Лого Одеси

Емблеми меморіальних, ювілейних і інших заходів, лого міст і територій

Лого Одеси

Повідомлення ABG » 28 серпня 2010, 20:15

Конкурс на краще гасло та логотип Одеси туристичної.

В Одесі спочатку в 2009 році прийняли туристичний логотип (http://odesskiy.com/chisto-fakti-iz-zhi ... dessy.html), але після скандалів та критики (http://www.epravda.com.ua/press/2010/01/16/224093/ ; http://gurvic.info/bad/-_turisticheskij_logotip/) вирішили продовжити конкурс.
Проекти приймаються до 8 жовтня 2010 року.
Детальніше:
http://www.odessatourism.in.ua/ru/kultu ... spx?full=1
http://savva-libkin.com/odessa/odessa-tourism-logotype/

Одеса_лого.jpg
Одеса_лого.jpg (12.46 Кб) Переглянуто 11457 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 13688
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Символи Одеси

Повідомлення Oskar » 29 серпня 2010, 09:54

Почитавши статті та обговорення на одеських сайтах і про герб, і про туристичний логотип складається враження, що там живуть одні "академіки від геральдики, дизайну та логотипу".
Як результат: що не приймуть, однаково всі будуть незадоволені та поливатимуть брудом. :twisted:
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Символи Одеси

Повідомлення ABG » 18 листопада 2010, 11:17

Туристичним логотипом Одеси знову стало "Сонце"
11.11.2010
На офіційному сайті міськради закінчилося інтернет-голосування за туристичний логотип Одеси. Після підрахунку голосів з'ясувалося, що одесити знову обрали ...сонечко, віддавши йому 348 голосів з 1229, повідомив нам голова міськдепартамента туризму Віктор Аксанюк.
Нагадаємо, саме цей логотип переміг у першому конкурсі на символ міста, але ряд одеситів різко розкритикували малюнок київських дизайнерів, і «кастинг» вирішили продовжити. Всього для участі у другому етапі конкурсу було відібрано 9 лого.
(http://www.brandbook.kiev.ua/2010/11/blog-post_11.html)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 13688
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Лого Одеси

Повідомлення ABG » 12 грудня 2024, 12:51

Логотип Одеси — туристичний логотип Одеси. У серпні 2012 року Одеський міський голова Олексій Костусєв своїм розпорядженням рекомендував «всім зацікавленим у розвитку туристичної галузі використання туристичного логотипу м. Одеси».
Розпорядження
Одеського міського голови
№807-01р від 15.09.2012р.

Про використання туристичного логотипу м. Одеси

Відповідно до ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення Ради регіонів від 24.05.2012р. №1-1/1465, з метою просування позитивного іміджу України та створення привабливого образу м. Одеси:

1. Управлінню культури та туризму Одеської міської ради рекомендувати всім зацікавленим у розвитку туристичної галузі використання туристичного логотипу м. Одеси, керуючись розробленими правилами використання базових елементів фірмового стилю (брендбук).

2. КП «Туристичний Інформаційний Центр міста Одеси» використовувати туристичний логотип м. Одеси при виготовленні всієї друкованої та сувенірної продукції для подальшого розповсюдження.

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на заступника міського голови Павлову О.О.

О. Костусєв
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 13688
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Лого Одеси

Повідомлення ABG » 12 грудня 2024, 12:53

5 червня 2012 року дизайнерська Студія Артемія Лебедєва представила брендбук «Фірмовий стиль Одеси», до якого увійшли фірмовий логотип, шрифти, патерн, каліграфічна композиція і правила оформлення «різних корисних речей — від вуличних табличок до сувенірних футболок». У той же день в Одесі, під час відкриття міського туристичного центру, відбулася презентація нового логотипу. За заявою самого дизайнера, запропонований ним логотип Одеси повинен асоціюватися з «якорем, серцем, хвилями, силою і маяком». Мовна частина композиції розроблена на трьох мовах — російською, українською та англійською. Каліграфічна композиція являє собою слоган «Я люблю Одесу», у яку вписаний фірмовий якір, що за стандартами студії-розробника може бути тільки червоного кольору. Як фірмові шрифти використовуються гарнітури Мерінг і Гросс Кунст.

За словами начальника департаменту туризму Одеської міської адміністрації, студія Артемія Лебедєва сама вийшла на міську владу і запропонувала свої послуги. Оплата за послуги дизайнерської студії з міського бюджету не передбачалася.

Odesa_logo.png
Odesa_logo.png (8.19 Кб) Переглянуто 3845 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 13688
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Лого Одеси

Повідомлення ABG » 12 грудня 2024, 12:54

30 серпня 2012 року бронзову статую логотипу — двухсоткілограмову та двометрову його об'ємну копію доставлено до Одеси з Києва, з майстерні скульптора Олега Черноіванова, вже відомого в Одесі своїми роботами (6 скульптур в садку Літературного музею та ескізи, за якими відбувалося відтворення пам'ятника засновникам Одеси). Ідейним натхненником і автором проєкту виступив Іван Ліптуга. Проєкт здійснений на кошти мецената Дмитра Казавчинського.

2 вересня 2012 року, в День міста, відбулося урочисте відкриття монумента, на якому серед інших гостей були присутні автор логотипу Артемій Лебедєв та міський голова Одеси Олексій Костусєв, який назвав логотип «блискучою знахідкою».

Бронзова статуя логотипу була демонтована[10], після того як 26 грудня 2015 року «Porsche Cayenne» сильно пошкодив її.

Odesa_logo_mon.jpg
Odesa_logo_mon.jpg (20.88 Кб) Переглянуто 3845 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 13688
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Лого Одеси

Повідомлення ABG » 12 грудня 2024, 12:57

Скандал довкола логотипа
21 березня 2023 року СБУ оголосила підозру автору логотипа, російському дизайнеру та блогеру Артемію Лебедєву, який у червні 2022 року незаконно потрапив на територію Запорізької АЕС і відзняв там замовний репортаж для кремлівських медіаресурсів. На своїй фейсбук-сторінці це рішення прокоментувала керівниця Державного агентства розвитку і туризму України Мар'яна Олеськів, зазначивши, що «...досі наша рідна, вистраждана від бомбардувань Одеса користується логотипом, який розробив саме цей українофоб. Всі ж розуміють, що створював айдентику він не заради України...».

У 2022 році декілька одеських депутатів виступили проти використання туристичного логотипа Одеси, який розробили у студії російського дизайнера Артемія Лебедєва.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 13688
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Лого Одеси

Повідомлення ABG » 12 грудня 2024, 12:57

Демонтаж «Якоря-Серця»: кому належить туристичний символ, і чи варто від нього відмовитися
2024-08-11
Одночасно з бурхливим обговоренням топонімічних перейменувань, в Одесі знову виникло питання про доречність на вулицях міста його туристичного символу «Якір-Серце». У 2012 році його розробила студія російського дизайнера Артемія Лебедєва. Згодом він підтримав повномасштабне вторгнення росії в Україну та виправдовує російську агресію в медіа.
Хто є автором якора-серця?
Перед початком повномасштабної війни Артемій Лебедєв потрапив під санкції РНБО за антиукраїнські висловлювання. В червні 2022 року він незаконно приїхав до території Запорізької атомної електростанції та схвалив її захоплення. Служба безпеки України тоді оголосила Лебедєву про підозру.
Ще у 2022 році депутат міськради Петро Обухов пропонував відмовитися від «Якіра-Серце». Але міська влада відхилила цю ініціативу. Але після нещодавнього скандального інтерв’ю Лебедєва, де він закликав РФ захопити скоріше Одесу, щоб він міг, за його висловом, «пожерти» в ресторані «Дача», презентувати наше місто за допомогою символу, створеного у майстерні відвертого ворога, знову видалося неприйнятним.
За коментарями з цього питання ми звернулися до директора департаменту культури, міжнародного співробітництва та євроінтеграції Одеської міськради Івана Ліптуги.
– Якщо йдеться про скульптуру, то це авторська робота відомого київського скульптора Олега Черноіванова. У якого я замовив її на меценатські кошти родини Казавчинських до дня міста 2012 року. Вона суттєво відрізняється від графічного логотипу, розробленого колись також на наше замовлення в студії Лебедєва.
Скульпура якоря-серця, створена Черноівановим, більш витончена і має зовсім іншу пластику. Але на Ваше запитання я хотів би одразу зробити два важливих зауваження і зробити на цьому акцент.
По-перше, логотип розроблявся українськими дизайнерами, які у 2012 році працювали в студії Лєбєдєва, яка мала ще до недавнього часу свій офіс в Києві.
По-друге, розробити графічний логотип та айдентику це лише 1% від всього спектру задач, повʼязаних з розкруткою бренду, тим паче бренду великого міста, – каже міський чиновник.
Створити символ – одне, зробити його відомим – інше
За словами пана Ліптуги, студія ніколи не займалась маркетингом міста Одеси, все що було зроблено з використанням символу якір-серце, робилось безпосередньо ним, бізнес-асоціацією «Туризм Одеси» та Одеським туристично-інформаційним центром. Всі роки дизайном займалась одеська студія Івана Воїна.
– Намалювати можна будь-що, а от зробити всіма впізнаваним і використовуваним це вже мистецтво маркетингових комунікацій. Дайте мені будь-який символ, хоч крапку і я зроблю її брендом, – зазначає директор департаменту. – Знімати скульптуру – чергова дурість. До якоря є питання? До серця є питання? Символ якоря має тисячолітню історію. Одеса – серце Чорного моря! Які ще пояснення потрібні?
Якою бачать доля турсимвола Одеси в міськраді
Іван Ліптуга навів дані, що Економічний університет провів незалежне дослідження серед містян та гостей міста, спитав про наш символ і які асоціації він викликає. Дослідження показало, що лише 1% відсоток взагалі знає хто його розробляв, а 99% людей вказали на асоціації з морем, портом, любовʼю та натхненням яке надає наше місто.
– Тому треба просто перестати прив’язувати наш символ до цього самого…, – каже він. – З одеського оригіналу вже зроблено сім бронзових скульптур, які встановлено в різних містах-побратимах Одеси: у Регенсбурзі, Марселі, Стамбулі, Ларнаці, Йокогамі, Клайпеді та Генуї. Ми їх теж будемо зносити? – ставить риторичне питання директор департаменту. – Напишемо в усі міста-побратими: зніміть їх?
За словами Івана Ліптуги, спочатку авторські права на «Якір-Серце» належали йому – він замовляв символ, як приватна особа. Одразу у 2012 році – передав 50% КП «Туристичний інформаційний центр». А коли прийшов на службу до міськради у 2023-му, щоб не було конфлікту інтересів, на муніципальний туристичний центр переписав і свої 50%. Тож нині всі права на «Якір-Серце» – у міста.
– Символ завжди був вільний у використанні, – стверджує Ліптуга. – З нього ніхто ніколи не отримував жодних роялті – ні міські органи, ні приватні особи. Він належить однаково усім містянам.

https://odessa-life.od.ua/uk/article-uk ... dmovitisya
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 13688
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів


Повернутись в Емблематика різних заходів, лого міст і територій

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей