Місце народження Яна Канти Гіллера

Запитання та запити (Questions and queries)

Місце народження Яна Канти Гіллера

Повідомлення coctor » 13 січня 2021, 19:50

У мене проблема з визначенням місця народження Яна Канті Гіллера. У наявних матеріалах фігурують два міста: Любомль та Мілатин. Йдеться про: "Любомлу у Волині" та "Мілатину Губерній Житомирський".
Ян Канті Гіллер нар. 23 жовтня 1791 р., Син Максиміліана та Юзефати.

Чи міг би хтось із вас допомогти мені?


Mam problem z ustaleniem miejsca urodzenia Jana Kantego Gillera. W dostępnych materiałach pojawiają się dwie miejscowości: Luboml i Milatyn. Mowa jest o: „Lubomli na Wołyniu” i „Milatynie Gubernij Żytomirskiey”.
Jan Kanty Giller ur. 23 października 1791 r., syn: Maxymiliana i Józefaty.

Czy był by ktoś z Państwa w stanie mi pomóc?
coctor
 
Повідомлення: 3
З нами з: 11 січня 2021, 20:43

Re: Місце народження Яна Канти Гіллера

Повідомлення ABG » 14 січня 2021, 20:00

Якщо місце народження Любомль, то метричні записи Любомльського р.-к. костелу про народжених 1791 р. знаходяться у фондах Державного архіву Волинської області: ф. 297, оп. 1, спр. 113.

ДАВО_1_271.jpg
ДАВО_1_271.jpg (46.76 Кб) Переглянуто 5558 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12721
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Місце народження Яна Канти Гіллера

Повідомлення ABG » 14 січня 2021, 20:09

Щодо Милятина, то не було "Житомирської губернії". У 1793-1795 рр. було Заславське намісництво, у 1795-1796 рр. - Волинське намісництво, з 1796 р. - Волинська губернія.
На території Волинської губернії було два Милятини: тепер один - у Волинській області (Іваничівський р-н), інший - у Рівненській (Острозький р-н.).
У ДАВО є книги Порицької р.-к. парафії, до якого входив один з Милятинів: ф. 297, оп. 1, спр. 150.

Милятин_273.jpg
Милятин_273.jpg (29.45 Кб) Переглянуто 5558 разів

Тому треба переглядати обидві книги з фондів цього архіву.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12721
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Місце народження Яна Канти Гіллера

Повідомлення coctor » 16 січня 2021, 08:22

Я знайшов свідоцтво про смерть Яна Канті Гіллера. Там сказано: ... народився в Мілатині в Житомирській губернії.
Akt zgonu na forum.jpg
зі свідоцтва про смерть Яна Канті Гіллера
Akt zgonu na forum.jpg (18.92 Кб) Переглянуто 5517 разів

Чому тоді багато авторів пишуть, що він народився в Любомлі?
У книгах також написано, що він навчався у Кшеменецькій середній школі. Згодом його брат Максиміліан був там учителем. Також невідомо, де він народився. Будь то в Мілатині чи Любомлі :)
Дати його народження відомі (народився 1796 р., Помер 1866 р.) Та місце проблеми.

Що таке ДАВО? У пошуковій системі я знаходжу різні речі, зокрема видавництво. Чи є скановані файли? Чи можете ви переглядати скани в Інтернеті?
Чи можу я отримати посилання на урожай?


Znalazłem akt zgonu Jana Kantego Gillera. Jest w nim napisane: ...w Milatynie Guberni Żytomirskiej urodzony.
Akt zgonu na forum.jpg
зі свідоцтва про смерть Яна Канті Гіллера
Akt zgonu na forum.jpg (18.92 Кб) Переглянуто 5517 разів

Dlaczego, więc wielu autorów pisze, że urodzony w Lubomli?
Jest też w książkach napisane, że uczył się w liceum Krzemienieckim. Później był tam nauczycielem jego brat Maksymilian. Także nie wiadomo gdzie rodzony. Czy w Milatynie, czy w Lubomli :)
Są znane daty narodzin (urodzony 1796 r., zmarł w 1866 r.), a z miejscem problem.

Co, to jest DAVO? W wyszukiwarce znajduje mi różne rzeczy, między innymi wydawnictwo. Czy są tam zbiory skanowane? Można przeglądać w internecie scany?
Mogę prosić o link do zbiorów?
coctor
 
Повідомлення: 3
З нами з: 11 січня 2021, 20:43

Re: Місце народження Яна Канти Гіллера

Повідомлення ABG » 16 січня 2021, 11:07

coctor написав:Я знайшов свідоцтво про смерть Яна Канті Гіллера. Там сказано: ... народився в Мілатині в Житомирській губернії.

На 1860 рік губернія називалася ВОЛИНСЬКОЮ, а "Житомирська губернія" - то мабуть фантазія ксьондза, який робив запис у метричній книзі. У складі Волинської губернії був на той час "Житомирський повіт", але ні один, ні інший Милятин до того повіту не належав.

Що таке ДАВО? У пошуковій системі я знаходжу різні речі, зокрема видавництво. Чи є скановані файли? Чи можете ви переглядати скани в Інтернеті?

ДАВО - Державний архів Волинської області у Луцьку. Сканованих метрик на сайті у них наразі немає. Тому треба звертатися до архіву із запитом або працювати в їхньому читальному залі та переглянути обидві метричні книги, які я подав вище:
- Любомльський костел: фонд 297, опис 1, справа 113.
- Порицький костел: фонд 297, опис 1, справа 150.
Сайт архіву: https://volyn.archives.gov.ua/Poslugi/gromada.php
Фонди ДАВО: https://volyn.archives.gov.ua/elekt_arc ... v_1939.php
Опис Луцько-Ковельського римо-католицького деканату (ф. 297, оп.1): https://volyn.archives.gov.ua/elekt_arc ... s/F297.pdf
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12721
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Місце народження Яна Канти Гіллера

Повідомлення coctor » 16 січня 2021, 17:36

ABG написав:
coctor написав:Я знайшов свідоцтво про смерть Яна Канті Гіллера. Там сказано: ... народився в Мілатині в Житомирській губернії.

На 1860 рік губернія називалася ВОЛИНСЬКОЮ, а "Житомирська губернія" - то мабуть фантазія ксьондза, який робив запис у метричній книзі. У складі Волинської губернії був на той час "Житомирський повіт", але ні один, ні інший Милятин до того повіту не належав.


Йдеться про рік народження 1791, а не 1860 рік.
З 1569 по 1793 рік Житомир був повітовим містом у Київській губернії.
Але священик міг ввести невірну інформацію або особа, яка повідомляє про смерть, могла вказати неправильні дані.

Mowa jest o roku urodzenia 1791, a nie o 1860.
Żytomierz od roku 1569 do 1793 było miastem powiatowym, w województwie kijowskim.
Ale ksiądz mógł wpisać błędne informacje lub osoba zgłaszająca zgon mogła podać błędne dane.

ABG написав:
coctor написав:ДАВО - Державний архів Волинської області у Луцьку. Сканованих метрик на сайті у них наразі немає. Тому треба звертатися до архіву із запитом або працювати в їхньому читальному залі та переглянути обидві метричні книги, які я подав вище:
- Любомльський костел: фонд 297, опис 1, справа 113.
- Порицький костел: фонд 297, опис 1, справа 150.
Сайт архіву: https://volyn.archives.gov.ua/Poslugi/gromada.php
Фонди ДАВО: https://volyn.archives.gov.ua/elekt_arc ... v_1939.php
Опис Луцько-Ковельського римо-католицького деканату (ф. 297, оп.1): https://volyn.archives.gov.ua/elekt_arc ... s/F297.pdf


Щиро дякую за посилання :)
Я спробую написати в архіві, хоча сумніваюся, що хтось шукатиме для мене свідоцтво про народження. Але я повинен спробувати. У мене немає іншого вибору.

Bardzo dziękuję za linki :)
Postaram się napisać do archiwów, chociaż wątpię żeby ktoś za mnie poszukał aktu urodzenia. Ale muszę spróbować. Nie mam innego wyjścia.
coctor
 
Повідомлення: 3
З нами з: 11 січня 2021, 20:43

Re: Місце народження Яна Канти Гіллера

Повідомлення ABG » 16 січня 2021, 23:20

coctor написав:Йдеться про рік народження 1791, а не 1860 рік.
З 1569 по 1793 рік Житомир був повітовим містом у Київській губернії.
Але священик міг ввести невірну інформацію або особа, яка повідомляє про смерть, могла вказати неправильні дані.

Чи в 1791, чи в 1860 роках "Житомирської губернії" не існувало. Був лише Житомирський повіт, до складу якого ні один, ні інший Милятин не входив. Про що й було написано вище.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12721
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів


Повернутись в Запити / Queries

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей