Звання Героя України

Ордени, медалі та почесні звання

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення ABG » 18 березня 2010, 09:04

На http://ua.korrespondent.net/ukraine/1057703:

Герман про ймовірність позбавлення Бандери звання Героя: Це не наша справа
17.03.2010
Герман: Ющенко обрав минуле - ми обираємо майбутнє
Заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман, коментуючи вірогідність скасування указів Віктора Ющенка про присвоєння звань Героя України лідерові ОУН Степану Бандері та головнокомандуючому УПА Роману Шухевичу заявила, що на це у АП немає часу.
Про це вона сказала в інтерв'ю інтернет-виданню Остров, відповідаючи на запитання, як Янукович вчинить з указами Ющенка про присвоєння звань Героя України лідерові ОУН Степану Бандері та головнокомандуючому УПА Роману Шухевичу.
"Я не розумію, чому влаштували такий ажіотаж навколо цієї проблеми. Був Президент України - який був. Його обирав народ. Народ знав його погляди і його світогляд. Цей президент підписав такий указ, який відповідав його світогляду, ситуації, в якій він прийшов до влади і настроїв людей. Він виконав свій обов'язок перед своїми виборцями. Він відійшов. Чи правильно тепер все перевертати? Якщо скасувати цей указ (про Бандеру - ред.), то треба скасовувати і всі інші", - сказала Герман.
"Нам потрібно піднятися над цією проблемою, і рухатися вперед. Не можна воювати з мертвими", - наголосила вона.
Герман також вказала на те, що "ми йшли до влади з найвищою метою - подолати кризу, відновити економічне зростання і підняти рівень життя українців. Ми не збираємося возитися зі старими чужими гріхами. Це не наша справа. У нас немає на це часу. І витрачати на це енергію було б злочинно стосовно України".
"Сьогодні українська діаспора вимагає, щоб ми на сайті Президента відновили тему Голодомору. Зачекайте, ця тема була на сайті Ющенка. Ми прийшли - і ми пишемо свою сторінку. Яка мені справа до того, що робив Ющенко. Ющенко обрав минуле - ми обираємо майбутнє", - заявила заступник глави АП.
Герман також запевнила, що Янукович під час візиту до Москви не обіцяв скасувати до 9 травня відповідний указ. "Він сказав, що до Дня перемоги ситуацію буде вивчено, проаналізовано, і буде прийнято рішення. Він не сказав, що до Дня Перемоги він скасує указ Ющенка. Але і не сказав, що не скасує. Я сподіваюся, що це буде рішення, яке буде найбільше відповідати національним інтересам", - пояснила заступник глави Адміністрації Януковича.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8814
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення Oskar » 25 березня 2010, 12:26

До цієї теми:

Донецький суд вирішив залучити онука Бандери до розгляду позову
24.03.2010
(http://www.unian.net/ukr/news/news-369171.html)

Степан Бандера як дзеркало української влади та опозиції
Олександр Ткачук, 25 березня 2010
(http://www.pravda.com.ua/articles/2010/03/25/4887491/)
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення iov » 28 березня 2010, 18:52

Я певен, що Янукович і його команда є достатньо обачливими аби не відміняти указ Ющенка. На одному цьому питанні можна налаштувати проти себе гурбу націоналістів і втратити десь 5% рейтингу серед патріотично налаштованих громадян. Те, що сказала Герман це просто відмазка для тих, хто очікує відміну цього рішення.
iov
 
Повідомлення: 6
З нами з: 27 березня 2010, 01:43

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення Балимба » 02 квітня 2010, 19:12

Тільки що в новинах ТСН зявилася інформація, що Донецький суд визнав незаконним Указ Президента Ющенка про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері. Очевидно боротьба проти України та її героїв входить в нову фазу.
Аватар користувача
Балимба
 
Повідомлення: 125
З нами з: 21 грудня 2009, 21:39

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення SVKM de L » 02 квітня 2010, 19:16

Оленцевич - форева! :D
Знову наш "улюблений" персонаж проявив себе!
Дійсно, Бандера вже не герой... Через те, що не "громодянин". А що далі? Хто наступний?
З повагою,
член УГТ Сергій Шелудько
http://www.heraldry.at.ua
Аватар користувача
SVKM de L
 
Повідомлення: 206
З нами з: 19 грудня 2009, 19:51
Звідки: Одеса

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення Mykola Chmyr » 02 квітня 2010, 21:02

Але ж рішення суду можна оскаржити в суді вищої інстанції.
Це по-перше.
Бандера - все одно герой, незалежно від того, чи є відповідний президентський указ, чи ні.
Це по-друге.
Якщо навіть керуючись рішенням цього суду ВФЯ скасує указ ВАЮ щодо присвоєння звання Герой України С.Бандері (а там і щодо Р.Шухевича аналогічне судове рішення буде), це створить прецедент для судових позовів відносно присвоєння цього звання цілій низці осіб, які також громадянами України не були (ліквідатори аварії на ЧАЕС, підпільники та військовики часів Другої світової війни тощо).
Це по-третє.
Втім, може нова влада спеціально хоче конфлікту, щоб розправитися з незгодними у більш простий і радикальний спосіб?
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1865
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення ABG » 02 квітня 2010, 21:27

Минулого понеділка мені прислали з Адміністрації президента лист із проханням висловитися щодо надання звання Героя України Олександрові Довженку (посмертно).
Виглядає трохи смішно – Комісія держнагород ніби залишилася у старому складі, хоча без голови, а частина її членів була "за посадою". Я входив до комісії "за згодою". Проте Янукович вже встиг без комісії нароздавати звання "мати-героїня" 100-літній бабусі (!!!) та орден Фіделеві Кастро.
Менше з тим. Висунула кандидатуру Довженка ще в кінці минулого року сесія Сосницької районної ради. Поки папери йшли з Сосниці до Чернігова, а далі – до Києва, то каденція Ющенка вже завершилася. Я однозначно підтримав таке надання для О.Довженка. По-перше, це дійсно величина в українській культурі та світовому кінематографі, й саме таким людям треба давати "героя", а не різним "колгоспним феодалам" чи власникам шахт-фабрик-заводів. По-друге, пункт про "громадян-негромадян" у Законі про державні нагороди не прописаний категорично й чітко. Тому тут рішення якогось зачуханого суду виглядає смішним.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8814
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення SVKM de L » 03 квітня 2010, 14:24

Коротше кажучи, треба Закон уточнювати. Бо якщо й справді після Бандери нагороди позбавлять низку видатних осіб, то це буде не дуже гарно й по відношенню до вшанування героїв, й по відношенню до іміджу держави загалом та нагороди "Герой України" зокрема.
Прецедентне право в Україні не діє, тому прецедент буде створений хіба що в очах суспільства. Але, якщо Бандера та Шухевич - фігури м’яко кажучи дискусійні, то Довженко - загально визнаний герой. І нагородження його (також "не-громодянина") на фоні позбавлення нагороди Бандери буде виглядати дивно, якщо не сказати радикальніше...

От гарні в нас Закони, але механізмів для реалізації "на землі" бракує. Шкода.
З повагою,
член УГТ Сергій Шелудько
http://www.heraldry.at.ua
Аватар користувача
SVKM de L
 
Повідомлення: 206
З нами з: 19 грудня 2009, 19:51
Звідки: Одеса

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення Krutyvus » 03 квітня 2010, 15:22

Із Закону про громадянство України:
 Особа, яка сама або хоча б один з її батьків, дід чи баба, повнорідні брат чи сестра народилися або постійно проживали до 16 липня 1990 року на території, яка стала територією України відповідно до статті 5 Закону України "Про правонаступництво України" ( 1543-12 ), а також на інших територіях, що входили до складу Української Народної Республіки, Західноукраїнської Народної Республіки, Української Держави, Української Соціалістичної Радянської Республіки, Закарпатської України, Української Радянської Соціалістичної Республіки (УРСР), і є особою без громадянства або іноземцем, що взяв зобов'язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України, а також її діти реєструються громадянами України,)

Бандера був громадянином ЗУНР і УНР!!! :ugeek:
На процесі С.Бандера оголосив, що вважає себе громадянином України, а своє “теперішнє” юридичне громадянство - тимчасовим явищем. І він був правий. У вересні 1939- 1941 році Польща як держава перестала існувати, відповідно перестало існувати і громадянство цієї держави, а 30 червня 1941 року у Львові ОУН (Б) проголошено Акт про відновлення Української Держави. “Відновлення” означає не народження нової держави, а саме поновлення попередньої, Української держави,її Законів, в т.ч. і її громадянства.

... і відновленої Української держави.
Звання Герой України присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення.

Отже, він таки громадянин України!!!
http://politiko.com.ua/blogpost19795
Робота займає час відведений на неї.
Аватар користувача
Krutyvus
 
Повідомлення: 814
З нами з: 19 грудня 2009, 19:18

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення SVKM de L » 03 квітня 2010, 18:28

Krutyvus написав:і є особою без громадянства або іноземцем, що взяв зобов'язання припинити іноземне громадянство, та подала заяву про набуття громадянства України


У суді теж не дірки в баранках свердлять ;)
У цьому уривку йдеться про безперешкодне надання громадянства України громадянину колишньої УРСР і т.п. за його заявою. Тут ніде не сказано, що громадяни перелічених державних утворень автоматично стають громадянами України, лише за заявою. Я не сумніваюся, що Бандера, якби дожив до 1991го, подав би таку заяву, але, нажаль...

Тому таке відкриття не "пройде". Воно занадто очевидне, щоб його не помітити під час розгляду справи...
З повагою,
член УГТ Сергій Шелудько
http://www.heraldry.at.ua
Аватар користувача
SVKM de L
 
Повідомлення: 206
З нами з: 19 грудня 2009, 19:51
Звідки: Одеса

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення ABG » 03 квітня 2010, 19:46

ABG написав: 1) Вся проблема в тому, що сам Закон (http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/m ... s80msh8Ie6) містить суперечності. Зокрема,
Стаття 5. Нагородження державними нагородами
Державними нагородами можуть бути нагороджені громадяни України, іноземці та особи без громадянства.
Стаття 6. Звання Герой України
Звання Герой України присвоюється громадянам України за здійснення визначного геройського вчинку або визначного трудового досягнення.

У даному разі стаття 6 не містить категоричного "тільки громадянам України", а лише повідомляє за що їх нагороджують. Зі статті 5 випливає, що цим званням (яке є державною нагородою) можуть нагороджувати й "іноземців та осіб без громадянства", лише в Законі не вказано за що саме. Ось де вилазять неоковирності та некомпетентність депутатів!

Я повторив цей допис щоб показати, що при "великому бажанні" можна довести, що суд прийняв невірне рішення.
Хоча це мені нагадало ще "кучміські" часи, коли один суддя взявся відміняти укази Президента. Тоді виходить, що будь-який Задрипанський райсуд зможе відмінити й який-завгодно указ Януковича, а причини знайдуться.
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8814
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення ABG » 03 квітня 2010, 20:44

У Ющенка обіцяють оскаржити рішення суду щодо Бандери
03.04.2010
Рішення Донецького окружного адміністративного суду щодо визнання незаконним Указу колишнього Президента Віктора ЮЩЕНКА про присвоєння лідеру ОУН Степанові Бандері звання Героя України буде оскаржено.
Про це заявила речник В.ЮЩЕНКА Ірина ВАННИКОВА, повідомили УНІАН у прес-службі “Нашої України”.
"Донецький окружний адміністративний суд ухвалив політичне рішення, яке має мало спільного з правом. Воно буде належним чином оскаржене", - наголосила вона.
І.ВАННИКОВА підкреслила, що як аргументація позивача, так і рішення суду виглядають надуманими і підлаштованими під політичне замовлення.
"Рішення про присвоєння Степанові Бандері звання Героя України приймалося Президентом України Віктором ЮЩЕНКОМ після ґрунтовних консультацій із фахівцями-істориками, а також провідними юристами”, - нагадала вона.
“Наспіх проведене через окружний адміністративний суд "скасування" цього Указу свідчить лише про намагання безвідповідальних політиків спекулювати на темі української історії, але не призведе до позбавлення Степана Бандери звання Героя України", - підкреслила І.ВАННИКОВА.
Речник В.ЮЩЕНКА висловила жаль, що для політичних ігор використовуються дні перед Великоднем - дні молитви, прощення і єднання.
"Неправедні рішення, особливо ухвалені у такі дні, не триватимуть довго. Переконана, що рішення Донецького окружного адмінсуду буде скасовано у належному порядку", - зазначила І.ВАННИКОВА.

(http://www.unian.net/ukr/news/news-370793.html)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8814
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення ABG » 03 квітня 2010, 20:55

"Свобода" вимагає скасувати рішення про незаконність указу щодо Бандери
03.04.2010

Запорізька обласна організація ВО "Свобода" висловлює рішучий протест рішенню Донецького окружного адмінсуду щодо визнання незаконним Указу колишнього Президента Віктора ЮЩЕНКА про присвоєння лідеру ОУН Степанові Бандері звання Героя України.
Як повідомляє прес-служба партії, політична сила вимагає негайно скасувати “замовне” рішення, негайно звільнити суддів, які ухвалили його, та порушити проти них кримінальну справу за перевищення службових вповноважень.
Члени ВО ”Свобода” переконані, що суд своїм рішенням порушив Закон України "Про державні нагороди України" та Статут "Про звання Героя України", тим самим показавши “всю продажність судів та сучасного судочинства”.
Як підкреслили в партії, “притягнуті за вуха приклад того, що Степан Бандера не є громадянином України тому, що він помер до 1991 року, вказує про замовність цього рішення – бо такі ж вислови лунали з вуст представників комуноолігархічної влади всіх рівнів”.
“Степан Бандера є справжнім громадянином та Героєм України на відміну від багатьох”. – наполягають у ВО “Свобода”.
Як повідомляв УНІАН. 2 квітня Донецький окружний адміністративний суд визнав незаконним і скасував указ колишнього Президента Віктора ЮЩЕНКА про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.
Між тим суд не зобов`язував нинішнього Президента України Віктора ЯНУКОВИЧА скасовувати указ В.ЮЩЕНКА стосовно С.Бандери.
Як пояснив донецький адвокат Володимир ОЛЕНЦЕВИЧ, який і оскаржував указ В.ЮЩЕНКА, він відмовився від своїх вимог до діючого Президента Віктора ЯНУКОВИЧА скасувати указ В.ЮЩЕНКА про присвоєння С.Бандері звання Героя України.
На засіданні в суді В.ОЛЕНЦЕВИЧ попросив суд змінити зміст свого позову до Президента України про скасування звання Героя України С.Бандері. «У минулому позові я просив визнати незаконним указ (про присвоєння С.Бандері звання Героя України – УНІАН) і зобов`язати Президента України скасувати цей указ, - пояснив він. - Тепер я не покладаю на діючого Президента зобов`язання скасувати указ, а просто прошу суд визнати указ незаконним і скасувати його».
Після наради колегія суддів задовольнила це прохання В.ОЛЕНЦЕВИЧА і стала розглядати тільки першу частину його колишнього позову, в результаті чого і скасувала указ про присвоєння С.Бандері звання Героя України

(http://www.unian.net/ukr/news/news-370777.html)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8814
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення ABG » 07 квітня 2010, 20:13

Рішення суду щодо Бандери – незаконне, – експерт
06.04.2010
Рішення Донецького окружного адміністративного суду щодо визнання незаконним і скасування Указу колишнього Президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України є незаконним. Про це зазначив голова Українського Геральдичного Товариства м. Львів, колишній член комісії державних нагород та геральдики при Президентові України Андрій Гречило.
"Закон про державні нагороди, ст. 16, чітко визначає, хто, і в якому порядку має право позбавляти і за що державних нагород. Процедура передбачає це у разі скоєння важкого злочину, суд робить подання і президент скасовує свій указ", – пояснив у коментарі ZAXID.NET Андрій Гречило.
"Те, що зроблено – це просто цирк. Все висмикується із загального контексту, відбувається підміна понять. Питання про присвоєння звання Героя України знаходиться виключно у компетенції Президента України, думка комісії є дорадчою. Зараз нової комісії немає, але президент присвоює звання. Чим він керується – незрозуміло. У 2005 році ми розглядали питання присвоєння звання Олексію Бересту, який 30 квітня 1945 року разом із Егоровим і Кантарією встановлював прапор перемоги над Рейхстагом. Йшлося про те, чи він може отримати це звання чи ні, бо не потрапляє у категорію громадян України. Закон про державні нагороди, прийнятий у 2000 році, має розмивчасте формулювання. Водночас у законодавстві немає заперечення, що звання Герой України не може присвоюватися не громадянам України чи особам без громадянства", – додав А.Гречило.
Відповідно до цієї постанови, звання Герой України можуть позбавити ще 16 осіб, у тому числі головнокомандувача УПА Романа Шухевича, поета, дисидента Василя Стуса, композитора, співака Володимира Івасюка, політичного, культурного і релігійного діяча Закарпаття, прем’єр-міністра уряду Карпатської України Августина Волошина.

(http://www.zaxid.net/newsua/2010/4/6/162008/)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8814
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення ABG » 07 квітня 2010, 20:29

До донецького суду подали позов з вимогою позбавити звання «Герой України» українця, який підняв прапор над Рейхстагом
Квітень 07 2010
6 квітня 2010 року голова Луганської обласної організації Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Дмитро Снєгирьов подав до Донецького окружного апеляційного суду позовну заяву про скасування та визнання недійсним Указу президента України В. Ющенка від 6 травня 2005 року про присвоєння звання «Герой України» Олексію Бересту, який 30 квітня 1945 року підняв червоний прапор над Рейхстагом. Про це ЗІК повідомили у прес-службі ВО «Свобода».
Зокрема, у заяві Дмитра Снєгирьова йдеться: «Присвоєння звання «Герой України» О. Бересту є протиправним на тій підставі, що О. Берест не є громадянином України, бо помер у 1970 році у м. Ростові-на-Дону (РФ). Згідно з рішенням колегії суддів Донецького окружного Апеляційного суду від 2 квітня 2010 р. під головуванням К. Абдукадирової за позовом В. Оленцевича встановлено, що «особи, які померли до 1991 року, не можуть бути громадянами України».
Таким чином, Указ президента України В. Ющенка від 06.05.2005, про присвоєння звання «Герой України», О. Бересту, який не є громадянином України, є протиправним та незаконним актом, що підлягає скасуванню у судовому порядку, бо звання «Герой України» може отримати виключно громадянин України.
Сподіваюся на задоволення судом моїх позовних вимог, оскільки обґрунтування мого позову базується на тих самих аргументах, що їх наводив у своєму позові п. В. Оленцевич у справі нагородження С. Бандери. Суд не наважиться застосувати подвійні стандарти щодо розгляду по суті двох ідентичних справ».
Коментуючи подання позовної заяви, Дмитро Снєгирьов зазначив: «Принагідно хочу заявити, що не маю жодних претензій чи пересторог до особистості самого О. Береста. Але, оскільки суд створив прецедент, ухваливши відповідне рішення щодо скасування звання «Герой України» Степанові Бандері, вважаю, що закон має бути одним для усіх, незважаючи на те, подобається це якійсь частині суспільства чи ні. Закон порушити не можна, можна лише самим розбитися об нього. Можливо, це примусить владу хоча б напередодні 9 травня, коли масово роздаються державні нагороди, замислитися над цією тезою».

(http://zik.com.ua/ua/news/2010/04/07/223783)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8814
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Ющенко присвоїв Бандері Героя України

Повідомлення ABG » 09 квітня 2010, 08:35

Донецький казус: Скасування указу по Бандері
08.04.2010 Валентина Червоножка
Скасувавши указ Ющенка щодо нагородження Степана Бандери, Донецький суд створив прецедент, вигідний новому главі держави. Проте судді, керуючись політичною доцільністю, зіграли злий жарт із законодавством. Подібні дії лише віддаляють українців на шляху до побудови правової держави.

(повністю: http://novynar.com.ua/analytics/government/110631)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 8814
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Поперед.Далі

Повернутись в Державні нагороди та відзнаки президента

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей

cron