Листування Юра Меженка з Ярославом Дашкевичем (1946-1969)

Огляд, рецензії та обговорення нових тематичних видань

Листування Юра Меженка з Ярославом Дашкевичем (1946-1969)

Повідомлення ABG » 23 грудня 2011, 10:35

*Листування Юра Меженка з Ярославом Дашкевичем (1946-1969) / упоряд.: Р. Дзюбан , Г. Сварник; наук. ред. Я. Дашкевич. – Львів, 2009. – (Епістолярій). – 374 с.: іл.
Рец.: *Фелонюк А. Вісник НТШ : Інформаційне видання Світової ради Наукових товариств ім. Шевченка. – Ч. 44. – С. 73–74.

В пропонованому увазі читача збірнику вперше опубліковано все відоме на цей час листування між видатними українськими постатями: бібліографом, книгознавцем, бібліотекознавцем Юром Меженком (1892-1969) та істориком Ярославом Дашкевичем (1926-2010). Видання містить 291 лист за 1945-1969 рр. Далеко не всі листи Ю. Меженка збереглися, оскільки у 1949 р. Я. Дашкевича було заарештовано, а у 1950-1956 рр. він перебував на засланні в Казахстані. Зміст листів І-го періоду (до 1949 р.) в основному зводиться до створення Репертуару української книги 1798-1916 рр. Робота над цим проектом припинилася у 1947 р., що пов'язується з початком нового етапу погрому української культури. Організація роботи відділу бібліографії у Львівської філії Бібліотеки АН УРСР, який у 1945-1947 рр. очолював Я. Дашкевич теж висвітлена в листуванні. Після 1956 р. листування було відновлено: обговорюються здебільшого наукові плани, а також Шевченкіана, яку збирав Ю. Меженко, а Я. Дашкевич йому радо допомагав.

Ілюстративний матеріал, серед якого низка світлин публікується вперше,
вдало доповнює основні тематичні, життєві, творчі та наукові моменти збірника. Видання відповідає усім сучасним археографічним вимогам, включає примітки з відомостями про осіб, бібліографічні позиції, які згадуються у листах, а також географічний та іменний покажчики. Високий науковий рівень публікації епістолярію та поліграфічний рівень книги справляють гарне враження. Книга розрахована на шанувальників нашої історії, бібліографів, бібліотечних працівників і, взагалі, всіх любителів епістолярного жанру.

Книгу можна придбати в бухгалтерії бібліотеки. Наклад: 300 примірників. Ціна: 86 грн.
Приєднані файли
Mezhenko.jpg
Mezhenko.jpg (21.86 Кб) Переглянуто 4167 разів
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 12718
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Повернутись в Нові видання

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей