Хоругва Луцького братства

Прапори, знамена, штандарти, хоругви

Хоругва Луцького братства

Повідомлення ABG » 02 листопада 2018, 20:54

Повертаємось до традицій української геральдики: науково-просвітницький захід Музею історії Луцького братства
У переддень Дня незалежності України, 22 серпня о 15.00, в Музеї історії Луцького братства говоритимуть про експертизу і науковий супровід новітнього українського герботворення, презентують відтворену хоругву Луцького братства та представлять повний комплект вісника Українського геральдичного товариства «Знак».
Під час заходу, зокрема, відбудеться перше публічне представлення хоругви громадської організації «Луцьке Хрестовоздвиженське братство (відроджене)», яка створена з використанням історичного гербового знаку Луцького братства XVII ст. Про цей задум і його втілення поділяться інформацією голова сучасного Братства Андрій Бондарчук, геральдист Олена Бірюліна, дизайнер та майстри-виконавці.
Під час презентації вісника Українського геральдичного товариства «Знак» за 1993–2017 рр., люб’язно переданого на Волинь головою УГТ Андрієм Гречилом, відбудеться передача двох повних комплектів видання Волинському краєзнавчому музею та Волинській обласній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.
Місце події: Музей історії Луцького братства, Луцьк, вул. Йова Кондзелевича, 5. http://webcache.googleusercontent.com/s ... clnk&gl=ua

У Луцьку представили нову хоругву Хрестовоздвиженського братства
24 серпня 2018 р.
Напередодні Дня Державного Прапора України в Музеї історії Луцького братства відбулася презентація його відтвореної корогви.
Голова організації Андрій Бондарчук пояснив: оскільки не так давно відроджено її стару назву та затверджено новий статут, і хоругву потрібно було оновити. Дизайн розробили завідувач музею Олена Бірюліна та художник Микола Слатов. Її пошили насельниці жіночого монастиря Василія Великого, що в Луцьку.
Під час обговорення Андрій Іванович розповів про функціонування Братства на сучасному етапі та про ідею відтворення історичної братської інсигнії, а Олена Андріївна пояснила символіку розміщеного на хоругві історичного братського герба, походження та зміст інших її елементів. https://www.pravoslaviavolyni.org.ua/no ... -bratstva/

Волинські науковці взяли участь у підготовці проекту нової хоругви Луцького братства
02.09.2018
У Музеї історії Луцького братства презентували хоругву, підготовці проекту якої сприяла кафедра інженерної та комп’ютерної графіки Луцького національного технічного університету.
Нещодавно у Музеї Луцького братства відбулась зустріч геральдистів і представників луцької громади. Під час заходу була вперше представлена новостворена хоругва Луцького Хрестовоздвиженського братства (відродженого) – громадської організації, яка визнає себе спадкоємцем традицій історичного братства в Луцьку.
Підготовці проекту виготовлення нової хоругви Луцького братства сприяла кафедра інженерної та комп’ютерної графіки Луцького НТУ. У реалізації комп’ютерного варіанту-моделі для машинного вишивання активну участь взяв професор кафедри інженерної та комп’ютерної графіки Бурчак Ігор Несторович. Виготовлена хоругва в луцькій монастирській майстерні за макетом дизайнера Миколи Слатова, при фінансовій участі Андрія Бондарчука.
Від імені сучасних братчиків А. Бондарчук передав цю хоругву до фондів обласного музею.​
В обговоренні новоствореного геральдичного твору взяв участь Геннадій Бондаренко, к.і.н., професор Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, заступник голови Геральдичної комісії Волинської облдержадміністрації. Він також доповів присутнім актуальну ситуацію з впровадженням нових регіональних та державних геральдичних символів. Цікаву дискусію про символіку продовжив намісник Луцького Хрестовоздвиженського монастиря о. Никодим (Смілий). Олена Бірюліна, музейник, дослідник Луцького братства, член Українського геральдичного товариства, розкрила символіку відтвореного на хоругві історичного братського герба, розповіла про походження та зміст інших елементів хоругви.
Під час зустрічі виступив Голова братської організації Андрій Бондарчук, провісник Незалежності – народний депутат України 1-го скликання. Він, зокрема, розповів про функціонування братства на сучасному етапі та про ідею відтворення історичної братської інсиґнії.
Не забули під час заходу і про хоругву-попередницю, яка з 1991 р. вірно служила парафіянам братського Хрестовоздвиженського храму й місцевим патріотам початку Незалежності. Зокрема, цікаву і повчальну історію про участь цієї хоругви в 1991 р. у всесвітньому християнському з’їзді молоді в польському Ченстохові розповіла реставратор Волинського краєзнавчого музею Лариса Обухович. Від імені сучасних братчиків А. Бондарчук передав цю хоругву до фондів обласного музею. https://www.volyn.com.ua/news/110652-vo ... o-bratstva

хор1.png
хор1.png (11.82 Кб) Переглянуто 922 разів
хор2.jpg
хор2.jpg (29.89 Кб) Переглянуто 922 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Повернутись в Вексилологія

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Bing [Bot] і 13 гостей