головна сторінка
мапа сайту
Контакти
  Про УГТ              Рада УГТ              Члени УГТ              Публікації              Лінки              Форум              Про сайт
 
Розділи
  ДЕРЖАВНІ СИМВОЛИ

  ТЕРИТОРІАЛЬНІ СИМВОЛИ

  МУНІЦИПАЛЬНІ СИМВОЛИ

  ВІЙСЬКОВА СИМВОЛІКА

  РЕЄСТР ОСОБОВИХ СИМВОЛІВ

  КОРПОРАТИВНИЙ ГЕРБІВНИК

  ОРГАНІЗАЦІЙНА СИМВОЛІКА

  ГЕРАЛЬДИКА

  ВЕКСИЛОЛОГІЯ

  ЕМБЛЕМАТИКА

  СФРАГІСТИКА

  ГЕНЕАЛОГІЯ

  КОЛЕКЦІОНЕРСТВО

  НАШІ ПАРТНЕРИ
Сайт розроблено за
фінансової підтримки
Українського державного
центру радіочастот


Місцезнаходження відвідувачів цієї сторінки

 
Укрпошта випустила маркований конверт і блок до ювілеїв Львова з помилкою в гербі міста


Укрпошта випустила маркований конверт і блок до ювілеїв Львова з помилкою в гербі міста

Укрпошта випустила маркований конверт і блок до ювілеїв Львова з помилкою в гербі міста

Цього року “Укрпоштою” випущено конверт з оригінальною маркою, присвячений 650-річчю з часу надання магдебурзького права Львову та блок до 750-річчя з часу заснування міста. Варто відзначити, що для цього державного підприємства постійною проблемою був випуск поштових марок чи конвертів, пов’язаних з геральдичною тематикою.

Ще в 1993 р. розпочато серію марок з гербами, в якій спершу з’явилися знаки якихось абстрактних земель – “Львівщини” та “Київщини” (чи то автори мали на увазі сучасні області, чи давні воєводства і губернії?). Потім до земельних додали міські – Чернігова та Луганська, останній – з бездарно виконаною композицією. Й нарешті 1997 р. ця невдала серія завершилася гербом Закарпаття з помилками у кольоровому рішенні.  Ще більш шокуючою виявилася марка до 800-річчя Галицько-Волинської держави, на якій хоча й зображено правильний герб у щиті, однак його тримав у руках здоровенний воїн в обладунках, який чомусь… їхав верхи на коронованому левові (!?). Оскільки такий сюжет не пов’язаний ні з якоюсь легендою чи переказом, то такий “карусельний” мотив для ювілею видається вельми дивним. Далі можна згадати серію “Області України” з малюсінькими гербочками, які можна розглянути хіба за допомогою потужної лупи, марки зі спотвореним Державним гербом, конверт присвячений 400-літтю запровадження магдебурзького права в Жовкві з гербом, що не вживався ні за часів магдебургії, ні не використовується тепер тощо.
На жаль, не стали “щасливим винятком” і згадані львівський конверт і блок. На гербі міста Львова зображений у синьому полі золотий лев, що крокує в золотій брамі з трьома вежами. Допускається при кольоровому друці замість золотого використовувати жовтий колір, проте і на конверті, і на блоці лев і брама чомусь… білі, а синій колір набрав фіолетового відтінку. Крім того, малюнок на конверті представляє львівські дахи та вежі – сюжет доволі невдалий для декларованої тематики, оскільки ці архітектурні мотиви походять вже з періоду після скасування магдебургії у Львові. Проте й цього авторові виявилося замало і він доповнив цей краєвид кронштейном з підвісною табличкою. Сама табличка з латиномовним написом відома з гравюри з панорамою Львова початку ХVІІ ст., виконаною, як вважають, за рисунком А. Пассаротті, й слугувала підписом до одного з гербів: “герб міста Львова, наданий Сигізмундом І 1526 р.” Очевидно, що такий напис ніякого відношення не має ні до поданого на конверті герба, ні до панорами з дахами, ні до 650-річчя магдебургії. Схоже, що автор попросту приплутав абищо на “нєпонятном язикє”, щоб було “красіво”.  Відверто дивує, як такий неграмотний і неякісний проект міг пройти якісь художні ради чи експертні комісії? Чи “Укрпошта” взагалі не дбає про якість своєї продукції, випускаючи такий конверт понад 800-тисячним накладом і виставляючи на посміховисько цілу державу? Невже не можна вирішити такі питання фахово й компетентно? У багатьох країнах геральдична тематика стає окрасою філателістичної продукції. Серед таких прикладів можна назвати й прості та якісні серії марок з гербами сусідніх держав – Білорусі, Литви, Латвії, Чехії, Словаччини та ін. В Україні залишається лише надіятися, що може нарешті “Укрпошта” спроможеться на щось путнє.


Андрій Гречило

P. S. Українське геральдичне товариство готове надати консультаційну допомогу УДППЗ “Укрпошта” щодо використання геральдичної тематики у філателістичній продукції.