Рекомендації щодо символів центральних органів вик. влади

Емблеми, лого та прапори органів державної влади; бренд Держави

Рекомендації щодо символів центральних органів вик. влади

Повідомлення ABG » 11 червня 2017, 09:15

Прийняті на засіданні Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України 26 квітня 2017 р.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
з розробки символіки центральних органів виконавчої влади України


Ці Методичні рекомендації встановлюють загальні вимоги до розробки емблем і прапорів центральних органів виконавчої влади України, а також штандартів посадових осіб, які мають на них право відповідно до Указу Президента України від 30 листопада 2000 року № 1271 “Про геральдичні знаки – емблеми і прапори центральних органів виконавчої влади України”. Методичні рекомендації поширюються також на емблеми та прапори військових формувань, утворених відповідно до законів України, державних правоохоронних органів, інших державних органів, які засновуються указами Президента України. Методичні рекомендації не поширюються на емблеми, прапори та штандарти, засновані указами Президента України до затвердження цих Методичних рекомендацій.

1. Загальні вимоги.
1.1. Емблема, прапор і штандарт повинні відображати специфіку діяльності та основні функції відповідного центрального органу виконавчої влади.
1.2. Емблема, прапор і штандарт не повинні повторювати емблеми, прапори і штандарти інших центральних органів виконавчої влади.
1.3. Не допускається відтворення в емблемах, прапорах і штандартах символів іноземних держав, а також символів, використання яких заборонено Законом України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”.
1.4. До зображень символів необхідно додавати колористичну специфікацію кольорів у системі Pantone (PMS).

2. Емблеми центральних органів виконавчої влади.
2.1. Зміст емблеми відображає специфіку діяльності та основні функції центрального органу виконавчої влади.
2.1.1. Рекомендується подавати емблеми в щитах (круглої або іншої форми).
2.1.2. Центральні органи виконавчої влади, які здійснюють керівництво військовими формуваннями або державними органами, укомплектованими військовослужбовцями, військові формування, утворені відповідно до законів України та державні органи, укомплектовані військовослужбовцями, які не перебувають у підпорядкуванні центральних органів виконавчої влади, можуть мати емблему рівностороннього розширеного хреста з додатковими елементами.
2.2. Емблема виконується відповідно до геральдичної стилізації. При цьому допускається використання негеральдичних кольорів чи відтінків.
2.3. Емблема повинна враховувати можливість її відтворення в різних техніках та з використанням різноманітних матеріалів, зокрема, на відомчих заохочувальних відзнаках, знаках розрізнення на форменому одязі, транспортних і спеціальних засобах, будинках і спорудах тощо.
2.4. Емблема має бути чіткою і лаконічною. Слід уникати надто складних зображень та великої кількості кольорів. Також необхідно уникати розміщення зображень темних кольорів на темному тлі чи світлих на світлому.
2.5. Малюнок емблеми має бути двомірним, без півтіней.
2.6. На емблемах не допускається розміщення написів з назвами центральних органів виконавчої влади.

3. Прапори центральних органів виконавчої влади.
3.1. Прапор центрального органу виконавчої влади – прямокутне полотнище зі співвідношенням ширини до довжини 2:3, що відповідає пропорціям Державного Прапора України. У верхній чверті від древка розміщуються дві рівновеликі горизонтальні смуги синього та жовтого кольорів, а в центрі вільного краю полотнища вміщується емблема заввишки від 1/2 до 2/3 ширини полотнища. Зворотна сторона прапора має дзеркальне зображення до лицевої сторони.
3.1.1. Допускається ділення полотнища на окремі кольорові смуги чи поля.
3.1.2. Розміщення будь-яких написів на полотнищі прапора не допускається.
3.2. Колір (кольори) полотнища прапора обираються довільно, з урахуванням специфіки центрального органу виконавчої влади та кольорів емблеми.
3.2.1. Слід уникати кольорів, які під впливом умов зовнішнього використання прапора можуть швидко вицвісти.
3.3. Розміри та вигляд древка чи верхівки (вістря) прапора не нормуються. Верхівка прапора може виготовлятися з використанням зображення малого Державного Герба України, емблеми центрального органу виконавчої влади або її окремих елементів.

4. Штандарти посадових осіб.
4.1. Штандарт посадової особи – квадратне полотнище розміром 90 х 90 см. У центрі полотнища розміщується емблема центрального органу виконавчої влади висотою 2/3 сторони полотнища.
4.1.1. Колір полотнища штандарта, як правило, відповідає кольору полотнища прапора відповідного центрального органу виконавчої влади.
4.1.2. Полотнище по периметру може прикрашатися лиштвою у вигляді рослинного орнаменту, смуг, геометричних фігур тощо.
4.1.3. Поле зворотної сторони штандарта не містить зображень.
4.1.4. Розміщення будь-яких написів на полотнищі штандарта не допускається.
4.2. Сторони штандарта, крім верхнього краю полотнища, можуть прикрашатися золотою або срібною бахромою.
4.3. Древко штандарта дерев’яне, висота – 250 см. Древко увінчане верхівкою або вістрям із жовтого або білого металу відповідно до кольору бахроми. Штандарт прикріплюється до основи верхівки древка за допомогою шнура, з’єднаного з дерев’яним стрижнем, вставленим у верхню частину полотнища.

Додаток до пункту 3.1. Методичних рекомендацій
взірець.jpg
взірець.jpg (13.41 Кб) Переглянуто 11393 разів

Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9391
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Повернутись в Емблематика органів влади та України загалом

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей