Зміни в системі державних нагород

Ордени, медалі та почесні звання

Зміни в системі державних нагород

Повідомлення ABG » 16 листопада 2015, 21:30

Ось такі пропозиції подано від робочої групи:

ПРОПОЗИЦІЇ
робочої групи з удосконалення нагородного законодавства та реформування системи державних нагород

(частина І)

1. Загальні принципи удосконалення нагородного законодавства та реформування системи державних нагород

У справі реформування системи державних нагород України першорядне значення має чітке визначення кінцевої мети та забезпечення єдиного підходу.
Фактично, перед нами постає альтернатива: або наслідувати практику країн Європейського Союзу, або залишатися у сфері впливу радянського досвіду.

Характерні риси чинної системи державних нагород:
1. Сильний вплив досвіду колишнього СРСР (звання Герой України, почесні звання).
2. Еклектизм – поєднання європейської та радянської практик як в загальних принципах, так і у зовнішньому вигляді знаків окремих нагород. Наприклад, значний дисонанс існує між орденом князя Ярослава Мудрого, побудованого, в цілому, на європейських підходах і орденом “За доблесну шахтарську працю”, у якому проявився радянський вплив. Нагороди мають різні форми колодок – чотирикутну та п’ятикутну. Остання характерна для Радянського Союзу та Росії. Чотирикутна колодка не має єдиного зразка, форма її нижньої частини може сильно різнитися.
3. Існування вузькоспеціалізованих орденів за галузевою (“За доблесну шахтарську працю”) або гендерною (орден княгині Ольги) ознакою.
4. Політизованість – наявність цілої низки нагород, заснованих відповідно до політичної кон’юнктури, а не реальних потреб. У цьому ряду, зокрема, орден Свободи (до певної міри аналог радянського ордена Жовтневої Революції), орден “За доблесну шахтарську працю” (реверанс в бік електорату Партії регіонів), орден Данила Галицького (передбачалося встановлення однойменної медалі, однак народні депутати побажали, щоб це був саме орден), орден Героїв Небесної Сотні (втратив значення у зв’язку із присвоєнням особам, загиблим на Майдані, звання Герой України).

Окрім того, під час створення сучасної системи державних нагород було проігноровано національний історичний досвід. То ж її реформування необхідно пов’язати з нагородною традицією Української Народної Республіки. Це можна досягнути, зокрема, шляхом відновлення ордена Визволення (1920 р.) як вищої бойової нагороди. Особливо важливим з політичного та державного боку бачиться такий акт у зв’язку з наближенням та відзначенням 100-річчя з початку Української Революції та проголошення Української Народної Республіки.

Систему державних нагород України представляють дев’ять орденів (на рахуючи орденів “Золота Зірка” та Держави звання Герой України). Для порівняння: у Польщі існує шість орденів, причому фактично відбувається нагородження чотирма орденами, один з яких призначено для іноземців. Досвід Польщі, а також Литви, Естонії, Латвії є надзвичайно корисним для реформування системи державних нагород України як приклад чіткого розподілу функцій нагород.

Виходячи із зазначеного вище, члени робочої групи виробили такі принципи реформування системи державних нагород:
1. Дерадянізації.
Усунення ознак, які споріднюють системи державних нагород України та колишнього СРСР, а також Російської Федерації як прямої спадкоємиці останнього.
2. Європеїзації.
Впровадження підходів, спільних для більшості країн Європейського Союзу, запозичення найкращого досвіду нагородного законодавства країн ЄС.
3. Спадкоємності.
Всебічне врахування національного історичного досвіду в нагородній сфері досвіду Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки аж до відновлення окремих нагород.

2. Види державних нагород та їх кількість

На цей час в Україні існують такі види державних нагород:
звання Герой України;
орден;
медаль;
відзнака “Іменна вогнепальна зброя”;
почесне звання України;
Державна премія України;
президентська відзнака.

Натомість у більшості країн Європейського Союзу існують такі види державних нагород:
орден;
хрест;
медаль.

Враховуючи зазначене та принципи дерадянізації та європеїзації, перелік видів державних нагород України необхідно привести у відповідність до практики більшості країн ЄС. Водночас, враховуючи положення пункту 25 Статті 106 Конституції України, цей перелік необхідно доповнити таким видом державних нагород, як президентська відзнака. Державні премії України можуть бути визнані особливим видом заохочення поза системою державних нагород.

За результатами розгляду варіантів структури системи державних нагород України члени робочої групи виробили такий перелік видів державних нагород:
орден;
хрест;
медаль;
президентська відзнака.

Орден є нагородою за виняткові заслуги перед Україною або видатні досягнення (заслуги) у цивільній чи військовій сфері.
Хрест є нагородою за визначні вчинки особистої хоробрості та мужності або за вагомі досягнення у відповідній сфері діяльності.
Медаль є нагородою за вагомий особистий внесок у відповідній сфері діяльності, сумлінну службу, врятування життя людини тощо.
Президентська відзнака є формою реалізації повноважень Президента України як Глави держави та Верховного Головнокомандувача Збройних Сил України.

Відтак систему державних нагород складають:
Ордени:
1. Орден для нагородження за виняткові заслуги на благо України. Орден має один ступінь та поділяється на цивільний та військовий класи.
2. Орден для нагородження цивільних осіб за видатні досягнення у різних сферах діяльності (освіта, наука, спорт, культура, мистецтво, економіка, громадська діяльність, державна служба, розвиток добрих відносин з іншими країнами). Орден має п’ять ступенів. У разі нагородження іноземців та осіб без громадянства стрічка ордена має обернені кольори.
3. Орден для нагородження військовослужбовців за видатні заслуги у військовій справі. Орден має три ступені. У разі нагородження за бойові заслуги знак ордена доповнюють зображення схрещених мечів, стрічка має обернені кольори.

Хрести:
1. Хрест для нагородження за вчинок особистої хоробрості та відваги в умовах бойових дій.
2. Хрест для нагородження за особисту мужність в небойових умовах (боротьба зі злочинністю, ліквідація стихійних лих, охорона державного кордону тощо).
3. Хрест для нагородження за сумлінну державну службу.
4. Хрест для нагородження за вагомі досягнення у цивільній сфері, не пов’язані з державною службою.

Медалі:
1. Медаль за сумлінне виконання військового (службового) обов’язку.
2. Медаль за працю та звитягу.
3. Медаль за врятування життя.
4. Медаль за відповідальне батьківство.

Президентські відзнаки:
1. Почесна Президентська відзнака.
2. Нагородна зброя.
3. Пропам’ятні медалі (на честь визначних подій в житті держави та їхніх річниць, за участь у військових кампаніях тощо).
4. Стрічки до Бойових прапорів військових частин.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення ABG » 16 листопада 2015, 21:40

111а-min.jpg
111а-min.jpg (27.34 Кб) Переглянуто 23821 разів
111б-min.jpg
111б-min.jpg (35.13 Кб) Переглянуто 23821 разів
111в-min.jpg
111в-min.jpg (30.65 Кб) Переглянуто 23821 разів
111г-min.jpg
111г-min.jpg (36.63 Кб) Переглянуто 23821 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення ABG » 16 листопада 2015, 21:44

Пропозиції від Миколи Омельченка:
Ознакомился с предложенным проектом реформирования наградной системы.
В связи с ограниченным у меня сейчас доступом к интернету- провел обсуждение с фалеристами Украины в телефонном режиме.
Итоги обсуждения и ранее предложенные мною инициативы представляю сжато:
1. Считаю невозможным ликвидировать действующую систему наград и ввести новую.
2. Недопустимым является ликвидация Звания Героя Украины- отстоянная в боях за независимость и целостность страны. Считаю необходимым ликвидацию одного ордена в Звании- Золота Зирка, оставив только орден "Державы". Факт трудовых достижений или геройского мужественного поступка указывать подробно в Указе о присвоении звания Героя, не скрывая общими фразами, как сейчас.
3. Необходимо уменьшить количество степеней ордена Ярослава Мудрого до ТРЕХ.
4. Недопустимым является введение понятий - ХРЕСТ. Мы живет согласно Конституции в светской стране!
5. Необходимо упразднить в ордене Богдана Хмельницкого "За мужність" и " За заслуги", "Княгині Ольги" по две степени, сделав их одностепенными взяв за основу знаки орденов второй степени.
6. Орден шахтерский - поддерживаю ликвидацию.
7. Ликвидировать все виды званий народных и заслуженных, как предложено проектом.
8. Поддерживаю введение награды за воспитание детей в семье с сохранением тех же условий, что и сейчас- пять детей- младшему 8 лет.
9. Медаль "За працю та звитягу" поднять до уровня госнаград.
10. Ввести новые несколько медалей за трудовые достижения, успехи в спорте, культуре.
11. Награждение орденами производить как правило при наличии медали. Исключение- героические подвиги.
12. Ликвидировать Хрест Мазепы или же поднять его до ранга госнаград. Не должно быть "мертвых и бездействующих " наград.
13. Распространить награждение всех участников АТО медалью "Захиснику Вітчизни" при демобилизации.
14. Нет надобности в установлении Почетной награды президента, так как такое название уже было и она логично трансформирована в орден "За заслуги".
15. Все остальные действующие награды оставить. Усовершенствовать Статуты орденов и Положения о медалях.
16. Новые проекты медалей и знаков орденов утверждать исключительно на открытых общеукраинских конкурсах, исключив придворных создателей и создателей по должностным обязанностям.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 17 листопада 2015, 09:26

ABG написав:...Фактично, перед нами постає альтернатива: або наслідувати практику країн Європейського Союзу, або залишатися у сфері впливу радянського досвіду...
...Сильний вплив досвіду колишнього СРСР (звання Герой України, почесні звання)...
Такий початок одразу наштовхує на думку, про неадекватність подальшого тексту.
Поєднання певних речей як результат історичного розвитку це природно.
Почесні звання та звання героя однозначно мають лишитися. Хіба що "народні" скасувати. Поняття "Герой України" вже укорінилося. Пізно з ним боротись. Боротьба за нього для небесносотенців наочно демонструє його цінність і бажаність для представників народу.
ABG написав:2. Еклектизм – поєднання європейської та радянської практик як в загальних принципах, так і у зовнішньому вигляді знаків окремих нагород. Наприклад, значний дисонанс існує між орденом князя Ярослава Мудрого, побудованого, в цілому, на європейських підходах і орденом “За доблесну шахтарську працю”, у якому проявився радянський вплив. Нагороди мають різні форми колодок – чотирикутну та п’ятикутну. Остання характерна для Радянського Союзу та Росії. Чотирикутна колодка не має єдиного зразка, форма її нижньої частини може сильно різнитися.

Різнобій дійсно погана річ. Але не розумію, чим прямокутна колодка така українська? В історії була присутня практика і прямобоких 5-кутних (УНР, УПА).
ABG написав:3. Існування вузькоспеціалізованих орденів за галузевою (“За доблесну шахтарську працю”) або гендерною (орден княгині Ольги) ознакою.
Нічого поганого в гендерній нагороді не бачу, хоча це старомодно. А от шахтарський орден дійсно ніколи не вписувався в систему.
ABG написав:4. Політизованість – наявність цілої низки нагород, заснованих відповідно до політичної кон’юнктури, а не реальних потреб. У цьому ряду, зокрема, орден Свободи (до певної міри аналог радянського ордена Жовтневої Революції), орден “За доблесну шахтарську працю” (реверанс в бік електорату Партії регіонів), орден Данила Галицького (передбачалося встановлення однойменної медалі, однак народні депутати побажали, щоб це був саме орден), орден Героїв Небесної Сотні (втратив значення у зв’язку із присвоєнням особам, загиблим на Майдані, звання Герой України).

Виступ проти ордену ГНС ніхто не зрозуміє. Як на мене, то проблема не в його існуванні, а в його статусі. Це має бути одна з найвищих нагород. І орден не для небесносотенців, а пересвячений ним. Хоча, я б зробив по іншому. Як? - Я вже розповідав.
"Свободи" ж точно треба кудись дівати. Абстракція недолуга.
ABG написав:у зв’язку з наближенням та відзначенням 100-річчя з початку Української Революції
Це поняття досі не усталилося. В 2000-х ці події іменували Національно-визвольні змагання. Особисто у мене язик не повертається називати Українською революцією події, що почалися з бунтів у Петрограді.
ABG написав:1. Дерадянізації.
3. Спадкоємності.
Протилежні речі, якщо в широкому сенсі. Але я розумію, вибірковість.
ABG написав:Ось такі пропозиції подано від робочої групи:

На цей час в Україні існують такі види державних нагород:
звання Герой України;
орден;
медаль;
відзнака “Іменна вогнепальна зброя”;
почесне звання України;
Державна премія України;
президентська відзнака.

Натомість у більшості країн Європейського Союзу існують такі види державних нагород:
орден;
хрест;
медаль.
Я б зробив так:
Звання Герой України;
ордени;
(почесні) знаки (орденів) - нащо обмежуватися самими лише хрестами??? + сюди ж нагородну зброю;
медалі;
почесні звання;
державні премії.

Відзнаки президента дійсно зайві. "Двовладдя" в нагородній системі давно пора завершити. І невже в Європі немає премій? :)
Востаннє редагувалось TheDarkMax2 в 17 листопада 2015, 09:35, всього редагувалось 2 разів.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1132
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 17 листопада 2015, 09:28

ABG написав:2. Недопустимым является ликвидация Звания Героя Украины- отстоянная в боях за независимость и целостность страны. Считаю необходимым ликвидацию одного ордена в Звании- Золота Зирка, оставив только орден "Державы". Факт трудовых достижений или геройского мужественного поступка указывать подробно в Указе о присвоении звания Героя, не скрывая общими фразами, как сейчас.
Згоден, що неприйнятно, але наразі двоорденність це чи не єдине, що відсіює підлабузників від справжніх героїв.
ABG написав:4. Недопустимым является введение понятий - ХРЕСТ. Мы живет согласно Конституции в светской стране!
Рука-обличчя. Це лише форма. Хоча, дійсно, зірки теж практикуються. І комунізм тут ні до чого. Та і християнство до хрестів лише опосередкований історичний стосунок має. Але "почесний знак" чи "знак ордену", необмежений по формі, таки кращим буде.
Востаннє редагувалось TheDarkMax2 в 17 листопада 2015, 14:02, всього редагувалось 2 разів.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1132
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 17 листопада 2015, 10:13

До речі, не підтримую ідею ступенів для медалей.
Якщо хочеться залишити особистий клуб підлабузників Президента, то Президентські відзнаки краще замінити трьома ступенями Значного і Заслуженого Товариства Клейнодів (Президента).
(За аналогією до бунчукових товаришів гетьмана)
Востаннє редагувалось TheDarkMax2 в 17 листопада 2015, 18:26, всього редагувалось 2 разів.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1132
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення Ігор90 » 17 листопада 2015, 11:00

ABG написав:4. Недопустимым является введение понятий - ХРЕСТ. Мы живет согласно Конституции в светской стране!

Яким чином поняття хрест суперечить світськості держави - якось не зрозуміло. Он наприклад США - світська держава, а у них повно нагород-хрестів.
Аватар користувача
Ігор90
 
Повідомлення: 555
З нами з: 28 червня 2010, 21:52
Звідки: Запоріжжя

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 17 листопада 2015, 13:37

Ігор90 написав:
ABG написав:4. Недопустимым является введение понятий - ХРЕСТ. Мы живет согласно Конституции в светской стране!

Яким чином поняття хрест суперечить світськості держави - якось не зрозуміло. Он наприклад США - світська держава, а у них повно нагород-хрестів.
І зірок ;) Є сенс ввести поняття "decorations" - "відзнака" в сенсі предмета, чи "почесний знак".
Британська система, наприклад, має три класи: почесті (honours), відзнаки (decorations) та медалі (medals).
Як я розумію, почесті об'єднують титули та ордени, а точніше це усі титули, разом з титулом лицаря-кавалера ордену.
Тобто, теоретично, в першому та другому класі присутня варіативність форми нагороди.

А взагалі, за існування УНР-УД-УНР українська нагородна система більше нагадувала систему США: не було монархічних за природою орденів.
У США, до речі, цивільні та військові нагороди не утворюють єдиної системи, що має певний сенс. Їхні військові нагороди підрозділяються на такі:
Decorations - відзнаки;
Good Conduct Medals - медалі за добру службу;
Campaign and Service Medals - медалі за кампанії та службу;
Service and Training Ribbons - стрічки за службу та навчання;
Badges and Tabs - значки та петлиці;
Letters and Certificates - подяки та грамоти.
Востаннє редагувалось TheDarkMax2 в 17 листопада 2015, 13:55, всього редагувалось 1 раз.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1132
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 17 листопада 2015, 13:44

І взагалі, зараз актуальніша проблема відсутності колективних військових нагород. Нам потрібні нагородні стрічки для корогв військових одиниць тощо.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1132
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 17 листопада 2015, 14:20

До речі, чи є у нас категорія ювілейних медалей? Треба створити окрему категорію: Ювілейні та кампанійські медалі. І туди усі медалі за окремі битви, за кампанії, рейди, оборони та до їхніх річниць. Чи дві окремі категорії, аби бойові не знецінювати: Кампанійські медалі та Ювілейні медалі.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1132
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення SHPARIVNYK.UA » 17 листопада 2015, 15:49

Підтримую бажання авторів проекту відійти від впливу системи радянських нагород.
Висловлюсь за однозначне скасування "почесних", та скасування суто фахових нагород (“За доблесну шахтарську працю”).
Що до звання "Герой України", то це теж "спадок" від радянської системи, який може бути трансформовано в "Оден Держави" без будь яких додатків (зірок, та іншого) Також "Ордену Держави" потрібно повернути мініатюру зразка 1998 року.
Подобається ідея відродження ордена "Визволення".
Досить не просте питання що до введення такого різновиду відзнаки як Хрест. Серед громадян України є чимало мусульмман та інших релігійних течій які по своєму сприймають цей символ.
По медалям усі пункти підтримаю з невеликою поправкою, що медаллю "За врятоване життя" нагороджуються громадяни, чия професійна діяльність не направлена на щоденне опікування людським життя (досить не зрозуміло коли на грудях МНСника з`являється така нагорода, а наприклад лікарям кардіохірургам, цю нагороду потрібно видавати за кожну вдало проведену операцію). Тож підтримаю колегу М.Омельченка у пункті що до вдосконалення статутів та положень до нагород.
У частині що до відзнак президента, зауважень не маю.
SHPARIVNYK.UA
 
Повідомлення: 209
З нами з: 06 січня 2011, 00:51
Звідки: Полтава

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення Еней » 17 листопада 2015, 17:05

Моя думка така, що потрібно прибрати радянські елементи з нагородної системи і реформувати з урахуванням історичного досвіду УНР, ЗУНР і т.д. Згідний з тим, що звання Героя України вкорінилося і тут тільки лишається трансформувати його знаки. Що до орденів, то наврят у "верхах" погодяться на якусь глобальну реформу, скоріш треба удосконалювати існуючі. Кількість орденів 5, максимум 6, припинити нагородження вузькопрофільними орденами і після смерті останнього кавалера скасувати (як на мене найбільш оптимальний варіант), орден Кн. Ольги можна залишити. Хрест, як проміжна категорія нагород між орденами і медалями, потрібен. В різних багатонаціональних країнах існують хрести: США, Франція, Великобританія, і якщо хрест (хрести) не матиме якоїсь релігійної спрямованості, то підійде як нагорода для людей різних релігій і конфесій. Погоджуюсь з думкою, що слід розділити медалі на категорії (заслужні, за військові кампанії і ювілейні). Щоб уникнути дуалістичності, вважаю, що президенські відзнаки не повинні за формою повторювати державні нагороди, це може бути іменна зброя, премії, почесні звання і т.д.
Еней
 
Повідомлення: 42
З нами з: 27 листопада 2014, 18:07
Звідки: Рівне

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення TheDarkMax2 » 17 листопада 2015, 18:01

Дуже кумедно, коли "фахівці" згадують про хрести США. В США немає такої категорії. В США хрест, зірка тощо це усього-на-всього опис форми нагороди, а не її статус. Такий хрест у нас вже є - Хрест Івана Мазепи. І в США немає орденів.

Я категорично проти заміни Золотої Зірки єдиним орденом Держави та скавучання зірки-мініатюри, адже героїзм, слава стійко асоціюються з зірками. Навіть в США. Згадайте Срібну Зірку. Прославитись - стати зіркою. Античні герої, згідно з міфами, увіковічувалися богами у сузір'ях. Тощо.
SHPARIVNYK.UA написав:Підтримую бажання авторів проекту відійти від впливу системи радянських нагород.
Висловлюсь за однозначне скасування "почесних", та скасування суто фахових нагород (“За доблесну шахтарську працю”).
Що до звання "Герой України", то це теж "спадок" від радянської системи, який може бути трансформовано в "Оден Держави" без будь яких додатків (зірок, та іншого) Також "Ордену Держави" потрібно повернути мініатюру зразка 1998 року.
Як на мене, усі проблеми від того, що радянського Героя Праці примазали до справжнього героїзму. Я б скасував саме Орден Держави. Чи б щонайменше відірвав від звання Героя та понизив у статусі.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1132
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення Еней » 17 листопада 2015, 20:08

TheDarkMax2 написав:Дуже кумедно, коли "фахівці" згадують про хрести США. В США немає такої категорії. В США хрест, зірка тощо це усього-на-всього опис форми нагороди, а не її статус. Такий хрест у нас вже є - Хрест Івана Мазепи. І в США немає орденів.


Я знайомий з нагородною системою США, і коли згадував про хрести США, то й мав на увазі форму. І якщо проводити паралелі між Героєм України, то тут більш підходить Медаль Пошани яка має як військові варіанти, так і цивільний. Знак героя може мати й форму зірки, просто можна відійти від радянської аналогії. Як би там не було ми не пишем законопроект, а просто ділимся своїми поглядами і думками.
Еней
 
Повідомлення: 42
З нами з: 27 листопада 2014, 18:07
Звідки: Рівне

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення SHPARIVNYK.UA » 17 листопада 2015, 20:16

Я так розумію, що тему створено не для суперечок, а для того щоб знайти шлях у нагородній справі, яким країна буде їдти далі.
Реформа нагород потрібна, тому що існуюча не відповіда реаліям сьогодення.
Автори проекта запропонували досить гнучкий каркас, який потребує обговорення, тому пропоную вирішувати питання по пунктах.
1. Чи потрібно відійти від впливу радянської системи нагород? Відповідь ТАК чи НІ.
SHPARIVNYK.UA
 
Повідомлення: 209
З нами з: 06 січня 2011, 00:51
Звідки: Полтава

Re: Зміни в системі державних нагород

Повідомлення ABG » 17 листопада 2015, 21:02

Пропозиції від Михайла Слободянюка:

В цілому згідний, але є певні зауваження та сумніви.
1. Апелювання до європейського досвіду треба обмежити, бо ж європейський досвід - це не лише Польща, Естонія, Латвія та Литва, а й Великобританія (багато орденів), Франція (специфіка орденів, вузько- призначені), Бельгія (взагалі купа всього), Італія, Іспанія - коротше, у всіх орденська система абсолютно різна, відповідно до їх історичних традицій (монархії, республіки).
2. Президентські відзнаки треба в тексті поставити вище медалей та деяких орденів, інакше статус їх не відповідатиме особі, яка їх надає.
3. Назва медалі "За працю та звитягу" винятково дебільна.
4. Я прибічник того, щоби у орденів крім трьох ступенів були ще медалі орденів, це європейська традиція. Тоді (і лише тоді) ми будемо мати при невеликій кількості орденів можливість широкої гами нагородження за заслуги.
5. Треба обов'язково передбачити можливість створення нових орденів, хрестів та медалей, якщо обставини цього будуть вимагати. В тому числі орден або медаль за конкретне дійство (конкретну війну, подію і т.д.). Це досвід, наприклад, Фінляндії.
6. Бажано мати орден за заслуги особового складу силових структур (не-військових Збройних Сил), тобто, СБУ, МВС, Поліції, прокурорів, прикордонників.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9641
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Далі

Повернутись в Державні нагороди та відзнаки президента

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість