Сторінка 1 з 1

Символіка прапора Українського Запорозького полку 1917 р.

ПовідомленняДодано: 24 січня 2013, 19:03
Юрій К.
Аналізуючи символіку знамена Українського Запорозького полку 1917 року, не зміг впевнено пояснити наявність на ньому поряд з зображеннями національних жовто-блакитних прапорів зображень чорно-червоних. Перше, що приходить у голову - це вплив поширеної з червня 1917 р. символіки різноманітних добровольчих формувань (штурмових, ударних, революційних, смерті тощо), які створювалися тоді у складі Російської армії. Але, чи можна запропонувати якесь інше пояснення цьому факту? Десь читав (на жаль, поміток тоді не зробив), що використання червоно-чорних прапорів тоді начебто приписували ще Хмельницькому, проте у тогочасних публікаціях нічого такого не знайшов.

prapor-1.jpg
prapor-1.jpg (41.68 Кб) Переглянуто 3733 разів

Re: Символіка прапора Українського Запорозького полку 1917 р

ПовідомленняДодано: 25 січня 2013, 21:18
ABG
Це лицева сторона прапора Українського Запорізького полку, сформованого в Москві з солдатів-українців місцевої залоги 6 серпня 1917 р. Можливо, за взірець для нього брали якийсь оригінальний козацький прапор із музейних збірок.

Re: Символіка прапора Українського Запорозького полку 1917 р

ПовідомленняДодано: 25 січня 2013, 21:42
Юрій К.
ABG написав:Це лицева сторона прапора Українського Запорізького полку, сформованого в Москві з солдатів-українців місцевої залоги 6 серпня 1917 р. Можливо, за взірець для нього брали якийсь оригінальний козацький прапор із музейних збірок.


Так, це лицева сторона, зворотна питань не викликає. Ваша думка зрозуміла і я її раніше відпрацьовував. Прапори, які перебували на той час у московських та інших збірках достатньо відомі. Чорно-червоних прапорів там не було, а тим більше жовто-блакитних. Це явно тогочасна творчість.