Сторінка 1 з 1

Печатка Всеволода Ярославовича?

ПовідомленняДодано: 06 березня 2010, 11:32
Strilbycki
В інтернеті з'явилось багато інформації про підробку печатки, яку подарували Януковічу російський священник Гундяєв (Кіріл), патріарх Московський та всія Росії, та Кієвскій мітрополіт російської православної церкви в Україні, блаженіший Владімір (Сободан).

Тут стаття http://www.zhitomir.info/news_55359.html з світлинами та обгрунтуванням, цікаво почути думки фахівців.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

подібна печатка

Зображення

Re: Печатка Всеволода Ярославовича?

ПовідомленняДодано: 06 березня 2010, 14:16
Балимба
Ще дивно, що не поширена інформація про те, що печатку "освятив" хтось з апостолів - хоча б Андрій Первозванний.

Re: Печатка Всеволода Ярославовича?

ПовідомленняДодано: 06 березня 2010, 15:40
Oskar
Якщо Янукович виконає всі отримані в Москві доручення, то наступного разу Гундяєв дасть йому кілька срібняків... з Юдиного гаманця :evil:

Re: Печатка Всеволода Ярославовича?

ПовідомленняДодано: 06 березня 2010, 15:49
Oskar
Strilbycki написав:Тут стаття http://www.zhitomir.info/news_55359.html з світлинами та обгрунтуванням, цікаво почути думки фахівців.

Цікаво, а чому мовчить на цю тему "полум'яний" Толочко?
У Януковича буде великий "облом", коли на зворотній стороні побачить напис: Made in Hong Kong :lol:

Re: Печатка Всеволода Ярославовича?

ПовідомленняДодано: 06 березня 2010, 22:06
ABG
Це якась повна нісенітниця.
Якщо б це була перснева печатка, то зображення на ній мали б подаватися дзеркально (щоб при відтиску отримати "позитивну" форму), а також літери й фігура були б втиснені в поверхню, а не виступали.
З цього періоду є досить багато печаток, тому щось тут схоже на "лохотрон".

P.S.
Нагадало старий анекдот:
Зустрілися Рейган, Жискар д'Естен і Брежнєв. Випили, закусили...
Рейган: "Запалимо?" І витягує срібний портсигар, на якому вигравіювано: "Дорогому Ронні від друзів".
Випили ще. Жискар д'Естен витягує золотой портсигар. На ньому: "Дорогому Жискару від Жаннет".
Випили знову. Брежнєв виймає платиновий портсигар з діамантами. На портсигарі напис:"Князю Потьомкіну від Катерини II".

Re: Печатка Всеволода Ярославовича?

ПовідомленняДодано: 06 березня 2010, 22:42
ABG
На http://risu.org.ua/ua/index/monitoring/ ... est/34598/:

"Ще одним моментом, який вніс певний дисонанс в хід дійства, було те, що традиційна для риторики російського Патріарха згадка про «спільну спадщину Київської Руси» на цей раз отримала несподіваний відгук. Митрополит Київський Володимир (Сабодан) подарував Віктору Януковичу перстень сина Ярослава Мудрого Всеволода (1030-193). Цей артефакт, що походить з колекції мільйонера Сергія Тарути, нібито був подарований княжичу візантійським імператором Костянтином ІХ Мономахом (біля 1000-1055) у 1043 році. Символічний підтекст передачі цього персня українському Президентові – на поверхні. Всеволод Ярославич був батьком Володимира Мономаха (1053-1125). Так звана «шапка Володимира Мономаха» - неодмінний атрибут коронацій московських великих князів та російських царів. «Перстень Мономаха», таким чином, демонструє старшинство Києва відносно Москви, пряму спадкоємність київської традиції від візантійської і т.д. і т.п. Та й сам князь Всеволод був, в сучасній термінології, «просвіченим» (знав декілька мов) та «прозахідним» політиком (зокрема, віддав свою дочку Євпраксію заміж за німецького імператора). І це було б просто блискучою алюзією, якби не одне «але». Якщо щодо «шапки Мономаха» відомо, що вона, найвірогідніше, виготовлена не в ХІІ, а в XIV столітті, і не в Візантії, а в Середній Азії, то перевірка на автентичність «персня Мономаха» може дати ще цікавіші результати. Своє слово, мабуть, ще скажуть спеціалісти в сфрагістиці Київської Руси та Візантійської імперії, але поява подібного персня-печатки у 13-літнього князя Всеволода Ярославовича (руські війська в війні з Візантією очолював інший син Ярослава – Володимир), та ще й на ознаменування мирного договору, що був підписаний трьома роками пізніше – це щось з розряду фентезі..."

Re: Печатка Всеволода Ярославовича?

ПовідомленняДодано: 17 березня 2010, 02:15
Гетьманець
Легенда - чистої води перли))

Нікому не секрет, що колекція Платонова-Тарути (Плотар) - складається з великої частки підробок. Так підробки і до колекції Арсеналу потрапили. Пошуковці віднаходять золото (лом) потрібного періоду - Греки, Скіфи, Візантія 12-13 ст. - те яке треба і роблять нові речі. І аналіз показує саме той час, до якого належали уламочки))) Я тут вже запропонував, що перстень не Костянтина Мономаха - а це родовий оберіг двох братів Кирила та Мефодія - знаємо про таких)))))