Герби і прапори Вінниччини

Герби, прапори та гімни областей і районів

Герби і прапори Вінниччини

Повідомлення вуйко » 23 грудня 2009, 22:12

Герб Вінницької області — офіційна емблема області, в якій відображаються її історія, особливості та традиції. Разом із прапором становить офіційну символіку органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Вінницької області. Затверджений рішенням 10 сесії обласної ради 22 скликання 18 липня 1997 року. Автори — Г. Мельник, Ю. Легун, Ю. Савчук.

Опис

Герб області має форму чотиридільного щита, у першій та четвертій чверті щита — золоте сонце у лазуровому полі, у другій та третій чверті — срібний хрест у червоному полі, у центрі хреста — лазуровий щиток зі срібним півмісяцем, рогами оберненими вліво.

Символіка

* золоте сонце — старовинна емблема Подільської землі, відома з початку XV століття — символізує добробут, розквіт, щедрість та багатство краю, належність регіону до історичного Поділля, з якого за середньовічної доби, в осібний регіон виділилася Брацлавщина (Східне Поділля);
* срібний хрест, у центрі якого синій щиток зі срібним півмісяцем — історичний герб Брацлавщини, символ її утвердження як самостійної історичної області, що засвідчує наступність та неперервність власної регіональної традиції, спадкоємцем якої є Вінницька область, нагадує про спільну історичну долю Брацлавщини та Волині у складі Великого князівства Литовського;
* обидві емблеми — у поєднанні символізують географічну, історичну, культурну та духовну спорідненість земель Поділля та Брацлавщини, що складають основу території Вінницької області, відображають особливість історичного становлення регіону; Подільська земля — (Брацлавське воєводство, Брацлавське намісництво, земля) — Подільська губернія — Вінницька область.
Востаннє редагувалось вуйко в 23 грудня 2009, 22:26, всього редагувалось 1 раз.
вуйко
 
Повідомлення: 39
З нами з: 21 грудня 2009, 21:29

Re: Герби і прапори Вінниччини

Повідомлення вуйко » 23 грудня 2009, 22:25

Прапор Вінницької області — є символом, що відображає історію й традиції області. Разом із гербом становить офіційну символіку органів місцевого самоврядування та виконавчої влади Вінницької області. Затверджений рішенням 10 сесії обласної ради 22 скликання 18 липня 1997 р.

Опис
Прапор області являє собою прямокутне полотнище синього кольору із співвідношенням сторін 2:3 (розмір полотнища згідно з еталоном).
У центрі прапора відтворено емблеми Поділля — золоте сонце та Брацлавщини (Східного Поділля) — срібний хрест із синім щитком, на якому срібний півмісяць.
У верхній та нижній частинах на відстані 1/10 від краю полотнища та шириною 1/10 горизонтально розміщено дві смуги червоного кольору.
Держак прапора (довжина — 2,5 м, діаметр — 5 см) — пофарбоване у жовтий колір. Верхівка держака прапора увінчана металевою маківницею, кулястим наконечником жовтого кольору, що кріпиться (навінчується) на базу того ж кольору.
Символіка
Прапор області створений з урахуванням (на основі) історичної традиції, властивої регіональному прапорництву, визначальними рисами якої є:
* відтворення на прапорі земельних емблем;
* зв'язок кольорової гами прапора з гербовими барвами;
Червона смуга символізує прапор Брацлавського воєводства. Синя смуга відтворює колір прапора Подільської землі, відомий з початку XV століття.
Поєднання двох рівновеликих смуг червоного та синього кольору свідчить про історичну єдність земель Поділля та Брацлавщини (Східного Поділля), а їх повторення гармонує з геральдичним рішенням побудови герба області. Окрім того, дві геральдичні смуги синього кольору, що розташовані з країв полотнища, символізують найбільш повноводні ріки регіону: Дністер та Південний Буг, басейни яких охоплюють більшу територію області, та які певною мірою слугують їх географічними межами (кордонами).
Символіка кольорів:
* Золото — ознака багатства, добробуту, сили, верховенства.
* Срібло — чистоту, непорочність.
* Синій колір — символізує вірність, чесність, шляхетність, лицарські чесноти, бездоганність.
* Червоний колір — великодушність, мужність, відвагу, сміливість.
вуйко
 
Повідомлення: 39
З нами з: 21 грудня 2009, 21:29

Re: Герби і прапори Вінниччини

Повідомлення вуйко » 23 грудня 2009, 22:32

http://81.30.162.23/students/works/web_ ... index.html - геральдика Поділля
http://heraldry.com.ua/index.php3?lang= ... d=115#verh - Українська геральдика
вуйко
 
Повідомлення: 39
З нами з: 21 грудня 2009, 21:29

Re: Герби і прапори Вінниччини

Повідомлення Olexa » 26 жовтня 2015, 03:07

Шановне товариство! Ви певне знаєте. Чи можна якось конкретно визначити де на Вінниччині ще Поділля (те, що золоте сонце на синьому), а де уже Брацлавщина (та що білий хрест на червному із синім щитком)? Якось може навіть по населеним пунктам можна? Ні?) І за межами Вінниччини, скажімо на крайній півночі Одещини - теж ще Брацлавщина, і як так, то як же це відображати в місцевій символіці? І придністровські землі - теж? Гуглити - там різне пишуть. Дуже дякую!
Приєднані файли
Vinnytska.jpg
Vinnytska.jpg (37.37 Кб) Переглянуто 6226 разів
Аватар користувача
Olexa
 
Повідомлення: 79
З нами з: 11 березня 2010, 20:54
Звідки: Ситківці(Вінницької) - Київ


Re: Герби і прапори Вінниччини

Повідомлення Olexa » 26 жовтня 2015, 11:36

Дякую!
Аватар користувача
Olexa
 
Повідомлення: 79
З нами з: 11 березня 2010, 20:54
Звідки: Ситківці(Вінницької) - Київ


Повернутись в Територіальні символи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron