Нісенітниці про український прапор

Історичні та сучасні національні символи

Нісенітниці про український прапор

Повідомлення ABG » 08 березня 2010, 00:40

Чергова нісенітниця на тему "Павло Скоропадський перевернув прапор".
Щоправда, тепер вже від людини, яка видає себе за його онука. Як стверджує цей чоловік, до 1999 р. він навіть про це й не здогадувався, а тут вже роздає рекомендації що робити з прапором, та ще й Петлюру до цього приплутав. :evil:

http://poltavanews.com.ua/news/politics ... tnogo.aspx:
"...Я ставлюся до Симона Петлюри як до людини, яка пробувала зробити щось добре для України. Але ж я не онук Симона Петлюри, я онук Павла Скоропадського. Тому, думаю, ви розумієте мою позицію. Одне, чому я навчився в Україні і чим був вражений, що наш прапор називається жовто-блакитний, а не блакитно-жовтий (хоча так давним-давно було). Симон Петлюра зробив його жовто-блакитним, а дід повернув його блакитно-жовтим. Ну я би хотів його запитати: чому? Бо це був дуже неправильний крок.
Якби я став Президентом України, то перше, що зробив би - це повернув прапор до жовто-блакитного. Це є правильно, бо жовтий немає нічого спільного з пшеницею, а блакитний з небом. Жовтий - це є сонце, яке дає нам життя, а блакитний - це життєдайна вода. Тому я аплодую Симону Петлюрі, що він був на правильному шляху з прапором, і можу нарікати на діда, що він змінив прапор. Знаки дуже важливі у світі. Верхній колір не може бути темнішим, ніж нижній, бо давить добро. Тому ми маємо таку ситуацію сьогодні. Переверни прапор і побачиш, як Україна буде розцвітати..."

Як вже цей ідіотизм і невігластво надоїли: "Переверни прапор - і самі банани до рота упадуть".
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9443
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення Oskar » 09 березня 2010, 17:22

І звідки цей "онук" винирнув? Ще один кандидат на "царя України". :lol:
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення ABG » 18 серпня 2010, 20:14

Минулого року на телеканалі СТБ зліпили "сенсаційну" програму: "У пошуках істини: Таємний код українського прапора" (переглянути можна тут: http://video.bigmir.net/show/109706/ або http://www.stb.ua/e107_plugins/videotv/ ... view.14613 ).
На 22 серпня ц. р. цю халтуру планують повторити в ефірі.
На превеликий жаль, передача настільки некомпетентна та безглузда, що навіть обговорювати не хочеться.
Все намішано в одну купу: і реальні факти, і фальшивки, і сучасні вигадки, і фен-шуй, і казна-що. Про рівень "компетентності" вже свідчить хоча б те, що науку про прапори вперто називають "вексиКологією". Частина "коментаторів" у програмі - це люди, які у проблемі не мають жодного поняття. Натомість повно різних побрехеньок: про "австрійський прапор", про "масона-Скоропадського", Грушевському приписують прапор з зірками ( :shock: ) і повно інших вигадок.
Можна було б на цю халтуру й плюнути, однак вона зроблена з великим апломбом та претензією на "істину". А як результат - баламутять людей. :evil:
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9443
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення Oskar » 18 серпня 2010, 22:47

ABG написав:Минулого року на телеканалі СТБ зліпили "сенсаційну" програму: "У пошуках істини: Таємний код українського прапора"

Переглянув програму: дійсно, "горох з капустою". Стає навіть соромно за невігластво та непрофесіоналізм журналістів. Хоча це не перша така гонитва за сенсацією на цьому каналі, що виливається в халтуру. Інший "пошук істини" - про Мазепу - також повне фуфло. На сайті СТБ Сергій Павленко з Чернігова, який є автором кількох книг про Мазепу, намагався халтурників привести до тями. Але навіщо дурням консультанти? Навпаки, чим більший скандал, тим вищий рейтинг отримає передача, навіть якщо це повний відстій.
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення ABG » 23 серпня 2010, 11:59

ТБ за межею фолу
Ігор ЛОСЄВ
// День. - №161, п'ятниця, 11 вересня 2009р.

Іноді наші надто мудрі, високоінтелектуальні телеканали беруться освічувати теленаселення через «ящик», але роблять це з такою ведмедячою грацією, що залишається лише довго розмірковувати після чергової імпрези: і що це означає? Бувають навіть випадки, коли, як не бийся, нікуди не подітися від резонів конспіралогії, оскільки категорії випадковості, збіги нічого не пояснюють. Ось і в цьому випадку канал СТБ у День незалежності і після Дня Державного Прапора України випустив в ефір «історико»-політичний трилер під захоплюючою назвою «Секретний код українського прапора». Ініціаторами фільму виступили якісь стурбовані герольдмейстери, які заявили, що біди України пов’язані з... невірним розташуванням синьої та жовтої смуг на Державному Прапорі. Ось якщо їх поміняти місцями — жовту верх, а синю вниз, то настане в Україні рай і у «человецех благоволение».
Дійство на СТБ у програмі «В пошуках істини» (хоч складається враження, що істину там шукають за рецептами героя російської історії Івана Сусаніна) розверталося вельми грайливо. Спочатку ведучий з дитячою радістю вигукнув, що прапор нашої країни такий як є — невірний, і взагалі, ми живемо під прапором австрійської провінції. Для наочності ведучий продемонстрував синьо-жовте полотнище з гербом Габсбургів. Щоправда, не врахував мисливець за сумнівним істинами, що у світі існує близько 200 держав, а в них — сотні регіонів зі своєю символікою, а колірний спектр досить обмежений, тому збіги неминучі. Поєднання блакитного та жовтого зустрічаються в символіці десятків держав. До речі, якщо на СТБ зацікавляться, то знайдуть жовту і синю смугу на прапорі Ростовської області Російської Федерації. Цікаво, ніякий російський телеканал ще не докоряв донським козакам, що вони живуть під прапором українських націоналістів?
На думку знавців СТБ, прапор України «перевернув» гетьман Скоропадський, який нібито хотів таким чином сподобатися Австро-Угорщині та Німеччині. Для більшого ефекту показали ігрове кіно, де гетьмана зображав чомусь якийсь п’яненький суб’єкт у черкесці й погонах молодшого офіцера (хоч, як усім відомо, Павло Скоропадський дослужився до генерал-лейтенанта). Взагалі фактологічна неохайність явно не до лиця історичній телепрограмі, що, однак, уже встигло стати її характерною рисою.
Шкода, що на «СТБ» не знають, що жовто-сині кольори існували на українських землях задовго до будь-яких австро-угорщин. Є й інші погляди. Наприклад, екс-нардеп пан Чародєєв стверджував, що синьо-жовтий прапор занесли в Україну шведи в часи Мазепи. Дивно, чому екс-нардепа ще не запросили на СТБ як експерта? Великий недогляд.
Проте запросили пана Ігоря Каганця, який освячував дійство своєю присутністю і вишиванкою. «Австрійський акцент» на СТБ, швидше за все, не випадковий. Наприкінці ХІХ — початку ХХ століття в Російській імперії дуже популярною була думка, що всі національно-державницькі рухи українців є наслідком австрійської інтриги. Сьогодні ця думка переживає свій «ренесанс» у Російській Федерації. А канал СТБ просто чутливо уловлює геополітичні вітри з північного сходу. Ось так і живемо в «нашому не своєму» інформаційному просторі. Адже синьо-жовті кольори використовувалися на бойових знаменах Галицько-Волинського князівства, галицькі полки під ними брали участь у Грюнвальдській битві 1410 року, використовувалися ці прапори запорізькими козаками. Зокрема, синьо-жовті стяги зобразив Ілля Рєпін на своїй знаменитій картині «Запорожці пишуть листа турецькому султанові». Імператор Олександр ІІІ, який придбав картину для своєї колекції і відвалив за неї 60 тисяч сріблом (величезна на ті часи сума), поцікавився в Академії наук, чи дійсно були такі знамена у запорожців, чи це сепаратистська витівка живописця Рєпіна, і отримав однозначну відповідь: так, були.
Не втрималися на СТБ і від педалювання міжрегіональних комплексів, мовляв, синьо-жовтий прапор вигадали «западенці». Ну, і що, навіть якщо це так? Музику до нашого Державного Гімну написав «западенець» Вербицький. Вона від цього гіршою не стала. На жаль, деякі київські (назвати їх українськими язик не повертається) телеканали вважають своїм обов’язком брати активну участь у справі «демонізації» Західної України. Це, між іншим, улюблене заняття російських «українознавців» у штатському. Багато було «В пошуках істини» і іншої маячні, на зразок того, що українські прапори в період німецької окупації України віталися окупантами.
Дивно, чому такі глибокі знавці не розповіли, як ніжно ставилися німецькі окупанти до біло-синьо-червоного прапора РОА (армії генерала Власова) і до Андріївського, зображення якого носили на рукавах солдати РОА та російських есесівських формувань? Невже не знають? У цьому самому контексті, демонструючи особливу акцентуйованість, СТБ заявив, що кольори українського прапора співпадають із кольорами прапора німецьких ВПС — лютфваффе.
І знову вражаюча однобокість погляду на СТБ: ну, хто в нас бачив прапор лютфтваффе, а ось синьо-жовтий прапор ВПС СРСР бачили мільйони. До речі, і в нинішній РФ кольори прапора російської авіації не змінилися. Ерудити з СТБ могли б ще розповісти, що марш радянської авіації «Все выше, и выше, и выше стремим мы полет наших птиц» за своєю мелодією абсолютно тотожний одному з популярних нацистських «пролетарських» маршів (адже гітлерівці як-не-як були соціалістами). СТБ розповів і байку про те, що нібито після перемоги Третього Рейху планувалося замінити червоно-біло-чорний прапор (червоне нацистське знамено з чорною свастикою в білому колі) на... синьо-жовтий.
Доказів, звичайно, жодних не навели, окрім посилань на екзотичну нацистську організацію з містичним нахилом «Ананербе», на яку можна валити все. Загалом, тенденція зрозуміла.
Погрожували на СТБ «викрити» і наш герб, в якому телевізійні «мудреці» також виявили якусь «грандіозну помилку» (як вони витончено висловилися). Це ж яка, цікаво, помилка в символі влади Великого київського князя? До речі, ще 1960-ті роки минулого століття мені довелося в одному з томів виданої у Москві «Дитячої енциклопедії» у розділі, присвяченому нумізматиці, побачити зображення карбованої у стародавньому Києві монети. На одному її боці був зображений Великий князь, а поруч напис: «Се Володимер на столи, а се його срибло». А на іншому боці монети був зображений тризуб.
Узагалі-то кращим герольдмейстером України є український народ. Українець, виходячи на околицю рідного села, бачить золоті поля пшениці і блакитне небо над ними. Це його Україна, це його прапор. І не потрібно каламутити воду, тим більше, що вона в нас і без того, дякуючи політикам та окремим телеканалам, дуже каламутна. А влаштовувати, за прикладом СТБ, подібні провокаційно-сенсаційні передачі в День незалежності та одразу ж після Дня Державного Прапора — це велике і непрощенне політичне свинство.


(http://www.day.kiev.ua/uk/article/media ... zheyu-folu)
Аватар користувача
ABG
Site Admin
 
Повідомлення: 9443
З нами з: 18 грудня 2009, 21:34
Звідки: Львів

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення Oskar » 14 травня 2011, 17:38

Ось така нісенітниця трапилася на http://endryx.livejournal.com/412369.html:

Перевернутий прапор та Національна катастрофа
02 травень 2011
Андрій Хартанович, Координатор Громадянського руху "Спільна Справа"
Журналісти, співробітники міліції, езотерики та конспірологи постійно цікавляться, чому на наших заходах ми використовуємо перевернутий державний прапор.
Висловлюються різноманітні припущення.
Спеціалісти з Фен-Шуй тиснуть нам руку і радіють з того, що нарешті Вода(синій) не заливає Вогонь(жовтий).
Геральдисти схвально кивають головами, згадуючи жовтого лева на синьому щиті - герб Данила І, короля Руського.
Історики та комуністи підозрюють нас в протиставленні Української народної республіки нинішній олігархічній державі.
Анархо-синдикалісти та правоохоронці намагаються побачити в цьому прояв неповаги до держави в цілому.
Проте все значно простіше.
Відповідно до міжнародних традицій, перевернути державний прапор символізує велике національне лихо - катастрофу. Ця традиція була запозичена з флоту, де перевернутий прапор вивішувався тоді, коли судно тонуло, а команді була потрібна невідкладна допомога.
Крім того, згідно з військовими звичаями, перевернутий прапор означає повстання.
На жаль, наш спільний корабель сьогодні також стрімко йде на дно. І зупинити цю катастрофу може лише повстання.


Це які такі "геральдисти схвально кивають головами"? :shock:
Цікава логіка в невігласів: знову прапор винен? :twisted:
Справжня біда, що малограмотні неуки стають "координаторами" громадянських рухів.
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення Царенко » 16 травня 2011, 10:46

Заради скандальної реклами "лідери" здатні на все, тож зважати на це не варто.
Царенко
 
Повідомлення: 114
З нами з: 30 вересня 2010, 15:25

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення Oskar » 21 травня 2011, 14:17

Царенко написав:Заради скандальної реклами "лідери" здатні на все, тож зважати на це не варто.

Та зважати таки треба, бо потім такі "лідери" стають чи депутатами Верховної Ради, чи членами уряду, чи й Президентами України і не дають нормально жити через свої "кучеряві" ідеї понад 45-и мільйонам громадян.
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення Sotnyk » 10 червня 2011, 10:34

Слов'янська партія вимагала зробити прапор України триколором,подібним до прапору Росії. Вони це аргументують присутністю слов'янського етносу, а жовто-блакитний назвали прапором зрадника і відступника Мазепи.
Аватар користувача
Sotnyk
 
Повідомлення: 17
З нами з: 10 червня 2011, 10:08

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення Oskar » 10 червня 2011, 11:04

Sotnyk написав:Слов'янська партія вимагала зробити прапор України триколором,подібним до прапору Росії. Вони це аргументують присутністю слов'янського етносу, а жовто-блакитний назвали прапором зрадника і відступника Мазепи.

Так у тій "Слов'янській партії" ні слов'ян, ні інтелектуалів немає - одні угро-фінські чорносотенці. :mrgreen:
Ну а "триколор і слов'янський етнос" - це мабуть про прапор Франції чи Румунії - і там, і там є й триколори, і багато "смаглявих слов'ян".
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення Sotnyk » 10 червня 2011, 11:46

Oskar написав:
Sotnyk написав:Слов'янська партія вимагала зробити прапор України триколором,подібним до прапору Росії. Вони це аргументують присутністю слов'янського етносу, а жовто-блакитний назвали прапором зрадника і відступника Мазепи.

Так у тій "Слов'янській партії" ні слов'ян, ні інтелектуалів немає - одні угро-фінські чорносотенці. :mrgreen:
Ну а "триколор і слов'янський етнос" - це мабуть про прапор Франції чи Румунії - і там, і там є й триколори, і багато "смаглявих слов'ян".

А в Румунії прапор без білої смуги.
Аватар користувача
Sotnyk
 
Повідомлення: 17
З нами з: 10 червня 2011, 10:08

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення Oskar » 10 червня 2011, 18:00

Sotnyk написав:А в Румунії прапор без білої смуги.

То й що, від цього він не перестає бути триколором.
У болгарів он - зелена замість синьої. Але також - "триколор". 8-)
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення Sotnyk » 10 червня 2011, 18:23

Вона мали наувазі з присутністю білого,синього і червоного кольорів
Аватар користувача
Sotnyk
 
Повідомлення: 17
З нами з: 10 червня 2011, 10:08

Re: Нісенітниці про український прапор

Повідомлення Oskar » 10 червня 2011, 18:25

Sotnyk написав:Вона мала на увазі з присутністю білого,синього і червоного кольорів

Авжеж: біле волосся, сині очі та червоний ніс... :lol:
Аватар користувача
Oskar
 
Повідомлення: 1152
З нами з: 21 грудня 2009, 15:54

Проекти прапору України

Повідомлення Sotnyk » 22 червня 2011, 19:33

Аватар користувача
Sotnyk
 
Повідомлення: 17
З нами з: 10 червня 2011, 10:08

Re: Проекти прапору України

Повідомлення Mykola Chmyr » 23 червня 2011, 09:48

Таких проектів бачити не доводилося, хоча варіанти прапора з поєднанням малинового, синього і жовтого публікувалися у пресі.
Цікаво, що це була за "группа историков-энтузиастов", яка розробила "прапор Малороссіі"? :lol:
Аватар користувача
Mykola Chmyr
Moderator
 
Повідомлення: 1911
З нами з: 19 грудня 2009, 18:12
Звідки: Київ

Далі

Повернутись в Державні символи України

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron