ABG » 10 жовтня 2013, 19:03
Програма конференції*
(Львів, вул. Винниченка, 24)
П’ятниця, 11 жовтня 2013 р.
10.00-11.35
Відкриття конференції (конференц-зал НТШ)
а-1. Олександр АЛФЬОРОВ (Київ): Княжі знаки Рюриковичів на печатках та митних пломбах Київської Русі: проблеми атрибуції та датування
а-2. Олег ОДНОРОЖЕНКО (Харків): Печатка Рицарського кола Волинської землі 1574 р.
а-3. Олександр ЦЕЛУЙКО (Львів): До історії розвитку спеціальних історичних дисциплін у Львові: нарада у відділі історії України Інституту суспільних наук АН УРСР "Про стан і завдання розвитку допоміжних історичних дисциплін" (1959 р.)
а-4. Олександр ЖЕЛІБА (Ніжин): Святий Юрій у східноєвропейській геральдиці
а-5. Іван СВАРНИК (Львів): Символіка польського військового цвинтаря у Львові
а-6. Андрій ГРЕЧИЛО (Львів): "Агресивні та дискримінаційні" символи у європейському футболі: проблема визначення
а-7. Ярослав ТИМЧАК (Львів): Почесна відзнака Львівського державного університету фізичної культури (ЛДУФК) імені Івана Боберського
Презентація нових видань
11.35-12.00
Перерва на чай, каву
12.00-15.50
Секція 1 (інститут археографії)
б-1. Ігор СКОЧИЛЯС (Львів): Атанасій Шумлянський, гощанський ігумен і луцький православний єпископ
б-2. Олег ДУХ (Львів): До питання про соціальне походження черниць Львівської та Перемиської єпархій в XVII–XVIII ст.
б-3. Валентина ЛОСЬ (Київ): "Catalogus Patrum et Fratrum defunctorum…" чину св. Василія Великого (XVIII – поч. ХІХ ст.)
б-4. Андрій КЛИМЧУК (Рівне): "Kronika polskich rodów szlacheckich Podola, Wołynia i Ukrainy" К. Пуласького: віднайдені і неопубліковані фрагменти праці
б-5. Оксана ГНІДЕЦЬ (Львів): Вік наречених на римо-католицькій парафії св. Миколая у Львові (1816–1865рр.) за матеріалами метричних книг
б-6. Ігор СМУТОК (Дрогобич): Архівна колекція О. Чоловського як джерело до історії та генеалогії руської шляхти Перемиської землі XV–XVIII ст.
б-7. Роман ЗАХАРЧЕНКО (Київ): Джерела до генеалогії З'єдиненого (унійного) парафіяльного священства з терену дідичної Уманської волості Ф.-С. Потоцького (50–60-і роки XVIII ст.)
б-8. Ігор КРИВОШЕЯ, Юлія ЯРЦУН (Умань): Герби шляхти Уманського повіту (за матеріалами родовідних книг дворянства Київської губернії першої половини ХІХ ст.)
б-9. Владислав БЕРКОВСЬКИЙ (Київ): Фонди особового походження представників української діаспори у зібраннях ЦДА Зарубіжної Україніки
б-10. Сергій ЛИСЕНКО (Боярка): Історія вивчення родоводу Тараса Григоровича Шевченка (кінець ХІХ – початок ХХІ ст.)
б-11. Володимир ЛЮБЧЕНКО (Київ): Українські мотиви у вихованні та світогляді старших синів "російського націоналіста" Василя Шульгіна – Василіда та Веніаміна
Секція 2 (конференц-зал НТШ)
в-1. Ірина СКОЧИЛЯС (Львів): Деканатські печатки Перемиської греко-католицької єпархії кінця ХVIIІ – початку ХХ ст.: еволюція та особливості легенд
в-2. Руслан СЕРЦЕЛЕВИЧ (Львів): Печатки Товариства допомоги убогим русько-католицьким церквам ім. св. Ап. Петра (Львів, кін. ХІХ – поч. ХХ ст.)
в-3. Андрій СОВА (Львів): Печатки організації "Пласт" у Чорткові (1920-і рр.)
в-4. Тетяна ДЕНИСОВА (Львів): Герб єпископа перемиського Онуфрія на Великих Шумлянах Шумлянського на основі джерел першої половини ХVIІІ ст.
в-5. Лонгин ГРИНІВ (Львів): Прапорництво як явище національної культури та мистецтва
в-6. Микола ЧМИР (Київ): Гаптування в системі знаків розрізнення військовиків Збройних Сил України
в-7. Орест КРУКОВСЬКИЙ (Львів): Еволюція символіки січових стрільців за документами їх статутів з ЦДІА України у Львові
в-8. Ярослав ТИНЧЕНКО (Київ): Нові дані про запровадження та нагородження Хрестом 3-ї Залізної дивізії Армії УНР у таборі Каліш у 1921-1923 рр.
в-9. Олександр МУРАВЙОВ (Київ): Нова система відомчих заохочувальних відзнак Міністерства оборони України
в-10. Михайло СЛОБОДЯНЮК (Львів): До питання систем ідентифікації військовослужбовців за приналежністю до окремих з'єднань та військових частин
в-11. Андрій НЕВІДОМИЙ (Київ): Порядок носіння державних нагород та відомчих заохочувальних відзнак у Збройних Силах України
в-12. Максим ЦАРЕНКО (Вінниця): Ордени на фюзеляжах: використання зображень нагород як пізнавальних знаків військової авіації
в-13. Микола БРИВКО (Сніжне): Відзнаки Всеукраїнської асоціації "Афганці Чорнобиля"
в-14. Максим ХОРОШУНОВ (Київ): Пам'ятний нагрудний знак "20 років окремій базі забезпечення Командування Повітряних Сил Збройних Сил України"
в-15. Степан ПАХОЛКО (Львів): Вшанування Івана Котляревського в фалеристичних пам'ятках у Галичині (1898–1903 рр.)
в-16. Валентин ІЛЬЇНСЬКИЙ (Хмельницький): Нові символи навчальних закладів Хмельниччини
в-17. Юрій ТЕРЛЕЦЬКИЙ (Рівне): Герб і прапор села Золотолин
16.00-17.15
Організаційні збори УГТ та підбиття підсумків конференції (конференц-зал НТШ)
Cубота, 12 жовтня 2013 р.
10.00-12.00
Відвідання виставки "Історія в гербах" у Львівському історичному музеї
(пл. Ринок, 4)
* У програму конференції можуть вноситись зміни, з огляду на відсутність окремих учасників.