Великий державний Герб України

Історичні та сучасні національні символи

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 16 липня 2021, 15:17

Звернень щодо розгляду законопроєкту про великий герб на позачерговій сесії Ради не надходило, - Разумков
16.07.21 14:35
Звернень щодо розгляду законопроєкту про великий герб на позачерговій сесії Ради не надходило, - РазумковНародні депутати або президент України поки не зверталися до голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з приводу розгляду законопроєкту про великий Державний Герб на позачерговій сесії парламенту в серпні.

"Щодо великого герба, (розгляд відповідного законопроєкту. – Ред.) у серпні можливо тільки на позачерговій сесії, це не засідання. Станом на сьогодні жоден народний депутат або президент держави не зверталися до мене з цього приводу", - зазначив спікер.

Він нагадав, що Рада включила це питання до порядку денного сесії і скоротила терміни підготовки законопроєкту до розгляду в першому читанні.

"Хочу нагадати, що для ухвалення цього закону необхідно 300 голосів. Я не готовий зараз відповісти, чи готові всі фракції його підтримати чи ні", - уточнив спікер.

https://censor.net/ua/news/3277548/zver ... KojJvCju5M
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення Білий Бусол » 20 серпня 2021, 14:43

24 серпня 2021 ВРУ збереться на позачергове засідання з єдиними питанням порядку денного - Про проєкт Закону про великий Державний Герб України
Початок вистави о 14.20

https://www.rada.gov.ua/news/Novyny/213088.html
тримай порох сухим, а кров - чистою
Аватар користувача
Білий Бусол
 
Повідомлення: 8
З нами з: 10 вересня 2020, 08:52
Звідки: Сміла

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 21 серпня 2021, 16:16

7 аргументів на захист Тризуба. Чому не слід ухвалювати закон про великий герб
Тарас Шамайда, 2021-07-07

Тризуб бездоганно вписується в мінімалістичну естетику XXI століття, є простим у відтворенні й надзвичайно впізнаваним. Будь-яка держава могла б лише мріяти про такий сучасний, виразний і бездоганний герб. В Європі, окрім України, лише Швейцарія може похвалитися такою досконалою лаконічністю графіки державного герба.

Володимир Зеленський вніс на розгляд парламенту законопроєкт 5712 «Про великий Державний Герб України» і визначив його невідкладним. Не виключено, що депутати розглянуть його в першому читанні вже наступного тижня. Щоб ухвалити закон у цілому, потрібно 300 голосів. Це немало, але «слуги народу» придумали доволі цинічний спосіб, який, на їхню думку, робить отримання цих голосів реальним.

Вони хочуть призначити пленарне засідання, де законопроєкт про великий герб розглядатиметься в другому читанні, прямо на 24 серпня, 30 річницю Незалежності України. А отже, оголосити засідання урочистим і подати справу так, буцімто депутати, які виступатимуть проти цього проєкту чи наполягатимуть на розгляді поправок, «псують свято».

І хоча в Конституції справді передбачено ухвалення спеціального закону про великий герб, питання про те, чи він взагалі потрібен Україні, залишається відкритим. Недаремно ж за 25 років, що минули від ухвалення Конституції, закон про великий герб так і не був проголосований. Достатньо просто уважного погляду на цю проблему, щоб зрозуміти – законопроєкт Зеленського про великий герб не лише непотрібний, а й шкідливий. Для цього є щонайменше сім причин.

1.Тризуб – довершений
Тризуб Святого Володимира, який формально є «малим гербом», але на практиці сприймається в Україні та світі як повноцінний Державний Герб України, є довершеним у своїй досконалості. Даруйте за тавтологію. Попри стародавнє походження, Тризуб бездоганно вписується в мінімалістичну естетику XXI століття, є простим у відтворенні й надзвичайно впізнаваним. Будь-яка держава могла б лише мріяти про такий сучасний, виразний і бездоганний герб. В Європі, окрім України, лише Швейцарія може похвалитися такою досконалою лаконічністю графіки державного герба. Та й загалом у світі компанію Україні та Швейцарії в цьому питанні може скласти хіба що Японія. Спроби «вдосконалити» Тризуб, домалювавши навколо лубочні калини-корони-левів-козаків є кричущим несмаком і абсурдом.

2. Великий герб узагалі не потрібен Україні.
Великі герби – пережиток феодальної доби. Вони були органічними для імперій, які відображали на великому гербі включені в склад цієї імперії території. Бувають великі герби у федеративних держав. Україна не є ні імперію, ні федерацією, і тому ліпити на її герб символи окремих (при цьому далеко не всіх) територій і різний «гербарій» заради створення штучного «великого герба» – неприпустимо. Унітарній республіці, якою є Україна, жоден великий герб не потрібен узагалі.

3. Норма Конституції про «великий герб» – підривна ідея комуністів
Первісно в Конституції України не мало бути жодних «малих» і «великих» гербів. Але піч час розгляду проєкту Основного Закону в парламенті у 1996 році комуністи, які тоді мали найбільшу фракцію і без голосів яких ухвалити Конституцію було неможливо, навідріз відмовилися голосувати за «буржуазно-націоналістичний» Тризуб. Натомість вони пропонували зробити державним гербом якщо не якусь совкову карикатуру з серпами, молотами, колосками, то принаймні козака з мушкетом – символ Війська Запорозького.

Розуміючи націєтворчу, об'єднавчу силу державних символів, промосковська фракція комуністів прагнула всіляко знівелювати відповідні норми Конституції. З прапором у них нічого не вийшло. Щодо гімну – комуністи домоглися, що в Конституції не має ні слів гімну, ні навіть назви пісні «Ще не вмерла Україна», а йдеться лише про «національний гімн на музику М. Вербицького зі словами, затвердженими законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України».

Зрештою, така редакція лише послаблювала державне визнання національного гімну, але не спотворювала його мелодію чи слова. У 2003 році закон про Державний Гімн України зі словами пісні був успішно затверджений Верховною Радою.

Найгірша ситуація склалася з державним гербом. Отримати необхідні 300 голосів за Тризуб вдалося лише ціною серйозних поступок промосковським силам: він визнавався лише «малим гербом», а «великий Державний Герб України встановлюється з урахуванням малого Державного Герба України та герба Війська Запорізького законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України».

Державницькі сили в Україні завжди розуміли, що Тризуб є де-факто не просто «малим», а повноцінним гербом держави, і саме в такій якості його використовували. Для годиться вряди-годи оголошувалися конкурси та вносилися проєкти, але всерйоз заміняти Тризуб на «великий герб» ніхто не збирався. Тим більше, що всі конкурси засвідчили марність спроб «удосконалювати» цей символ будь-якими домальовками. Аж доки зараз Зеленський не реанімував цю стару комуністичну, а по факту російську ідею.

ЗАРАЗ ЗЕЛЕНСЬКИЙ РЕАНІМУЄ СТАРУ КОМУНІСТИЧНУ ІДЕЮ
Виникає абсурдна ситуація: комуністів давно нема у парламенті, Тризуб давно використовується як герб і нікому (крім ворогів України) не заважає, аж раптом президент ні сіло ні впало пропонує невідкладно ухвалити закон про великий герб.

Причому акурат до 30-річчя Незалежності, коли ми мали б, навпаки, славити й шанувати наш Тризуб, замість того, щоб боронити його від власного президента. З комуністами все зрозуміло – вони навмисне запхали в Основний Закон норму про «великий герб», щоб нівелювати, принизити справжній герб України. А для чого цю комуністичну ідею підхопив і просуває Зеленський?

4. Проєкт великого герба не відповідає законам геральдики
Люди, що знаються на геральдиці, у розпачі від того, яким недоладним з позиції цієї науки про герби є запропоноване зображення. Починаючи з того, що воно взагалі не відповідає поняттю великого герба і закінчуючи недоречністю окремих складових.

Наприклад, навіщо герб республіки увінчує корона? Справді, на гербах окремих республік бувають корони, але це стосується переважно випадків спадкування таких гербів державами, які не так давно були монархіями. Є багато питань і до фігур лева та козака — чому саме вони й навіщо на гербі калина з колосками?

Замінивши Тризуб цим еклектичним зображенням, яке в мережі вже охрестили «пивною етикеткою», Україна одразу з елітної вищої ліги держав з найдосконалішими гербами впаде на найнижчий рівень, опинившись в одному ряду з африканськими диктатурами, керівники яких запроваджують подібні недолуго-еклектичні герби. Неймовірно, але факт: саме це власними руками намагаються зробити президент і народні депутати України.

5. «Корона Ярослава» – фейкова
«Над щитом – зображення великокняжого вінця (корони) Ярослава Мудрого», – читаємо в законопроєкті Зеленського. Але річ у тому, що жоден історик не знає, який вигляд мав вінець Ярослава, і зовсім малоймовірно, що він виглядав саме так. Тобто мало того, що сама по собі коронація герба республіки є смішною, так ще й корона – відверто фейкова. Це пряма дискредитація державного символу.

6. «Великий герб» запроваджують не крім, а замість Тризуба
Агітуючи за проєкт Зеленського, «слуги народу» дружно розповідають, що, мовляв, великий герб використовуватимуть зрідка, а загалом, як і досі, буде використовуватися малий герб, тобто Тризуб.

Але достатньо відкрити президентський законопроєкт, щоб пересвідчитися, що це неправда. Закон вимагає, щоб саме великий герб був відтворений на офіційних символах президента, печатках і будівлях Верховної Ради, Уряду, Верховного і Конституційного Суду, резиденції Президента, у залі засідань парламенту. За рішенням Нацбанку, саме «великий герб» друкуватиметься на грошах замість Тризуба.

Крім того, великий герб може використовуватися як державний символ практично повсюди, і можна не сумніватися, що його пхатимуть усюди – від шкіл до сільрад, витрачаючи на заміну гербів і так куций бюджет.

Не кажучи вже про те, що незалежні від держави ресурси – від Вікіпедії до google – саме цю «пивну етикетку», а не Тризуб, видаватимуть при пошуку герба України. По суті, підтримавши проєкт Зеленського, депутати знівелюють Тризуб, як цього й прагнула російська п’ята колона, закладаючи норму про «великий герб» у Конституцію.

7. Державна символіка має об’єднувати
Тризуб не лише ідеально виконує функцію представлення України у світі, а й об’єднує наш народ у часі та просторі. Як княжий знак Київської Русі, герб Української Народної Республіки, символ боротьби українців за свободу і герб держави, що відновила незалежність 1991 року, Тризуб об’єднує різні покоління українців і є символом тяглості нашої державницької традиції.

Він є не штучно придуманим, а справжнім національним гербом, подарованим нам історією.

Для українців по всій нашій країні та по всьому світу Тризуб є так само близьким і рідним, як синьо-жовтий прапор чи національний гімн. Зображення тризуба на формі наших воїнів і спортсменів, на документах і будівлях викликає почуття гордості, солідарності, національної єдності.

Чи здатен «великий герб» так само вдало об’єднувати Україну? Безумовно, ні. Його штучність, складність і контроверсійність неминуче викличуть суперечки й несприйняття. Хтось схвалюватиме нововведення, хтось обурюватиметься, хтось сміятиметься (в інтернеті – вже повно фотожаб за мотивами великого герба). Замість єднати, великий герб роз’єднуватиме українців і принаймні ніколи не стане для них таким близьким, як магічний і досконалий Тризуб.

* * *

Перелік аргументів, чому законопроєкт про великий герб – чисте шкідництво, можна продовжувати, але й сказаного досить, щоб зрозуміти, що жоден відповідальний депутат не може за це голосувати.

І зауваження, мовляв, «раз це передбачено в Конституції, треба його ухвалювати» – насправді не дуже переконливий контраргумент. У Конституції є чимало досі не реалізованих норм, утілення яких українці чекають точно не менше, ніж закону про великий герб.

А «великий герб» точно не просить їсти, адже Конституція не стверджує, що він має з’явитися саме у 2021 році й саме в такому вигляді. І Україна чудово може жити без великого герба так, як це було досі. Стільки, скільки буде потрібно, аж доки цю міну уповільненої дії буде знешкоджено і вилучено з Основного Закону.

https://texty.org.ua/articles/103970/7- ... ykyj-herb/
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 21 серпня 2021, 16:18

Велика профанація з Великим гербом
19.08.2021
Профанація – лише так можна розцінювати ситуацію з абсолютною більшістю ініціатив Зеленського, великих чи малих. Наприклад, минулорічне «святкування» Дня незалежності чи недавній скандал навколо совєцької інсталяції «для зйомок» на місці загибелі Небесної сотні, яку демонтували активісти. Профан, згідно з визначенням, береться безграмотно пояснювати високі ідеї, спотворюючи їхнє покликання, профануючи самі ідеї.

А якщо профан ще й марнославний, то його «ініціативи» набирають мало не маніакального характеру. Чим і користується його оточення в своїх цілях. Саме такою є історія і з великим гербом України. Адже зовсім незрозуміло, навіщо педалювати ухвалення Великого герба і вимагати позачергової сесії Верховної Ради (призначена на 24 серпня, після урочистого засідання ВР), якщо проєкт герба не відповідає ні історичним традиціям, ні геральдичній науці та має низку хиб виконання.

Проєкт піддали цілком об’єктивній критиці суспільства і спеціалістів з геральдики. Це аж ніяк не сприяє рейтингу Володимира Зеленського.

За будь-яку ціну дехто намагається пропхати «свій» варіант, який, мабуть, просто «сподобався» Зеленському. Це відбулося з нехтуванням історичними традиціями, наукою, законом і здоровим глуздом. Бо в разі ухвалення закону пропонується доручити Комітету з питань організації державної влади при підготовці закону на підпис Голові ВР здійснити спільно з Головним юридичним управлінням Апарату Верховної Ради України його техніко-юридичне доопрацювання. Тобто уже після (!) прийняття закону Верховною Радою його буде «доопрацьовувати» комітет і апарат ВР.

До болю нагадує часи Януковича: «що хочу, те й роблю». Таке ставлення Офісу президента та його «слуг» до державних символів, святкування Незалежності, конкурсу з обрання керівника Бюро економічної безпеки, і до багато чого іншого.

Водночас, як зазначають депутати ВР, поки що немає 300 голосів для голосування за проєкт «в цілому». Тому головне питання – чи захочуть депутати ВР брати участь в цьому карнавалі профанації задля, можливо, навіть не марнославства Зеленського, скільки вислужування перед ним інших «слуг». Бо співдоповідачем від комітету є відомий спеціаліст з «корабельних сосен», голова партії «Слуга народу» Олександр Корнієнко.

Ухвалення законопроєкту про Великий герб навіть у першому читанні (необхідно 226 голосів) буде шкідливим, а у варіанті від комітету – відразу «в цілому» – взагалі скандальним. Проте парадокс і насмішка профанації полягає в тому, що він зашкодить не лише Україні, а й самому Зеленському і його «слугам». Бо профанувати державні та національні символи – справа небезпечна і, як результат, невдячна.

https://republican-platform.org/2021/08 ... ym-gerbom/
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 21 серпня 2021, 18:38

21.08.2021 16:21:14 Плюс-мінус - Перший канал
Cлухати: http://www.nrcu.gov.ua/schedule/play-ar ... ID=2895996
Ведучі: Сергій Сулим
Верховна Рада України на найближчому засіданні планує розглянути проєкт закону про великий герб. Чи доречно піднімати резонансне питання у дні святкування визначної річниці? Чи потрібен Україні взагалі великий герб, можливо достатньо й малого?

Дуже цікаво, коли народний депутат чи то не знає, що розглядалося на його комітеті і вноситься на розгляд Верховної Ради (це не герб, який був відзначений на конкурсі, а дійсно підкилимно внесений проєкт), чи то відверто бреше. Обговоення законопроєкту на засіданні комітету виставлене у цій темі і також можна переконатися в його брехні, що крім депутатів виступило лише дві особи від запрошених, решті слова не дали.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 26 серпня 2021, 08:28

13 липня 2021 р. Верховна Рада проголосувала про включення до порядку денного сесії проекту Закону про великий Державний Герб України (№5712; За:243 Проти:29, Утрималися:58, Не голосували:29, Всього:359) та про скорочення строків подачі альтернативних законопроектів до проекту Закону про великий Державний Герб України (За:247, Проти:30, Утрималися:62, Не голосували:20, Всього:359).

На 24 серпня планувалося під час позачергової сесії Верховної Ради протягнути у двох читаннях законопроєкт "Про Великий Державний Герб". Але "бліцкрігу" не вийшло, бо зареєструвалося на цю сесію лише 285 депутатів (для затвердження в цілому треба 300 голосів).
Тому наразі прийняли законопроєкт лише у 1-у читанні (За:257, Проти:11, Утрималися:4, Не голосували:13, Всього:285).
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/radan_gs09 ... g_id=15002
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 26 серпня 2021, 21:00

Канал 24
"Могли б спокійно обійтись і одним":
https://24tv.ua/mogli-b-spokiyno-obiyti ... k_n1720700

"Це на голову не налазить". Геральдист Гречило – про помилки на зображенні Великого герба:
https://suspilne.media/158818-ce-na-gol ... ogo-gerba/
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Великий державний Герб України

Повідомлення ABG » 30 серпня 2021, 18:18

Нинішній варіант великого Державного герба не набере 300 голосів у Раді – Разумков
30 серпня 2021
Голова Верховної Ради вважає, що запропонований президентським законопроєктом №5712 варіант великого Державного Герба у другому читанні не матиме підтримки 300 депутатів.
Про це Дмитро Разумков сказав в ефірі програми "Подробиці тижня" на телеканалі "Інтер", передає кореспондент Укрінформу.

"Під час позачергової сесії 24 серпня, ініційованої Президентом до Дня Незалежності, була можливість прийняти його (законопроєкт №5712 "Про великий Державний Герб України") лише в першому читанні, бо в багатьох колег є зауваження до цього макета.

Я думаю, що дискусія щодо нього триватиме… Станом на сьогодні я не бачу 300 голосів, об'єктивно, це показав зал Верховної Ради. Будемо дивитися, яким буде кінцевий макет", - зазначив Разумков.

Він припустив, що народні депутати подаватимуть свої правки до макета великого Держгерба. І водночас зауважив, що до кожної правки потрібні пропозиція, опис, а також висновки геральдистів. "Це буде серйозна дискусія", - переконаний Голова ВР.
https://www.istpravda.com.ua/short/2021/08/30/160082/
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Поперед.

Повернутись в Державні символи України

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

cron