Про різне

Пропозиції щодо змін і доповнень на форумі та сайті УГТ

Re: Про різне

Повідомлення ABG » 20 грудня 2013, 10:58

1. Члени УГТ займаються дослідженням шляхти в межах своїх тем (з різних територій і різних періодів). Власне щодо шляхти з закарпатських комітатів, то не пригадую, щоб були взагалі якісь роботи наших дослідників у цьому напрямі.
2. Обмін ведемо зі Словацьким генеалогічно-геральдичним товариством. Висилаємо вісник "Знак", а також інші окремі видання. Частину цього вони передають до бібліотеки в Мартіні (Slovenská národná knižnica). Що саме Вас цікавить із "Генеалогічних записок"? Плануємо згодом оцифрувати старі числа та виставити їх на сайті.
3. На жаль, досліджень шляхти ні по Ужанській жупі, ні по Угочі, Берегу, Марамурешу, Спишу чи Земплину в Україні наразі немає. Треба буде популяризувати цю тему та зацікавити дослідників.
4. У "Знаку" було кілька публікацій про тамги степових народів (на сайті можна знайти через пошук на слово "тамги").
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Про різне

Повідомлення maybe.tatar » 20 грудня 2013, 21:31

1.-3. якщо немає, можу у свій вільний час перекласти або відомості, які стосуються виключно української території або все підряд про Ужанську жупу + згадки про окремих переселенців етнічних русинів з інших жуп. Інакше цікаві джерела про розселення русинів-українців:
Miloš Marek: Cudzie etniká na stredovekom Slovensku, Vydavateľstvo: Matica slovenská, 2007, дещо подібний а може і доопрацьований зміст поданий тут: http://fff.truni.sk/userdata/publicatio ... riptum.pdf (є самостійний розділ)
Vladimirus de juxta Hornad - J. V. Timkovic, OSBM, Dejiny greckokatolikov Podkarpatska /9.-18. storocie/, Košice, 2004, 956 pp. http://spravy.narod.ru/dejiny_greckokat ... atska.html, інша робота J.V. Timkovic, Dejiny bazilianskeho monastyra v Krasnobrode od 9. storocia po sucasnost, Košice, 2009: http://www.spravy.narod.ru/Letopis_Krasneho_Brodu.html
в ньому згадка, що Ватикан закидав угорським королям прибл. у 1204 році, що з поміж сотні чи сотень монастирів в Угорському королівстві лише один є західного обряду і натяки на розселення русинів (якщо не дивитись на "дух" книг, для українського читача може вийти досить цікава картина). Я помітив в Генеалогічних записках інтерес і до монастирів, то можна спробувати 1. реконструювати список старих монастирів (автор подає цікаве першоджерело словака Сасінка, slov. Sasinek, у того буду почну так чи так копати глибше), 2. перекласти конкретні пасажі, або 3. дати коротеньку характеристику джерела чи частини тексту.
2.-4. в датабазі Мартинської бібліотеки знайшов лише один примірник "Генеалогічних записок", добре було б виставити більше примірників, з виставлених скачав, що цікаве, з інших цікавить багато що, найбільше
А.Андрій Фелонюк: Сходознавство і візантологія в Україні в іменах: Біобібліографічний словник / НАН України. Інститут сходознавства ім. А. Ю. Кримського; Упоряд. Е. Г. Циганкова, Ю. М. Кочубей, О. Д. Василюк. – К., 2011. – 260 с. – С. 91–92.
Б.Пилипчук Я.: Правителі Золотоординських улусів Північно-Західного Причорномор'я середини ХІІІ ст. – С. 17-23.

Cеред переліку аналогічних закордонних товариств на сайті не помітив: Чеське генеалогічне та геральдичне товариство: http://www.genealogie.cz/
Аватар користувача
maybe.tatar
 
Повідомлення: 14
З нами з: 14 вересня 2013, 15:51
Звідки: Лемківщина

Re: Про різне

Повідомлення ABG » 23 грудня 2013, 21:30

Може краще дати короткі огляди з акцентом на українські території і розмістити їх на форумі. Бо тут при перекладах ще можуть бути й проблеми з авторськими правами. А при короткому викладі всі, кого зацікавить тема, зможуть простудіювати словацькі тексти.
Перший матеріал А. Фелонюка - це коротка рецензія на видання. Друге - стаття. Я її хіба постараюся відсканувати та перешлю Вам ел. поштою.
З цим чеським товариством ми мали десь короткі контакти років 12 тому, але більше не спілкувалися. У Чехії контактуємо регулярно з Вексилологічним клубом.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Поперед.

Повернутись в Пропозиції

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей