Пам’ятки сфрагістики авторства Модеста Сосенка

Печатки, молівдовули, клейма

Пам’ятки сфрагістики авторства Модеста Сосенка

Повідомлення istoryk » 10 серпня 2012, 08:49

Денисова Тетяна, Семчишин-Гузнер Олеся. Пам’ятки сфрагістики авторства Модеста Сосенка (до 135-річчя від дня народження художника)

У статті представлені нововіднайдені пам’ятки, пов’язані з життям і творчістю одного з найменш досліджених метрів західноукраїнського мистецтва початку ХХ ст. – Модеста Даниловича Сосенка.
Діяльність Сосенка як майстра екслібриса, а особливо як автора цікавих з мистецького боку проектів печаток, чи не найслабше висвітлена у наукових публікаціях. Однією з причин є брак оригінального візуального матеріалу. Пропонована публікація значно розширює погляд на проблему.
Введено до наукового обігу медаль Краківської школи мистецтв, яку отримав Сосенко у 1899 р. Вперше публікується зображення пам’ятки, створеної скульптором Чапліцьким та її докладний опис.
Опубліковано лист митрополита Андрея Шептицького до Сосенка (3 липня 1907 р.). Архиєрей доручає митцю місію пошуку церковних речей для Церковного музею (тогочасна назва Національного музею у Львові) та призначає другим музейним хранителем.
Матриця печатки Церковного музею – вводиться до наукового обігу, вперше дається опис толоки та її фотографія.
Олеся Семчишин-Гузнер, під час підготовки ювілейної виставки художника, в архівних матеріалах віднайшла аркуш з проектами печаток, що призначались на різні потреби Національного музею. 4 проекти вводяться до наукового обігу, вперше публікуються та дається їх опис.
Тетяною Денисовою в архіві музею віднайдено документ, завірений печаткою, яка нині стала офіційною емблемою Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького. Вперше опубліковано документ та докладний опис печатки.
Вводиться до наукового обігу та вперше публікується матриця книжкового екслібрису митрополита Андрея Шептицького.

Опубліковано:
Семчишин-Гузнер О., Денисова Т. Пам’ятки сфрагістики авторства Модеста Сосенка (до 135-річчя від дня народження художника) // Нумізматика і фалеристика. – 2010. – № 4. – С. 14 – 18.

http://narod.ru/disk/59152426001.a65e567521fc3335c27dbcbd0e6f5abe/DENYSOVA_TETYANA_Pamjatky_sfragistyky_avtorstva_Sosenka.pdf.html
istoryk
 
Повідомлення: 103
З нами з: 22 листопада 2011, 19:43
Звідки: Львів

Повернутись в Сфрагістика

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron