Ритуал підйому (спуску) Державного Прапора України у ЗСУ

Герби та прапори військових частин і підрозділів Збройних Сил України

Ритуал підйому (спуску) Державного Прапора України у ЗСУ

Повідомлення ABG » 08 березня 2013, 19:36

У Збройних Силах України встановлено новий військовий ритуал – щоденний підйом та спуск Державного Прапора України – наказ Міністра оборони України Михайла Єжеля
21.08.2010
Напередодні відзначення Дня Державного Прапора України Міністр оборони України Михайло Єжель підписав наказ від 20 серпня 2010 року №444 “Про затвердження ритуалу підйому (спуску) Державного Прапора України у Збройних Силах України”.
Даний наказ підписано з метою піднесення національної свідомості військовослужбовців Збройних Сил України, виховання у них поваги до Державного Прапора України, як одного із символів держави, активізації військово-патріотичного виховання особового складу Збройних Сил України, підвищення престижу військової служби.
Наказ Міністра оборони України “Про затвердження Ритуалу підйому (спуску) Державного Прапора України у Збройних Силах України” містить положення стосовно організації проведення ритуалу підйому (спуску) Державного Прапора України у Збройних Силах України, порядок збереження, утримання та використання Державного Прапора України.
(http://www.mil.gov.ua/index.php?lang=ua ... d&id=19160)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8977
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ритуал підйому (спуску) Державного Прапора України у ЗСУ

Повідомлення ABG » 08 березня 2013, 19:38

РИТУАЛ
підйому (спуску) Державного Прапора України у Збройних Силах України

(затверджений наказом Міністра оборони України від 20 серпня 2010 р. № 444 )

1.Загальні положення
1.1.Ритуал підйому (спуску) Державного Прапора України впроваджується для розвитку військових традицій, формування в особового складу Збройних Сил України високої патріотичної свідомості, гордості і поваги до державних символів України та військових ритуалів.
1.2. Державний Прапор України (далі – Прапор) піднімається (спускається) щоденно в місцях постійної дислокації військових частин, вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів вищих навчальних закладів, установ та організацій (далі – військові частини), а також у польових таборах під час проведення навчань і польових виходів.
1.3. Прапор піднімається (спускається) на флагштоку.
Флагшток встановлюється на стройовому плацу відповідно додатка 9 до Стройового статуту Збройних Сил України або у визначеному місці.
Флагшток для підйому (спуску) Прапора виготовлюється з металевих труб. Висота флагштока складає 8 м, діаметр флагштока – 0,10 м. Діаметр нижньої частини флагштока, що забезпечує міцність (непохитність) конструкції, складає 0,15 м, його висота над поверхнею землі – 0,30 м.
Рекомендовані розміри полотнища Прапора для застосування під час проведення ритуалу 1,5x1,0 м.
1.4. Прапор на військових кораблях і суднах піднімається (спускається) у відповідності з Положенням про корабельну службу у Військово-Морських Силах Збройних Сил України, затвердженим наказом Міністра оборони України від 25 листопада 2003 року № 415, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 грудня 2003 року за № 1170/8491.
1.5.Прапор у військових частинах Повітряних Сил Збройних Сил України, особовий склад яких залучається до несення бойового чергування, піднімається (спускається) відповідно до Положення про організацію підготовки до несення бойового чергування та проведення ритуалу заступання на бойове чергування з протиповітряної оборони у Збройних Силах України, затвердженого наказом командувача Повітряних Сил Збройних Сил України від 14 липня 2009 року № 342.
2. Порядок проведення щоденного ритуалу підйому (спуску) Прапора
2.1.На початку робочого тижня (щопонеділка) підйом Прапора здійснюється в ранковий час під час загального шикування особового складу бригади (полку, окремого батальйону) черговим військової частини із залученням визначених осіб добового наряду. Підйом Прапора супроводжується виконанням особовим складом Державного Гімну України.
В інші дні ритуал підйому (спуску) Прапора здійснюється черговим (помічником чергового, якщо це офіцер) військової частини із залученням визначених осіб добового наряду.
2.2. Час підйому (спуску) Прапора встановлюється наказом командира військової частини.
Підйом Прапора у будні здійснюється о 8 годині 30 хвилин, у вихідні та святкові дні – о 9 годині, а спуск Прапора здійснюється о 20 годині.
Для підйому (спуску) Прапора подається команда: “На Державний Прапор України – СТРУНКО”. Особовий склад військової частини під час проведення щоденного ритуалу підйому (спуску) Прапора до шикування не залучається. Військовослужбовці та працівники Збройних Сил України, які знаходяться біля місця підйому (спуску) Прапора, стають обличчям до Прапора. Військовослужбовці викопують військове вітання відповідно до вимог Стройового статуту Збройних Сил України.
Після спуску Прапора черговий військової частини оглядає його, за необхідності вживає заходи для усунення недоліків, просушки та чищення.
2.3. У разі оголошення загальнонаціонального (регіонального, у межах окремої адміністративно-територіальної одиниці) трауру Прапор приспускається на 1/2 висоти флагштока протягом визначеного часу.
Це здійснюється в такому порядку: спочатку Прапор повільно піднімається до вершини флагштока і одразу ж повільно спускається до його середини так, щоб його нижня кромка знаходилася на середині флагштока.
Для спуску Прапора його знову піднімають до вершини флагштока, а потім повільно спускають.
3.Порядок проведення урочистого ритуалу підйому (спуску) Прапора
3.1. Урочистий ритуал підйому (спуску) Прапора проводиться в дні державних і військових професійних свят за належністю військових частин Збройних Сил України під час загального шикування особового складу.
3.2. Для проведення урочистого ритуалу підйому (спуску) Прапора призначається прапороносна група у складі прапороносця та двох асистентів переважно з числа нагороджених орденами і медалями та відмінників бойової підготовки. Урочистий ритуал підйому (спуску) Прапора особовий склад прапороносної групи здійснює в парадній формі одягу.
3.3. У визначений час прапороносець отримує Прапор у чергового військової частини і прибуває до місця його підйому.
Особовий склад військової частини шикується в лінію ротних або взводних колон. Начальник штабу бригади (полку, окремого батальйону) або особа, яка виконує його обов’язки, доповідає командиру бригади (полку, окремого батальйону) про готовність до проведення урочистого ритуалу підйому Прапора.
Після військового вітання командир бригади (полку, окремого батальйону) командує: “На Державний Прапор України, СТРУНКО, рівняння – ПРАВОРУЧ (ЛІВОРУЧ, НА СЕРЕДИНУ)”. За цією командою прапороносець дає команду асистентам: “Кроком – РУШ” і прапороносна група починає рух вздовж фронту лінії ротних або взводних колон до флагштока. Прапороносець утримує зігнутими в ліктях руками полотнище Прапора, згорнуте прямокутником (спочатку надвоє впоперек, потім надвоє вздовж так, щоб верхній та нижній огони були в правій руці), на рівні грудей.
Рух з Прапором здійснюється стройовим кроком.
Командири підрозділів від взводу і вище прикладають руку до головного убору, усі повертають голову в бік Прапора і проводжають його поглядом, повертаючи вслід за ним голову. Оркестр грає “Зустрічний марш”.
Коли прапороносна група підійде до флагштока, оркестр (сигналісти-барабанщики) припиняють грати (бити в барабан). Командир бригади (полку, окремого батальйону) командує “ВІЛЬНО”. За цією командою один з асистентів починає закріплювати верхній кут полотнища Прапора до троса флагштока, а інший асистент повільно натягувати трос, даючи можливість закріпити нижній край полотнища. Прапороносець тримає полотнище Прапора в руках так, щоб воно не торкалося ґрунту або будь-яких сторонніх предметів.
Командир бригади (полку, окремого батальйону) командує: “СТРУНКО. Державний Прапор України – ПІДНЯТИ”. Оркестр грає Державний Гімн України (за відсутності оркестру допускається використання фонограми). Особовий склад співає Державний Гімн України. Асистенти повільно здійснюють підйом Прапора, прапороносець притримує його вільні кінці.
Прапор піднімають плавними рухами. По закінченні ритуалу підйому один з асистентів закріплює трос на флагштоку.
3.4. Для проведення урочистого ритуалу спуску Прапора особовий склад військової частини шикується в лінію ротних або взводних колон. Начальник штабу бригади (полку, окремого батальйону) або особа, яка виконує його обов’язки, доповідає командиру бригади (полку, окремого батальйону) про готовність до його проведення.
Командир бригади (полку, окремого батальйону) командує: “Прапороносна група – ВПЕРЕД”. За цією командою прапороносна група починає рух до флагштока і зупиняється біля нього.
Командир бригади (полку, окремого батальйону) командує: “СТРУНКО. Державний Прапор України – СПУСТИТИ”. Один з асистентів розпочинає спуск Прапора. Прапороносець приймає полотнище, що спускається, і тримає його так, щоб воно не торкнулося ґрунту або будь-яких сторонніх предметів. Інший асистент від’єднує нижній та верхній кінці полотнища від троса.
Зняте з флагштока полотнище прапороносець за допомогою асистентів акуратно складає прямокутником і вміщує в спеціальний чохол.
4. Порядок збереження та використання Прапора
4.1. Прапор призначений для підйому (спуску), зберігається в спеціальному чохлі в кімнаті чергового військової частини в сейфі (металевій шафі) для збереження документів (відповідно до додатка 7 до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України), а в польових умовах під час розташування військової частини табором (у наметах) – в місці розташування (наметі) чергового військової частини.
4.2. Начальник штабу бригади (полку, окремого батальйону) або особа, яка виконує його обов’язки, не рідше одного разу на місяць проводить огляд Прапора.
4.3. Забороняється використовувати пошкоджений чи забруднений Прапор, розміщувати на його полотнищі предмети, емблеми, позначки, літери, слова, цифри, малюнки або зображення будь-якого характеру, прикрашати полотнище бахромою.
Полотнище Прапора, яке застаріло або зазнало забруднення чи пошкодження, негайно замінюється.

(http://www.mil.gov.ua/index.php?part=de ... sub=Ritual)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8977
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів


Повернутись в Геральдика та вексилологія Збройних Сил України

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість