Додаток
до рішення одинадцятої сесії
обласної ради
від 30 березня 2004 року
№ 36-11/2004
ПОЛОЖЕННЯ про відзнаки Хмельницької обласної ради
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Відзнаками Хмельницької обласної ради (далі – Відзнаки) є:
Звання „Почесний громадянин Хмельниччини”;
Грамота Хмельницької обласної ради;
Подяка Хмельницької обласної ради;
Вітальна адреса голови Хмельницької обласної ради.
2. Відзнаки є заохоченням та формою відзначення за вагомі здобутки в галузі державного будівництва та місцевого самоврядування, значний вклад у соціально-економічний, науково-технічний та культурний розвиток області її районів та міст, підприємств, організацій та установ, плідну благодійну та громадську діяльність, а також з нагоди державних та професійних свят, пам’ятних і ювілейних дат.
2. ЗВАННЯ „ПОЧЕСНИЙ ГРОМАДЯНИН ХМЕЛЬНИЧЧИНИ”
1. Звання „Почесний громадянин Хмельниччини” (далі – Звання) є вищою ознакою вдячності жителів області, присвоюється громадянам України за досягнення, зазначені у пункті 2 розділу І цього Положення.
2. Звання присвоюється рішенням обласної ради лише одній особі один раз в рік до Дня Незалежності України на підставі подання голови обласної ради.
Повторно звання „Почесний громадянин Хмельниччини” не присвоюється.
3. Клопотання про присвоєння Звання можуть вноситися районними та міськими (міст обласного значення) радами, обласною та районними державними адміністраціями, постійними комісіями обласної ради. До клопотання додаються такі документи:
подання;
відомості про виробничі, наукові та інші досягнення особи, за які вона представляється до присвоєння звання;
особистий листок з обліку кадрів особи.
4. Особам, яким присвоєно Звання, вручаються: посвідчення та пам’ятний знак „Почесний громадянин Хмельниччини”, стрічка з написом „Почесний громадянин Хмельниччини” та одноразова матеріальна винагорода в розмірі десяти мінімальних заробітних плат.
Дублікати посвідчення та пам’ятного знаку, як правило, не видаються. Вони можуть бути видані, як виняток, якщо документи втрачені внаслідок стихійного лиха або за інших обставин, коли забезпечення їх зберігання було неможливим.
5. В обласному краєзнавчому музеї та музеях області, за місцем проживання Почесного громадянина Хмельниччини, оформляються відповідні постійні експозиції.
6. Фотографії Почесних громадян Хмельниччини розміщуються на стенді, розташованому в Будинку рад, а прізвища громадян, удостоєних Звання, заносяться до Книги Пошани Хмельницької обласної ради.
7. У випадку смерті Почесного громадянина Хмельниччини на його поховання з обласного бюджету виділяються кошти в розмірі до п’яти мінімальних заробітних плат.
8. Позбавлення Звання може бути здійснено обласною радою після набрання законної сили обвинувальним вироком суду, за яким особу, якій присвоєно Звання, засуджено.
ОПИС ПАМ’ЯТНОГО ЗНАКА „Почесний громадянин Хмельниччини”
Знак являє собою рівносторонній золотистий хрест із заокругленими кінцями.
Між сторонами хреста розходяться прямі промені золотистого кольору.
Посередині знака - круглий золотистий медальйон з рельєфним зображенням погруддя Богдана Хмельницького з булавою в правій руці.
Медальйон обрамлено синім колом з рельєфним написом „Почесний громадянин Хмельниччини”.
Знак, за допомогою дужки і кільця, з’єднується з прямокутною колодкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою синього кольору з двома поздовжніми жовтими смужками по центру. На зворотному боці колодки – застібка для прикріплення знака до одягу.
Розмір знака між протилежними кінцями – 50 мм. Розмір колодки: довжина – 40 мм, ширина – 30 мм.
3. ГРАМОТА І ПОДЯКА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
1. Грамотою і Подякою Хмельницької обласної ради (далі – Грамота, Подяка) відзначаються трудові колективи підприємств, організацій та установ, громадські об’єднання області, а також мешканці області, громадяни України за досягнення, зазначені у пункті 2 розділу І цього Положення.
У виняткових випадках Грамотою і Подякою також можуть бути відзначені громадяни інших держав.
2. Відзначені Грамотою або Подякою можуть бути знову удостоєні цієї нагороди, але не раніше як через 2 роки після попереднього нагородження.
3. Грамота є відзнакою вищого рівня стосовно Подяки.
4. Подання про відзначення Грамотою і Подякою вносять до обласної ради голова обласної ради; депутати та постійні комісії обласної ради; голови районних рад, міські (міст обласного значення) голови; керівники або трудові колективи об’єктів спільної власності територіальних громад області, управління якими здійснює обласна рада; керівники або трудові колективи обласних установ, підприємств та організацій.
При цьому керівники або трудові колективи установ, підприємств та організацій районного та міського (міст обласного значення) рівня вносять свої пропозиції до відповідних рад, які розглядають їх і, в разі підтримки, звертаються з поданням до обласної ради.
5. До подання про відзначення Грамотою і Подякою додаються відомості про конкретні досягнення, за які особи представляються до відзначення та характеристики на цих осіб.
6. Рішення про відзначення Грамотою, Подякою приймається головою ради (у разі його відсутності – заступником голови ради) і оформляється розпорядженням.
7. Трудовим колективам, громадським об’єднанням та особам, які відзначаються Грамотою, вручається Грамота, надрукована на бланку встановленої форми та матеріальна винагорода в грошовій або натуральній (цінний подарунок, квіти) формах в розмірі:
- трудовим колективам – до п’яти мінімальних заробітних плат;
- особам до 0,5 мінімальної заробітної плати.
8. Трудовим колективам, громадським організаціям, об’єднанням та особам, які відзначаються Подякою вручається Подяка, надрукована на бланку встановленої форми та матеріальна винагорода в грошовій або натуральній (цінний подарунок, квіти) формах в розмірі:
- трудовим колективам та громадським об’єднанням – до двох мінімальних заробітних плат;
- особам – до 0,25 мінімальної заробітної плати.
4. ВІТАЛЬНА АДРЕСА ГОЛОВИ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
1. Вітальна адреса голови Хмельницької обласної ради (далі – Вітальна адреса) засновується для відзначення та заохочення громадян за сумлінну працю та високу професійну майстерність.
2. Вручення Вітальної адреси приурочується до загальнодержавних, обласних та галузевих свят, ювілейних дат, з нагоди дня народження.
3. Клопотання про відзначення Вітальною адресою подаються органами місцевого самоврядування, трудовими колективами підприємств, установ та організацій на розгляд голові обласної ради за місяць до конкретної дати (професійного свята, ювілею тощо).
Ініціювати відзначення Вітальною адресою може також голова обласної ради та його заступник, постійні комісії та депутати обласної ради.
4. Рішення про відзначення Вітальною адресою приймається головою обласної ради та оформляється його розпорядженням.
5. Особі, відзначеній Вітальною адресою вручається Вітальна адреса надрукована на бланку встановленої форми та матеріальна винагорода в розмірі 0,5 мінімальної заробітної плати в грошовій або натуральній (цінний подарунок, квіти) формі.
5. ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Відзнаки обласної ради вручаються головою обласної ради або за його дорученням іншими уповноваженими особами під час проведення урочистостей.
2. Виготовлення, облік та реєстрація відзнак здійснюється виконавчим апаратом обласної ради.
3. Рішення про вшанування Відзнаками обласної ради, як правило, висвітлюється в засобах масової інформації.