|
|
 |
Емблема Сухопутних військ Збройних Сил України являє собою прямий рівносторонній хрест із розбіжними сторонами малинового кольору, у центрі якого у круглому медальйоні синього кольору вміщено зображення Знака Княжої Держави Володимира Великого. Висота медальйону становить 2/5 висоти хреста. Медальйон накладено на зображення двох схрещених мечів вістрям угору.
Пружки хреста і медальйона, зображення мечів – золоті. |
 |
Прапор Сухопутних військ Збройних Сил України являє собою прямокутне полотнище малинового кольору зі співвідношенням сторін 2:3.
У центрі полотнища розміщено зображення емблеми Сухопутних військ Збройних Сил України. Висота емблеми становить 4/5 висоти полотнища.
Обидві сторони полотнища ідентичні. |
 |
Штандарт командувача Сухопутних військ Збройних Сил України являє собою квадратне полотнище малинового кольору із зображенням у центрі емблеми Сухопутних військ Збройних Сил України.
Розмір штандарта – 90х90 см. Висота емблеми становить 5/7 висоти штандарта.
Сторони штандарта, крім верхнього краю полотнища, прикрашено золотою бахромою.
Обидві сторони полотнища ідентичні.
Древко штандарта дерев’яне, коричневого кольору. Верхівка древка стрілоподібна з жовтого металу, у якій вміщено рельєфне зображення емблеми Збройних Сил України. Штандарт прикріплюється до основи верхівки за допомогою шнура, з’єднаного з дерев’яним стрижнем, вставленим у верхню частину полотнища.
Підток древка з жовтого металу у вигляді зрізаного конусу. |
НАРУКАВНІ ЕМБЛЕМИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ КОМАНДУВАННЯ СУХОПУТНИХ ВІЙСЬК ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Основою нарукавної емблеми для генералів і офіцерів командування Сухопутних військ Збройних Сил України став нагрудний знак, який, правда, мав статус нагороди (автор А. Феньов). На його основі в командуванні Сухопутних військ створили малюнки можливих емблем (мал. 4). Декілька фірм зі Львова подали свої пропозиції: фірма “Юля” (мал. 1-3), фірма “Конгрев” (мал. 5-6).
Однак всі вони не подобалися командуванню. Під час мого відрядження до командування Сухопутних військ я зустрів в коридорі заступника командувача Сухопутних військ з виховної роботи генерала Л. Жижку, який мене знав, і який попросив довести до “ума” малюнок емблеми, який він мені дав (мал. 4). Повернувшись до Львова я, разом з менеджером фірми “Юля” З. Галишинцем, відпрацював декілька варіантів покрашення вигляду емблеми. В результаті була створена нарукавна емблема командування Сухопутних військ, яка виготовлялась в малиновому і в синьому (для офіцерів аеромобільних військ і управління армійської авіації, мал. 7-8) варіантах.
Після того, як командування стало Головним командуванням, відповідно змінилася і стрічка з написом зверху (мал. 9-10).
М. СЛОБОДЯНЮК
|