Плагіат. Українські територіальні символи

Герби, прапори та гімни областей і районів

Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення Krutyvus » 16 січня 2010, 09:32

Зображення Зображення
Герб району розробляв я! Запропонували зробити проект символіки району і оплатити роботу.
Я накидав кілька кольорових варіантів і використав в основі одного з варіантів чорновика герб Литовського міста Маріямполе. Мав надію, що коли буде відібрано найкращу композицію зроблю новий чорно-білий варіант, потім розфарбую... Проте, отримавши чорновики, тодішній голова райради припинив співпрацю. За деякий час я дізнався, що чорновик прийнятий як герб. Таким чином район не отримав чорно-білого шаблону герба, а отримав плагіатовий кольоровий. Я не отримав платні за роботу.
Якби знав про кидок щодо роботи - хай би дурно зробив би відразу чистовий варіант... Пропонував змінити центрове зображення - не хочуть - вже наробили купу продукції з символікою. От так і виходить - став плагіатором. каюсь... :oops:
Востаннє редагувалось ABG в 17 січня 2010, 00:56, всього редагувалось 1 раз.
Причина: Перенесено у відповідний під-форум
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення ABG » 17 січня 2010, 01:12

З Ніжинським районом це ще не єдина проблема.
В описі прапора (додатку до рішення) було вказано, що він "квадратний", а на присланому малюнку - прямокутний зі співвідношенням ширини до довжини 1:2. На мій повторний запит із вказівкою, що прапор мав би мати 2:3, мені прислали вибачення й запевнили, що прапор "дійсно має пропорцію 2:3". На запитання про автора я отримав... список членів комісії, що займалася справою районної символіки (аж 20 чоловік!), але Вашого прізвища там не було. Ось такі "забудькуваті" чиновники. :(
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення olenasambul » 17 січня 2010, 20:59

Є наступна пропозиція. Думаю маємо підтримувати наших "кинутих" геральдистів.
Треба завести якийсь чорний список клієнтів і вписувати туди подібні речі. Тоді як хтось з винних звернеться іншого дурня шукати серед геральдистів, щоб можна було подивитися чи нема його в чорному списку. Це по-перше, а по-друге як ми ще можемо відреагувати на таку несправедливість? В моїй практиці були ситуації коли робота залишалась без оплати :evil: правда це траплялося з розробкою логотипів, але небезпечно близько до непроплати був один з моїх гербів.
Посміхайтеся - це всіх дратує ))) Член УГТ Олена Степанівна Самбул. http://www.olenasambul.com/
Аватар користувача
olenasambul
 
Повідомлення: 94
З нами з: 25 грудня 2009, 22:06
Звідки: м. Київ

Re: Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення ABG » 17 січня 2010, 22:19

olenasambul написав:Є наступна пропозиція. Думаю маємо підтримувати наших "кинутих" геральдистів. Треба завести якийсь чорний список клієнтів і вписувати туди подібні речі.

Ну, тут буде довгий список. :evil:
Ось приклад типової схеми. У 2003 р. до мене звернулася Криничанська районна рада (Дніпропетровської обл.) з проханням допомогти з проектами символів. Я вислав їм без оплати проекти герба (2 варіанти) та прапора. Надалі районна рада "затихла". Аж через кілька років я довідався, що "проводився конкурс", в якому "переміг" проект якогось І. Великодного і цей варіант затвердила районна рада. Можете порівняти мій проект і те, що затвердила райрада.
На жаль, таких шахраїв, як у Криничках, доволі багато. Хоча, країна має знати й своїх антигероїв.
Приєднані файли
KrynR2.jpg
мій проект
KrynR2.jpg (22.75 Кб) Переглянуто 27427 разів
KrynR1.jpg
затверджений проект
KrynR1.jpg (20.52 Кб) Переглянуто 27427 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення SVKM de L » 17 січня 2010, 22:47

Неподобство! :evil:
Навіть шрифт не змінили!

А що, часто от так кидають? Від офіційних владних структур такого навіть не очикуєш...
З повагою,
член УГТ Сергій Шелудько
http://www.heraldry.at.ua
Аватар користувача
SVKM de L
 
Повідомлення: 205
З нами з: 19 грудня 2009, 19:51
Звідки: Одеса

Re: Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення ABG » 17 січня 2010, 23:17

SVKM de L написав: А що, часто от так кидають? Від офіційних владних структур такого навіть не очикуєш...

Ну, кидали авторів (навіть не на оплату, а крадучи авторство) ще в радянські часи - в 1970-80-і роки. Тепер ці "славні совкові традиції" продовжили сучасні чинуші. Основна причина - відсутність інформації про те, що робиться десь у Первомайську чи Криничках, тому місцеві жуліки й спішили "відмити" премії за своє ніби-авторство, а поки все випливе, то їх уже й слід простиг. На рівні областей, районів і великих міст переважно символи вже затверджені, ну а різні шахрайські оборудки минулого року ми надалі могли спостерігати під час конкурсу на Великий державний герб, який з подачі міністра культури перетворився на фарс. То про що тут говорити... :evil:
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення Mykola Chmyr » 18 січня 2010, 10:00

То може, не варто допомагати місцевим радам без попередньої оплати?
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення ABG » 18 січня 2010, 11:17

Mykola Chmyr написав:То може, не варто допомагати місцевим радам без попередньої оплати?

Якщо не помиляюся, то на той час були якісь обмеження для місцевих рад і оплачувати вони могли лише по факту виконаної роботи. Зрештою, допомога надавалася чисто по-людськи, а не з комерційною метою. В той період в рік я отримував десь коло 100 листів від місцевих рад із проханням допомогти чи консультаціями, чи практично. Якщо би кортіло на цьому заробляти, то все скінчилося б лише тим, що вони самі на місцях зліпили що-небудь страшненьке. Тому більшість проектів та всі консультації надавалися безплатно, або за символічну оплату (за проекти). Тому я мову не веду про "фінансові кидки", а лише про виняткове нахабство з крадіжками та присвоєнням чужих робіт.

Ось, чи не найскандальніша історія з прапором Полтавської області.
Спершу 1997 р. був оголошений конкурс на проект герба. Я тоді розіслав інформацію про конкурс іншим членам УГТ, які взяли в ньому участь, а також сам надіслав кілька проектів герба та ще й прапора (виконаних на основі символів Полтавського полку 18 ст.). Проте "переміг" у конкурсі проект головного архітектора області Є. Ширая (цікаво, що збирало проекти управління архітектури, яке він очолював; а на мій телефонний дзвінок мені відповіли,.. що проекти членів УГТ прийшли після терміну приймання робіт на конкурс) - оцінити цей "шедевр" можна тут: http://uht.org.ua/ua/part/terytot/oblasti/#pol.
У 1999 р. обласна рада оголосила вже конкурс на прапор Полтавської області. Додам, що умови конкурсу були дуже цікаві - у них не вказувалося розміру премій. Я загодя вислав свої старі проекти прапорів з 1997 р. Згодом виявилося, що 2000 р. затвердили мій проект, але зі зменшеним розміром хреста. Коли я передзвонив у Полтаву, то мені сказали, що це проект... Є. Ширая, а мій прийшов на день пізніше. Оскільки я нагадав, що ці проекти надсилав ще 1997 р., то там переполошилися. Десь півроку жодна полтавська газета не повідомляла хто автор прапора. Зрештою, я вирішив не робити скандалу, щоб все це не дискредитувало історичні символи. Але згодом у полтавських виданнях всюди почали зазначати авторство прапора шахрая-Ширая. Додам, що всі ці "оборудки" робилися за участі тодішнього керівництва облради, голова якої звертався до мене ще в ході конкурсу з проханням прислати історичне обгрунтування й, очевидно, бачив всі ці проекти. Ось такі "конкурси". :shock:

PoltObl1.jpg
Проект 1997 р.
PoltObl1.jpg (6.4 Кб) Переглянуто 27414 разів
PoltObl2.jpg
Затверджений прапор 2000 р.
PoltObl2.jpg (3.58 Кб) Переглянуто 27414 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення SVKM de L » 18 січня 2010, 14:32

Андрію Богдановичу, Ви занадто добрий! 8-) От влаштували б тоді скандал - принаймні, Вам би авторство віддали.

Цей випадок ще більш скандальний, ніж попередній. Тут не змінено геть нічого. Ну це просто... Немає слів! :evil: От саме тому ми так живемо!
З повагою,
член УГТ Сергій Шелудько
http://www.heraldry.at.ua
Аватар користувача
SVKM de L
 
Повідомлення: 205
З нами з: 19 грудня 2009, 19:51
Звідки: Одеса

Re: Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення ABG » 18 січня 2010, 15:03

SVKM de L написав:От влаштували б тоді скандал - принаймні, Вам би авторство віддали.
Цей випадок ще більш скандальний, ніж попередній. Тут не змінено геть нічого. Ну це просто... Немає слів! От саме тому ми так живемо!

У мене хрест становив 2/3 ширини прапора, у прийнятому варіанті - 1/2. Полтавський плагіатор виявився настільки дурний, що навіть скопіював товсту облямівку хреста в іншому відтінку жовтого кольору (це чисто технічна деталь - я попросту не зменшив контурну лінію в чорно-білому варіанті, а в кольоровому зробив контур вохристим, бо чорний дуже б уже "випирав"). Авторство від мене нікуди не ділося - я його можу довести. А от про зажерливих полтавських шахраїв-шираїв доводиться писати - країна має знати своїх "героїв". :o
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення TheDarkMax2 » 21 серпня 2014, 09:55

Krutyvus написав:Зображення Зображення
Герб району розробляв я! Запропонували зробити проект символіки району і оплатити роботу.
Я накидав кілька кольорових варіантів і використав в основі одного з варіантів чорновика герб Литовського міста Маріямполе. Мав надію, що коли буде відібрано найкращу композицію зроблю новий чорно-білий варіант, потім розфарбую... Проте, отримавши чорновики, тодішній голова райради припинив співпрацю. За деякий час я дізнався, що чорновик прийнятий як герб. Таким чином район не отримав чорно-білого шаблону герба, а отримав плагіатовий кольоровий. Я не отримав платні за роботу.
Якби знав про кидок щодо роботи - хай би дурно зробив би відразу чистовий варіант... Пропонував змінити центрове зображення - не хочуть - вже наробили купу продукції з символікою. От так і виходить - став плагіатором. каюсь... :oops:

Один одного варті :D Плагіатор та кидала :D Жартую.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Плагіат. Українські територіальні символи

Повідомлення Krutyvus » 22 серпня 2014, 06:09

Так
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18


Повернутись в Територіальні символи

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей