Наукові геральдичні конференції (Львів, від 1991)

Різні заходи УГТ та з тематики спеціальних історичних дисциплін

Наукові геральдичні конференції (Львів, від 1991)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:09

У цій темі будуть викладені програми всіх наукових геральдичних конференцій, які відбувалися у Львові з 1991 р.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: І наукова геральдична конференція (Львів, 1991)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:11

І наукова геральдична конференція (Львів, 1991)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ІІ наукова геральдична конференція (Львів, 1992)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:12

ІІ наукова геральдична конференція
Львів, 19-21 листопада 1992 р.

Українське геральдичне товариство
* * *
Інститут української археографії Академії наук України
* * *
Центральний державний історичний архів України, м.у Львів
* * *

Програма конференції
(Львів, пл. Возз'єднання, 3-а, ЦДІА України)

Четвер, 19 листопада
10.00–13.45

Відкриття конференції
1. Вікто Бузало (Київ): З історії українських відзнак доби визвольних змагань
2. Костянтин Гломозда (Київ): До історії українських військових одностроїв та відзнак
3. Богдан Якимович (Львів): Військовий музей у Вінніпезі – джерело для дослідження українського війська
4. Орест Круковський (Львів): Емблематика товариства "Сокіл-Батько" у Львові
5. Валерій Бушаков (Асканія-Нова): Тамга та династійне ім'я кримських ханів
6. Михайло Чореф (Бахчисарай): Наскельні свідчення про перебування військ Володимира Святославовича у південно-західному Криму
7. Ігор Помазан (Харків): Родова шляхетська геральдика Речі Посполитої в художньому світі українських гербових віршів кін. ХVІ–ХVІІІст.
8. Ярослав Дашкевич (Львів): Позасфрагістичні пам'ятки вірменської емблематики в Україні (XIV–ХVІІІст.)
9. Лешек Пудловський (Варшава, Польща): Польське геральдичне товариство

15.00-18.00
10. Тетяна Люта (Київ): Юридичні норми затвердження державних, родових, особистих гербів українського суспільства
11. Ігор Ситий (Чернігів): Печатка Війська Запорізького низового та печатка коша суддівська на документах ХVІІІст.
12. Віталій Гавриленко (Львів): Джерелознавчі аспекти печаток львівського гончарного цеху
13. Олексій Маркевич (Львів): Печатки українських установ і організацій Туркестану як історичне джерело (1917–1921 рр.)
14. Володимир Трембіцький (Бруклін, США): Український прапор до 1918 року
15. Тарас Романюк (Львів): Українські дослідники геральдики та генеалогії на еміграції (матеріали до бібліографії)
16. Олена Огнева, Павло Рудецький (Луцьк): Семіотичний статус гербів на архітектурних спорудах
17. Олексій. Халецький (Львів): Герб князя А. Курбського у польській і російській геральдиці
18. Роман Шуст (Львів): Випуск купонів гміною містечка Тустановичі 1914 р.

П'ятниця, 20 листопада
9.30–13.30

19. Анатолій Пожарський (Дубно): Герби міста Дубна
20. Олександр Гладуненко, Микола Манько (Острог): Богоявленський собор – основний елемент герба міста Острога
21. Юрій Терлецький (Рівне): Герби міста Володимира-Волинського
22. Володимир Анастасьєв (Кіровоград): Давня геральдика Кіровоградщини
23. Марія Никирса (Чернівці): Герб і прапор Чернівців
24. Ебергард Городецький (Чернівці): До питання про історію символіки та геральдики Чернівецької області
25. Людмила Діденко (Біла Церква): Геральдика міста Біла Церква
26. Олександр Гринь (Миргород): Герб міста Миргорода
27. Рена Саєнко (Маріуполь): Геральдичні знаки міста Маріуполя
28. Олександр Морозов, Іван Костенко (Ніжин): До історії гербів міста Ніжина

15.00–18.00
29. Іван Сварник (Львів): Сфрагістична колекція АГАД у Варшаві
30. Микола Стародубцев (Донецьк): Блазонування (опис) гербів
31. Олексій Кохан (Київ): Деякі пропозиції щодо розвитку земельної та міської герботворчості
32. Юрій Легун, Юрій Савчук (Вінниця): Процес міського герботворення на сучасному етапі
33. Андрій Гречило (Львів): Необхідність врегулювання процесів герботворення та перспективи розвитку української геральдики
34. Петро Стецюк (Львів): До питання про необхідність створення Української геральдичної служби

Субота, 21 листопада
10.00–13.30

Організаційні збори Українського геральдичного товариства
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ІІІ наукова геральдична конференція (Львів, 1993)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:12

ІІІ наукова геральдична конференція
Львів, 4–5 листопада 1993 р.

Українське геральдичне товариство
* * *
Львівське відділення Інституту української археографії Академії наук України
* * *
Інститут історичних досліджень Львівського університету
* * *
Центральний державний історичний архів України, м. Львів
* * *

Програма конференції
(Львів, пл. Возз'єднання, 3-а, ЦДІА України)

Четвер, 4 листопада
10.00–13.45

Відкриття конференції
1. Валентина Бекетова (Дніпропетровськ): Проблеми каталогізації геральдичних колекцій музеїв
2. Ольга Денисенко (Харків): Використання гербів при оформленні будинків українського архітектурного стилю
3. Орест Мацюк (Львів): Папір з гербом міста Львова
4. Ігор Верба (Київ): Діяльність комісії з української емблематики в окупованому Києві (літо 1942 р.)
5. Едвард Триярський (Варшава, Польща): Чи варто повертатися до рунічної теорії польських і руських шляхетських гербів.
6. Ярослав Дашкевич (Львів): Родовий знак Рюриковичів у Галицькому князівстві XIII ст.
7. Георгій Козубовський (Київ): Знак-герб київських князів XIV–XV ст.
8. Петро Стецюк (Львів): Про необхідність належного оформлення статусу Тризуба як державного герба України
9. Костянтин Гломозда (Київ): Символіка України в контексті світових традицій
10. Богдан Якимович (Львів): Українська вексилологічна терміносистема
11. Михайло Ревнівцев (Перм, Росія): До питання про державну символіку України для молдавської автономії у 1924–1940 рр
12. Олександр Холевицький (Дніпропетровськ): Астрономічні об’єкти у вексилології
13. Анна Хорошкевич (Москва, Росія): Претензійні печатка і герб (до історії російської державної символіки)

15.00–18.00
14. Анатоль Цітов (Мінськ, Білорусь): Деякі проблеми відновлення геральдичних традицій у посткомуністичному суспільстві
15. Андрій Гречило (Львів): До питання про виникнення гербів українських міст у XIV–XVII ст.
16. Олексій Кохан (Київ): Проект київської геральдики
17. Юрій Савчук, Юрій Легун (Вінниця): Сучасна міська геральдика Вінниччини
18. Володимир Захар’єв (Дунаївці): Герб Дунаєвець як джерело вивчення історії міста
19. Євген Малик (Путивль): Герби міста Путивля
20. Олексій Філіппов (Мукачево): Святий Мартин на білому коні
21. Юрій Терлецький (Рівне): Герби міста Рівного
22. Іван Сварник (Львів): Зміна символіки міських печаток Галичини
23. Ігор Ситий (Чернігів): Печатки Коропа XVII–XVIII ст.
24. Олена Огнева (Луцьк): Сфрагістика та нумізматика про герб Волині
25. Анатолій Пожарський (Дубно): До питання про герб Волині

18.15–19.00
Засідання Ради УГТ

П’ятниця, 5 листопада
9.30–13.30

26. Петро Бондаренко (Одеса): Лев як український символ
27. Галина Бузян (Переяслав-Хмельницький): Нова знахідка вислої актової печатки у Переяславі
28. Маргарита Цугунян (Єреван, Вірменія): Печатки як історичне джерело (за матеріалами Історичного архіву Вірменії)
29. Олександр Колибенко (Переяслав-Хмельницький): Колекція гончарних клейм і Переяслава
30. Віталій Гавриленко (Львів): Печатки купецьких органі іацін Львова з фаховою символікою
31. Рена Саєнко Р. (Маріуполь): Полкова печатка Кальміуської паланки
32. Тетяна Гошко (Львів): Колекція печаток фонду окремих надходжень відділу рукописів ЛНБ АН України ім. В. Стефаника
33. Ігор Скочиляс (Львів): Печатки сільських громад Борщівського повіту в період ЗУНР
34. Віталій Матеуш (Хмельницький): До проблем генетичного права
35. Леонід Дузь, Є. Ліповцин (Одеса): Родовід Петра Могили
36. Павто Рудецький (Луцьк): Липинські та їх герби
37. Володимир Собчук (Кременець): Походження волинської шляхетської родини Сенют
38. Олена Бірюліна (Луцьк): Герб та генеалогія Данила Братковського
39. Валерій Бушаков (Асканія-Нова): Розвідка з етимології термінів «тавро» і «тамга»

15.00–17.30
40. Віктор Бузало (Київ): До історії створення знака ордена Залізного Хреста УНР
41. Куценко (Київ): Почесна нагорода Президента України
42. Орест Круковський (Львів): Емолематика та сфрагістика українського товариства «Луг»
43. Сагіт Фаїзов (Москва, Росія): Тугри кримських ханів і принців у художній структурі шертних грамот і послань перших осіб Криму
44. Ярослав Тинченко (Київ): Шлики та їх кольори в частинах армії УНР (1917–1923 рр.)
45. Володимир Пасько, Ярослав Радиш (Київ): До питання про емблему військових медиків України
46. Роман Шуст (Львів): Емблематика українських військових частин, інтернованих у Польщі після завершення визвольних змагань 1917–1920 рр.
47. Євген Цвєлих (Київ): Спроба класифікації футбольної емблематики України

17.35–18.00
Організаційні збори УГТ
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ІV наукова геральдична конференція (Львів, 1994)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:12

ІV наукова геральдична конференція (Львів, 1994)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: V наукова геральдична конференція (Львів, 1995)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:12

V наукова геральдична конференція
Львів, 10-11 листопада 1995 р.

Українське геральдичне товариство
* * *
Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України
* * *
Центральний державний історичний архів України, м. Львів
* * *

Програма конференції
(Львів, пл. Соборна, 3-а, ЦДІА України)

П’ятниця, 10 листопада
10.00-11.30

Відкриття конференції
1. Зиновія СЛУЖИНСЬКА, Богдан ЧУМА, Неоніла САЛЯК (Львів): Генеалогічний аналіз – показник втрат генофонду
2. Григорій МАТУСОВСЬКИЙ (Харків): Питання правового регулювання у галузі застосування офіційної символіки
3. Орест МАЦЮК (Львів): Герби в філігранях
4. Марек ЦЕТВІНСЬКИЙ (Ченстохова, Польща): Поранені під Сновськом
5. Ярослав ДАШКЕВИЧ (Львів): Люстрація Галичини 1489 р. як сфрагістичне джерело
6. Віктор БУЗАЛО (Київ): Загадки ордена Трудового Червоного Прапора УСРР
Презентація нових видань

11.45-13.30
Секція 1
7. Микола БАНДРІВСЬКИЙ (Львів): Знаки-ідеограми у петрогліфах Гуцульщини
8. Валерій БУШАКОВ (Асканія-Нова): Відтамгові родоплемінні імена тюркських народів
9. Ігор МИЦЬКО (Львів): До питання про генеалогію галицьких священичих родин ХІХ – поч. XX ст.
10. Валентна ВІНЮКОВА (Кам’янець-Подільський): Родовід Широцьких
11. Олександр КОЗЛОВ (Кролевець): Родовід Харитоненків
12. Олена ГЕРОВСЬКА (Кам’янець-Подільський): До питання про родовід графів Ґрохольських
13. Ігор ВЕРБА (Київ) Рід і земля Лашкевичів
Секція 2
14. Юрій ЛЕГУН (Вінниця): Прапори цеху вінницьких шевців
15. Олена ОГНЄВА (Луцьк): Військовий прапор як джерело історії та міфології
16. Владислав СЕРВАТОВСЬКИЙ (Варшава, Польща): Прапор Землі: задум і символи
17. Ігор ЄРЕМЕЄВ (Київ): Якою бути українській військово-морській геральдиці?
18. Михайло СЛОБОДЯНЮК (Львів): Знаки військових частин Прикарпатського військового округу
19. Тадеуш КШОНСТЕК (Варшава, Польща): Повернення до польських національних символів (1989–1998 рр.)
20. Ярослав РАДИШ (Київ): Емблема українських військових медиків
21. Федір СТУПАК (Київ): З історії медичних емблем

15.00-16.45
Секція 1
22. Ігор СМОЛЬСЬКИЙ (Дрогобич): Рід Боїмів у XVI–XVII ст.
23. Роман ДЗЮБАН (Львів): Генеалогічні замітки до роду Партицьких
24. Володимир СОБЧУК (Кременець): Походження шляхетського роду Єловицьких та споріднених з ними родів
25. Зиновія СЛУЖИНСЬКА (Львів): Особистий герб Грегора Менделя в двох варіантах
26. Григорій ІВАЩЕНКО (Дніпропетровськ): Український портрет та герб у проектах гральних карт Г. Нарбута (1917–1918 рр.)
27. Уляна КОЗАК (Львів): Геральдика на рукописних картах з колекції карт і планів ЦДІА України у Львові
28. Ніна ШЕСТАКОВА (Львів): Білорусько-литовські княжі роди ХVІ–ХVІІІ ст.
29. Іван СВАРНИК (Львів): Генеалогічні джерела у ЦДІА України у Львові
Секція 2
30. Казімєж БОБОВСЬКИЙ (Вроцлав, Польща): Образний зміст печаток
31. Левко ДОВГАН (Івано-Франківськ): Печатки парохій та деканатів Станиславівської єпархії
32. Віталій ПЕРКУН (Вінниця): Печатка парафії Сніткова
33. Ростислав ЖЕРЕЛИК (Вроцлав, Польща): Зображення орла на печатках нижньосілезьких П’ястів
34. Орест КРУКОВСЬКИЙ (Львів): Печатка Українського центрального комітету в Болгарії
35. Євген НАЗАРЕНКО (Хмельницький): Подільська геральдика в пам’ятках, свідченнях, документах
36. Галина СКОП-ДРУЗЮК. Лев СКОП (Дрогобич): Геральдична символіка в декорі галицьких кахлів ХVІ–ХVІІ ст.
37. Галина ОСЕТРОВА (Кам’янець-Подільський): Шляхетські герби в пам’ятках архітектури Кам’янця-Подільского
38. Євген ЦВЄЛИХ (Київ): Офіційна символіка українського футболу

17.00-18.00
Організаційні збори Українського геральдичного товариства

18.15-19.00
Засідання Ради УГТ

Субота, 11 листопада
9.45-13.30

39. Оксана СОЛОВКА (Дрогобич): Еволюція декору герба міста Дрогобича
40. Ігор СКОЧИЛЯС (Львів): Сільська сфрагістика Борщівщини другої половини XIX ст.
41. Ігор СИТИЙ (Чернігів): Сотенні печатки другої половини XVIII ст.
42. Юрій ТЕРЛЕЦЬКИЙ (Рівне): Герби Корця
43. Зінаїда ЯНЕНКО (Полтава): Козацький герб Полтави
44. Олена БІРЮЛІНА Олена ОГНЄВА, Павло РУДЕЦЬКИЙ (Луцьк): Реконструкція історичного герба міста Луцька
45. Олексій КОХАН (Київ): Пристрасті навколо архангела Михайла
46. Євген ОДНОРОЖЕНКО), Олег ОДНОРОЖЕНКВ (Харків): Про зображення на гербі міста Костянтинограда
47. Олексій ФІЛІППОВ (Мукачево): Традиції і сучасність міської геральдики
48. Генрик СЕРОКА (Люблін, Польща): Розвиток нової польської міської геральдики
49. Олег ПОТАП, Леонід ХОХЛОВИЧ (Дніпропетровськ): До питання про системність в українській міській та територіальній геральдиці
50. Андрій ГРЕЧИЛО (Львів): У справі сучасної української муніципальної геральдики
51. Юрій САВЧУК (Вінниця): Неопублікований рукопис “Очерки истории городской геральдики на Украине” та його місце в історіографічній спадщині

Круглий стіл з проблем міської геральдики
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: VІ наукова геральдична конференція (Львів, 1997)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:13

VІ наукова геральдична конференція
Львів, 27-29 березня 1997 р.

Українське геральдичне товариство
* * *
Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України
* * *
Центральний державний історичний архів України, м. Львів
* * *
Товариство "Просвіта"
* * *

Програма конференції
(Львів, пл. Соборна, 3-а, ЦДІА України)

Четвер, 27 березня
10.00-11.30

Відкриття конференції (зал архіву)
1.
2.
3.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: VІІ наукова геральдична конференція (Львів, 1998)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:13

VІІ наукова геральдична конференція
Львів, 9-10 жовтня 1998 р.

Українське геральдичне товариство
* * *
Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України
* * *
Центральний державний історичний архів України, м. Львів
* * *

Програма конференції
(Львів, пл. Соборна, 3-а, ЦДІА України)

П'ятниця, 9 жовтня
10.00-11.30

Відкриття конференції
1. Олексій КОХАН (Київ): Великий державний Герб України: спроби створення
2. Ярослав ДАШКЕВИЧ (Львів): Державний прапор України: традиції та сучасність
3. Олена ЯРОВА (Санкт-Петербург, Росія): До питання про символіку грифа й коршуна в емблематиці та геральдиці
4. Зиновія СЛУЖИНСЬКА (Львів): Успадкування синдрому Пертеса (від Ярослава Мудрого до Ярослава Осмомисла)
5. Ігор СМОЛЬСЬКИЙ (Дрогобич): Міський патриціат Львова ХVІ-ХVІІ ст.
6. Ігор СКОЧИЛЯС (Львів): Запровадження метричний книг у Київській православній митрополії в середині ХVІІ ст.
7. Гелена ҐЕРОВСЬКА (Кам'янець-Подільський): До питання про декласацію шляхти в Подільській губернії
8. Адріяна ОГОРЧАК (Львів): Про книжку З. Служинської "Рід Білинських"

11.45-13.30
Секція 1 (зал архіву)
9. Віталій ПЕРКУН (Вінниця): Печатки парафіальних костелів Ямпільського та Літинського деканатів (1902-1908 рр.)
10. Ірина СКОЧИЛЯС (Львів): Печатки парафіальних урядів Белзького деканату Перемиської єпархії другої половини ХІХ - початку ХХ ст.
11. Ігор СИТИЙ (Чернігів): Печатки військових канцеляристів ХVІІІ ст.
12. Левко ДОВГАН: Відозва Комітету будови церкви в Щеп'ятині як приклад сфрагістичного джерела початку ХХ ст.
13. Іван СВАРНИК (Львів): Львівські сфрагістичні колекції
14. Олег ОДНОРОЖЕНКО (Харків): Деякі сфрагістичні джерела для вивчення міської геральдики Поділля
15. Володимир СТУДІНСЬКИЙ (Малин): Герб міста Малина
16. Ігор ЯНУШКЕВИЧ (Миколаїв): Герб міста Деражні
17. Микола КОСТРИЦЯ (Житомир): Давні герби Східної Волині
18. Андрій ГРЕЧИЛО (Львів): Основні критерії геральдичної та вексилологічної експертизи проектних варіантів
19. Валерій БУШАКОВ (Асканія-Нова): Міфологічний сюжет на половецькій статуї в Асканії-Новій
20. Олена ОГНЄВА (Луцьк): Тибетський національний прапор: міф і реальність
Секція 2 (зал каталогів)
21. Роман ГОРАК (Львів): Іполит Сас-Погорецький і доля його нащадків
22. Наталя СТАРЧЕНКО (Київ): Дещо нове до генеалогії князів Ружинських (друга половина ХVІ - початок ХVІІ ст.)
23. Сергій БОРИСЕВИЧ (Кам'янець-Подільський): Генеалогія Орловських герба Наленч кінця ХVІІ - початку ХХ ст.
24. Віталій МИХАЙЛОВСЬКИЙ (Київ): Родинні зв'язки коронних та польних гетьманів на Поділлі
25. Олег МАХОТІН (Кам'янець-Подільський): Родовід шляхетського роду Ігнатовських-Дидікевичів (середина ХVІІ - початок ХХ ст.)
26. Сергій ЛИСЕНКО (Київ): Генеалогія Незабитовських герба Любич з руського воєводства ХVІІ-ХVІІІ ст.
27. Валентина ВІНЮКОВА (Кам'янець-Подільський): Родовід Сіцінських-Січинських
28. Євген ЧЕРНЕЦЬКИЙ (Біла Церква): Священичий рід Артисевичів з білоцерківської Свято-Троїцької парафії
29. Олена КОНОВАЛЮК (Брест, Білорусь): Родовід Кароля Войтили (папи Івана Павла ІІ)

Перерва на обід

15.00-17.00
Секція 1 (зал архіву)
30. Юлія ЗВЄЗДІНА (Москва, Росія): Християнська емблема на давній зброї
31. Орест КРУКОВСЬКИЙ (Львів): До питання про авторство відзнак Українських Січових Стрільців
32. Володимир ТРЕМБІЦЬКИЙ (Нью-Йорк, США): Відзнака з клейнодом Івана Мазепи
33. Степан ПАХОЛКО, Ольга МАРТИН (Львів): Відзнака Руського Народного Союзу в США 1914 р.
34. Андрій БОБКОВ (Феодосія), Максим ЦАРЕНКО (Вінниця): Форма одягу, національні та рангові відзнаки Української допоміжної поліції на території райхскомісаріату Україна у 1941-1944 рр.
35. Михайло СЛОБОДЯНЮК (Львів): Перша емблема частин зв'язку Української армії
36. Микола ОМЕЛЬЧЕНКО (Слов'янськ): Значки народних депутатів України
37. Григорій ІВАЩЕНКО (Дніпропетровськ): Герби українських губерній Російської імперії та народний костюм у колоді гральних карт другої половини ХІХ ст.
38. Роман СКОЛОЗДРА, Олеся СКОЛОЗДРА (Розвадів): До історії походження герба на церкві Воскресіння Христового в селі Розвадів
39. Роман БУЧКО (Львів): Проблеми упорядкування гербовника шляхти в Україні
40. Андрій ПОРТНОВ (Дніпропетровськ): У пошуках нових підходів до вивчення козацького прапорництва
41. Олександр ЖЕЛІБА (Ніжин): Графічні і духовні попередники герба Війська Запорозького "козак із самопалом": спроба пошуку
42. Валерій ОСИПОВ (Чернігів): Геральдика козацької старшини кінця ХVІІІ ст.
Секція 2 (зал каталогів)
43. Петро КАЛИНЮК, Зиновія СЛУЖИНСЬКА (Львів): Генеалогічне дерево гетьмана Павла Скоропадського
44. Олександр КОЗЛОВ (Суми): Родовід Огієвських
45. Олена КОЧАР'ЯН-ПОДЧАШИНСЬКА (Харків): Коріння роду Подчашинських
46. Микола ШАМЕКО (Київ): Вплив соціальних катаклізмів 1-ї половини ХХ ст. на долю лемківської родини
47. Микола ДОЛГОВ (Дніпропетровськ): Репресії мешканців Самарівки Дніпропетровської області 1937-1938 рр.
48. Іриней РАТИЧ (Львів): "Возз'єднання"та радянські репресії
49. Анатоль ГАВРИЛЕНКО (Харків): Нащадки роду Засядьків
50. Софія СТЕЦЕНКО (Київ): Трагедя трьох поколінь
51. Володимир МАЛИНОВИЧ (Париж, ФРанція): Методологія знищення "контрреволюційного кубла"

17.15-18.30
Організаційні збори Українського геральдичного товариства

Субота, 10 жовтня
10.00-13.00

Підбиття підсумків конференції
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: VІІІ наукова геральдична конференція (Львів, 1999)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:13

VІІІ наукова геральдична конференція (Львів, 1999)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ІХ наукова геральдична конференція (Львів, 2000)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:14

ІХ наукова геральдична конференція
Львів, 26-28 жовтня 2000 р.

Українське геральдичне товариство
* * *
Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України
* * *
Центральний державний історичний архів України, м. Львів
* * *

Програма конференції
(Львів, пл. Соборна, 3-а, ЦДІА України)

Четвер, 26 жовтня
10.00-11.30

Відкриття конференції (зал архіву)

а-1. Тетяна ЛЮТА (Київ): Печатки київського суспільства XVI ст. як джерела до історії української геральдики
а-2. Ірина СКОЧИЛЯС {Львів): Парафіальна сфрагістика Перемиської греко-католицької єпархії XIX – поч. XX ст. (на прикладі Яслівського деканату)
а-3. Ігор СИТИЙ (Чернігів). До історії гетьманської печатки
а-4. Адріяна ОГОРЧАК (Львів): До питання дослідження українських родоводів
а-5. Ігор СМОЛЬСЬКИЙ (Дрогобич): Каталог франкістів 1759 р. як джерело до шляхетської генеалогії
а-6. Сергій ЛИСЕНКО (Боярка): Список дрібної шляхти Правобережної України 1801–1803 рр. як джерело для генеалогічних досліджень
а-7. Михайло ЄМЕЛЬЯНОВ (Одеса): Пропозиції щодо відновлення приватної геральдики в Україні
а-8. Єва ТУРЕК (Стокгольм, Швеція): Прапори з міськими гербами (з колекції Військового музею в Стокгольмі)

11.45–13.30
Секція 1 (читальний зал)

б-1. Анджей БЕБЛОВСЬКИЙ (Варшава, Польща): Знаки та барви польських яхт-клубів
б-2. Анатоль ЦІТОВ (Мінськ, Білорусь): Радзивіллівська символіка в міських гербах
б-3. Владімір ЛАВРЕНОВ (Твер, Росія): Проблеми сучасної муніципальної геральдики в Російській Федерації: історія та сучасність
б-4. Сілвіу АНДРІЄШ-ТАБАК (Кишинів, Молдова): Політика Національної комісії з геральдики Республіки Молдова в галузі міської символіки
б-5. Рольф ВIТТАЛС (Кулдіґа, Латвія). Міська геральдика Латвії
б-6. Iгор СМЕТАННІКОВ (Москва, Росія): Історія герба і прапора міста Лосино-Петровського
б-7. Пйотр ДИММЕЛЬ (Люблін, Польща): Проблеми сучасної міської і територіальної геральдики в Польщі

Секція 2 (зал каталогу)

в-1. Зиновія СЛУЖИНСЬКА (Львів): Генеалогічні відомості про членів підпільного Українського Червоного Хреста в роки Визвольних змагань 1944–1947 рр.
в-2. Анатоль ГАВРИЛЕНКО (Харькiв): Генеалогiчне коріння Ніни Цареградської - сестри милосердя в часи боротьби за Карпатську Україну
в-3. Євген ЧЕРНЕЦЬКИЙ (Біла Церква): Родовід Тадея і Максима Рильських
в-4. Ніла САЛЯК, Зиновія СЛУЖИНСЬКА (Львів): Демографічні особливості аналізу священичих родів XIX – поч. XX ст.
в-5. Олександр ПШОНКОВСЬКИЙ (Біла Церква): Родовід Пшонковських з Фастівського єпископства
в-6. Богдан НАДРАГА (Львів): Плюси і мінуси “Генеалогії” З. Служинської та М. Шамека
в-7. Петро БОНДАРЕНКО (Одеса): До питання про чинники, що спонукали Романа Мстиславовича до походу на Саксонiю

13.30–15.00
Перерва на обід

15.00–17.15
Секція 1 (читальний зал)

г-1. Віталій ГАВРИЛЕНКО (Львів): Турвонт Венедиктович Кибальчич – дослідник глiптики Північного Причорномор’я
г-2. Леон СОКОЛОВСЬКИЙ (Братислава, Словаччина): Гербовий лист словацького села з 1853 р.
г-3. Iван СВАРНИК (Львів): Печатка міста П’ятки
г-4. Ярослав МАРТИКАН (Прага, Чехiя): Вплив міської символіки на спортивнi прапори у колишній Чехословаччині
г-5. Ґуннар ШТААК (Берлін, ФРН): Геральдичний вплив на дизайн сучасних міських прапорів у Німеччині
г-6. Михайло СЛОБОДЯНЮК (Львів): Міська геральдика в символіці Збройних Сил України
г-7. Олександр ПШОНКОВСЬКИЙ (Бiла Церква): Про конкурс і затвердження міської символiки Фастова
г-8. Юрій В’ЯЗОВСЬКИЙ (Одеса): До історії створення сучасних символiв мiста Одеси
г-9. Валентин ІЛЬЇНСЬКИЙ (Хмельницький): Герб і прапор Любара
г-10. Карі ЛАУРЛА (Гельсінкі, Фінляндія): Символи Гельсінкі
г-11. Володимир ІВАНОВ (Краматорськ): Про проект нового герба міста Краматорська
г-12. Роман БУЧКО (Львів): Графічне оформлення геральдичних знаків

Секція 2 (зал каталогу)

д-1. Андрій ЛИМИЧ (Рівне): За покликом роду
д-2. Дарія ЛОЗИНСЬКА, Леонiд СОЛОГУБ (Львів): Родини Черевків і Обушкевичів
д-3. Олена КАЧАР’ЯН (Харків): Нові відомостi про родину Яремчукiв
д-4. Дарія КОТЛЯРЧУК (Львів): Рід Старосольських
д-5. Андрій РУДНИЦЬКИЙ (Львiв): Священичі роди П’ясецьких, Рудницьких і Левицьких
д-6. Любомира МУРОВИЧ (Львів): Княжий рід Карачевських-Муровичів
д-7. Аретій КРАВЕЦЬ (Львів): Рід Цегельських
д-8. Петро ЛІНИНСЬКИЙ (Львів): Рід Леонтовичів
д-9. Роман ЛАДИЖИНСЬКИЙ (Львів): Про що розповідають сімейні архіви

17.30–18.30
Засідання Ради Українського геральдичного товариства

П’ятниця. 27 жовтня
10.00–12.20


е-1. Петр ЕКСНЕР (Градец Кралове, Чехія): Перші сільські прапори в Чеській республіці
е-2. Брюс БЕРРІ (Пінеґоврі, Республіка Південної Африки): Міська геральдика і вексилологія у Південній Африці
е-3. Мішель ЛЮПАН (Оттіньє, Бельгія): Муніципальні прапори і герби у Бельгії
е-4. Орест КРУКОВСЬКИЙ (Львів): Проект каталогу української фалеристики
е-5. Ігор ПОМАЗАН (Харків): Роль герба у формуванні художньо-стилістичної системи української геральдичної поезії
е-6. Ярослав ДАШКЕВИЧ (Львів): Галицько-волинська геральдика XIII – середини XIV ст.
е-7. Ігор МИЦЬКО (Львів): Острозькі – нащадки Данила Галицького
е-8. Ігор СКОЧИЛЯС (Львів): Метричний формуляр київського православного митрополита Вінницького 1675 р.
е-9. Томас РОДРІҐЕС ПЕНЬЯС (Мадрид, Іспанія): Іспанське законодавство про муніципальні прапори
е-10. В’ячеслав БУРЯКОВ (Запоріжжя): Правові проблеми розвитку сучасної геральдики
е-11. Андрій ГРЕЧИЛО (Львів): Основні принципи розвитку сучасної української територіальної символіки
е-12. Джеймс КРОФТ (Нортгемптон, США): Канадські міські вексилографічні мотиви
е-13. Степан ПАХОЛКО (Львiв): Українська фалеристика як джерело для фальсифікатів
е-14. Ігор ІГНАТЕНКО (Чернігів): Одне з можливих джерел походження знаків на Чернігівській цеглі ХІ–ХІІІ ст.

12.30–13.30
Організаційні збори Українського геральдичного товариства

Субота. 28 жовтня
9.00–14.00

Екскурсія до Жовкви і Крехівського монастиря
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Х наукова геральдична конференція (Львів, 2001)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:14

Х наукова геральдична конференція (Львів, 2001)

2001_11_02.jpg
2001_11_02.jpg (35.23 Кб) Переглянуто 1067 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ХІ наукова геральдична конференція (Львів, 2002)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:14

ХІ наукова геральдична конференція (Львів, 2002)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ХІІ наукова геральдична конференція (Львів, 2003)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:14

ХІІ наукова геральдична конференція
Львів, 24-25 жовтня 2003 р.

Українське геральдичне товариство
* * *
Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України
* * *
Центральний державний історичний архів України, м. Львів
* * *

Програма конференції
(Львів, пл. Соборна, 3-а, ЦДІА України)

П’ятниця, 24 жовтня
10.00-11.45

Відкриття конференції (зал архіву)

а-1. Олександр АЛФЬОРОВ (Київ): Княжі знаки Рюриковичів
а-2. Леонтій ВОЙТОВИЧ (Миколаїв): Королівство Русі: міфи і реальність
а-3. Петро БОНДАРЕНКО (Одеса): До питання про першовитоки галицького Лева
а-4. Ярослав ДАШКЕВИЧ (Львів): До питання про галицько-волинські символи ХІІІ-ХІV ст.
а-5. Олександр ЦЕЛУЙКО (Львів): Коронний підчаший Микола Данилович та його нащадки
а-6. Зиновія СЛУЖИНСЬКА (Львів): “Із забуття” (презентація книжки)
а-7. Адріана ОГОРЧАК (Львів): Український родовід. Матеріали 3-ї міжобласної генеалогічної конференції “Просвіти” (презентація)
а-8. Богдан ХАВАРІВСЬКИЙ, Олег КЛИМЕНКО (Тернопіль): Міська геральдика Тернопільщини (презентація)
а-9. Андрій ГРЕЧИЛО (Львів): Реєстр особових гербів УГТ та основні принципи його формування (презентація видання)

11.45-12.00
Перерва на чай, каву

12.00-16.15
Секція 1 (зал архіву)

б-1. Іван СВАРНИК (Львів): Денис Зубрицький як дослідник галицької символіки
б-2. Віра ФРИС (Львів): Рукописний довідник з геральдики з фондів Івана Шпитковського (зі збірки відділу рукописів ЛНБ)
б-3. Максим ЦИМБАЛ (Львів): Список вірменів-власників будинків у Снятині (1791 р.) як генеалогічне джерело
б-4. Наталя ЛОБКО (Суми): “Черниговсие губернские ведомости” як джерело генеалогічної інформації
б-5. Ігор СМУТОК (Дрогобич): Виникнення та використання прізвиськ (придомків) серед шляхти Турківщини (на прикладі родів Ільницьких, Комарницьких, Височанських, Матківських)
б-6. Ігор СКОЧИЛЯС (Львів): Українська духовна еліта Галичини ХVІІІ ст.: просопо-графічний аспект
б-7. Євген НАЗАРЕНКО (Хмельницький): Герби подільської шляхти ХVІ-ХVІІ ст.
б-8. Святослав ТЕРСЬКИЙ (Львів): Нововіднайдена перснева печатка давньоруських часів (з фондів Оссолінеуму)
б-9. Ігор СИТИЙ (Чернігів): Судові печатки Лівобережної України кінця ХVІІІ ст.
б-10. Ірина СКОЧИЛЯС (Львів): Легенди парафіяльних печаток Перемиської греко-католицької єпархії (кінця ХVІІІ – початку ХХ ст.)
б-11. Ігор СМОЛЬСЬКИЙ (Львів): Причинки до єврейської символіки в Галичині
б-12. Валерій БУШАКОВ (Асканія-Нова): Тюркські родоплемінні тамги у міській та сільській геральдиці
б-13. Олексій КОХАН (Київ): Нові символи Тетіївського району

Секція 2 (читальний зал)

в-1. Олександр КОЗЛОВ (Суми): Суханови – сумська гілка
в-2. Сергій ЛИСЕНКО (Боярка): Уманська гілка Незабитовських кін. ХVІІІ – поч. ХХ ст.
в-3. Михайло ВИСОЧАНСЬКИЙ (Сколе): Нащадки графа Ванчалуха
в-4. Неоніла САЛЯК (Львів): Успадкування глухоти в чотирьох родинах
в-5. Микола ШАМЕКО (Київ): Сандовичі, Стрільченки та інші посвоячені родини
в-6. Любомир БІЛИНСЬКИЙ (Тернопіль): Дерево роду Білинських з Тернополя
в-7. Йосиф БІЛИНСЬКИЙ (Вінниця): Походження Білинських з Вінниччини
в-8. Зиновія СЛУЖИНСЬКА, Олександра ГРУШИНСЬКА (Львів): Генеалогічна гілка о. Йосифа Савчинського з Підкаменя: Негребецькі, Стефановичі, Музики, Зубрицькі, Тимчуки
в-9. Теодора ЛАТИК-САВЧИНСЬКА (Стрий): Гілка Василя Савчинського
в-10. Лілія МЕЛЬНИК (Львів): Недосліджена гілка о. Олімпія Савчинського з Коломийщини
в-11. Володимир ЄФИМОВ (Дніпропетровськ): Генеалогічне коріння Г. Снєгірьова
в-12. Ірина ГОЛОВИН, Роксоляна ГОЛОВИН (Львів): Нащадки Івана Семкова (псевдо Мирон)
в-13. Петро ВОЛЬВАЧ (Симферополь): Генеалогічне дослідження українських помологів Симиренків
в-14. Віктор РЕКІТА (Тячів): Рід Василя Ґренджі-Донського

17.00-18.30
Презентація збірника "Переяславська Рада" (Львівський національний університете ім. І. Франка, дзеркальний зал)


Субота, 25 жовтня
10.00-11.50

Секція 1 (зал архіву)

г-1. Володимир ДЖУНЬ (Хмельницький): Створення корпоративного герба фірми “Таїр”, м. Хмельницький
г-2. Михайло СЛОБОДЯНЮК (Львів): Використання обласних гербів у символіці військових комісаріатів Західного ОК
г-3. Микола ЧМИР (Київ): Символіка нарукавних знаків збройних сил ЗУНР – ЗО УНР (УГА, 1918-19 рр.)
г-4. Лонгин ГРИНІВ (Львів): Символічні та емблематичні знаки в фалеристиці
г-5. Орест КРУКОВСЬКИЙ (Львів): До питання про українську фалеристику
г-6. Юрій ГОРБАТИЙ (Хмельницький): Слов’янські прсвітителі Кирило та Мефодій у болгарській фалеристиці

Секція 2 (читальний зал)

д-1. Юлія МАКАРИК (Львів): Хто така Ніна Цареградська?
д-2. Анатоль ГАВРИЛЕНКО (Харків): Споріднення Цареградських і Чичибаби
д-3. Ольга КУЗЬМОВИЧ (Нью-Йорк, США): З архіву Олени Федак-Шепарович
д-4. Ольга ЛИЖНИК (Канада): Родина Зарицьких
д-5. Володимир ГОЛЯК (Львів): Велика творча родина Жидачівщини
д-6. Дарія ПАНКЕВИЧ (Львів): Родина Шараневичів і Заклинських
д-7. Роман та Олеся СКОЛОЗДРИ (Новий Розділ): Документальні джерела роду Шухевичів
д-8. Іриней РАТИЧ (Львів): Втрати генофонду на прикладі родини Ратичів
д-9. Мирослав НАГІРНИЙ (Ворохта): Громадська, фахова та доброчинна діяльність родини Степана Федака
д-10. Петро ФЕРЕНЦ (Богдан): Генеалогічна гілка Калинюків – кущ Ференців
д-11. Ганна ВОЙНАРОВИЧ (Рівне): Три пам’ятні знаки роду Лемич
д-12. Андрій ЛИМИЧ (Рівне): На все свій час: час розкидати каміння і час збирати
д-13. Ірина ФАРІОН (Львів): Від прізвища до власного коріння
д-14. Марта ВАСИЛЬЄВ (Львів): Доля родини Малиновичів з Жидачева

12.00-12.10
Підбиття підсумків конференції

12.15-13.00
Організаційні збори УГТ

13.30-15.30
Екскурсія по Львову
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ХІІІ наукова геральдична конференція (Львів, 2004)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:15

ХІІІ наукова геральдична конференція
Львів, 21-23 жовтня 2004 р.

Українське геральдичне товариство
* * *
Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України
* * *
Центральний державний історичний архів України, м. Львів
* * *

Програма конференції
(Львів, пл. Соборна, 3-а, ЦДІА України)

Четвер, 21 жовтня
10.00-11.15

Відкриття конференції (зал архіву)

a-1. Валерій БУШАКОВ (Асканія-Нова): Гадана семантика тамг Золотої Орди
a-2. Леонтій ВОЙТОВИЧ (Миколаїв): Презентація книжки “Нащадки Чингіз-хана: вступ до генеалогії Чингізидів-Джучидів”
a-3. Ярослав ДАШКЕВИЧ (Львів): Кам’янець-Подільська метрична книга Вірменської парафії 1776-1803 рр. як генеалогічне та демографічне джерело
a-4. Ігор СМОЛЬСЬКИЙ (Львів): Історія розвитку генеалогічних досліджень євреїв Галичини ХІХ-ХХ ст.
a-5. Ігор СКОЧИЛЯС (Львів): Особливості метричного обліку українського населення Поділля в середині ХVІІІ ст.
a-6. Сергій ЛИСЕНКО (Боярка): Родина Шевченків-Грушівських з Керелівки за сповідними розписами парафіяльної церкви 1800-60 рр.

11.15-11.30
Перерва на чай, каву

11.30-12.45
а-7. Ігор СМУТОК (Дрогобич): Демографічні зміни в середовищі дрібнопомісної шляхти Самбірського повіту впродовж ХVІ ст.
a-8. Андрій КОБИЛЯНСЬКИЙ (Київ), Святослав КОМАРНИЦЬКИЙ (Нью-Джерсі, США): Гербовий рід Драго-Сас (презентація сайту)
а-9. Андрій НОВИКОВ (Запоріжжя): Запорізьке генеалогічне товариство
a-10. Зиновія СЛУЖИНСЬКА (Львів): Презентація книжки “Генеалогія”
a-11. Володимир ГОЛЯК (Рудно): Презентація книжки “Забуті і сучасні”
a-12. Андрій ГРЕЧИЛО (Львів): Презентація 1-ї частини книжки “Герби та прапори міст і сіл України”

13.00-13.45
Відкриття виставки "Розвиток сучасної української військової емблематики"
(Львівський історичний музей, пл. Ринок, 6)


14.30-16.30
Секція 1 (читальний зал)

б-1. Анатолій ПОЖАРСЬКИЙ (Дубно): Герб і прапор середньої школи № 1 міста Дубна
б-2. Юрій МИЦИК (Київ): Дещо про українські та кримські прапори під час Чуднівської битви 1660 р.
б-3. Марія ЯКУБОВСЬКА (Одеса): Прапори Чорноморських козаків
б-4. Андрій СОВА (Львів): Прапорництво українського пожежно-спортивного товариства “Сокіл” у Галичині (кін. ХІХ ст. – 1939 р)
б-5. Ігор СИТИЙ (Чернігів): Українські суддівські печатки другої пол. ХVІІІ ст.
б-6. Іван СВАРНИК (Львів): Печатки у дипломатичній практиці Львівського братства
б-7. Ірина СКОЧИЛЯС (Львів): Сфери застосування парафіяльних печаток Перемиської єпархії з кінця ХVІІІ до поч. ХХ ст.
б-8. Олександр АЛФЬОРОВ (Київ): Особова сфрагістика Правобережної України (кін. ХVІІІ – перша пол. ХХ ст.)
б-9. Петро БОНДАРЕНКО (Одеса): До питання про особові герби ХІ-ХІІІ ст.
б-10. Сергій РЕЗНІКОВ (Львів): До питання про особову церковну геральдику
б-11. Єфим КОМАРОВСЬКИЙ (Москва, Росія): Символіка апостола Андрія Первозванного в російській геральдиці

Секція 2 (зал каталогу)

в-1. Михайло ВИСОЧАНСЬКИЙ (Сколе): Нащадки графа Ванчалуха: нові дані
в-2. Михайло ДОВБИЩЕНКО (Київ): Нове до генеалогії князів Чорторийських (кін. XVI – поч. XVII ст.)
в-3. Роман ЗАХАРЧЕНКО (Київ): До походження роду Михайла Грушевського (середина ХVІІІ ст.)
в-4. Ліля МЕЛЬНИК (Львів): Доповнення до родоводу Олімпія Савчинського
в-5. Мирослав НАГІРНИЙ (Ворохта): Діяльність директора асикураційного відділу банку “Дністер” Степана Федака
в-6. Юлія МАКАРИК (Львів): Сестра милосердя роду Федаків
в-7. Петро ФЕРЕНЦ (Богдан): Родинні розгалуження Калинюків-Ференців
в-8. Марта ВАСИЛЬЇВ, Олександра ГРУШИНСЬКА (Львів): Від Джулинських до Кушнірів
в-9. Лукія ЛУКОМСЬКА (Івано-Франківськ): Ідентифікація осіб родинної фотографії
в-10. Віктор РЕКІТА (Тячів): Закарпатські громадські діячі та їхні родові дерева
в-11. Володимир ЄФИМОВ (Дніпропетровськ): Собки – Калиниченки – Снєгірьови – Єфимови
в-12. Анатоль ГАВРИЛЕНКО (Харків): Деталі роду Чичибаби-Чичибабіних

16.45-17.45
Організаційні збори УГТ


П’ятниця, 22 жовтня
10.00-11.50

Секція 3 (читальний зал)

г-1. Степан ПАХОЛКО, Ольга МАРТИН (Львів): Військова відзнака “Стрілецька Рада” колегії команданта Січових Стрільців Є. Коновальця 1918-19 рр.
г-2. Микола ЧМИР (Київ): Маловідомі сторінки історії державних нагород Західно-Української Народної Республіки (1918-1919 рр.)
г-3. Орест КРУКОВСЬКИЙ (Львів): Фалеристичні пам’ятки спільної українсько-польської війни проти більшовиків 1920 р.
г-4. Віталій МАНЗУРЕНКО (Львів): Невідомі українські стрілецькі відзнаки (поч. 1920-х рр.)
г-5. Сергій МУЗИЧУК (Рівне): Українські військові нарукавні емблеми під час Другої світової війни
г-6. Олександр МУРАВЙОВ (Київ): Принципи збереження і розвитку традицій в опрацюванні символіки військових частин Збройних Сил України
г-7. Михайло СЛОБОДЯНЮК (Львів): Полкові знаки сучасних Збройних Сил України
г-8. Олег ОДНОРОЖЕНКО (Харків): Герб Русі в Цюрихському гербовнику 1-ї пол. ХІV ст.
г-9. Олексій КОХАН (Київ): Символіка територіальних громад Броварщини
г-10. Юрій ТЕРЛЕЦЬКИЙ (Рівне): Нові символи Костополя
г-11. Євген НАЗАРЕНКО (Хмельницький): Старовинний герб Поділля
г-12. Олег ПОТАП (Дніпропетровськ): Герб і прапор Дніпропетровського району
г-13. Юрій В’ЯЗОВСЬКИЙ (Одеса): Символи Біляївського району та спроби уніфікації

12.00-12.10
Підбиття підсумків конференції


Субота, 23 жовтня
10.00-11.50

Екскурсія по Львову
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ХІV наукова геральдична конференція (Львів, 2005)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:15

ХІV наукова геральдична конференція
Львів, 28-29 жовтня 2005 р.

Українське геральдичне товариство
* * *
Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України
* * *
Наукове товариство ім. Шевченка, м. Львів
* * *

Програма конференції
(Львів, вул. Винниченка, 24)

П’ятниця, 28 жовтня
10.00-11.30

Відкриття конференції (конференц-зал НТШ)

а-1. Ігор Скочиляс (Львів): Церковна просопографія України нового часу - формування дослідницької програми та шляхи її реалізації
а-2. Леонід Тимошенко (Дрогобич): Історико-церковні джерела Дрогобича (друга пол. ХVІІ - поч. ХVІІІ ст.) як генеалогічне джерело
а-3. Святослав Комарницький, Андрій Кобилянський (Київ): Формування руської шляхти: завдання для дослідження
а-4. Юрій Легун (Вінниця): Загальний огляд джерельної бази з селянської генеалогії Подільської губернії (1793-1917 рр.)
а-5. Олег Погорілець, Ростислав Саввов (Хмельницький): Емблеми монети Подільського князівства (2-а пол. XIV ст.)
а-6. Адріяна Огорчак (Львів): Презентація видання "Український родовід"-2005
а-7. Степан Ярема, Богдан Габлевич (Львів): Презентація книжки "Нескорена струсів'янка - Ольга Сліпа"

12.00-14.00
Секція 1 (конференц-зал НТШ)

б-1. Ірина Скочиляс (Львів): Парафіяльні печатки Перемиського деканату кін. ХVІІІ -
поч. ХХ ст.
б-2. Тарас Гончарук (Одеса): Печатки установ міста Одеса (1-а пол. ХІХ ст.)
б-3. Анатолій Місечко (Одеса): Перші українські печатки Одеси ("Просвіта", 1905-09 рр.)
б-4. Іван Сварник (Львів): Канадський сфрагістичний осередок
б-5. Андрій Шабашов (Одеса): Тамги ногайців Півдня України
б-6. Ігор Ситий (Чернігів): Федір Стожок - сотник батуринський
б-7. Олександр Алфьоров (Київ): Геральдика шляхетського роду Голубів
б-8. Олександр Желіба (Ніжин): Герби української шляхти із документів Ніжинського повітового предводителя дворянства
б-9. Сергій Резніков (Львів): Нотатки з приводу класифікації особових гербів; Особливості зображення жіночих гербів
б-10. Андрій Сова (Львів): Прапорництво українського пожежно-спортивного товариства "Луг" у Галичині (1925-39 рр.)

Секція 2 (Інститут археографії)

в-1. Владислав Берковський (Славута): До біографістики українського купецтва за матеріалами дослідження торгівлі на Волині (2-а пол. ХVІ - 1-а пол. ХVІІ ст.)
в-2. Ірина Кривошея (Умань): Матеріали до генеалогії позаурядової старшини Полтавського полку ХVІІ-ХVІІІ ст.
в-3. Ігор Кривошея (Умань): Матеріали до генеалогії шляхти Уманського повіту Київської губернії кін. ХVІІІ - ХІХ ст.
в-4. Євген Жила (Боярка): Генеалогія роду Жил з с.Янковичі (Київщина) кін. ХVІІІ -
ХІХ ст.
в-5. Юлія Рудакова (Київ): До біографістики прийшлого чиновництва губерніального та повітового рівнів у Правобережжі (1795-1801 рр.)
в-6. Руслан Кондратюк (Житомир): Джерела до генеалогічних і біографічних досліджень православних священиків Правобережної України у ХІХ ст.
в-7. Сергій Лисенко (Боярка): Ревізькі казки як генеалогічне джерело: на прикладі ревізії
ХІХ ст. с. Будаївка на Київщині
в-8. Наталя Лобко (Суми): Внесок В. Л. Модзалевського в розвиток української генеалогії: методика складання родоводів українського дворянства
в-9. Ігор Смольський (Львів): Родина Еренкрайс у Львові: історико-генеалогічне дослідження
в-10. Андрій Новіков (Запоріжжя): Про книжку В. Г. Сиваша "Сивашская одиссея"

15.00-17.00
Секція 1 (конференц-зал НТШ)

г-1. Сергій Філатов (Перм, Росія): Індивідуальні символи влади в регіонах Росії
г-2. Олександр Муравйов (Київ): Нові заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України. Почесні нагрудні знаки начальника Генерального штабу - Головнокомандувача Збройних Сил України
г-3. Микола Чмир (Київ): Знаки розрізнення військовослужбовців експериментальних бригад Збройних Сил України (розробка Воєнно-геральдичної служби ГШ ЗС України)
г-4. Михайло Слободянюк (Львів): До проблеми предмету фалеристики
г-5. Орест Круковський (Львів): Українська фалеристика 1-ї пол. ХХ ст.
г-6. Петро Бондаренко (Одеса): До питання про першоджерела галицького лева
г-7. Ігор Янушкевич (Миколаїв): Символи сіл Вовковинецької селищної ради (Хмельниччина)
г-8. Юрій Терлецький (Рівне): Нові муніципальні символи на Рівненщині
г-9. Андрій Закорецький (Луганськ): Герб і прапор міста Артемівська (Луганщина)
г-10. Валентин Ільїнський (Хмельницький): Герби Красилівського та Старосинявського районів
г-11. Олексій Кохан (Київ): Символи Вишгородського району
г-12. Олег Маскевич (Севастополь): До питання про системність сучасного місцевого герботворення
г-13. Андрій Гречило (Львів): Новий герб і прапор Рівненської області

Секція 2 (Інститут археографії)

д-1. Марта Васильєв, Олександра Служинська (Львів): Степан та Стефанія Гайдучки
д-2. Зиновія Служинська (Львів): Огляд генеалогічних матеріалів, присланих з Австралії та США (Рижії, Пундії, Білинські, Гайдучки)
д-3. Володимир Єфимов (Дніпропетровськ): Це все ми
д-4. Зеновій Куновський (Львів): Генеалогічні корені Куновських
д-5. Віталій Мухін, Ігор Мухін (Донецьк): Обмеженість знань родоводів - загальна ознака генеалогічних схем жителів Донбасу
д-6. Анатоль Гавриленко (Харків): Довкілля валківських Станіславських і вони в ньому
д-7. Всеволод Муха (Львів): Давнє і близьке минуле Марковичів
д-8. Василь Дяків (Львів): Доповнення до родоводу Дяківих
д-9. Віктор Рекіта (Тячів): Рід Дмитра Климпуша
д-10. Петро Ференц (Рахів): Нащадки Калинюків з Богдана
д-11. Ірина Головин (Львів): Тернистий шлях Івана Семкова
д-12. Клавдія Білинська (Сідней, Австралія): Історія моєї родини
д-13. Богдана Гайдучок (Сідней, Австралія): З родинного архіву Гайдучків
д-14. Павло Пундій (Чикаго, США): Доповнення до історії родини Стародубів

17.10-18.30
Організаційні збори УГТ


Субота, 29 жовтня
10.00-10.50

Виставка "Сучасна українська військова фалеристика" (Музей Арсенал, вул. Підвальна, 5)

11.00-12.00
Підбиття підсумків конференції (Інститут археографії)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: ХV наукова геральдична конференція (Львів, 2006)

Повідомлення ABG » 12 січня 2017, 13:15

ХV наукова геральдична конференція
Львів, 12-14 жовтня 2006 р.

Українське геральдичне товариство
* * *
Львівське відділення Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського Національної академії наук України
* * *
Наукове товариство ім. Шевченка, м. Львів
* * *

Програма конференції
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 7365
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Далі

Повернутись в Конференції, конгреси, семінари

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron