Прапор більшовицької УНР

Прапори, знамена, штандарти, хоругви

Прапор більшовицької УНР

Повідомлення Krutyvus » 19 серпня 2010, 14:23

Чи має хто інформація про прапор більшовицької УНР?
Червоний чи червоний з жовто-блакитним крижем?
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Прапор більшовицької УНР

Повідомлення Mykola Chmyr » 19 серпня 2010, 16:11

Ну, про червоний прапор з блакитно-жовтим крижем є лише одна згадка і то не в офіційних документах.
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Прапор більшовицької УНР

Повідомлення Krutyvus » 19 серпня 2010, 16:14

Не підкажете яка. Десь надибував спогади (тут не пам"ятаю ім"я), про такий прапор на одній із установ Києва взимку 1918 року.
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Прапор більшовицької УНР

Повідомлення ABG » 19 серпня 2010, 18:52

Krutyvus написав:Не підкажете яка. Десь надибував спогади (тут не пам"ятаю ім"я), про такий прапор на одній із установ Києва взимку 1918 року.

Я це подавав у своїй статті в "Записках НТШ":
"Д. Дорошенко зі здивуванням описував, що під час захоплення більшовиками Києва в лютому 1918 року на будинку Народного комісаріату військових справ висів червоний прапор з нашитими в крижі жовтою й блакитною смужками".
Лише в моїй публікації зноска чомусь випала, тому треба уточняти пагінацію. Це має бути джерело: Дорошенко Д. Мої спомини про недавнє-минуле (1914-1920). – Львів, 1923. – Ч. 2; друге видання – Мюнхен, 1969. Є ще новіше перевидання в Україні. Книжки я не маю, а за випискою треба шукати десь по папках.
Наркомом військових справ був Ю. Коцюбинський.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Прапор більшовицької УНР

Повідомлення Юрій К. » 20 серпня 2010, 16:55

Krutyvus. Якщо дуже потрібно, то трохи доповню пана Андрія. Це тут: Дорошенко Д. Мої спомини про недавнє минуле. – Львів, 1923. – Ч. 2. - С. 66. Опис подано такий: "червоний прапор, але в куточку, зверху біля древка, були нашиті дві смужки - жовта і блакитна". Як на мою думку, то це була тимчасова імпровізація.
Юрій К.
 
Повідомлення: 163
З нами з: 26 грудня 2009, 23:47
Звідки: Запоріжжя

Re: Прапор більшовицької УНР

Повідомлення Krutyvus » 22 серпня 2010, 18:20

Дякую!!!
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Прапор більшовицької УНР

Повідомлення Ігор90 » 04 вересня 2010, 23:24

Нібито цей самий прапор був воєнно-морським прапором УРСР?..
Флаг УНСР.jpg
Флаг УНСР.jpg (6.47 Кб) Переглянуто 16932 разів

Проте ситуація в Україні змусила більшовиків дещо поступитися принципами в символіці, тож до своєї повної окупації України вони затвердили для "Красного флота" УНСР червоний прапор з… жовто-блакитним крижем та надписом на ньому "УНСР" – Українська Народна Соціалістична Республіка. http://ukrlife.org/main/uacrim/mam4aksymb.html


Чи слід довіряти цій інформації?
Аватар користувача
Ігор90
 
Повідомлення: 546
З нами з: 28 червня 2010, 21:52
Звідки: Запоріжжя

Re: Прапор більшовицької УНР

Повідомлення ABG » 05 вересня 2010, 13:10

Ігор90 написав:Нібито цей самий прапор був воєнно-морським прапором УРСР?..
Чи слід довіряти цій інформації?

Думаю, що ні, бо в цій публікації й без того багато помилок. Наприклад, невірно подано текст закону про флот з січня 1918 року (дано текст урядового проекту, а не його кінцеву редакцію, затверджену Малою Радою); гетьман П. Скоропадський підписав закон про новий прапор 16 липня, а не 18 і т. п.
Щодо назви т.зв. "Радянської України", то вони попросту імітували себе "легітимною владою" УНР та використовували й її назву, а не вигадували якусь "УНСР":
...проголошення харківського зібрання Всеукраїнським з’їздом рад, на якому було представлено менше третини рад, що тоді існували в Україні, не можна вважати легітимним. Через це й проголошення влади рад, утворення уряду, який майже цілком складався з більшовиків, теж не мало належних правових основ, тим більше, що на виборах до Всеросійських установчих зборів у листопаді 1917 р. за більшовиків проголосувало всього 10% українських виборців. ЦВК рад України і народний Секретаріат фактично були створені з волі Леніна та Раднаркому Росії для того, щоб виправдати й узаконити їхню війну проти УНР, Центральної Ради, зобразити її як внутрішню боротьбу революційних сил проти “буржуазної” політики Центральної Ради в українському суспільстві за встановлення радянської влади. До радянського уряду, в якому було тільки три українці (Скрипник, Затонський, Терлецький) входили люди, невідомі широким масам українського народу. “Називали себе урядом, - згадував потім Затонський, - та самі до того ставилися трохи гумористично. Та й насправді: який же з нас уряд без армії, фактично без території, бо навіть Харківська рада нас не визнавала. Апарату жодного..” А народний секретар військових справ В.Шахрай у розмові з керуючим справами уряду Г.Лапчинським із болем говорив: “Що це за уряд український, що його члени зовсім не знають і не хочуть знати української мови? Що не тільки не користуються жодним впливом серед українського суспільства, але воно навіть й не чуло раніше їхніх прізвищ? Що я за “військовий міністр”, коли всі українізовані частини в Харкові мені доводиться роззброювати, бо не хочуть іти за мною на оборону радянської влади? За єдину військову підпору для нашої боротьби проти Центральної Ради ми маємо лише військо, що привів на Україну з Росії Антонов і що на все українське дивиться, як на вороже, контрреволюційне?” Щоб видавати радянську владу в Україні за українську, більшовики перехопили й назву “Української Народної Республіки”, а уряд назвали фактично за прикладом Генерального Секретаріату Народним Секретаріатом. Оголосили Україну федеративною частиною Росії, а федерального уряду там не було: радянська “УНР” фактично була адміністративним краєм, її органи влади виконували розпорядження Раднаркому Росії і, передусім, директиви ЦК РСДРП(б). Для контролю за їх діяльністю і для “об’єднання дій функціонуючих в Україні радянських організацій у всіх галузях їх роботи (військової, продовольчої, банківської та ін.) Раднарком 19 грудня 1918 р. призначив “надзвичайним комісаром району України” Серго Орджонікідзе, який прибув до Харкова 25 грудня. Його розпорядження були обов’язковими для уряду і всіх більшовиків України.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Прапор більшовицької УНР

Повідомлення Ігор90 » 05 вересня 2010, 14:47

Дякую за інформацію.
Аватар користувача
Ігор90
 
Повідомлення: 546
З нами з: 28 червня 2010, 21:52
Звідки: Запоріжжя


Повернутись в Вексилологія

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей