Символи небезпеки

Бренди, торгові марки, символи фірм і організацій, клейма

Символи небезпеки

Повідомлення Oskar » 28 квітня 2011, 09:00

Доволі цікавий матеріал на: http://www.lomaster.com.ua/novyny/inter ... zpeki.html

Хто придумав символи небезпеки

РАДІОАКТИВНІСТЬ.
Піктограму винайшов в 1946 році інженер радіаційної лабораторії університету Каліфорнії в Берклі Сирилл Орлі. Згідно з легендою, Орлі символічно зображував вибухи елементарних часток. Але, як це часто буває, авторство Орлі оспорюється.
Спочатку знак був пурпурним на блакитному фоні. Сирилл Орлі вибрав пурпурний колір тому що він використовувався для маркіровки особливо цінних матеріалів. А блакитний колір додав просто для контрасту. Але оскільки блакитний фон не використовується на застережливих знаках (і на додаток швидко вицвітає на відкритому повітрі), на початку 50-х його замінили на жовтий.
Приєднані файли
rad.jpg
rad.jpg (6.39 Кб) Переглянуто 3959 разів
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1155
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Символи небезпеки

Повідомлення Oskar » 28 квітня 2011, 09:01

ОБЕРЕЖНО, ОТРУТА!
Череп - старовинний символ смерті. У СРСР це зображення використовувалося технічними службами як знак, застерегаючий про небезпеку. Військові позначали черепами склади боєприпасів. Цивільні служби - високовольтні дроти і трансформаторні будки (у поєднанні зі знаком блискавки). Череп з перехрещеними кістками - міжнародний символ отрути, яким маркіруються ємності з отруйними речовинами. Згідно з розхожою думкою, цей символ перекочував в аптекарську символіку з чорного прапора піратів "Веселого Роджера", який використовувався для залякування команди корабля, який збиралися атакувати пірати. Але дизайнер Ярослав Трофимов вважає, що це не зовсім вірно: "Спочатку "Веселий Роджер" був міжнародним прапором, який використовувався в тих випадках, коли на борту спалахувала епідемія".
Приєднані файли
Roger.jpg
Roger.jpg (9.24 Кб) Переглянуто 3958 разів
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1155
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Символи небезпеки

Повідомлення Oskar » 28 квітня 2011, 09:02

ЗНАК БІОЛОГІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ
Був розроблений у 1966 році хімічною компанією Dow Chemical для маркіровки своєї продукції. Ідея символу належить інженерові по довкіллю Чарльзу Болдуіну. У інтерв'ю, яке Болдуін дав порталу Гарвардського університету, він згадує про те, що символ з десятком інших варіантів був протестований по всій країні і виявився самим впізнанним. "Гострі форми символізують агресію, а якщо вони виставлені гострими кінцями назовні - ще і небезпека", - коментує символ Лілія Бондаренко, доцент Київського національного університету технологій і дизайну.
Приєднані файли
bio.jpg
bio.jpg (7.94 Кб) Переглянуто 3958 разів
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1155
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Символи небезпеки

Повідомлення Oskar » 28 квітня 2011, 09:10

На http://doza.net.ua/pages/06_ua_news.htm:

19.02.2007
Новий знак, що попереджує про небезпеку іонізуючої радіації, у вигляді червоного трикутника, на якому зображені хвилі радіаційного випромінювання, череп і фігура людини що біжить, був затверджений МАГАТЕ в якості доповнення до традиційного міжнародного символу радіаційної небезпеки в формі чорно-жовтого трилисника. Новим знаком будуть маркуватися пристрої і прилади, які є джерелом радіаційної небезпеки.
Приєднані файли
news_rad_znak.gif
news_rad_znak.gif (12.31 Кб) Переглянуто 3957 разів
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1155
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54


Повернутись в Товарні знаки та різні лого

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron