Відзнаки Львівської міської ради

Колари, нагрудні знаки та значки, запроваджені місцевими радами

Відзнаки Львівської міської ради

Повідомлення Mykola Chmyr » 24 липня 2025, 12:55

Андрій Садовий

У Львові тепер є нова почесна відзнака — «Залізний Лев».
Ми створили її, щоб дякувати тим, хто боронить Україну: військовим, добровольцям, волонтерам, медикам, рятувальникам.
Відзнака буде персоналізованою — для кожної сфери розробили окремий знак із власним символом.
Це не просто знак. Це символ мужності, сили духу і любові до своєї землі.
Автор ескізу — львів’янин Євген Равський, військовослужбовець 103-ї бригади ТрО.
Сьогодні рішенням сесії міської ради ми затвердили цю відзнаку офіційно.
Перші нагородження — незабаром.


24.07.25-1зм.jpg
24.07.25-1зм.jpg (41.04 Кб) Переглянуто 119 разів


https://www.facebook.com/andriy.sadovyi ... JTzd66YKWl
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 4365
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Відзнаки Львівської міської ради

Повідомлення Mykola Chmyr » 24 липня 2025, 12:56

Львів запровадив нову почесну відзнаку «Залізний Лев»
Відзнакою нагороджуватимуть військових, волонтерів, медиків та рятувальників

Суспільство — 12:40, 24 липня 2025

Вікторія Ейсмунт

Львівська міська рада затвердила нову почесну відзнаку «Залізний Лев», якою будуть нагороджувати військових, волонтерів, медиків та рятувальників. Відповідну ухвалу підтримали депутати ЛМР на засіданні в четвер, 24 липня.

Ескіз спеціальної почесної відзнаки – нагрудний знак «Залізний Лев» – розробив львів’янин Євген Равський, військовослужбовець 103-ї бригади ТрО. Цією відзнакою будуть нагороджувати військовослужбовців Збройних Сил та інших військових формувань, ветеранів війни, добровольців, волонтерів, медичних працівників, рятувальників, працівників силових структур і служб цивільного захисту.

«Відзнака буде персоналізованою – для кожної сфери розробили окремий знак із власним символом. Це не просто знак. Це символ мужності, сили духу і любові до своєї землі. Перші нагородження – незабаром», – повідомив міський голова Андрій Садовий.

У міськраді пояснили, що сріблясте тло нагрудного знака підкреслює чистоту помислів і вірність обовʼязку. Хрест вказує на жертовність й відвагу, а корона вгорі – на високу гідність і честь нагороджених. Синьо-червона стрічка символізує єдність народу, свободу та незламність.

Знак має вигляд прямокутного хреста. Хрест по колу обрамлений вінком з дубового листя. У центрі хреста – зображення Лева, що крокує по стрічці, яка огортає вінок з обох боків. На верхньому рамені хреста розміщено корону міста. За допомогою кільця відзнака зʼєднується зі стрічкою, протягнутою через кільце і складеною вдвоє із загнутими біля кільця кутами. По центру стрічки, залежно від галузі діяльності, розміщується відповідний накладний елемент.

Нагадаємо, у Львові діють такі почесні відзнаки: «Орден Лева» (з 2010 року), «Золотий герб Львова» (з 2010 року), «Почесний знак Святого Юрія» (з 2011 року), «Відзнака імені Олени Степанівни» (з 2015 року), «Статуетка "Лев"» (з 2020 року).

Також із 2008 року діють почесні відзнаки територіальної громади із занесенням до Книги пошани міста Львова: звання «Почесний громадянин міста Львова», звання «Львів’янин року» та звання «Шляхетна львівська родина».

https://zaxid.net/lviv_zaprovadiv_vlasn ... 7Ke4sOMUCQ
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 4365
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Re: Відзнаки Львівської міської ради

Повідомлення Mykola Chmyr » 24 липня 2025, 21:04

Іван Сварник

В мережах обговорюють проект львівської відзнаки авторства Є. Равського. Як мистецький твір знак цікавий. Однак з точки зору геральдики колористикою він повторює ідеологічно мотивований польський герб Львова: біло-червоний на синьому полі. Див. Каталог пергаментних документів ЦДІА УРСР у Львові, N 707.Це грамота 1586 р. Сикста V Львову з дозволом використовувати елементи папського герба на знак вірності католицькій церкві. То що - Львів далі semper fidelis? Чи все-таки український?

https://www.facebook.com/isvarnyk/posts ... BiP9G8joYl
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 4365
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ


Повернутись в Відзнаки органів місцевого самоврядування

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей