У К Р А Ї Н А
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ХХІV сесія V скликання
РІШЕННЯ № 266-24/08
25 листопада 2008 р. м.Чернівці
Про відзнаку обласної ради «Почесний громадянин Буковини»
З метою відзначення громадян за вагомий особистий внесок у розвиток Чернівецької області, зокрема, місцевого самоврядування, економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, спорту, відродження та примноження культурних надбань, створення матеріальних та духовних цінностей, миротворчу, доброчинну діяльність, мужність і відвагу при врятуванні людей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та стихійного лиха, відповідно до частини другої статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», обласна рада
ВИРІШИЛА:
1. Заснувати відзнаку Чернівецької обласної ради - звання «Почесний громадянин Буковини».
Затвердити положення про присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини», що додається.
Утворити комісію з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини» у складі згідно з додатком.
Затвердити положення про комісію з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини», що додається.
Виконавчому апарату обласної ради забезпечити виготовлення бланків диплома «Почесний громадянин Буковини», посвідчення «Почесний громадянин Буковини», нагрудних знаків «Почесний громадянин Буковини» та книги Почесних громадян Буковини.
6. Щорічно при формуванні обласного бюджету передбачати кошти, необхідні для виконання даного рішення.
7. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради Гуцуляка Т.Т.
Голова обласної ради І.Шилепницький
Затверджено
рішення Чернівецької обласної ради V скликання від 25.11.08 №266-24/08
ПОЛОЖЕННЯ
про присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини»
1. Загальні положення
1.1. Звання "Почесний громадянин Буковини" (далі - Почесне звання) присвоюється жителям Чернівецької області, регіонів України, громадянам інших країн за вагомий особистий внесок у розвиток Чернівецької області, зокрема місцевого самоврядування, економіки, науки, освіти, культури, мистецтва, охорони здоров'я, спорту, відродження та примноження культурних надбань, створення матеріальних та духовних цінностей, миротворчу, доброчинну діяльність, мужність і відвагу при врятуванні людей, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та стихійного лиха.
Право присвоєння Почесного звання належить винятково Чернівецькій обласній раді та затверджується рішенням обласної ради за поданням комісії з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини».
Почесне звання присвоюється щорічно одній або, як виняток, двом особам один раз на рік до дня утворення Чернівецької області.
1.4. Удостоєний Почесного звання нагороджується нагрудним знаком «Почесний громадянин Буковини», йому вручається відповідні диплом та посвідчення, а також виплачується разова грошова винагорода у розмірі 15 мінімальних заробітних плат.
1.5. Почесне звання не може бути присвоєно громадянам, які скоїли кримінальний злочин, були засудженими і судимість яких не погашена.
2. Порядок подання кандидатур до присвоєння звання "Почесний громадянин Буковини"
2.1. Право подання кандидатур до присвоєння Почесного звання надається:
Голові Чернівецької обласної ради.
Голові Чернівецької обласної державної адміністрації.
2.1.3. Комісії з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини».
2.2.Самовисування на звання "Почесний громадянин Буковини" не розглядаються.
2.3. При поданні кандидатури до присвоєння Почесного звання до комісії з питань присвоєння звання «Почесний громадянин Буковини» суб'єктом ініціативи подається відповідне клопотання та такі документи:
2.3.1.Вичерпні біографічні дані про кандидата.
2.3.2. Відомості про досягнення кандидата у сферах діяльності, зазначених у пп. 1.1. цього Положення, та додаються копії документів, що посвідчують нагородження відомчими або іншими відзнаками.
2.3.3. Обґрунтування вагомого особистого внеску кандидата у розвиток
Чернівецької області.
2.3.4. Фото кандидата розміром 6,5 х 4 мм.
Клопотання про присвоєння Почесного звання без подання зазначених документів не розглядаються.
Клопотання про присвоєння Почесного звання подаються на ім'я голови обласної ради.
3.Порядок присвоєння звання "Почесний громадянин Буковини"
Подання про нагородження та додані до нього документи попередньо розглядаються комісією з питань присвоєння Почесного звання «Почесний громадянин Буковини» (далі - Комісія). Комісія направляє свій висновок та протоколи засідань разом з проектом рішення до колегії обласної ради.
Проект рішення щодо нагородження у разі погодження колегією обласної ради вноситься на розгляд сесії обласної ради.
Остаточне рішення про присвоєння Почесного звання приймається на пленарних засіданнях обласної ради щодо кожної кандидатури окремо більшістю від загального складу обласної ради.
Кандидатури, за яких не проголосувала більшість депутатів від загального складу ради, повторно обласною радою не розглядаються.
Документи, зазначені в пункті 2.4 цього Положення, які йому не відповідають, повертаються посадовій особі чи організації, які вносили клопотання про присвоєння Почесного звання, за підписом голови Комісії.
Належне оформлення дипломів, посвідчень, їх облік та реєстрація здійснюється виконавчим апаратом обласної ради.
4. Порядок відзначення лауреатів звання "Почесний громадянин Буковини" та вручення нагородних атрибутів
4.1. Рішення обласної ради про присвоєння Почесного звання набуває чинності з моменту його прийняття, публікується в друкованих засобах масової інформації, розміщується на веб-сайті обласної ради.
4.2. Особі, удостоєній Почесного звання, вручаються диплом Почесного громадянина Буковини, посвідчення Почесний громадянина Буковини, нагрудний знак "Почесний громадянин Буковини".
4.3. Вручення нагородних атрибутів провадиться щорічно на заходах з нагоди Дня незалежності України в обстановці урочистості і широкої гласності, а у виняткових випадках - у інший спосіб.
4.4. Диплом Почесного громадянина Буковини, посвідчення Почесного громадянина Буковини, нагрудний знак "Почесний громадянин Буковини" вручаються головою обласної ради або, за його дорученням, заступником голови обласної ради. За рішенням голови обласної ради вручення може проводитися в іншому порядку.
4.5. Громадяни, які скоїли доведений кримінальний злочин, за обґрунтованим поданням Комісії рішенням обласної ради позбавляються звання «Почесний громадянин Буковини».
5. Видача дублікатів диплому, посвідчення та нагрудного знака "Почесний громадянин Буковини"
5.1. У разі втрати або псування диплома, посвідчення Почесного громадянина Буковини чи нагрудного знака "Почесний громадянин Буковини" дублікати не видаються, крім випадків, якщо буде доведено, що їх втрачено (зіпсовано) внаслідок стихійного лиха або з інших причин, які не залежали від нагородженого.
5.2. Дублікати диплому, посвідчення Почесного громадянина Буковини чи нагрудного знака "Почесний громадянин Буковини", видаються відповідно до рішення обласної ради безоплатно.
6. Порядок зберігання диплому, посвідчення та нагрудного знака "Почесний громадянин Буковини"
6.1. Після смерті особи, якій було присвоєно звання "Почесний громадянин Буковини" диплом, нагрудний знак та посвідчення Почесного громадянина Буковини залишаються у сім'ї померлого.
6.2. Диплом, посвідчення Почесного громадянина Буковини та нагрудний знак "Почесний громадянин Буковини", що належали особі, позбавленій звання "Почесний громадянин Буковини" за рішенням ради, підлягають поверненню до обласної ради.
7. Описи та еталонний вигляд диплому Почесного громадянина Буковини, посвідчення «Почесний громадянин Буковини», нагрудного знаку «Почесний громадянин Буковини», його мініатюри, книги Почесних громадян Буковини
7.1. Диплом Почесного громадянина Буковини надрукований на спеціальному папері, форматом 297 х 420 мм., з орнаментом у буковинському стилі, виконаному тисненням золотою фольгою. У горішній частині орнаменту вписаний герб Чернівецької області у золотому вінку з стилізованого букового листя, оплетеного стрічкою синьо - жовтого кольору.
У центральній частині розміщений напис "Диплом" – виконаний тисненням золотою фольгою стилізованим шрифтом. Нижче - напис "Звання Почесний громадянин Буковини присвоєно", потім - місце для заповнення прізвища, імені та по батькові особи, яка нагороджується, посада, перелік її досягнень, місце для напису "Голова Чернівецької обласної ради" , підпису, ініціалів та прізвища, а також рядки для заповнення дати та номера.
7.2. Посвідчення Почесного громадянина Буковини має вигляд книжки розміром 120 х 160 мм, у твердій обкладинці, з лицьового боку обтягнене шкірою темно – синього кольору. На лицьовій частині тисненням золотом нанесені герб Чернівецької області, напис: в одному рядку “Посвідчення", в другому рядку "Почесний громадянин Буковини”.
Зі зворотного боку – елементи посвідчення, друковані на спеціальному папері з кольоровою сіткою.
На лівій частині зворотного боку розміщено повне кольорове зображення знаку “Почесний громадянин Буковини”. Над знаком розміщено напис “Почесний громадянин”, під знаком – напис “Буковини” (написи – червоного кольору, стилізованим шрифтом).
На правій частині по центру розміщений абрис знаку “Почесний громадянин Буковини”. В горішній частині розміщені: напис “Посвідчення №”, три вільних рядки для заповнення прізвищем, ім’ям та по батькові особи, написи “присвоєно звання Почесний громадянин Буковини”,
“Рішення Чернівецької обласної ради” № _________від "_____"________р.
( ___сесія _____скликання), “Голова Чернівецької обласної ради”, підпис, ініціали та прізвище.
7.3. Нагрудний знак «Почесний громадянин Буковини» (для закріплення на стрічці), виготовлений із срібла. Розміри по вісі 60 х 56 мм. Знак складається з картушу, оповитого обабіч золотим вінком із стилізованого букового листя (позолота), оплетеного синьо-жовтою стрічкою (емаль). У горішній частині картуша розміщено герб Чернівецької області (кольорові емалі), під гербом -напис "Почесний громадянин Буковини" жовтого (стилізований під золото) кольору (емаль).
7.4. Мініатюра нагрудного знаку "Почесний громадянин Буковини" (фрачний варіант) виготовлена із срібла. Розміри по вісі З0 х 28 мм. Знак складається з картушу, оповитого обабіч золотим вінком із стилізованого букового листя (позолота), оплетеного синьо-жовтою стрічкою (емаль). У горішній частині картуша розміщено герб Чернівецької області (кольорові емалі), під гербом - напис "Почесний громадянин Буковини" жовтого (стилізований під золото) кольору (емаль).
7.5. Книга Почесних громадян Буковини складається з аркушів, надрукованих на спеціальному папері, форматом 297 х 420 мм., з орнаментом у буковинському стилі, друкованому бронзовою фарбою. У горішній частині орнаменту вписаний герб Буковини у золотому вінку з стилізованого букового листя, оплетеного стрічкою синьо - жовтого кольору. На одному аркуші можуть бути зроблені записи не більше, як про п'ять осіб.
У центральній частині розміщений напис "Звання Почесний громадянин Буковини присвоєно", далі - зліва у стовпчик: місце для фото, розміром 6,5 х 4см, навпроти фото - 5 рядків для напису: прізвище, ім’я, по батькові особи, її посада, напис "за досягнення" та номер посвідчення, рядок для запису дати та номеру рішення обласної ради.
Обкладинку оправлено замшею малинового кольору та кутовими орнаментами - карбованими накладками з бронзи зі срібленням. В центральній частині лицьової сторони книги викарбовано знак "Почесний громадянин Буковини" та напис "Книга Почесних громадян Буковини", в нижній частині напис: "Заснована Чернівецькою обласною радою V скликання, дата та рік" – все з бронзи зі срібленням. Книга має дві карбовані застібки.
7.6. Посвідчення Почесного громадянина Буковини, диплом Почесного громадянина Буковини, нагрудний знак "Почесний громадянин Буковини", його мініатюра та запис у Книзі Почесних громадян Буковини мають один реєстраційний номер.
Керуючий справами обласної ради А.Моісей
У К Р А Ї Н А
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСНА РАДА
ХХVІІ сесія V скликання
РІШЕННЯ № 41-27/09
17 березня 2009 р. м.Чернівці
Про внесення змін до Положення про присвоєння звання „Почесний громадянин Буковини”, затвердженого рішенням 24-ї сесії обласної ради від 25.11.08. № 266-24/08
Відповідно до частини другої статті 43 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада
ВИРІШИЛА:
Внести наступні зміни до Положення про присвоєння звання „Почесний громадянин Буковини”, затвердженого рішенням 24-ї сесії обласної ради від 25.11.08. № 266-24/08 „Про відзнаку обласної ради „Почесний громадянин Буковини”:
Пункт 7.3 викласти в редакції: „7.3. Знак „Почесний громадянин Буковини” має форму хреста, в центрі якого розміщено срібного сокола на зеленому тлі, як на прапорі Чернівецької області. Навколо сокола - біла емаль у вигляді кільця, на якому розташовано напис: „Почесний громадянин Буковини”. Хрест темно-червоного кольору (емаль) зі срібними буковими листочками, що символізують край. Кріпиться знак, за допомогою перехідних кілець, до зеленої нашийної стрічки з синьо-жовтими смужками по краях (як на прапорі області). Крім того, на більшому кільці є лавр (символ слави). Розмір хреста - 42 х 42 мм. Знак трохи випуклої форми, тобто „тіфований”. Ширина стрічки - 23 мм (блакитні смуги по 3 мм, жовті - по 2 мм). Матеріали, з яких виготовляються знаки, - срібло та емалі.
Пункт 7.4. викласти в редакції: „7.4. Мініатюра нагрудного знаку „Почесний громадянин Буковини” (фрачний варіант) виготовлена зі срібла. Розміри хрестика мініатюри - 22 х 22 мм. Прикріплюють його до планки з стрічкою, ширина якої 16 мм. Кольори тканини ті ж, що й на нашийній стрічці знака: зелений та синьо-жовті смуги з боків (ширина жовтої смужки - 1 мм, синьої - 2 мм). До костюма мініатюру кріплять за допомогою шпильки або „кліпта”. Емалі на хрестику - такі ж як і на знаку: хрестик темно-червоний, тло довкола срібного сокола - зелене, кільце з написом „Почесний громадянин Буковини” - біле або срібне (шрифт читатиметься за рахунок рельєфу). В такому разі на мініатюрі буде 2 емалі (темно-червона і зелена), а на знаку - три (темно-червона, зелена і біла). Стрічки виготовляються з тканини”.
Голова обласної ради І.Шилепницький