Герб Київської області

Область і райони

Герб Київської області

Повідомлення Lisnychenko » 13 лютого 2010, 20:43

Якось пройшло повз мою увагу - звідки там історично міг взятися Св. Юрій?
Певно, без якогось непорозуміння не обійшлося. Просвітіть, панове, мене, невігласа... :oops:
Аватар користувача
Lisnychenko
 
Повідомлення: 59
З нами з: 20 січня 2010, 10:21

Re: Герб Київської області

Повідомлення ABG » 13 лютого 2010, 22:02

Lisnychenko написав:Якось пройшло повз мою увагу - звідки там історично міг взятися Св. Юрій?
Певно, без якогось непорозуміння не обійшлося. Просвітіть, панове, мене, невігласа...

У гербовниках Б. Папроцького (2-а пол. 16 ст.) вказано як герб Києва Св. Юрія. Проте це є помилкою, бо на печатках міста було зображення лука, якого натягують дві руки, що виходять з хмари. Це ж підтверджують і інші тогочасні джерела.
Очевидно, що "клюнули" саме на цю дурницю, тому й такий герб.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Київської області

Повідомлення Krutyvus » 14 лютого 2010, 08:25

А я думаю, що зробили як паралель Москві: столичний регіон теж з Георгієм... :(
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Герб Київської області

Повідомлення ABG » 14 лютого 2010, 11:18

Krutyvus написав:А я думаю, що зробили як паралель Москві: столичний регіон теж з Георгієм...

Ні, це вже як продовження історії.
Київська облрада зверталася спершу тоді й до мене, й до Олексія Кохана – ми окремо пропонували Архангела Михаїла, який був історичним символом Київської землі та воєводства (16-18 ст). Але хтось підсунув їм цього Св. Юрія.
Далі мені оповідали комічну історію, що негайно "стукачі" донесли в Москву про такий проект герба, і від Лужкова прийшов якийсь гнівний лист, про "виняткове право" Москви на цей символ. Такі хамські вибрики лише роздратували керівництво області й вони винесли герб з Юрієм на затвердження облради. ;)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Київської області

Повідомлення Krutyvus » 14 лютого 2010, 11:37

А Ваші обласні проекти не збереглися? Чи не могли б вивісити для ознайомлення?
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Герб Київської області

Повідомлення Lisnychenko » 14 лютого 2010, 13:04

У мене було дві версії - так звана "Погоня Руська", як на гербах Четвертинських, наприклад. І ще десь читав, що в польському гербовнику (здається, в того ж Папроцького) Погоню Литовську помилково потрактували як Св. Юрія на коні.
Аватар користувача
Lisnychenko
 
Повідомлення: 59
З нами з: 20 січня 2010, 10:21

Re: Герб Київської області

Повідомлення ABG » 14 лютого 2010, 13:12

Я давав кілька проектних пропозицій для герба (лише у самому щиті) та прапора. Ось додаю одну, в якій Архангел Михаїл поданий у візантійській традиції зі сферою й мірилом (для відміни від Архангела в гербі міста Києва, де він був зі щитом і мечем). На проекті прапора квітка каштану уособлювала Київ як адміністративний центр області, синя смуга – Дніпро, а жовті – багаті землі Київщини, розташовані обабіч.

Олексій Кохан робив проект великого герба. З його дозволу графічний малюнок я публікував у своїй книжці "Сучасні символи областей України". Кольорового рішення в мене немає, лише чорно-біле.

Kyiv_obl_Grechylo.jpg
Проект герба Київської області А. Гречила
Kyiv_obl_Grechylo.jpg (20.56 Кб) Переглянуто 30312 разів
Kyiv_obl_p_Grechylo.jpg
Проект прапора Київської області А. Гречила
Kyiv_obl_p_Grechylo.jpg (9.43 Кб) Переглянуто 30312 разів
Kyiv_obl_Kokhan.jpg
Проект герба Київської області О. Кохана
Kyiv_obl_Kokhan.jpg (27.96 Кб) Переглянуто 30312 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Київської області

Повідомлення ABG » 14 лютого 2010, 13:19

Lisnychenko написав:У мене було дві версії - так звана "Погоня Руська", як на гербах Четвертинських, наприклад. І ще десь читав, що в польському гербовнику (здається, в того ж Папроцького) Погоню Литовську помилково потрактували як Св. Юрія на коні.

Трохи не так. Гваньїні подавав описи прапорів окремих воєводств, то за його версією на прапорі Київщини з одного боку був крокуючий ведмідь, з іншого – литовська Погоня.

Цілком імовірно, що такий прапор міг існувати й Гваньїні його бачив. Інша річ, що це все ж таки прапор, а герб воєводства був іншим. Решта поданих Гваньїні прапорів також мають розбіжності з тогочасними гербами. Тому це джерело треба сприймати критично.
На жаль, вже доводилося читати "захоплені" статті людей, які крім "Опису Сарматії" в руках нічого більше не тримали й у темі не орієнтуються, але безапеляційно "проковтнули" подані описи прапорів як реальні земельні герби. :shock:
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Київської області

Повідомлення Krutyvus » 14 лютого 2010, 14:37

Дякую. Проекти симпатичні...

Про ведмедя на печатьі Київського воєводства згадував і Однороженко у статті "УКРАЇНСЬКА ЗЕМЕЛЬНА ГЕРАЛЬДИКА XVI–XVIII ст.ЗА СФРАГІСТИЧНИМИ ДЖЕРЕЛАМИ".
Зображення

У зв"язку з цим на думку приходить версія походження етноніму "Русь" від назви ведмедя "урсус".
Востаннє редагувалось Krutyvus в 14 лютого 2010, 19:47, всього редагувалось 1 раз.
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Герб Київської області

Повідомлення ABG » 14 лютого 2010, 15:48

На литовських великокняжих печатках, де по колу розміщалися герби земель, Київщина однозначно подавалася з ангелом чи Архангелом Михаїлом.

А про "ursus" це, очевидно, чиста вигадка. Щось подібне довелося читати в новіших публікаціях про герб Перемишля, де нібито ведмідь (ursus) мав асоціюватися... зі св. Урсулою. Такі сучасні "фантазії" були би повною дикістю для людей 14-16 ст., коли цей герб мав виникнути.

VKL_Kyiv.jpg
VKL_Kyiv.jpg (25.55 Кб) Переглянуто 30308 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Київської області

Повідомлення Sotnyk » 10 червня 2011, 10:13

Krutyvus написав:А я думаю, що зробили як паралель Москві: столичний регіон теж з Георгієм... :(

Герб Москви є родовим гербом литовського роду Коріятовичів,і використовувався після Куликівського бою.
Аватар користувача
Sotnyk
 
Повідомлення: 17
З нами з: 10 червня 2011, 10:08

Re: Герб Київської області

Повідомлення Krutyvus » 14 лютого 2012, 17:59

Цікаво, де тут герб Кївщини та інших земель України?
Зображення
Выява «Пагоні» зь віленскага выданьня Статуту Вялікага Княства Літоўскага (1614)
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Герб Київської області

Повідомлення ABG » 24 лютого 2012, 00:50

Krutyvus написав:Цікаво, де тут герб Кївщини та інших земель України?

Ця сама віньєтка була й у іншому віленському виданні 1619 р. Я про неї писав в "Українській територіальній геральдиці" (с. 58). Композиція відповідає тогочасній великій литовській печатці, але київський янгол перетворився на жіночу постать. Волинський хрест залишився без змін.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Герб Київської області

Повідомлення Krutyvus » 25 лютого 2012, 16:40

Дякую. Молодиці не помітив :(
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 811
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Герб Київської області

Повідомлення Mykola Chmyr » 24 липня 2023, 20:52

Руслан Кравченко - голова Київської ОДА
4 год ·
Офіційна символіка Київщини має бути змінена!
Сьогодні презентували депутатам Київської облради, керівникам громад та мерам міст перші напрацювання геральдистів нового герба та прапора області. Далі – буде широке обговорення в громадах.
З 1999 року на гербі Київщини зображений Юрій Змієборець, який копіює і нагадує Георгія Побідоносця на гербі московської області та москви. Але нічого спільного з терористами ми не маємо. Тому цілком логічно, що з початку повномасштабного вторгнення росії до України постало питання про зміну символіки. Вона повинна відповідати нашій історії, культурним цінностям, враховувати соціально-економічні особливості й традиції регіону.
За ініціативою Київської ОВА провели геральдичну експертизу офіційної символіки області. Сформували робочу групу з представників обладміністрації, облради, науковців, істориків, геральдистів. Роботу групи координував заслужений художник та геральдист Олексій Руденко. Усі напрацювання нового герба та прапора пройшли експертизу Інституту історії НАНУ. Останній, до речі, підтримав нашу ініціативу позбутися будь-яких натяків на зв'язок сучасної геральдики з імперським минулим.
Фахівці запропонували, щоб в основі герба Київщини був зображений ангел. Адже саме ангел, який молиться за Київщину, її мешканців і стоїть на захисті, зафіксований в історичних документах на гербі Київської землі щонайменше з 1416 року. Герб з ангелом зображували і на великих державних печатках Великого князівства Литовського. Варіантів прапора чотири – герб із зображенням ангела на різних кольорових фонах, серед яких: синій, білий та пурпуровий.
На реалізацію проєкту не витрачено жодної копійки з обласного бюджету. Нова символіка детально обговорюватиметься в громадах, запустимо широке опитування. Узгоджений варіант затверджуватиметься на сесії облради.
Переконаний, що це має бути виважене компромісне рішення, яке передовсім сприймуть мешканці Київщини. Упевнений, що вже незабаром Київщина матиме свою, ні на кого не подібну символіку – новий герб та прапор, із якими святкуватимемо перемогу!


https://www.facebook.com/RuslanKravchen ... nUtsohdJ1l

24.07.23-1зм.jpg
24.07.23-1зм.jpg (72.97 Кб) Переглянуто 2365 разів
24.07.23-2зм.jpg
24.07.23-2зм.jpg (79.18 Кб) Переглянуто 2365 разів
24.07.23-11зм.jpg
24.07.23-11зм.jpg (63.55 Кб) Переглянуто 2365 разів
24.07.23-12зм.jpg
24.07.23-12зм.jpg (93.82 Кб) Переглянуто 2365 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Герб Київської області

Повідомлення Mykola Chmyr » 24 липня 2023, 21:00

Безумовно, для Київської області вартувало розробити нові символи.

Янгол на запропонованому проекті вийшов чудовий.
Для надгробка або меморіялу загиблим.

А ось на обласному гербі така фігура виглядає сумнівною, хоч би й зустрічалася в історичних джерелах.
Дали б янголу меч, чи що...

Янгол-.jpg
Янгол-.jpg (61.74 Кб) Переглянуто 2365 разів
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 3952
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Далі

Повернутись в Київська область

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей