головна сторінка
мапа сайту
Контакти
  Про УГТ              Рада УГТ              Члени УГТ              Публікації              Лінки              Форум              Про сайт
Символіка Збройних Сил України
Розділи
  ІСТОРІЯ СИМВОЛІКИ ЗСУ

  БОЙОВИЙ ПРАПОР

  МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ

  ГЕНЕРАЛЬНИЙ ШТАБ ЗСУ

  СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗСУ

  • Західне ОК

  • Південне ОК

  • Північне ОК

  • частини СВ ЗСУ

  • нагороди СВ ЗСУ

  • знаки класної кваліфікації СВ ЗСУ

  ПОВІТРЯНІ СИЛИ ЗСУ

  ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКІ СИЛИ ЗСУ

  ВІЙСЬКОВО-НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ

  МИРОТВОРЧІ ПІДРОЗДІЛИ ЗСУ

  БІБЛІОГРАФІЯ




Сайт розроблено за
фінансової підтримки
Українського державного
центру радіочастот






Місцезнаходження відвідувачів цієї сторінки

 
СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗСУ


Емблема Сухопутних військ Збройних Сил України являє собою прямий рівносторонній хрест із розбіжними сторонами малинового кольору, у центрі якого у круглому медальйоні синього кольору вміщено зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого. Висота медальйону становить 2/5 висоти хреста. Медальйон накладено на зображення двох схрещених мечів вістрям угору.
Пружки хреста і медальйона, зображення мечів – золоті.

Прапор Сухопутних військ Збройних Сил України являє собою прямокутне полотнище малинового кольору зі співвідношенням сторін 2:3.
У центрі полотнища розміщено зображення емблеми Сухопутних військ Збройних Сил України. Висота емблеми становить 4/5 висоти полотнища.
Обидві сторони полотнища ідентичні.

Штандарт командувача Сухопутних військ Збройних Сил України являє собою квадратне полотнище малинового кольору із зображенням у центрі емблеми Сухопутних військ Збройних Сил України.
Розмір штандарта – 90х90 см. Висота емблеми становить 5/7 висоти штандарта.
Сторони штандарта, крім верхнього краю полотнища, прикрашено золотою бахромою.
Обидві сторони полотнища ідентичні.
Древко штандарта дерев’яне, коричневого кольору. Верхівка древка стрілоподібна з жовтого металу, у якій вміщено рельєфне зображення емблеми Збройних Сил України. Штандарт прикріплюється до основи верхівки за допомогою шнура, з’єднаного з дерев’яним стрижнем, вставленим у верхню частину полотнища.
Підток древка з жовтого металу у вигляді зрізаного конусу.



НАРУКАВНІ ЕМБЛЕМИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ КОМАНДУВАННЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ

Основою нарукавної емблеми для генералів і офіцерів командування Сухопутних військ Збройних Сил України став нагрудний знак, який, правда, мав статус нагороди (автор А. Феньов). На його основі в командуванні Сухопутних військ створили малюнки можливих емблем (мал. 4). Декілька фірм зі Львова подали свої пропозиції: фірма “Юля” (мал. 1-3), фірма “Конгрев” (мал. 5-6).

1
2
3
4
5
6

Однак всі вони не подобалися командуванню. Під час мого відрядження до командування Сухопутних військ я зустрів в коридорі заступника командувача Сухопутних військ з виховної роботи генерала Л. Жижку, який мене знав, і який попросив довести до “ума” малюнок емблеми, який він мені дав (мал. 4). Повернувшись до Львова я, разом з менеджером фірми “Юля” З. Галишинцем, відпрацював декілька варіантів покрашення вигляду емблеми. В результаті була створена нарукавна емблема командування Сухопутних військ, яка виготовлялась в малиновому і в синьому (для офіцерів аеромобільних військ і управління армійської авіації, мал. 7-8) варіантах.

7
8
9
10

Після того, як командування стало Головним командуванням, відповідно змінилася і стрічка з написом зверху (мал. 9-10).

М. СЛОБОДЯНЮК