Символіка Збройних Сил України

Уніформологія та знаки розрізнення ЗСУ, МВС та інших силових структур України

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення Львовянин » 01 лютого 2013, 20:09

Kwasura написав:Шановний пане Львовянине, я дуже добре обізнаний про однострiй і військову символіку збройних сил США, благо, вся інформація доступна в інтернеті, так що прошу уточнить що саме Ви маєте на увазі.!


Я хотів Вам пояснити, що військова символіка - це не є константа. Вона видозмінюється відповідно до змін у структурі військ, моди, практики тощо. Тому символіка корабельного складу ВМС США - це одне, практично скопійована (як і всі флоти світу) у британців. Але морська піхота, не кажучи вже про авіацію - з'явилися значно пізніше. Тому вони вже несли у себе прикмети епохи: широке застосування нових символів, серед яких основу склали нарукавні емблеми та відзнаки у металі. І це чудово поєдналося з попередньою морською традицією. Так само і у нас.

Kwasura написав:Копіювати можна, але не все, а лише найкраще. Якщо у сусіда монети круглі, так нехай і у нас такі будуть. І дай Бог, щоб наш складний шлях був, все ж, вперед.


Коли я починав впровадження військової символіки (нарукавних емблем) у частинах колишнього Прикарпатського ВО, то перше що чув від офіцерів і генералів - навіщо це. Адже у Радянській армії цього не було, тому і нам не потрібно. Після того, як це стало модою, і стало впроваджуватися всюди - саме наші генерали стали встановлювати моду (це мені подобається, а це - ні). Таким чином питання про те - що у світовій військовій символіці добре (і це треба нам взяти для себе), а що погане. Але тут все впреться у смаковщину, про яку пан Микола Чмир Вам вже пояснив, тобто, генералу подобається, а мені - ні. Єдиний спосіб - це практика. До речі, американці більше 70 років шли до того, щоби офіційно впровадити у Збройних Силах нарукавні емблеми. Тому і ми повинні пройти свій шлях, і зрозуміти, що для нас добре, що погане, що відповідає нашим українським традиція (до речі, це ще велика проблема - що таке українські традиції!), а що ні. Теоретично це вирішити неможливо (ну, хіба що в халіфаті або диктатурі).
З повагою. Якщо подасте свою поштову адресу - я Вам вишлю свою книгу по новітній військовій символіці України.
Львовянин
 
Повідомлення: 105
З нами з: 21 грудня 2009, 22:15

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення Kwasura » 06 лютого 2013, 21:46

Львовянин написав:Але морська піхота, не кажучи вже про авіацію - з'явилися значно пізніше. Тому вони вже несли у себе прикмети епохи: широке застосування нових символів, серед яких основу склали нарукавні емблеми та відзнаки у металі.


Наскільки я знаю, морська піхота США не використовує нарукавні знаки, як немає у них і беретів. Емблеми, для носіння на льотних комбінезонах, є лише у авіації USMC.

Львовянин написав:Якщо подасте свою поштову адресу - я Вам вишлю свою книгу по новітній військовій символіці України.


З повагою. oleksa.kolosiv@ukr.net
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення Kwasura » 06 лютого 2013, 21:49

Mykola Chmyr написав:Це Ви мені? :roll:


Звичайно ж в не Вам, а тим товаришам, хто все ще противиться українізації.
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення Kwasura » 06 лютого 2013, 22:12

ABG написав:Будь-які матеріали без проблем можна викладати на форумі УГТ. Якщо є побажання чи зауваження, то можна зробити окремі тематичні підфоруми. Давайте пропозиції та залучайте нових користувачів.


Амінь. Так і зробимо. Створюємо тематичні підфоруми (як цей, наприклад), і розміщуємо на ньому все затверджене, незатверджене, а також проекти та пропозиції. Обговорення кожної окремої теми, таким чином, буде проходити в окремих підфорумах.

Ось тільки які саме підфоруми і де слід створити - тут вже старожилам буде видніше.

У мене, особисто, думки були такі:

1. Однострiй (окремо або разом Армія, ВМС, ВПС);
2. Знаки розрiзнення, система військових звань і пропозиції до їх українізації;
3. Знаки на головні убори (окремо або разом Армія, ВМС, ВПС);
4. Нарукавні знаки та емблеми (окремо або разом Армія, ВМС, ВПС);
5. Інші однострiйнi емблеми (окремо або разом Армія, ВМС, ВПС);
6. Нагрудні знаки (окремо або разом Армія, ВМС, ВПС);
7. Українська система нагород.

Десь так.

А ось з новими користувачами я, врядли, зможу допомогти. Всi на саммлере сидять. Тут вже, панове, нам самим з вами слід зробити ім'я i для форуму і для УГТ, ось тоді і побачимо.
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення Kwasura » 06 лютого 2013, 22:13

Mykola Chmyr написав:Згоден. Знаки та емблеми на рукавах ми плануємо розміщувати саме так.


А з нагрудними як?
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення Kwasura » 06 лютого 2013, 22:14

Mykola Chmyr написав:А хіба мова йшла про форму і знаки розрізнення звань? Мова йшла про підхід до символіки військових частин. В цій сфері нам їхній досвід вельми корисний.


Значить, будемо розбирати кожен окремий випадок.
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення Kwasura » 06 лютого 2013, 22:18

Mykola Chmyr написав:Тоді відкривайте і я Вам розповім, як минулого року "народився" знак для підводників.


Пане Миколо, молю, ну напишіть вже про знак пiдводника, як обiцяли! :)
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення ABG » 07 лютого 2013, 00:39

Kwasura написав: Створюємо тематичні підфоруми (як цей, наприклад), і розміщуємо на ньому все затверджене, незатверджене, а також проекти та пропозиції. Обговорення кожної окремої теми, таким чином, буде проходити в окремих підфорумах.
Ось тільки які саме підфоруми і де слід створити - тут вже старожилам буде видніше.

Без проблем. Структуру форуму "Військова символіка" можу поміняти, щоб було і цікавіше, і зручніше.
Можна розширити те, що вже є. Можна поміняти більш радикально (залишити "Військова емблематика інших держав", а решту тем переформувати, скажімо, на "Історична військова емблематика України" (до 1991 р.), "Сухпутні війська ЗСУ", "ВПС ЗСУ", "ВМС ЗСУ" і т.д.). Як вирішимо, то так і зробимо.

Згідний, що варто викласти все, що було затверджене та незатверджене. Хоча вже трохи матеріалу й опубліковано.
Ось був на форумі анонс про вихід книжки С. Литвина "Нагрудні кваліфікаційні знаки України". (viewtopic.php?f=25&t=1113).
Зображення
У ній подані як затверджені знаки, так і ті, що не отримали реалізації. Але обговорити ці напрацювання варто.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення Kwasura » 07 лютого 2013, 01:13

А ось цю книжку я дуже хочу... :)
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення Kwasura » 07 лютого 2013, 01:15

ABG написав:Без проблем. Структуру форуму "Військова символіка" можу поміняти, щоб було і цікавіше, і зручніше.
Можна розширити те, що вже є. Можна поміняти більш радикально (залишити "Військова емблематика інших держав", а решту тем переформувати, скажімо, на "Історична військова емблематика України" (до 1991 р.), "Сухпутні війська ЗСУ", "ВПС ЗСУ", "ВМС ЗСУ" і т.д.). Як вирішимо, то так і зробимо.


Добре, то ж треба починати. Чекаємо на нашiх фахiвцiв. :)
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення ABG » 07 лютого 2013, 09:48

Kwasura написав:А ось цю книжку я дуже хочу... :)

Тут хіба єдина проблема - чи ще залишилися книжки на поширенні в автора. Це вже прошу в п. Сергія вияснити ел. поштою чи через п/п.
Kwasura написав:Добре, то ж треба починати. Чекаємо на нашiх фахiвцiв. :)

Для початку постараюся поступово викласти як окремі теми вже опубліковані в "Знаку" статті на цю тематику. Очевидно, за згодою авторів.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Символіка Збройних Сил України

Повідомлення Kwasura » 12 лютого 2013, 22:41

ABG написав:Для початку постараюся поступово викласти як окремі теми вже опубліковані в "Знаку" статті на цю тематику. Очевидно, за згодою авторів.


А також те, що є на сторінці Міністерства оборони.
... як понесе з України у синєє море кров ворожу ...
Аватар користувача
Kwasura
 
Повідомлення: 253
З нами з: 16 грудня 2012, 00:41
Звідки: Англія

Поперед.

Повернутись в Уніформологія та знаки розрізнення силових структур України

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей