки здійснюється згідно зі списком осіб, представлених до нагородження відзнакою Президента України "За участь в антитерористичній операції" (далі – список), який складається та затверджується відповідними центральними органами виконавчої влади, державними органами, що здійснюють керівництво утвореними відповідно до законів військовими формуваннями, іншими державними органами.
Підставою для включення до списку є документи, які відповідно до законодавства України підтверджують статус учасника бойових дій, інваліда війни, наданого у зв'язку з участю в антитерористичній операції в Донецькій та Луганській областях.
Список має містити такі відомості про особу: прізвище, ім'я та по батькові; місце проживання; документ, на підставі якого особу включено до списку.
5. Особі, нагородженій відзнакою, разом із відзнакою вручається грамота встановленого зразка формату А4.
6. Про вручення відзнаки та грамоти до неї складається відповідно до Порядку представлення до нагородження та вручення державних нагород України, затвердженого Указом Президента України від 19 лютого 2003 року № 138, Протокол вручення державних нагород України за встановленою формою.
Протокол зберігається органом, який проводив вручення.
7. Відзнаку носять на грудях зліва і за наявності в особи інших державних нагород України розміщують після них. Замість відзнаки нагороджений може носити планку (на форменому одязі) або значок (на цивільному одязі). Планку носять на грудях зліва і розміщують у такій самій послідовності. Значок носять на грудях зліва.

Глава Адміністрації Президента України Б. ЛОЖКІН
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відзнака Президента України "За участь в АТО"

Повідомлення ABG » 17 лютого 2016, 18:59

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 17 лютого 2016 року №53/2016

МАЛЮНОК відзнаки Президента України "За участь в антитерористичній операції"

ВП_АТО_1.jpg
ВП_АТО_1.jpg (17.18 Кб) Переглянуто 7513 разів

Глава Адміністрації Президента України Б. ЛОЖКІН
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відзнака Президента України "За участь в АТО"

Повідомлення ABG » 17 лютого 2016, 19:02

ЗАТВЕРДЖЕНО
Указом Президента України
від 17 лютого 2016 року №53/2016

ЗРАЗОК БЛАНКА грамоти до відзнаки Президента України "За участь в антитерористичній операції"

ВП_АТО_1а.jpeg
ВП_АТО_1а.jpeg (23.01 Кб) Переглянуто 7513 разів

Глава Адміністрації Президента України Б. ЛОЖКІН
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відзнака Президента України "За участь в АТО"

Повідомлення Mykola Chmyr » 18 лютого 2016, 00:00

Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1959
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ


Повернутись в Державні нагороди та відзнаки президента

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron