Німби

Зміст символів; теорія та практика; проблеми

Німби

Повідомлення TheDarkMax2 » 19 вересня 2014, 19:57

Так як на гербах зустрічаються святі та небесні сутності, вважаю, що буде доречним розібрати, який німб кому прийнято малювати.
Зображення
Німб з хрестом, як не важко здогадатися, малюють Христу.
Щодо Трійці поки не розібрався кому це і як. Малюють образи, що втілюють одразу всі 3 іпостасі?
А ось Богу-Отцю шестикутна зірка чи сяйво-ромб. Ще бачив 8-кутну в 2-х кольорах - з синіми (чи то чорний?) та червоними променями. Здається, бачив на старовірській іконі таке.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Німби

Повідомлення TheDarkMax2 » 19 вересня 2014, 20:03

Ось гарний приклад: я малював герб з Агнцем Божим, що символізує Христа, а тому у нього німб з хрестом.
TheDarkMax2 написав:
Википедия: Герб Чувашской Республики написав:На гербах и печатях российских царей земли Волжской Болгарии представлял на зелёном поле серебряный идущий агнец с красной хоругвью, разделенной серебряным крестом; древко золотое.
Зображення
Этот герб встречается на Большом гербе Российской империи 1882 года, в «Большой государевой книге…» 1672 года, упоминается в «Историческом словаре российских государей…» 1793 года (но с голубым полем) и т. д.
Ошибочное восприятие зверя на Болгарском гербе в Царском титулярнике как барса объясняется плохим качеством репродукции изображения, вследствие которого завитки шерсти на шкуре превратились в пятна.
Малюнок для вікі виконав я. Чи не порушив геральдичних правил? Очікую на конструктивну критику.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Німби

Повідомлення TheDarkMax2 » 20 вересня 2014, 12:27

Почти правильный восьмиугольник, образованный наложением друг на друга двух квадратов, использовался как символ Бога Саваофа (Бога Отца, Бога сил, воинств) в русской иконописи и христианской православной символике до никонианских времен, особенно с XIV по XVI в. Этот знак изображался либо в верхней части иконы, либо вместо нимба или как фон над головой Саваофа. В русской традиции восьмилучевая звезда символизировала восемь тысячелетий («семь веков Творца и будущего века Отца») и в конце XIX в. была признана еретической с точки зрения канонов официального православия.
Мушу зазначити, що на квадрати не схоже. Радше зірка.
Зображення
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків


Повернутись в Загальні питання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей