Відзнака МОУ медаль "За поранення"

Відомчі заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України (від грудня 2022 р.)

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення romansekretar » 19 лютого 2016, 21:29

Можливо, але є певний досвід на висловлення такої думки. Тим більше, що думка формувалася під впливом не останніх людей, в т.ч.і в геральдиці

Тоді прошу імена - в студію.
romansekretar
 
Повідомлення: 4
З нами з: 19 лютого 2016, 10:14

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення Владислав » 25 лютого 2016, 09:17

romansekretar написав:Можливо, але є певний досвід на висловлення такої думки. Тим більше, що думка формувалася під впливом не останніх людей, в т.ч.і в геральдиці

Тоді прошу імена - в студію.


;) "Я артист больших и малых академических театров. А фамилия моя... Фамилия моя слишком известная, чтобы я вам её называл!" (с) :lol:
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення romansekretar » 26 лютого 2016, 20:25

...не знаю, чи прізвище п.Славоміра Гужинського, щось панові каже?...
romansekretar
 
Повідомлення: 4
З нами з: 19 лютого 2016, 10:14

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення ABG » 27 лютого 2016, 16:47

Прохання до всіх - припинити флуд у темі!
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення Василь » 12 квітня 2017, 22:09

Я не фахівець геральдичної справи, і на ваш Форум потрапив майже випадково, шукаючи відповідь для себе і своїх побратимів щодо питання відзначення людей, які отримали поранення під час захисту нашої Батьківщини.
Тому я не буду заважати вам у вашій важливій справі, але ж де які принципові позиції та висловлювання «видатних» спеціалістів, які я з дивуванням для себе відкрив на сторінках вашого Форуму, дозволю собі прокоментувати з точки зору людини, яка, переконаний, має на це право!
Отже, - я кадровий офіцер з вислугою в понад 30 років (перша медаль «70 років ЗС СРСР»).
Під час виконання завдань в АТО отримав важке поранення…за певних обставин, важкості поранення та медичних помилок лікування продовжується вже 27-й місяць! На цей час – понад 40 операцій, більше 3-х місяців у ліжку, 5-ть місяців у візку та решта часу на милицях.
Маю велику кількість знайомих та поранених друзів по лікуванню. І багато з них, втративши здоров’я захищаючи Батьківщину, ставши в молодому віці 25-35 років каліками на все життя – не мають нагород!
Так!, для тих, хто на своїй шкурі пережив таке – головна нагорода – життя!
Нагород нема з різних причин, – безтолкове керівництво (є 300-й… так живий же!) та й не до того там інколи на Нулі. Не всіх загиблих встигають нагородити, що ще казати!

Тому, безперечно, має бути встановлена проста відзнака за поранення та доступна система її отримання!
І мене дивує, що за такий тривалий час ведення бойових дій, попри величезні втрати та велику кількість поранених своїх бійців держава жодним чином ще й досі не встановила просту та зрозумілу для всього суспільства відзнаку за поранення!
Так, люди звертають увагу на збільшення людей на протезах та у візках, яке не притаманне для мирного часу.
Тому й потрібна така відзнака, щоб зрозуміло було, що людина не з п’яних розборок стала калікою, а втратила здоров’я захищаючи Батьківщину!
Моя думка – не треба гнатися за якимись складними чи дорогими виробами. Будь яка встановлена в державі єдина відзнака – чи то знак, чи медаль, чи проста нашивка, (простий бант зі стрічки державного прапора з 1-ю, 2-ма чи 3-ма краплинами крові, ви фахівці – визначайте) яка, я переконаний, для багатьох поранених учасників АТО стане в житті більш значущою та шанованою за інші ордени, відзнаки та нагороди!, бо то – людська кров, біль та страждання!

Людина захищає Батьківщину, а не відомство!, шановні, тому має бути єдина в державі відзнака! (як посвідчення УБД), єдина для всіх силових відомств держави, у тому числі й для цивільних людей, які там страждають від ворожих обстрілів та отримують такі ж важкі поранення і втрачають своє здоров’я на все життя!
Нагороджувати за підсумками ВЛК, яка й встановлює ступінь важкості поранення! Хоча – це вже механізм і це вам, фахівцям, вирішувати.

Mykola Chmyr написав:
Еней написав:Медалі за поранення і для військовополонених мають бути державними, люди відстоювали інтереси країни, а не міністерства і заслуговують державних нагород за це, а не відомчих.

По-перше, на користь відомчого статусу таких медалей свідчить іноземний досвід.
По-друге, поранення чи полон це ще не подвиг, який треба відмічати на державному рівні.


Я не можу зрозуміти, як можна стверджувати те, що страждання та втрата здоров’я військовослужбовця, отримані в наслідок захисту Батьківщини – не заслуговують на відзначення державою?!
(Перебування в полоні – це окрема тема, вона дуже тяжка, але для будь якої військової людини – це, перш за все, страшна психологічна травма і я б нікому з вас не радив її пережити…)
Ставити під сумнів втрату власного здоров’я військовим, під час ведення війни державою, - просто якесь блюзнірство та зневага до своїх захисників!
Сходіть в найближчий госпіталь, подивіться в очі тим молодим пораненим хлопцям, ампутантам, які втратили кінцівки…уявіть себе на їх місці і потім дайте самі собі відповідь, чи дійсно всі ці жертви наших вояків – нашій державі насправді не потрібні?…а зважаючи на досить тривалий час не вирішення цього питання, може й навіть не цікаві?
Тому для тих з вас, хто має таку ж думку, як пан Чмир, я раджу піти послужити за Батьківщину там, на Нулі, побути в тій шкурі, віддати своє здоров’я за тихе й мирне столичне життя, а не базікати розмірковуючи під квітами київських каштанів… і вже потім, хоча б моральне мати право висловлюватися, що ж насправді заслуговує на увагу держави! Бо від вас залежить вирішення цього важливого для багатьох українських воїнів питання.

Я щиро бажаю вам успіхів у справі розвитку вітчизняної геральдики і сподіваюсь, що мої слова хоч на мить прискорять вирішення питання встановлення в Україні відзнаки за поранення.
Василь
 
Повідомлення: 7
З нами з: 12 квітня 2017, 18:08

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення ABG » 22 квітня 2017, 13:00

На засідання Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України 26 квітня 2017 р. планується винести питання:

- Про відомчу заохочувальну відзнаку Міністерства оборони України "За жертву крові в боях за волю України".

Тобто, пропонується надати цій медалі статус відомчої нагороди, а не державної чи відзнаки президента. Якщо буде схвалена, то деталі подамо у відповідній темі підфоруму Військова символіка / Нагородні та інші нагрудні знаки.

22.jpg
22.jpg (10.92 Кб) Переглянуто 31042 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення TheDarkMax2 » 22 квітня 2017, 19:12

То чому колір не кривавий? Бо в США "Пурпурове Серце"?
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення Владислав » 23 квітня 2017, 09:33

TheDarkMax2 написав:То чому колір не кривавий? Бо в США "Пурпурове Серце"?


Так це ж і є пурпуровий! ;) Цей колір у геральдиці та вексилології десь так і передають (пригадую прапор Латвії та старий прапор Грузії).
Щодо американців, то у них теж на кров не дуже схоже.

Purpleheart.jpg
Purpleheart.jpg (13.25 Кб) Переглянуто 31004 разів
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення TheDarkMax2 » 24 квітня 2017, 12:57

Владислав написав:Так це ж і є пурпуровий! ;)

Де логіка цієї відповіді? Я питаю, ЧОМУ пурпуровий. У нагороди УНР у вигнанні був звичайний червоний колір. Чим поганий червоний колір? На нього немає табу в геральдиці.
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення Владислав » 26 квітня 2017, 07:25

TheDarkMax2 написав:
Владислав написав:Так це ж і є пурпуровий! ;)

Де логіка цієї відповіді? Я питаю, ЧОМУ пурпуровий. У нагороди УНР у вигнанні був звичайний червоний колір. Чим поганий червоний колір? На нього немає табу в геральдиці.


Логіка в тому полягає, що Ви розумієте буквально: мовляв, якщо донор, значить, на значку неодмінно має бути краплинка червоної крові. Автори медалі, вочевидь проігнорували цей "буквальний символізм". До того ж червоно-чорне співчитання уже міцно закріпилося в уяві народу як кольори цілком певних радикальних рухів. Влада цього співчитання побоюється, тому, очевидно, не бажає таких асоціацій. А пурпуровий - це окремий колір, зі своєю символікою. І якщо медалю затвердять і почнуть масово вручати (тобто вона стане відомою серед "широкого загалу"), тоді вже буде однаково, якого там кольору стрічка. Просто будуть знати, що оце - медаля за поранення (за жертву крови, як написано на звороті). У німців, наприклад, узагалі ніякої стрічки чи фарби не було на Verwundetenabzeichen.

А, до речі, перегляньте серіал "Спартак: кров і пісок" (з Люською Ловлес) - там "кров", якої проливається море, якраз такого пурпурового кольору. :lol: Пробачте за флуд.
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення Владислав » 26 квітня 2017, 07:40

TheDarkMax2 написав:
Владислав написав:Так це ж і є пурпуровий! ;)

У нагороди УНР у вигнанні був звичайний червоний колір. Чим поганий червоний колір?


Стривайте-но! :shock: А де ви там побачили червоний? В описі Семотюка там стрічка "з широкою темномалиновою смужкою посеред чорного тла", тож ваше обурення взагалі незрозуміле.
41972_300.jpg
41972_300.jpg (15.47 Кб) Переглянуто 30762 разів
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення TheDarkMax2 » 26 квітня 2017, 08:31

Я бачив таке фото. Ну, можливо, то воно так пожовкло.

Зображення
Зі сайту "Невідома війна" (зараз лежить)
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення Владислав » 26 квітня 2017, 11:05

TheDarkMax2 написав:Я бачив таке фото. Ну, можливо, то воно так пожовкло.


З пісні слів не викинеш. Як би там фото не пожовкло, але за описом ця смужка ТЕМНОМАЛИНОВА.
На відзнаках за поранення далеко не завжди присутній червоний колір чи якісь "криваві" асоціації. Про Verwundetenabzeichen та Purple Heart ми вже згадували. Ось вам ще прикладів:
http://vedomstva-uniforma.ru/mundir5/krank/index.html
http://vedomstva-uniforma.ru/mundir6/krank2/index1.html
http://vedomstva-uniforma.ru/mundir8/krank/index.html
http://www.vedomstva-uniforma.ru/mundir ... index.html
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення TheDarkMax2 » 26 квітня 2017, 15:37

Ну, велике питання, що для людини темно-малиновий колір. Для мене на картинці Владислава не темно-малиновий, а фіолетовий. В ньому недостатньо червоної барви. Для мене темно-малиновий це Maroon (#800000).
P.S. Думка Яндекса: https://yandex.ua/search/?text=%D0%BC%D ... id=1923019
Tej wojny nikt za nas nie wygra! ©

З моїх снів утичеш над ранок, терпка як аґрус, солодка як біз.
Хочу снить чорні локи сплута́ні, фіалкові очі мокрі від сліз.
Аватар користувача
TheDarkMax2
 
Повідомлення: 1134
З нами з: 30 квітня 2014, 01:26
Звідки: Україна, Харків

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення Владислав » 29 квітня 2017, 10:24

ABG написав:На засідання Комісії державних нагород та геральдики при Президентові України 26 квітня 2017 р. планується винести питання:
- Про відомчу заохочувальну відзнаку Міністерства оборони України "За жертву крові в боях за волю України".
Якщо буде схвалена, то деталі подамо у відповідній темі підфоруму Військова символіка / Нагородні та інші нагрудні знаки.


То що, жодних зрушень? :cry:
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Re: Відзнаки за поранення (проект)

Повідомлення Владислав » 29 квітня 2017, 11:15

TheDarkMax2 написав:Ну, велике питання, що для людини темно-малиновий колір. Для мене на картинці Владислава не темно-малиновий, а фіолетовий. В ньому недостатньо червоної барви. Для мене темно-малиновий це Maroon (#800000).


Питання-то питання, проте якби хотіли зобразити червоний, то й написали б "червоний", а не малиновий чи темномалиновий. Можна припустити, що на те є історичні причини. Як відомо, серед тодішніх еміграційних партій і рухів далеко не всі прихильно ставилися до ОУН(б). А сама УНРада на той час була фактично кишеньковим органом тодішнього президента УНР в екзилі Миколи Лівицького. Очевидно, Лівицький (відомий своїми авторитарними замашками) так само не бажав, щоб медаля асоціювалася з "бандерівцями" та їх символами.
Аватар користувача
Владислав
 
Повідомлення: 149
З нами з: 16 грудня 2013, 21:17

Поперед.Далі

Повернутись в Заохочувальні відзнаки Міністерства оборони України (від 2022)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей