Спис галицьких парохій. Монастирі

Спис галицьких парохій. Монастирі

Повідомлення jar » 10 січня 2010, 19:07

Для історичного дослідження свого рідного села, виникла необхідність в ознайомленні з книгами по історії церкви. Нажаль потрібної літератури в інтернеті не знайшов. Звертаюсь до шановного товариства за допомогою. На одному з сайтів розміщена замітка де згадується с.Почаєвичі (Дрогобицький р-н) з описом існуючої церкви.Діло в тім,що ще подається інформація про існування (на початку 1400 років) монастиря. Мене взяли сумніви в достовірності цього твердження. Дуже часто плутають с.Почаєвичі і Почаєв (де знаходиться знаменита Лавра). В списку використаної літератури є слід. джерела: 1. І.Крип"якевич .Спис галицьких парохій 12-16ст. // Студії семинара для історії сходу у філософському виділі гр.-кат.Богословської академії у Львові. - Львів,1939. Т-1
2. Z.Budzynski . Siec parafialna prawoslawnej diecezji Przemyskiej na przelomie 15-16 wieku//Polska-Ukraina 1000 lat sasiedstwa. - Przemysl ,1990. T-1 st.135-155
Можливо у кого небудь є ця література або подібна (де є списки , згадки церков чи монастирів Перемишльської єпархії). Також можливі автори - М.Голубець, Р.Лукань, А.Добрянський, М.Ваврик.
Поможіть "неместному" :D
jar
 
Повідомлення: 32
З нами з: 29 грудня 2009, 16:54
Звідки: м.Рига

Re: Спис галицьких парохій. Монастирі

Повідомлення Ігор Скочиляс » 04 лютого 2010, 14:56

Доброго дня !
Я міг би Вам допомогти, - у мене є ксеро Списку галицьких парохій ta Siec parafialna..., але подайте свій е-мейл, і я надішлю Вам цифрові копії. З повагою, Ігор Скочиляс
Ігор Скочиляс
 
Повідомлення: 1
З нами з: 12 січня 2010, 14:41

Re: Спис галицьких парохій. Монастирі

Повідомлення Балимба » 05 лютого 2010, 01:05

Ігор Скочиляс написав:Доброго дня !
Я міг би Вам допомогти, - у мене є ксеро Списку галицьких парохій ta Siec parafialna..., але подайте свій е-мейл, і я надішлю Вам цифрові копії. З повагою, Ігор Скочиляс

Пане Ігоре, а мені можна попросити Вас про таку послугу? Був би дуже вдячний. Моя ел.пошта balymba@gmail.com
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39

Re: Спис галицьких парохій. Монастирі

Повідомлення jar » 05 лютого 2010, 13:10

Буду Вам дуже вдячний п.Ігоре. Мій е-мейл jaroslav-k@inbox.lv Он і пану "Балимбі" потрібна така інформація.
jar
 
Повідомлення: 32
З нами з: 29 грудня 2009, 16:54
Звідки: м.Рига

Re: Спис галицьких парохій. Монастирі

Повідомлення Володимир » 16 серпня 2010, 20:26

Шановний пане Ігоре.

Звертаюсь до Вас за рекомендацією Віктора Стрельбицького.
Справа в тім, що я досить давно, але, нажаль, не досить успішно розшукую метрики греко-католицької парафії с. Жуков Городенківського повіту Станіславівского воєводства.
Католицька церква східного обряду в селі з’явилась близько 1710 року. Названа на честь св. Миколая. Метрикальні записи почали вести від 1745 року. До 1811 року село було центром Домінік Станіславського циркулу, а з 1811 року Коломийського. З середини XIX ст. Жуков вже належить до Обертинського повіту Коломийського округу.
Жуківськи метрики шукав і на Україні, і в Польщі:

- Archiwum Akt Nowych;
- Archiwum Arcybiskupa Eugeniusza Baziaka w Krakowie;
- Archiwum Główne Akt Dawnych;
- Archiwum Państwowe w Krakowie;
- Archiwum Panstwowe w Przemyslu;
- FamilySearch (мормони);
- Державний архiв Iвано-Франкiвської областi;
- РАЦС ГУЮ в Івано-Франківській області;
- РАЦС ГУЮ у Львівській області;
- РАЦС м. Тлумач (теперішній районний центр);
- ЦЕНТРАЛЬНИЙ ДЕРЖАВНИЙ ІСТОРИЧНИЙ АРХІВ УКРАЇНИ, м. ЛЬВІВ.

Здається, нікого не забув.
Результатом цього пошуку стали копії з Консисторії, які свого часу знаходилися у РАЦС м. Тлумач та були нещодавно передані до Державного архiву Iвано-Франкiвської областi. Про те, що це саме копії, свідчать приписи на сторінках. Наприклад:

Copiae e libris metricalibus Mortuorum, parochia rit. gr. cth. Zukow. Archidiocus Metr. Leopoliensis – Decanatus Zukoviensis pro anno D. 1878. Tom III a pag. 151-156

Але ці метрики лише з 1873-го року. Якщо ж я не помиляюсь, робити копії для Консисторії та Деканату почали з 18-го століття. Можливо навіть з другої його половини.
Чому саме копії? Тому що жуковська церква згоріла під час війни. Згоріла діючою. Можливо, разом з першими примірниками (тими, що з 1745-го року) та, не виключено, разом з деканальними копіями (бо деканат розміщувався в будівлі церкви).
Єдина надія – на консисторійскі копії, старші за знайдені. Розшукати їх я сподіваюсь за допомогою Ваших відповідей та порад. Бо донедавна я шукав там, де „могло бути”. З Вашою допомогою спробую шукати там, де „має бути”.
Наприклад, я не знаю, з якого саме року почали вести та передавати копії для Консисторії? Якщо дійсно з середини 18-го (а я знайшов з кінця 19-го), можна і треба шукати далі.
Яка подальша доля консисторійських копій? Коли їх, наприклад, було передано до РАЦСів? Якщо метрики вилучали у 1939-1941 роках, то жуковська церква могла згоріти вже без метрик.
Чи було таке, що один екземпляр передавали до районного РАЦСу, а другий до обласного?

З повагою, Володимир Стадничук.
Володимир
 
Повідомлення: 2
З нами з: 16 серпня 2010, 19:33

Re: Спис галицьких парохій. Монастирі

Повідомлення erzyfo » 05 січня 2013, 19:55

Володимире, чи маєте якесь просування по даному питанню?
erzyfo
 
Повідомлення: 2
З нами з: 05 січня 2013, 19:51

Re: Спис галицьких парохій. Монастирі

Повідомлення Володимир » 12 квітня 2013, 22:11

Нещодавно отримав інформацію, згідно з якою з церков вилучали лише ті метрики, в яких було записано людей, яким на час вилучення було не більше 55 років (дієздатних). Орієнтовно з 1773 – 1884 років. Більш старі залишалися в церкві та могли опинитись де завгодно. Навіть у багатті.
Володимир
 
Повідомлення: 2
З нами з: 16 серпня 2010, 19:33


Повернутись в Шукаю

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron