Однакові імена в Метричних книгах ХІХ ст.

Запитання та запити (Questions and queries)

Однакові імена в Метричних книгах ХІХ ст.

Повідомлення Балимба » 06 листопада 2010, 21:28

Моживо не досить логічно назвав тему - мене мучить одне запитання - чи можливий випадок, щоб в середині 19 століття в Галичині в одній сімї назвали двох дочок одним іменем ( причому обидві дочки залишились живими). До цього часу такі випадки мені не зустрічалися. Звичайно, одинаковими іменами дітей в сімї називали - але тільки після смерті першого носія імені. Правда в даному випадку є одне уточнення: батько у сестер ? один - а матері-різні.
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39

Re: Однакові імена в Метричних книгах ХІХ ст.

Повідомлення ABG » 07 листопада 2010, 00:05

В принципі, таке могло би й бути.
Хоча поширена практика, що однакові імена давали тоді, коли перша дитина вже померла (у моїй практиці в одному дослідженні було, що в одних батьків аж трьом хлопчикам давали однакові імена, але двоє перших померли до року). Є випадки, коли священик записував одну дитину як Марія, а іншу як Маріанна, але потім обох кликали Маріями.
Треба мати на увазі, що імена дітям переважно вибирав священик, а не батьки. На цю тему частково є інформація в статтях Славка Грицака (вказані в: viewtopic.php?f=22&t=348&start=10#p2728).
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Однакові імена в Метричних книгах ХІХ ст.

Повідомлення Балимба » 07 листопада 2010, 11:54

Про одинакові імена в сімї - у мого батька в 1920 роки народилось аж чотири сестри яких назвали іменем Олена, але вижила тільки остання з них. Імя можливих сестер Анна, тому різночитань бути не може, але очевидно треба допустити що могло бути двоє різних людей, які я вважаю за одного батька, хоча і малоймовірно - прізвище не поширене, а батьки з одинаковими іменами і прізвищами - тут вже напевне прийдеться працювати з земельними кадастрами - маю дані якими ділянками володіли кожна із сестер(?).
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39

Re: Однакові імена в Метричних книгах ХІХ ст.

Повідомлення Метя » 08 листопада 2010, 19:18

ABG написав:В принципі, таке могло би й бути.
Хоча поширена практика, що однакові імена давали тоді, коли перша дитина вже померла (у моїй практиці в одному дослідженні було, що в одних батьків аж трьом хлопчикам давали однакові імена, але двоє перших померли до року). Є випадки, коли священик записував одну дитину як Марія, а іншу як Маріанна, але потім обох кликали Маріями.
Треба мати на увазі, що імена дітям переважно вибирав священик, а не батьки. На цю тему частково є інформація в статтях Славка Грицака (вказані в: viewtopic.php?f=22&t=348&start=10#p2728).

У мене є приклад з волинських історичних джерел, коли два рідні брати (шляхтичі) були поважними людьми у своєму краї. Так для того, щоб їх розрізняти, старшого звали просто Іван, а меншого Іван-молодший. Так і писали братів до офіційних документів.
Метя
 
Повідомлення: 39
З нами з: 23 березня 2010, 04:54
Звідки: Київ

Re: Однакові імена в Метричних книгах ХІХ ст.

Повідомлення vlotko » 12 листопада 2010, 22:54

Мені однакові імена траплялися досить часто і кожен раз не до кінця ясно чи йде мова про одного живого і одного метрвого, чи про двох живих. Але принаймні кілька випадків де двох братів звали однаково але в них були різні матері я знаю точно, і жили вони в одному селі.
vlotko
 
Повідомлення: 5
З нами з: 12 листопада 2010, 22:46

Re: Однакові імена в Метричних книгах ХІХ ст.

Повідомлення jar » 22 листопада 2010, 15:29

В моїх пошуках також неодноразово зустрічалися одинакові імена дітей в одній сімї. На мій погляд це повязано з церковними святками. Особливо вражає неміряна кількість Марій та Петрів.
jar
 
Повідомлення: 32
З нами з: 29 грудня 2009, 16:54
Звідки: м.Рига

Re: Однакові імена в Метричних книгах ХІХ ст.

Повідомлення Балимба » 06 грудня 2010, 18:17

vlotko написав:Мені однакові імена траплялися досить часто і кожен раз не до кінця ясно чи йде мова про одного живого і одного метрвого, чи про двох живих. Але принаймні кілька випадків де двох братів звали однаково але в них були різні матері я знаю точно, і жили вони в одному селі.

Це інформація по Вижньому Березову?
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39

Re: Однакові імена в Метричних книгах ХІХ ст.

Повідомлення DmitroR-2 » 08 грудня 2010, 18:09

Метя написав:
ABG написав:В принципі, таке могло би й бути.
Хоча поширена практика, що однакові імена давали тоді, коли перша дитина вже померла (у моїй практиці в одному дослідженні було, що в одних батьків аж трьом хлопчикам давали однакові імена, але двоє перших померли до року). Є випадки, коли священик записував одну дитину як Марія, а іншу як Маріанна, але потім обох кликали Маріями.
Треба мати на увазі, що імена дітям переважно вибирав священик, а не батьки. На цю тему частково є інформація в статтях Славка Грицака (вказані в: viewtopic.php?f=22&t=348&start=10#p2728).

У мене є приклад з волинських історичних джерел, коли два рідні брати (шляхтичі) були поважними людьми у своєму краї. Так для того, щоб їх розрізняти, старшого звали просто Іван, а меншого Іван-молодший. Так і писали братів до офіційних документів.

У меня такая же ситуация по моим предкам-Сибирским крестьянам. Оба брата жили, и различались лишь по приставке больший-меньшой.
DmitroR-2
 
Повідомлення: 16
З нами з: 29 січня 2010, 19:57
Звідки: м.Омськ.

Re: Однакові імена в Метричних книгах ХІХ ст.

Повідомлення vlotko » 13 грудня 2010, 15:28

Балимба написав:
vlotko написав:Мені однакові імена траплялися досить часто і кожен раз не до кінця ясно чи йде мова про одного живого і одного метрвого, чи про двох живих. Але принаймні кілька випадків де двох братів звали однаково але в них були різні матері я знаю точно, і жили вони в одному селі.

Це інформація по Вижньому Березову?

По всіх чотирьох Березовах - Вижньому, Середньому, Нижньому і Бані.
vlotko
 
Повідомлення: 5
З нами з: 12 листопада 2010, 22:46

Re: Однакові імена в Метричних книгах ХІХ ст.

Повідомлення Балимба » 13 грудня 2010, 21:23

vlotko написав:
Балимба написав:
vlotko написав:Мені однакові імена траплялися досить часто і кожен раз не до кінця ясно чи йде мова про одного живого і одного метрвого, чи про двох живих. Але принаймні кілька випадків де двох братів звали однаково але в них були різні матері я знаю точно, і жили вони в одному селі.

Це інформація по Вижньому Березову?

По всіх чотирьох Березовах - Вижньому, Середньому, Нижньому і Бані.

Ну що ж тоді цілком ймовірно, що такий звичай був і в Ославах....
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39


Повернутись в Запити / Queries

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей